Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bas me zanima kako bi Federer bio ocenjen na ovom forumu sa takvim uspehom, da li bi i on bio proglesan kao igrac koji nikad nista nece uraditi na slemu?

    Nadala uopste ne vredi ubacivati u ovu pricu, jer je on imao neverovatne uspehe i ko zna kad ce se ponovo pojaviti igrac da tako mlad osvaja toliko i takve titule, ali sa Djokovicem moze da se poredi sa svim titulama osim sa slemom (i uspesima na slemovima), dok je uspesniji od Rogera na ovim manjim turnirima, a sto se tice slemova tu su maltene preslikani.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Bice zanimljiva iduca godina,da li Zverev moze da napravi taj iskorak na GS,mogu li Marej i Vavrinka da se vrate na vrhunski nivo,da li prakticno 38-godisnji Federer moze do Vimbldona ili Us opena,da li ova ostala djeca mogu da se ukljuce u borbu za velike titule,ili ce Djokovic jednostavno da osvoji sva 4 GS i ugasi tenis.
      Moja je prognoza da ce Zverev uci sigurno u jedno gs finale iduce sezone, vjerovatno ce izgubiti a tek od 2020 ce postati gs sampion i do kraja karijere ce uzeti 5+ titula sigurno.
      Last edited by E1_PG; 19-11-18, 19:55.

      Comment


      • Originally posted by Ivan_PG View Post
        Moja prognoza do kraja godine:
        Toronto-Del Potro
        Sinsinati-Djokovic
        Us open-Federer
        Peking-Djokovic
        Sangaj-Zverev
        Bazel-Federer
        Bec-Thiem
        Pariz-Djokovic
        Atp finale-Del potro
        Pa dobro dosta sam pogodio.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post


          Evo da dam i ja moju prognozu za kraj 2019, da ne idem tako daleko kao ovi iz Lekipa. Da vidim za kolko cu da omanem.

          1. Novak
          2. Zverev
          3. Nadal
          4. Cilic
          5. Federer
          6. Delpo
          7. Tim
          8. Marej
          9. Anderson
          10. Raonic

          Comment


          • Dosta si realno to napravio,evo da ne bude isto ja cu malo izmjenit to:

            1.Zverev
            2.Novak
            3.Nadal
            4.Marej
            5.Federer
            6.Tim
            7.Cicipas
            8.Sapovalov
            9.Wawrinka
            10.Cilic
            Iako je mala vjerovatnoca da Njemac bude ispred,ali ako kojim slucajem pogodim time ce moj uspjeh bit veci.Moci cu da kazem eeee pa ja sam pogodio da ce Zverev bit prvi na kraju iduce godine,a ovako da sam stavio Djokovica to nista strasno nije,to svi ocekuju.
            Last edited by E1_PG; 19-11-18, 23:35.

            Comment


            • 1. Nadal
              2. Novak
              3. Federer
              4. Zverev
              5. Marej
              6. Esencija aka Delpo
              7. Vavrinka
              8. Tim
              9. Raonic
              10. Cilic
              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post


                Najblizi su bili sa Nisikorijevim rankingom. Pa onda ironicno sa Djokovicevim
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by Ivan_PG View Post
                  Sa 21 godinu i 7 mjeseci koliko sad ima Zverev velika trojka je imala ovoliko titula:
                  Nadal-23 titule(3 GS,9 mastersa,7 seria 500,3 seria 250,1 celendzer),7 finala(2 GS,3 mastersa,2 seria 250)-najbolji ranking 2 mjesto
                  Djokovic-11 titula(1 GS,Atp finale,4 mastersa,4 250 turnira,i Adelaide koji je bio cini mi se ispod 250 ranga),6 finala(1 GS,2 mastersa,3 250 turnira)-najbolji ranking 3
                  Federer-6 titula(1 masters,5 titula 250),6 finala(1 masters,1 seria 500,4 seria 250)-najbolji ranking 4 mjesto
                  Dok kod Zvereva je ovakva situacija- 10 titula(Atp finale,3 mastersa,2 seria 500,4 seria 250),5 finala(2 mastersa,2 seria 500,1 seria 250)-najbolji ranking 3 mjesto
                  Moguce da sam zeznuo nesto oko ovih manjih turnira jer ranije nije postojalo ovo seria 500,seria 250 pa tu moze bit nekih gresaka ako neko zna neka ispravi,posebno oko federerovih titula.
                  Za poređenje bih dodao dvojicu igrača koji su obećavali itekako a koji su napravili dijelom velike karijere - Murray i Del Potro. Pogotovo sa ručnim zglobovima baksuzni Del Potro koju je bio dominator u najavi, a prva u nizu operacija je bila kad je imao 21 godinu i 5 mjeseci.

                  Murray - 8 titula (2 mastersa, 6 serija 250), 5 finala (1 GS, 4 serija 250). Najbolji ranking 4.

                  Del Potro - 7 titula (1 GS, 3 titule serija 500, 3 titule serija 250), 3 finala (1 ATP finale, 1 Masters, 1 serija 500). Najbolji ranking 5.

                  Naravno, ovo za seriju 250 i 500 je mlaćenje. Murray do te dobi nije ni zakačio neku klasifikaciju.

                  Ključna razlika je u Grand Slamovima, jer tu dobrano zaostaje za njima pogotovo Delpom koji je imao i 1 polufinale (poraz od Federera u 5 setova) i 2 četvrtfinala (Murray i Federer). Murray ima još polufinale (poraz od Nadala).

                  Daleko od toga da želim išta da oduzmem Zverevu, već samo zbog preciznosti pominjem uporedive tenisere koji su mogli više. Podatak da je najmlađi od njih Del Potro a da je između njih starosna razlika od 8 i po godina govori dovoljno o produkciji talenata u međuperiodu, odnosno nedostatku iste. Neka mi ne zamjere Čilićevi navijači (koji je star koliko Del Potro) i bez obzira na osvojeni GS i 2 GS finala, on nikad nije bio potencijal kao Zverev koji mu je već sada usadio komplekse, tako da on svakako ne zaslužuje da se nađe na uporednoj listi.

                  Mislim da je zaista vrijeme da se prestane sa nipodaštavanjem Zverevovih rezultata, iako znam da je moja priča zaludnji posao. To omalovažavanje je plod branjenja nekadašnje tvrdnje po svaku cijenu pa i po cijenu sopstvene gluposti, iako niko od njih ne vjeruje u to što piše. Koliko smo se svojevremeno načitali priče kad nije imao pobjedu protiv top 10 igrača, kako sad to zvuči promašeno. Od igrača koji su nastupili u Londonu samo protiv Thiema ima negativan h2h, mada zbog povreda nije bilo Nadala i Del Potra. Po meni, prošle godine je imao baš ogromnu priliku da osvoji Masters kup, ali je glupo zgubio od Socka.

                  Zastrašujuće je servirao prošle sedmice, prvi servis brži od Isnerovog! Konačno je koristio servis kao oružje i ako ga bude unapređivao biće đavolski teško dobiti ga, jer daleko od toga da bježi od razmjena na kojima je dosad bazirao svoju igru. No ne znači da će biti zagarantovani GS pobjednik. Imaće konkurenciju, to je sigurno. Trenutno Tsitsipas djeluje kao najveća prijetnja što se tiče budućeg broja 1, ali o tome kasnije.
                  Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                  Comment


                  • Originally posted by amnesiac View Post
                    Mislim da je zaista vrijeme da se prestane sa nipodaštavanjem Zverevovih rezultata, iako znam da je moja priča zaludnji posao. To omalovažavanje je plod branjenja nekadašnje tvrdnje po svaku cijenu pa i po cijenu sopstvene gluposti, iako niko od njih ne vjeruje u to što piše. Koliko smo se svojevremeno načitali priče kad nije imao pobjedu protiv top 10 igrača, kako sad to zvuči promašeno. Od igrača koji su nastupili u Londonu samo protiv Thiema ima negativan h2h, mada zbog povreda nije bilo Nadala i Del Potra. Po meni, prošle godine je imao baš ogromnu priliku da osvoji Masters kup, ali je glupo zgubio od Socka.
                    Ne radi se tu o nipodastavanju. On je dobar igrac bez ikakave sumnje i ima potencijala za sam vrh. Ja ga stavio na 2.mesto za kraj 2019, ali on mora da pocne da osvaja GS titule i to sada a ne kada ovi veliki odu da bi pokazao tu svoju velicinu o kojoj pricas.

                    Comment


                    • Originally posted by skeptik View Post
                      Ne radi se tu o nipodastavanju. On je dobar igrac bez ikakave sumnje i ima potencijala za sam vrh. Ja ga stavio na 2.mesto za kraj 2019, ali on mora da pocne da osvaja GS titule i to sada a ne kada ovi veliki odu da bi pokazao tu svoju velicinu o kojoj pricas.
                      Ali problem je sto ljudi ocekuju da on vec ima 2 slema i svaki rezultat koji je ostvario do sad je pripisan nekoj sreci, a ne tome da decko ima kvalitet.

                      ALi u svakom slucaju, sledece godine mora da napravi ozbiljan iskorak na slemovima, mora da probije tu barijeru.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by skeptik View Post
                        Ne radi se tu o nipodastavanju. On je dobar igrac bez ikakave sumnje i ima potencijala za sam vrh. Ja ga stavio na 2.mesto za kraj 2019, ali on mora da pocne da osvaja GS titule i to sada a ne kada ovi veliki odu da bi pokazao tu svoju velicinu o kojoj pricas.
                        Nijesam na tebe mislio, skeptik. Naravno da mora neuporedivo bolje na GS-ima. Interesantno je da tu njegovu blokadu, štogod, nijesmo naslućivali kad je imao 19 godina i igrao tijesan meč sa Nadalom na Australian Openu. Ko bi tada rekao da će imati problema...
                        Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                        Comment


                        • Evo i da dokumentujemo, sve je lepse uz jednu zajednicku fotku dvadesetjednoipogodisnjaka



                          Bokte ovaj Rafa kako je zakoracio u profesionalne vode, samo je grabio, uvek me to fascinira kada se podsetim.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Dobra slika nema sta. Pokazuje kakvu su konkurenciju imali Novak i Marej u vreme kada su oni imali 21 godinu u vidu Federera i Nadala. Zverev ima svu cetvoricu za vratom ali su svi manje-vise u silaznoj putanji.

                            Comment


                            • Samo imam zamerku. Nije u redu sto je Sasa u boji, a oni crno-beli, pa nisu bas takva proslost, jest u godinama su malo, ali ima plavusan jos mnogo pure da rucka.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Rang Đokovića i Zvereva je neuporediv u tim godinama. Prvi je čvrsto držao svoje mjesto dok je Zverev došao u 3 na 2 sedmice. I ostali su, Federeru nije dugo trebalo da dođe na prvo. Sad se to svugdje potura pod istim ostvarenjem, ne znam kome to uopšte može proći. O GS rezultatima tek, Zverev do 22 možda neće imati 1/2 GS (još 2 pokušaja) a ovaj imao sve s 20, tu je bolji i od Rafaela kojeg izdvajate. Kad se poredi, neka ide sa sebi ravnima a ne da se vrijeđa inteligencija. Ja tog igrača više neću pomenuti ovdje, i uglavnom nisam u zadnjih godinu do prije par dana. Neki su ovdje usko vezani uz njega i pogađa ih sve napisano protiv, neka odahnu i smatraju kako je njihovo mišljenje jedino relevantno. Samo ću reći da imam neki osjećaj kako ćete o GS barijeri pričati i naredne godine u ovo vrijeme, ali opravdaće to Sašo s nekom iljadarkom i drugim mjestom što nije nerealno ako najbolji budu povrijeđeni. Molim i druge da nikad ništa loše ne napišu o Saši. To je naša forumska beba, Saško, Saškica, naš beban

                                Mene najviše zanima Murray, volio bih da se vrati no nisam optimista. Njega je povreda unakazila i ne djeluje mi kao neko ko se može vratiti i boriti za najveće titule. Pitanje je koliko će imati volje da se ganja i naganja ako vidi da nije konkurentan. Vjerovatno najveći baksuz u ovom vijeku i bilo bi lijepo kad bi karijeru završio s bar 4, da ne dijeli to mjesto s Wawrinkom. Za 50 god neko pogleda, reći će ova dvojica su bili isti, imali po 3GS, neće biti svjesni kontinuiteta i koliko je Murray više značio za tenis u ovom periodu.
                                Od Ćorića očekujem dosta ako ne bude povreda. Neminovno je da će njegovu igru početi pratiti veliki rezultati, samo da se još malo uštima. Onog časa kad se stabilizuje biće ga vrlo teško pobijediti, još uvijek ne pogađa tamo gdje želi u kontinuitetu.

                                Comment

                                Working...
                                X