Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A ja sam po osećaju napisao da Deda treba da bude izvan top 20, sad se to ispostavilo kao tačno according to #RealRankings
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Izgleda da ti ne znas bas kako funkcinise ranking kad si po osecaju mislio da bi bio izvan 20
      Nije igrao vise od godinu dana, pre Dohe bi imao 0 poena i ne bi imao ranking, toliko je jednostavno, prvi razred osnovne skole.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Djokovic is the only player in the Open Era with 80+% of wins on all surfaces

        If we consider hard and carpet as the same surface (UTS calls them ''firm surfaces'') to have the same number of surfaces in all eras, Djokovic is the only player in the OE with over 80% of wins on all surfaces:

        * Djokovic 3 (firm, clay, grass)

        * Borg 2 (clay, grass), Connors 2 (firm, grass), Federer 2 (firm, grass), Laver 2 (firm, grass), Lendl 2 (firm, clay), McEnroe 2 (firm, grass)

        * Becker 1 (grass), Metreveli 1 (grass), Murray 1 (grass), Nadal 1 (clay), Sampras 1 (grass)

        Comment


        • Hahaahah, a Djokovic tepih video nije, osim u svojoj kuci
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • evo bez tepiha, ne mjenja mnogo:

            beton:
            1 SRB SRB Novak Djokovic 84.44%
            2 SUI SUI Roger Federer 83.26%
            10 ESP ESP Rafael Nadal 77.96%

            trava:
            1 SUI SUI Roger Federer 87.38%
            4 SRB SRB Novak Djokovic 84.07%
            17 ESP ESP Rafael Nadal 78.02%

            sljaka:
            1 ESP ESP Rafael Nadal 91.75%
            4 SRB SRB Novak Djokovic 80.14%
            14 SUI SUI Roger Federer 76.11%

            nole je u top4 po % pobjeda u OE na sve tri podloge!
            Last edited by talicni; 17-03-21, 09:59.

            Comment


            • Na tepihu je igrao toliko malo, mozda nije uopste, da je suludo uvrstiti tu podlogu u bilo kakvu statistiku.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                I dalje ne mogu da verujem koliko daleko idete, po vama ispada da je Federer srecan jer se desila pandemija i eto zadrzao je ranking
                Kakav spin. Pa ti si najvise kritikovala ovaj sistem jer si nekako povezivala sa nedavnim oborenim rekordom Djokovica, cak si pominjala neke CIA-e, Vatikane... Ja sam ti tada rekao da ovaj sistem najvise odgovara Federeru, I sad kad su svi ljudi to skontali i komentarisu, nekako su splasnule tvoje kritike za sistem, cak se negde usudjujes da ga I branis: "mogao se preci Federer, samo da je imao dobre rezultate Zverev". Naravno da je mogao, ali to nije poenta, ne znam zasto ne ostanes dosledna i kazes kao sto si pre par dana pricala da je sistem ocajan i da je sandal sto je Federer u top 10. Ocekivala si jacu reakciju ljudi (jer si mislila da sistem stiti Djokovica) i sad kad ljudi raguju, ti se nekako ne slazes sa njima.

                I tada sam te pitao jel mislis da si ti objektivna da bi kritikovala druge, i evo posle nekoliko dana si dala odgovor.
                Last edited by mark !t zer0; 17-03-21, 10:00.
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Rodžer je ranjiv na šljaci, Rafa na travi, a ovaj nema slabu tačku, možda samo da ga neko u petu pogodi.

                  Comment


                  • Originally posted by gomila nesklada View Post
                    Kakav spin. Pa ti si najvise kritikovala ovaj sistem jer si nekako povezivala sa nedavnim oborenim rekordom Djokovica, cak si pominjala neke CIA-e, Vatikane... Ja sam ti tada rekao da ovaj sistem najvise odgovara Federeru, I sad kad su svi ljudi to skontali i komentarisu, nekako su splasnule tvoje kritike za sistem, cak se negde usudjujes da ga I branis: "mogao se preci Federer, samo da je imao dobre rezultate Zverev". Naravno da je mogao, ali to nije poenta, ne znam zasto ne ostanes dosledna i kazes kao sto si pre par dana pricala da je sistem ocajan i da je sandal sto je Federer u top 10.

                    I tada sam te pitao jel mislis da si ti objektivna da bi kritikovala druge, i evo posle nekoliko dana si dala odgovor.
                    Ja sam kritikovala sistem sa 50% koji su sad uveli, a nisam kritikovala zamrzavanje.
                    A sad se ovde povlaci samo zamrzavanje i gde bi ko bio da se to nije desilo, ali se svi prave ludi za racunanje 50%, a razlog je jednostavan, to racunanje odgovara Djokovicu.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • lik (od koga sam uzeo text) je svrstao beton i tepih u istu podlogu samo da bi mogao uporedjivati sve igrace iz OE. samo u tu svrhu. ako uporedjujemo big3 tepih mozemo izbaciti i to ne mjenja nista sa poentom posta.
                      Last edited by talicni; 17-03-21, 10:04.

                      Comment


                      • Kritikujes te ljude kao da si ti drugacija. Sta odgovara Federeru slepo branis, drugo napadas i potezes razlog da drugi to ne rade jer odgovara Djokovicu. A bukvalno isto to radis, neverovatno.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Originally posted by gomila nesklada View Post
                          Kritikujes te ljude kao da si ti drugacija. Sta odgovara Federeru slepo branis, drugo napadas i potezes razlog da drugi to ne rade jer odgovara Djokovicu. A bukvalno isto to radis, neverovatno.
                          I ti se isto tako ponasas, pravis se lud za 50% bodovanje, a napadas za zamrzavanje

                          Sa tim da je bilo mnogo vise logike za zamrzavanje, jer je prosla godina bila suluda, a sad se vec igra tenis redovno, igraju se turniri stalno i nema potrebe za 50% bodovanjem, ali gle cuda, to niko da pomene ovde
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Ne pravim se lud, rekao sam da je sistem los, i pitao sta jos ocekujes od mene. Takodje sam ti rekao da bi Djokovic po bilo kakvom sistemu bio prvi i da o nekoj eventualnoj zaveri mozes da pricas kada mu ovaj sistem pomogne. Do tada je to ostascenost i nepostovanje Novakovih rezultata. Do tada i ovo 50% vise pomaze Federeru nego Djokovicu.

                            Nemoj izmisljati da niko ne promene, kad je vecina ljudi rekla da je sistem los, nego ti ocekujes nesto drugo. Malo ti je.
                            sloboda ili ništa

                            Comment


                            • Pa vec mu sad pomaze, da nema ovog racunanja Medvedev bi mogao da ga prestigne vec posle Majamija, a ovako je siguran do maja ili tako nesto.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • po cemu to 50% odgovara najvise noletu? koji bi bio da nije tog pravila? a koji bi bio rodjer? ova, kao i svaka prethodna promjena odgovara daleko najvise upravo RODJI! u kom trenutku je donijeta odluka od 50%?! pa u trenutku kada je rodja otkazao majami. i time zadrzava 500p od turnira kojeg ne zeli da igra + 300p od IWa! bez obzira koji sistem da uzmes nole je br1 bez daljneg. i oborio bi rekord. s tim da bi, da je sve ostalo normalno, to uradio jos davno i sada bi imao 22 sedmice vise na kontu! zasto ovo odgovara noletu vise nego ostalim pogotovo rodjeru? po kojoj osnovi? mozda sto ce dobiti 23p od IWa? gdje su se sada trebali brisati svi poeni osvojeni prije 2 godine (600p rodja, 360p rafa, 1000p tim, znaci svi oko noleta kojem bi ispalo samo 45p). jedino mu je vimbldon tu sa sigurnih 1000p (i 1 masters na sljaci) ali i rodja je tu igrao finale. a ko ce i kolike koristi imati ostaje da se vidi. sigurno je da je noletu najmanje odgovaralo otkazivanje istog a da je rodja cak i prizeljkivao takav scenario jer ga svakako ne bi igrao. osim odluke da se i AO-dubai period tretira kao i ostatak perioda (a od cega je bio izuzet prvobitnom odlukom mada se pokazalo da to noletu nije niti trebalo) svaka odluka je katastrofalna i ne zna se koja je gora. ova od 50% je ozbiljan kandidat za najskandalozniji i najgoru odluku. pa gdje to ima da poeni ostaju 3 godine. prvi sam to ovdje kritikovao cim su donijeli odluku! time su rodji vec nakon majamija a pred sljaku i travu spasili 800p za koje se znalo iz pocetka da ih nece braniti (od IWa i majamija gdje je nole prije 3 godine odigrao katastrofalno).
                                Last edited by talicni; 17-03-21, 10:30.

                                Comment

                                Working...
                                X