Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BRAVOOO DUCIIII

    Comment


    • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

      Ne zakazuje se konferencija da se objavi da igra na RG.

      Za ovo jesi u pravu, ima mnogo mina tog tipa Serundolo Museti.

      Nadal je prošle godine održao press konferenciju da kaže da će igrati Wimbledon. Doduše bilo je očekivano da proba da ide na CYGS ako se ne varam nikada pre nije vezao AO i RG
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Verovatno je ovo Nadalov lagani silazak sa teniske scene.

        Comment


        • Originally posted by Maxx-a View Post


          Nadal je prošle godine održao press konferenciju da kaže da će igrati Wimbledon. Doduše bilo je očekivano da proba da ide na CYGS ako se ne varam nikada pre nije vezao AO i RG
          Ne sećam se toga ali ako ti tako kažeš... U ovom slučaju, postoji taj jedan ugledni španski novinar koji je izjavio da Nadal neće igrati. Ali mene više zanima nastavak karijere nego nastup na RG. U ovom trenutku, čak je i poželjno da bez ikavke pripreme i ičega dođe na RG. Mislim da bi mogao da pomogne Novaku.

          Mislim da je ovo kraj. Uvek smo pisali razne stvari ali posle godinu dana očajne forme, ako izabere invalidska kolica umesto zdravlja... Ipak je postao otac. Verujem da je privržen porodici. Telo ne dozvoljava da igra. Imam i ja dete i nikad ne bih rizikovao da umesto igre sa sinom i normalnog života, zbog par nastupa budem u invalidskim kolicima.

          Mislim da će i on biti razuman. Ne radi se ovde o poslednjoj povredi. 2021.godine je propustio pola sezone, 2022.godine očajna sezona. Ne pričamo o dva Slema što je osvojio, to je izvanredno ali je skupo plaćeno. Ali on generalno igra sve lošije i lošije.

          Pogledajte Novaka, koji igra normalnu sezonu i jedva nalazi pristojnu formu. A Nadal nije odigrao ništa od januara... Od konferencije očekujem, da sam njegov navijač, tj. očekivao bih, da se zna kad se vraća na teren, kad god to bilo, i da li se uopšte vraća?

          Comment


          • Jel prati neko Toronto?

            Kakva seča favorita, Tsitsipas, Rune, Rubljov, Zverev ispali sa pola snage. Najviše su me iznenadili Stefanos i Zverev, posle titula očekivao sam da zaigraju mnogo bolje oni glatko ispali.

            Comment


            • Nisam pratio, ali jesam malo gledao pregled ovih mečeva četvrtfinala. Sada je seča favorita gotova, hahahaha. Samo Siner je top 10 igrač koji je u polufinalu, za razliku od Rogers kupa iz Montreala iz 2009 kada su svih 8 nosioca bili u četvrtfinalu.
              Ahhhh, to su bili dani!!!

              Usput novi masters šampion. Ne mogu da verujem da Davidovič Fokina nema nijednu titulu u singlu! Što se mene tiče, samo da ne osvoji De Minaur, njega ne podnosim.

              Comment


              • Zasluženo Siner do za sada najveće titule u karijeri.
                Dosta zanimljiva situacija na ATP listi gde su od 4-og do 8-og mesta pet tenisera koje deli svega 290 bodova.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Kakvo odsustvo kvaliteta na Tour-u. Tiafo, Rune, Ruud, Sinner. Tiafo je zalutao u sport, on misli da je ovo neki show off umesto sporta, poput NBA. Nekako više cenim i Zvereva nego Tiafoa.

                  Naravno drago mi je da je Lajović pobedio ali jbt osvojiš Masters 1000 prvi, sledeći turnir nemaš spreme za prvi meč na novom turniru. Pored ovih, uz malo sreće, Novak će da ima 30 Slemova i stvarno će igrati i sa 40.godina.

                  Comment


                  • Nema smisla da tankuješ turnir ako imaš 20 godina, rekuperacija organizma je tada mnogo brža nego kad se pređe 35-ta.
                    I Novak i Nadal i Federer su tada igrali sve turnire, nije bilo tankovanja.
                    Koliko puta je ono u nizu Novak osvojio Sunshine Double, tri puta?
                    Last edited by dekkard; 17-08-23, 10:54.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by Žika View Post
                      Мало боли кад кажеш нема појма и смара и мени је непријатно кад читам ваше навијачке постове, зато упозоравам да мало погледате историју и да не може од играча да се тражи превише, 40 година ово пратим, имам и тренерску диплому са дифа, судија, судио Иванишевићу кад је први пут био на турниру за првенство Југославие, сллушао искуства старих стручњака и тенисера и из неког искуства вам кажем да се овде неће нико од јаких играча много умарати и да ће танковати снагу за слем..Ето Синер, па повреда Фокине и сад је питање како ће на сем? а видићемо до краја ко и колико ће запињати да троши снагу и свежину за напорни слем? На крају крајева тако ми и треба, ко се игра са децом остане упишан..дижем руке, крај...
                      Uopšte nema sportskog smisla to što si napisao. Prvo, to su profesionalci koji su u top10, ceo život treniraju i takmiče se. Da si ti top10 igrač i da ide Slem, da li bi tankovao ili bi odigrao najbolje što možeš (koliko god da je to maximum u tom trenutku)?
                      Tankovanje je odigraš preko k. Ovi ljudi igraju najbolje što mogu uvek, ali njihov maximum varira. Brate ide Slem, svi žele da dostignu formu, kakvo tankovanje.

                      Tankuju igrači poput Benoa Pera, Kirjosa itd. Ima i drugih, možemo da diskutujemo. Ali oni nisu top10. Šampioni reeetko tankuju, mora baš da budu u velikom mentalnom padu. Igraju loše, najbolji tenis im je na niskom nivou ali ne tankuju.

                      Ako ti je neprijatno, ti napiši neki komentar, mi nećemo da se ljutimo.

                      Zatim, osim Novaka i Alcaraza koji su umorni, naročito Novak, pa imaju lošija izdanja, ne vidim zašto bi tankovao Sinner ili Medvedev. Ništa nisu uradili na Roland Garosu, fino su se odmorili pred Wimbledon, imali solidan rezultat (SF obojica) imali su dovoljno vremena da odmore, treniraju jako i da napadnu Toronto. Nema razloga da tankuju. Ove ostale da ne pominjem, više treniraju nego što igraju.

                      Sinner će biti opasan u Njujorku. Medvedev isto.

                      Comment


                      • Drago mi je za Zvereva, što je konačno skembao™ veliko ime. Postaje Zverka kakav je bio pre povrede na RG.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Drago mi je za Zvereva, što je konačno skembao™ veliko ime. Postaje Zverka kakav je bio pre povrede na RG.
                          I meni. Ali ne znam kakav je meč bio, da li je vetar rešavao ili Medvedev zaista nema onu njegovu ludu formu. Zverev je već mnogo meseci blizu nekog značajnijeg rezultata. Cele sezone je u nekom Dark Horse izdanju.

                          Jel ćeš da gledaš noćas Noleta?

                          Comment


                          • Ne znam da li ću ostati budan, druga varijanta je da me alarm probudi, mada kapiram da će biti rutinski prolaz za Najvećeg.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Meč sa Fricom bi trebao biti manji spektakl. Odavno nisam gledao Novaka u noćnom terminu

                              Comment


                              • Fritz je u ovom trenutku vrlo solidna provera. I Fritz i posle eventualno Zverev. Baš dobri mečevi za dizanje forme. Nisu u najboljim formama ali traže svoj put da se popnu na rang listi. Ako Novak odigra ceo turnir do kraja biće to idealno u pogledu tempiranja forme za Njujork. A titula bi bila baš lepa nagrada, davno nije uzeo Masters, od Rima prošle godine.

                                Comment

                                Working...
                                X