Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Marija da ti odgovorim, a inace kad dolazi do promene iz sata u sat, onda odgovor posle 12h nema smisla, inace nije problem.

    1. imali su pravo glasa, mrzelo me da objasnjavam jer jeste komplikovan proces, ali ako ti se cita, izvoli i procitaj ceo niz
    Koliko se da videti upravo u ovome je problem...što je teniseri vode "na papiru" a realna slika je drugačija...što bi se reklo u pokeru kuća uvek dobija...

    Teniseri se zapravo ne pitaju mnogo (nekada ih čak i ne pitaju ni za šta ,kao ovo na Sinsinatiju npr.), par njih je to izjavilo...
    Dakle iz prve ruke...

    Boldovano- da se organizacija koja postoji zaista i bavi teniserima i njihovim pravima kao zaposlenima verovatno ne bi trebalo da se osniva Unija...

    Elem, jedva čekam da čujem koje su ideje PTPA i kako će se boriti za prava igrača...

    I kada o ovome govorim ne mislim samo na neku novčanu preraspodelu isl. što mnogi odmah pomisle.

    Možda je prva stavka promena kalendara na šta su se skoro svi žalili u jednom trenutku ali to nikoga iz ATP-a nije zanimalo...

    Ili rasporedi igranja mečeva pa da ne postoji ni jedan teniser koji bi bio povlašćen na turniru kada su termini u pitanju...

    Ili sistem bodovanja?

    Raspodela novca?

    Poražavajuće je da od turnira, a kroz nagrade igrači dobiju 14% ( muškarci 7%, žene 7%)...

    Koliko ostaje turniru, akoliko ide WTA i ATP?

    Jedino za šta su uspeli da se izbore od u periodu Novakovog mandata na mestu predsednika Saveta igrača je da se nagrade za prva kola povećaju i da se makar malo tu olakša slabije rangiranim igračima...

    Što se tiče priče da oko ovoga treba da se ujedine žene i muškarci...

    Dobra je ideja da jedni druge podrže ali msm da ne treba da idu zajedno...

    Ma kako da zvučim, ali mi je muka da se žene ovoliko šlepaju uz muškarce...

    Ženski tenis poslednjih godina nije toliko atraktivan i ne privlači publiku, na GS igraju manje setova a opet imaju istu zaradu i bodovanje što je van svake pameti...

    Ako idu zajedno u ovu borbu sa moćnicima, onda prosto treba da imaju ista prava kao i iste obaveze...

    Tipa žene imaju koučing, muškarci ne...ili da se ukine ženama ili dozvoli muškarcima...

    GS muškarci igraju na 3 dobijena seta, žene kao i druge turnire na 2...

    Ili da se bar finale za žene pomeri na 3 dobijena ili da se za muškarce smanji sve na 2...

    Nagrade kako god da su rasporedili ali napraviti neke platne razrede, pa tipa bonus na nagradu za učešće da bude neka cifra koja bi bila različita u odnosu na to kakva je zainteresovanost za meč...tipa % od prodaje ulaznica isl...(ovo sam samo dala kao primer)...Čisto da se napravi neka razlika...Ne može biti isto plaćena, ne znam ,Halep i Nadal...Ona će privući 5000 ljudi on 25000, a na kraju dobiju isto novca...

    Mnogo je zamršeno a zapravo vrlo jednostavno...

    Obrni okreni svodi se na to da ATP očito nije imao sluha za igrače i da to traje već deceniju ako ne i duže...

    Nije džaba još Rodik onomad pričao o Uniji...
    Last edited by Marija81; 31-08-20, 10:35.
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post



      Nije ispravljeno, sad postoji neka organizacija koju vode teniseri, a kako ce da se bavi pravima, to cemo jos da vidimo.
      Vidimo da ovaj jalovi savet igrača decenijama nije ništa uradio, prvi cilj novosnovanog nezavisnog tela je da 10,15% udela u profitu se uveća u korist igrača i to će sigurno izboksovati.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • A meni pricas da sam kontradiktorna?
        Prvo kazes da se povecaju pare ovim mucenicima sto ih niko ne gleda (sto je skroz ok i treba), a onda kazes da Halep i Nadal ne mogu isto da zaradjuju jer je on trazeniji i gledaniji od nje, pa treba prema tome. Ako to primenis na najbolje, moras i na najgore, sto znaci da ovi mucenici nece dobiti ni dinara.
        Onda, neka se sad slepa zenski tenis uz muski, ali sta cemo kad ovi odu u penziju, pa se obrne situacija? Zar nije logicno da se zajedno bore za svoja prava?
        A zene su vise puta izjavljivale da one nemaju nikakv problem da igraju best of 5...i zaista, ako neko misli da one ne mogu da budu toliko na terenu i da ne mogu da izdrze takve meceve, zestoko se vara
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Vidimo da ovaj jalovi savet igrača decenijama nije ništa uradio, prvi cilj novosnovanog nezavisnog tela je da 10,15% udela u profitu se uveća u korist igrača i to će sigurno izboksovati.
          Kako nije?
          Pogledaj samo koliko su se povecale nagrade teniserima tokom godina, u poslednjih 15-20 godina koliko je to otislo u visine
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Kako nije?
            Pogledaj samo koliko su se povecale nagrade teniserima tokom godina, u poslednjih 15-20 godina koliko je to otislo u visine

            bojana,ako smem...zašto si konkretno protiv osnivanja tog novog udruženja?
            Wizard

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              A meni pricas da sam kontradiktorna?
              Prvo kazes da se povecaju pare ovim mucenicima sto ih niko ne gleda (sto je skroz ok i treba), a onda kazes da Halep i Nadal ne mogu isto da zaradjuju jer je on trazeniji i gledaniji od nje, pa treba prema tome. Ako to primenis na najbolje, moras i na najgore, sto znaci da ovi mucenici nece dobiti ni dinara.
              Onda, neka se sad slepa zenski tenis uz muski, ali sta cemo kad ovi odu u penziju, pa se obrne situacija? Zar nije logicno da se zajedno bore za svoja prava?
              A zene su vise puta izjavljivale da one nemaju nikakv problem da igraju best of 5...i zaista, ako neko misli da one ne mogu da budu toliko na terenu i da ne mogu da izdrze takve meceve, zestoko se vara

              Hajde da pojasnim...

              Nemam ništa protiv da nagrade kao nagrade ostanu iste...Ali da se na nagrade daju i bonusi u zavisnost od toga čiji je meč koliko atraktivan...Dakle bonusi na nagrade ne bi bili isti i zarada od turnira- ko vredi više imaće više...

              Što se tiče toga da žene budu kako kažeš ,naterane da igraju best of 5 nije to problem, verujem da mogu...

              Problem je što žene u mnogim situacijama žele prava ali ne i obaveze...

              Ja još nisam čula neku inicijativu da se izjednače u obavezama, samo u pravima...

              Još ne čuh ni jednu teniserku da je rekla - ok hajde da i mi igramo best of 5 ili smanjite i za ATP deo na best of 3 na GS...

              Ili - omogućite koučing i muškarcima ili nama ukinite...

              Jednostavno ako se bore za jednakost onda treba da budu jednaki u svemu kada su turniri, prava, obaveze , bodovi i osnovna nagrada u pitanju...bonusi su nešto drugo...
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Kako nije?
                Pogledaj samo koliko su se povecale nagrade teniserima tokom godina, u poslednjih 15-20 godina koliko je to otislo u visine


                E to sam htio spomenut, nisu se povecale nagrade zato sto je neko u ATP narocito zasluzan za to, vec je to bio prirodni tok u svim sportovima. Pogledaj u fudbalu transfere, prije 10 godina 70 miliona bio ogroman transfer sad prosjek.

                Nema to nikakave veze sa nekim radom i trudom celnih ljudi teniskih organizacija. Cak mislim da vise teniseri imaju zasluge za to nego ATP

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Kako nije?
                  Pogledaj samo koliko su se povecale nagrade teniserima tokom godina, u poslednjih 15-20 godina koliko je to otislo u visine
                  U procentima nisu, naprotiv, što je vreme prolazilo povećanje ukupnog profita nije pratilo linearno povećanje nagrada teniserima, odnosno procenat je postajao sve manji i manji.
                  Last edited by dekkard; 31-08-20, 11:02.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Sama protiv svih. Svima će vam odgovoriti!

                    Comment


                    • Originally posted by Uthred View Post
                      bojana,ako smem...zašto si konkretno protiv osnivanja tog novog udruženja?
                      Deluje mi da su navrat nanos to osnovali, bez jasnog plana delovanja, vise ih je poneo trenutak zbog desavanja na turniru oko Osake, nego sto je sve planski smisljeno.

                      Ali isto tako, sad cete me razapeti, mislim da Djokovic ide realtivno naivno u ovu pricu, dok Pospisil i ostali Amerikanci imaju jos neku agendu iz svega, jednostavno mi nesto smrdi.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Deluje mi da su navrat nanos to osnovali, bez jasnog plana delovanja, vise ih je poneo trenutak zbog desavanja na turniru oko Osake, nego sto je sve planski smisljeno.

                        Ali isto tako, sad cete me razapeti, mislim da Djokovic ide realtivno naivno u ovu pricu, dok Pospisil i ostali Amerikanci imaju jos neku agendu iz svega, jednostavno mi nesto smrdi.
                        pa što tako ne napišeš,jasno i kratko,ne da se ulazi u ratove


                        ja se delimično slažem s tobom,ipak većim ne-mislim da je bilo dosta učmalosti i da treba promena-promene su uvek dobrodošle,makar nekad i nagore
                        Wizard

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          Deluje mi da su navrat nanos to osnovali, bez jasnog plana delovanja, vise ih je poneo trenutak zbog desavanja na turniru oko Osake, nego sto je sve planski smisljeno.

                          Ali isto tako, sad cete me razapeti, mislim da Djokovic ide realtivno naivno u ovu pricu, dok Pospisil i ostali Amerikanci imaju jos neku agendu iz svega, jednostavno mi nesto smrdi.
                          Sto bi te bilo ko razapinjao kada je tačno to što kažeš.
                          Hiljadu puta je najebao zato što je naivan.
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Originally posted by Marija81 View Post
                            GS muškarci igraju na 3 dobijena seta, žene kao i druge turnire na 2...

                            Ili da se bar finale za žene pomeri na 3 dobijena ili da se za muškarce smanji sve na 2...
                            Mjera trzisne vrijednosti teniske zabave ne zvisi o broju setova. Zavisi o status igraca koji igaraju (npr. broj selmava), o rivalitetu, o medijskom uspjehu igraca i o naciji kojij pripada. Amerikanci imaju najvecu trzisnu vrijednost.

                            Originally posted by Uthred View Post
                            msm,đoković ne zna,a ti znaš
                            Dao bog da je suprotno.

                            Da bi shvatio u sto se upusta, Novak treba da zna kako funkcionise kapitalizam, kako funkcionisu sindikati i karteli, treba da ima iskustva u polici i konacno treba da zna teoriju igra koja je grana matematike.

                            Originally posted by miloolja View Post
                            Na kraju mi ne znamo sta ce oni tacno i precizno da zahtevaju, niti kako ce to da izgleda u stvarnosti, samo nagadjamo i pretpostvaljamo, a ne mislim da ce biti nekih ucena, niti bojkota.
                            No ako su svi ujedinjeni oko nekog stava ili zahteva, onda je i ispunjenje njegovo lakse.

                            A kako ce to tacno da izgleda, tek cemo da vidimo.

                            Jos ako im se pridruze zene, bice zanimljivo.
                            Cijela ideja moze da ima sansu na uspjeh samo ako im se pridruze zene.

                            Dalje, da bi uspjeli moraju da pocnu sa minimalnim zahtjevima.

                            Niko ne zna kako ce se stvari tacno odvijati.

                            Comment


                            • Meni naprotiv deluje ovo kao nešto što se odavno spremalo, samo se čekalo da počnu ponovo da igraju.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Svako ko je ikada pregovarao o bilo čemu zna da se na početku postavljaju maksimalni zahtevi da bi se došlo do kompromisnog rešenja.
                                U ovom slučaju, zahtevi nisu još ni postavljeni, samo je Pospišil postavio odličan tvit gde je uporedio odnose zarada u drugim profesionalnim sportovima i tenisu.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X