Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Otkad je B92 poceo prenositi Novakove meceve i poceo se zanimati za tenis? Ne mogu se sjetiti kada je to bilo. Cudno mi je nesto sve to...

    Comment


    • Ajde i ja da se malo uključim u diskusiju.

      Neko je pominjao Borga i njegov prestanak u 26 godini. Tačno je da je pobegao od Mekinroa, kao što je tačno da bi sve tukao na šljaci jer je bio vrlo uporan, ali jedna stvar je po meni presudila. Čovek je zaradio do tada neverovatno veliki milion US dolara, a pošto je inače bio neviđeni čudak odlučio je da ih potroši. Spiskao je lovu, ubrzo bankrotirao imao neku aferu sa ženom (mislim neki supermodel) uglavnom pokazao se kao prilični glupan u normalnom životu. Pre sam pravio neke paralele između njega i Nadala, i dalje mislim da ih ima, ali je Nadal ipak mnogo bistriji dečko i neće sebi dozvoliti takvo srozavanje (uostalom tu je ujka Toni), ali je za očekivati da se i ovaj uplaši Noleta kao i njegov idol Džona.

      U vezi servis-volej igre, tu ima više stvari.
      1. U toku meča Rafa-Nole u jednom momentu Nadal je probao napad na Noletov forhend i ovaj je odapeo bombu od 98 milja na sat (toliko je pisalo na semaforu). To je nekad bilo nezamislivo, materijali su učinili svoje. Ako posedujete takvu tehniku udarca, vama volej nije ni potreban. Novaka cenim kao jednog od najvećih igrača 21 veka i neizmerno mu se divim, ali iskreno govoreći njegovi voleji su sigurno najlošiji od svih 25 dosadašnjih nosilaca br 1 na ATP. Zašto? Pa zato što mu to i ne treba, čovek je u stanju da udari bekhend od 100 milja na sat, a ritern vraća istom brzinom kojom dobija servis.
      2. Teniske akademije proizvode igrače (svi uzdišu na isti način, forhend jači udarac, slajs ni ne udaraju itd.), a za servis volej treba vam jaka individualnost.
      3. A ko da vam pokaže kako da to igrate, sigurno ne onaj blesan Martin koga je Nole angažovao prošle godine. Sampras je najbolji dokaz da se to još uvek može igrati, ali to morate naučiti kao mali jer kasnije osećate strah i idete linijom manjeg otpora.
      4. ima još ali je pomalo kasno pa to možemo i neki drugi put...;)

      Comment


      • Originally posted by ClayWarrior View Post
        Kako moze biti dobro?
        Za tenis kao sport , verovatno si u pravu ne moze ali za popularnost tenisa u svetu (sira teniska publika obozava da gleda duge poene gde igraci trce i udaraju do iznemoglosti i ako je moguce poen zavrse nekim fenomenalnim vinetom itd, itd ) dok je sv igra takodje spektakularna i ne mozemo reci nezanimljiva ali opet favorizuje odredjenu vrstu igraca na odredjenim podlogama . Htedoh reci usporavanje podloga unistava sv igrace kojih vise skoro i da nema ali donosi malo (citaj mnogo) vise neizvesnosti u odredjenim mecevima, povecava trajanje istih, tj donosi vise novca oko koga se sve u svetu vrti pa i tenis. Vise vremena za reklame veci novac od sponzora izgovor za skuplje karte itd itd.
        Sadasnji igraci hteli ne hteli ako zele nesto da postignu moraju da se prilagode trenutnom stanju. Najsveziji primer Novak koji je sa skoro identicnom igrom (ako izuzmemo sitne variacije) osvojio 2 gs i igrao polufinale treceg na tri potpuno razlicite podloge, sto je pre 15tak i manje godina bilo skoro nezamislivo.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Pa dobro. Sigurno da nije bilo lako biti Ruski drzavljanin u to vrijeme. Ne vjerujem da je Davidenko to uradio (ako je i uradio) zato sto je on to htio.

          Comment


          • U pravu je Mamba,moze biti i problem.Pogledajte Gulbisa i sve ce vam biti jasno...
            Jedan je Obradovic Zarko!

            Comment


            • Originally posted by AcaGrobar View Post
              U pravu je Mamba,moze biti i problem.Pogledajte Gulbisa i sve ce vam biti jasno...
              Cune,
              hoces da kazes da je Ernest 100% posvecen tenisu?

              Comment


              • Originally posted by Panchev9 View Post
                Cune,
                hoces da kazes da je Ernest 100% posvecen tenisu?
                Pa ne.Ali neko je ovde napisao da Djoletu moze biti prednost to sto je porodica obezbedjena.Pa Gulbisov cale je obezbedio i Ernestsa i jos pet generacija,a Ernests uprkos velikom talentu nece nista postici jer ima sve sto pozeli i nije mu stalo do tenisa...

                Ja se nadam,i mislim da je Djole drugaciji.
                Jedan je Obradovic Zarko!

                Comment


                • Originally posted by AcaGrobar View Post
                  Pa ne.Ali neko je ovde napisao da Djoletu moze biti prednost to sto je porodica obezbedjena.Pa Gulbisov cale je obezbedio i Ernestsa i jos pet generacija,a Ernests uprkos velikom talentu nece nista postici jer ima sve sto pozeli i nije mu stalo do tenisa...

                  Ja se nadam,i mislim da je Djole drugaciji.
                  To je samo rec prednost..
                  Djole moze u 18g. da zavrsi u Las Vegasu..
                  Mnogo "rubikovih" kockica moraju tu da se poklope..
                  Ali mislim da Djordje ima sanse da ih "poklopi"..

                  Comment


                  • A to sam rekao vise iz zezanja, naravno da mi ne pada na pamet da optuzujem nekoga bez dokaza, ali mi se ucinilo kao dobra fora s obzirom na kontekst. Inace b92 prenosi Wimbledon od 2007. ako se dobro secam. Mislim da sam te godine pratio paralelno na b92 i bosanskoj OBN.

                    Comment


                    • Originally posted by Panchev9 View Post
                      Djordje ce da bude zmaj..

                      Ima veliku prednost u odnosu na Novaka, jer tenis moze da igra iz cistog zadovoljstva.. Porodica je odavno obezbedjena..
                      Mozda Djordje nece imati Novakove probleme sto se tice novca ali zadovoljsvo ne moze biti dovoljan motiv za postizanje vrhunskih rezultata vec talenat, mukotrpan rad i odricanje, tesko se odreci neceg sto vec imas i ako igras iz zadovoljstva (dobar primer Ernests Gulbis)a ima ih jos koji su i postigli zapazene rezultate (Safin)ali se nisu odupreli carima zadovoljstva na nacin kao Novak ili Rafa koji imaju slicne teniske price u pocetku karijere.Naravno da Djordju zelimo jos veci uspeh nego Novaku ali ce mu biti daleko teze bilo sta postici jer ce ga uvek gledati kao brata Novaka i uporedjivati sa njim i pitanje je dali ce moci da nosi taj teret

                      Comment


                      • To sto Djordju Novak stariji brat je mac sa 2 ostrice...
                        S jedne strane ima odlicne uslove za treniranje i napredak, ima svo Novakovo iskustvo i iskustvo njegovog tima, ima i odlicne veze - u smislu pristupa turnirima i slicno, to bi moglo da mu bude od ogromnog znacaja. Novak nista od toga nije imao i za sve se morao izboriti... I ako Djordje odluci da iskoristi svoj potencijal (ako ga, naravno, ima, u sta nisam ubijedjena jer decka nikad nisam vidjela osim na tribinama kako navija za Noleta), to bi moglo da mu bude od ogromne koristi.
                        Ali s druge strane je tu i teret starijeg brata koji je nevjerovatno uspjesan... To donosi i pritisak... Ali moze da bude i ogroman podsticaj, tj. zelja za dokazivanjem - da moze da bude bolji od njega. Vidjecemo sta ce biti u njegovom slucaju. ;) On mi djeluje kao ambiciozno dijete i neko ko ima zelju da igra tenis i da se dokazuje, ali to nista ne mora da znaci...
                        A inace, ne znam da negdje u tenisu ima slucaj da su 2 brata bila jednako (priblizno) uspjesna u tenisu, pogotovo braca sa starosnom razlikom od 7-8 godina... Sestre Vilijams su drugo, a i one su skoro zajedno pocele da treniraju... i cini mi se da su jedinstvene u tome... Bracu Brajan takodje ne svrstavam u tu kategoriju, oni su druga prica. ;)

                        Comment




                        • Ma kad ga Nole ubaci u masinu..
                          3 i 30 ...
                          Ovo je SO 2010g..

                          Comment


                          • ne moze djole biti ni blizu uspesan kao novak...da bi to uspeo morao je da prodje sve sto je novak prosao...najranije godine zivota sa jelenom gencic, igracko razvijanje u akademiji nikija pilica...ni blizu mu se paznja nije posvecivala kao novaku...sad on vec ima 16 godina, mozda on ima super tehniku i sve ali nije to to...

                            Comment


                            • Mislim da niko nije stavio ovaj clanak, a i da jeste, treba ga procitati jos koji put, posebno kad krenemo sa nasim dobro poznatim raspravama ;)

                              Kako ih ne voljeti?
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Dobar stvarno...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X