Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moj odgovor je neozbiljan i nije teniski... lol. Ovaj tvoj odgovor je neozbiljan, Bojana. Daj neki ozbiljniji.

    Comment


    • Originally posted by talicni View Post
      ma samo da je rekao kako je rekao bez dodatka o cenel slemu. i tome kako je borg uradio najveci moguci i najtezi teniski izazov osvojivsi RG pa vimbl. nit ga je ko pitao o tome niti je to teze uraditi od nole slema. i opet je sam sebi kontradiktoran. kaze vidimo da je sada osvojiti 4 u nizu mnogo lakse nego prije, pa kao dokaz tvrdnji- evo nole moze to da uradi po 2 put a ja sam bio blizu i rafa pa pominje cenel slem kao ultimativni izazov i navodi borga koji je ono uradio 3 puta, (rafa 2 i on 1 ali nije nole), sa zenama ih je 10ak koji su to uspjeli i bog te pita koliko ih je bilo blizu onako kao rafa 4 u nizu.

      sta ti je propaganda:
      http://www.globaltimes.cn/content/1054247.shtml

      od njegovog spominjanja Borga, ti si to shvatio?

      apsolutno nije spomenuo da je to ultimativni izazov, ali jeste bilo teze kad moras da igras na sporoj sljaci i onda u roku od 2 nedelje da potpuno promenis stil i igras s&v... ako mi neko kaze da je to lagano, stvarno cu mu reci da blage veze o tenisu nema

      a na kraju zavrsava da je uspeh, iako je mozda sd lakse, neverovatan, ali to niko ziv od vas nece da spomene
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • pa nego zasto ga je pominjao. bas ga je pominjao kao nesto sto je najteze da se uradi i naglasava zbog cega. dok je ovo kao uspjeh ali i nije bas tako tesko kao prije kada je bilo nemoguce! nije rekao ultimativan (kao onaj clanak koji sam ostavio) ali u sustini je rekao istu stvar.

        Comment


        • Pa da ilustruje sta je tada trebalo uraditi da povezes RG-W, da skroz promenis stil igre u roku od 2 nedelje, a sad ne moras da menjas celu sezonu, nego mozes da rudaris na osnovnoj
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Pa da ilustruje sta je tada trebalo uraditi da povezes RG-W, da skroz promenis stil igre u roku od 2 nedelje, a sad ne moras da menjas celu sezonu, nego mozes da rudaris na osnovnoj
            Kakve su to suplje price. Zar moze raznovrsnije od jednog brzog HC slema, jednog sporog, sljake i TRAVE(nije bitna njena brzina i da je sporija od sljake to je trava koja je unikatna sam po sebi, kojoj se mora prilagodjavati kretanje i zasto ako se moze rudarit na travi zasto Isner i Anderson ne igraju polufinale Rolan Garosa 24-24 u petom setu.
            Kako mozes rudarit tokom cijele sezone, imas ultrabrze masterse Sinsi i Sangaj, imas dvoranu koja je specificna, imas spori beton Majami, brzi IW zbog uslova u pustinji sa high bouncom, sljaku na sve to. Nevjerovatno kako se to banalizuje i svodi da je sve isto samo zbog toga sto su igraci kvalitetni nego prije i znaju igrat na svim podlogama

            Vama bi raznovrsnost bila kad bi sav beton bio ultrabrz zajedno sa travom i da imamo jos sljaku pored.
            Last edited by DinoFC; 21-03-19, 20:53.

            Comment


            • da pa zato vidimo da su nole i fed rekorderi svih vremena na OZIju (7) i vimbliju (8) a imaju samo 1 RG dok je rafa rekorder svih vremana na RGu (11) a ima samo 1 OZi i 2 vimblija. jer je sve isto i nema nikakve razlike.

              i zato su svi oni kompletirali sve velike turnire pogotovo rodja sve sljakaste masterse a rafa sve masterse na tvrdom i WTF (ili mozda i nisu ). a pricamo o 3 najbolja tenisera u istoriji. i uz to sva trojica imaju izuzetno duge karijere (i vremena da sve to ostvare) ako poredimo sa proslim vremenima.

              (borg je recimo imao daleko kracu karijeru i ima 6 RGa i 5 vimblija kao i 5 USO finala dok OZi nije ni igrao a agasi je kompletirao sve slemove u 90im a vec sam i ranije iznjeo tabelu sa % pobjeda igraca na njihovim najlosijim podlogama kroz vrijeme i to uopste ne izgleda toliko lose za ove iz proslih vremena koliko bi se moglo misliti nakon svih ovih diskusija o podlogama, ponovit cu ovdje)

              Highest winning percentage on their worst surface, in bold active players (5 out of 27):

              Djokovic 79.3
              Nadal 77.4

              Connors 76.6
              Laver 76.2
              Federer 75.9
              Borg 75.2
              Lendl 75.0
              Agassi 72.7
              Wilander 72.3
              McEnroe 71.9
              Newcombe 71.7
              Ashe 70.9
              Rosewall 70.5
              Murray 69.9
              Smith 69.8
              Del Potro 69.6
              Vilas 69.1
              Okker 68.8
              Edberg 68.3
              Gerulaitis 67.1
              Richey 67.1
              Mecir 66.7
              Becker 66.3
              Stich 66.1
              Nastase 66.1
              Nalbandian 65.6
              Ramirez 65.5

              ...

              nije bas kao da su bili sve sami specijalisti za odredjene podloge dok se na drugim nisu mogli sastaviti sa rekotom. uvjek je kako vidimo bilo i takvih ali i ovih svestranih.
              Last edited by talicni; 21-03-19, 21:25.

              Comment


              • Za Majami vazda kuka i motika da je sljaka a Nadal nema titule na toj sljaci. A nije im jasno i da najsporiji hard sto postoji drugi svijet u odnosu na sljaku.

                Comment


                • Originally posted by DinoFC View Post
                  Za Majami vazda kuka i motika da je sljaka a Nadal nema titule na toj sljaci. A nije im jasno i da najsporiji hard sto postoji drugi svijet u odnosu na sljaku.
                  rafi fale 2 tvrda mastersa i WTF a fedu 2 od 3 sljakasta mastersa. noletu fali 1 sinsi pa da ima bar po 2 titule na svakom od 9 mastersa.
                  Last edited by talicni; 21-03-19, 21:13.

                  Comment


                  • Originally posted by notorious View Post
                    Zanimljivo je i ono poslije polufinala USO 2011, ali ništa to nije protiv Novaka i Maxx-a je paranoik
                    I napusi je onako iskusno na jen - dva.
                    Devojka normalna pa nece da ulazi u konflikt. Strasno.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by DinoFC View Post
                      Kakve su to suplje price. Zar moze raznovrsnije od jednog brzog HC slema, jednog sporog, sljake i TRAVE(nije bitna njena brzina i da je sporija od sljake to je trava koja je unikatna sam po sebi, kojoj se mora prilagodjavati kretanje i zasto ako se moze rudarit na travi zasto Isner i Anderson ne igraju polufinale Rolan Garosa 24-24 u petom setu.
                      Kako mozes rudarit tokom cijele sezone, imas ultrabrze masterse Sinsi i Sangaj, imas dvoranu koja je specificna, imas spori beton Majami, brzi IW zbog uslova u pustinji sa high bouncom, sljaku na sve to. Nevjerovatno kako se to banalizuje i svodi da je sve isto samo zbog toga sto su igraci kvalitetni nego prije i znaju igrat na svim podlogama

                      Vama bi raznovrsnost bila kad bi sav beton bio ultrabrz zajedno sa travom i da imamo jos sljaku pored.
                      Hahahaahha, brzi IW
                      koji je brzi HC slem, nisam u toku
                      trava je prespora, kad se uporedi sa onim sto je bila ranije...
                      imas dvoranu, tepih vise nemas...
                      jedino je sljaka ostala manje vise ista
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Hahahaahha, brzi IW
                        koji je brzi HC slem, nisam u toku
                        trava je prespora, kad se uporedi sa onim sto je bila ranije...
                        imas dvoranu, tepih vise nemas...
                        jedino je sljaka ostala manje vise ista

                        Sumnjam da bi Federer igrao 5 finala zaredom nekog turnira a da isti nije iole brz
                        Od trenutne Australije sumnjam da moze puno brzi hard.
                        Zasto se uvodi taj brejk u petom setu ako je trava spora, zasto je rekod postavljen 2010 najduzi 5 set ikad ako je to sporo toliko. Ne kazem da nije sporija nego prije ali nije onako kako se prikazuje uglavnom ima i smisla sto nije ko prije jer ono nikome nije do gledanja a pogotovo kad je svijet vidio na koji nacin se ova igra moze igrati a ne 2-3 udarac i gotovo.
                        Specificni uslovi vladaju u dvorani, mora se posmatrat odvojeno.
                        Sumnjam da je Masters u Madridu olicenje sljake hehe
                        Last edited by DinoFC; 21-03-19, 21:41.

                        Comment


                        • Originally posted by DinoFC View Post
                          Sumnjam da bi Federer igrao 5 finala zaredom nekog turnira a da isti nije iole brz
                          Od trenutne Australije sumnjam da moze puno brzi hard.
                          Zasto se uvodi taj brejk u petom setu ako je trava spora, zasto je rekod postavljen 2010 najduzi 5 set ikad ako je to sporo toliko. Ne kazem da nije sporija nego prije ali nije onako kako se prikazuje uglavnom ima i smisla sto nije ko prije jer ono nikome nije do gledanja a pogotovo kad je svijet vidio na koji nacin se ova igra moze igrati a ne 2-3 udarac i gotovo.
                          Specificni uslovi vladaju u dvorani, mora se posmatrat odvojeno.
                          Sumnjam da je Masters u Madridu olicenje sljake hehe
                          Moze, ali ti ne znas kakav je tenis bio 90tih i kakve su bile podloge.

                          Trava je spora, jer ti mozes da osvojis W a da ne igras s&v, sto je pre bilo smesno i pomisliti. Ranije se posle 1.servisa odmah jurilo na mrezu, skoro 100% poena posle 1.servisa su bili s&v, posle 2. servisa je taj procenat bio manji, ali dugih razmena nije bilo.
                          A uvodi se TB ne zbog duzine teniskog meca, nego zato sto sad zivimo u takvom vremenu da sve sto je duze od sat vremena smara, TV upravlja svim segmentima.

                          Uslovi jesu specificni u dvorani, ali tepiha nema kao podloge, to su cinjenice.

                          Madrid nije klasicna sljaka, ali Madrid nije slem.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Mada ja mislim da su danas igraci puno brzi, elasticniji, spremniji u odnosu na 90-te i samom tom cinjenicom podloga izgleda sporije jer se nevjerovatno krecu i pokrivaju teren. Kad bi ih stavili u 90-te ne vjerujem da bi te podloge izgledale tako super brzo

                            Comment


                            • Ne mozes da poredis jer su reketi i zice drugaciji, samim tim i brzina loptica i spin i sve ostalo
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • isti ovi igraci bi iste one igrace izbusili samo tako na onim podlogama. kada bi im srljali ko muve bez glave na mrezu. kako neko rece, drugacije se igra, igra je evoluirala i igraci su puno spremniji i svestraniji. e sada ne bi tako busili danasnje servere (sa ovim reketima i zicama sto drugarica rece) a bas zbog toga se i usporilo neke podloge. jer kome bi bilo interesantno da gleda napucavanje servisima. pa jos kad se nadju isner i mahut pa se napucavaju ljetni dan do podne. ko ce to gledati. a takvi mecevi bi bili svakodnevnica jer niko nikoga ne bi mogao brejknuti kada se nadju 2 odlicna servera (-volejera) sa upitnim ostalim kvalitetima.
                                Last edited by talicni; 21-03-19, 22:02.

                                Comment

                                Working...
                                X