Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Svaka cast za admina ! Hvala puno !

    Comment


    • Malo li je...

      Srbija JESTE teniska velesila

      Naša zemlja sa četiri "broja jedan" u singlu stigla na drugo mesto teniske "večne liste". Uspeh upotpunjuju i dvojica tenisera na vrhu svetske liste dublova.

      Novak Đoković u ponedeljak će i zvanično postati najbolji teniser sveta. On će postati 25. igrač u istoriji koji će preuzeti lidersku poziciju ATP liste, od 1973. godine, od kada je ustanovljena.

      Novak će tako biti četvrti Srbin koji se popeo na teniski tron, posle Monike Seleš (koja je to učinila 1991. i ukupno provela 178 nedelja na vrhu), Ane Ivanović (2008. boravila 12 nedelja) i Jelene Janković (2008, 18 nedelja).

      Srbija se time izjednačuje sa teniskim velesilama poput Španije (Aranča Sančez Vikario, Rafael Nadal, Huan Karlos Ferero, Karlos Moja), Australije (Evon Gulagong, Lejton Hjuit, Džon Njukomb, Patrik Rafter) ili Rusije (Marija Šarapova, Dinara Safina, Marat Safin, Jevgenij Kafeljnikov).

      Ispred ostaju samo Sjedinjene Američke Države, koje su tokom istorije imale 12 tenisera na "broju jedan" - Trejsi Ostin, Kris Evert, Lindzi Devenport, Serena Vilijams, Venus Vilijams, Dženifer Kaprijati, Džimi Konors, Džon Mekinro, Džim Kurijer, Andre Agasi, Pit Sampras i Endi Rodik.

      Švedska, koja je godinama dominirala svetskim tenisom, dala je "samo" tri šampiona - Bjerna Borga, Matsa Vilandera i Štefana Edberga, a Nemačka tek Štefi Graf i Borisa Bekera, baš kao i Češka (Martina Navratilova i Ivan Lendl), Švajcarska (Martina Hingis i Rodžer Federer) i Belgija (Žastin Enan i Kim Klajsters).

      Impresivnom učinku srpskih tenisera svakako treba dodati i veliki uspeh u dublu - Slobodan Živojinović i Nenad Zimonjić bili su na prvom mestu ATP liste dublova.

      Predsednik TSS to je učinio 1986, a Ziki prvi put 2008. godine.

      Comment


      • Novak 25. kralj, jedino Vilanderu nešto nije jasno...
        04. JUL 2011. | 10:21 | IZVOR: SPORTSKE.NET

        Pošalji komentar Komentari (13)
        Dok Srbija slavi novog vladara svetskog tenisa, stižu pohvale sa svih strana i komplimenti za "njegovo veličanstvo" Novaka Đokovića. Jedino je Mats Vilander našao da pametuje i da upozorava, ali ko još njega uzima za ozbiljno.
        Novak Đoković od danas je 25. teniski kralj, otpočeće svoju vladavinu sa nadom da će se nedelje na prestolu umnožavati pored njegovog imena.

        Nasledio je Rafu Nadala koji je ukupno 102 nedelje gledao svoje ime na prvom mestu ATP liste.

        Najduže je vladao Pit Sampas, 286 nedelja, jednu više od Federera. Treći na toj listi je Lendl sa 270 pa Konors koji se budio ponedeljkom kao najbolji na svetu 268 puta.

        "Neverovatan osećaj, kakvi su sve šampioni na ovoj listi. Kad samo pomislim da sam pretekao takva dva asa kao što su Nadal i Federer. Neverovatno", kao da još sanja Novak.

        Stižu pohvale sa svih strana.

        Jelena Genčić, koja je naučila Novaka tenisu je zvanično sajtu tura rekla da joj je od prvog trenutka bilo jasno da će Nole biti veliki šampion.

        "Popravio je servis, ali i napadačka svojstva. Za moj ukus je bio previše defanzivan, sada je agresivniji i ta igra se isplatila", primetio je Goran Ivanišević.

        Nekadašnji broj 1, Tomas Muster kaže da je Novak radio i na fizičkoj snazi.

        "Spremniji je, izgubio je nekoliko kilograma, sada je kompletan. Trči mnogo, sve vraća, primetno je da je više i trenirao. Iz njegovog kampa stižu vesti da je neverovatno posvećen, sada je postao istinski star", rekao je Austrijanac.

        Mats Vilander smatra da je Đoković najviše psihološki napredovao.

        "Ima lice pokeraša, niko ne zna šta misli, šta će odigrati. To je ključ. Ako je ranije bio mentalno 'petica' ili 'šestica', sada je 'desetka", kaže Vilander.

        Šveđanin nije veliki fan Novaka, mada kada se setimo nekih njegovih izjava o Federeru u vreme kada je Švajcarac bio neprikosnoveni teniski vladar, pitanje je koliko nekadašnjeg šampiona treba uzimati ozbiljno.

        "On je napravio ono lakše, sjajna stvar je kad jurite nekog, sa trećeg na prvo mesto je lako doći, ali je održati se na vrhu veoma teško. To prvo mesto može da vam pobrka misli", rekao je Vilander.
        Izuzetno lako... narocito u eri u kojoj igraju Nadal i Federer.

        Ima li ko link ka originalnoj izjavi, jer prosto mi neverovatno da je lik ovoliko nenormalan?

        Comment


        • Pobrkana je Matsu pamet odavno, ali nema veze... ko ga šiša.
          Na dosta sam "stručnih" analiza naletala ova dva dana na netu, koji pišu za vrlo stručne i poznate kuće, ali... šta reći?
          Srećom ima i mnogo onih drugih primera i to u istim kućama...primer ESPN...
          A drugo, mogu samo da ga mrze. W je njegov!
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Zar jos uvek postoje neki kojima 10 Rafinih GS titula izgledaju daleko (ili cak Rogerovih 16)sve je moguce, Novak je to juce objasnio svim nevernim tomama,odigrati onakav mec na travi protiv mentalno najaceg tenisera koji je pokazao da zna igrati na travi i dobiti ga 5 puta u finalima na 3 razlicite podloge pokazuje da je takav scenario sasvim ostvarljiv,naravno GS nikom nisu poklonjeni oni su osvojeni i trebace ih osvojiti po meni Novak zna kako se to radi (pokazao protiv trenutno 2 najveca konkurenta u finalima GS) a nama kao navijacima ostaje da se veselimo i ponosimo njegovim uspehom.

            Comment


            • Daleko je on od Rogera, miljama daleko, juce sam rekao da je na pragu da udje u tenisku elitu, ali i do njih da bi dosao treba vremena i rada(Edberg, Becker, McEnroe)
              Prvo treba stici njih, pa Nadala, Borga i Samprasa, a tek onda RF-a.
              Ima tu jos tenisera ispred, ovi su mi prvi pali napamet.
              Genius, outrageous, the best ever! RF!

              Comment


              • Eh sta bi znacilo da se stigne jedan McEnroe,jedan Becker,Edberg,ali ne odma se puca na Roger-a,na 16 Slamova...
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Big Nole View Post
                  Izuzetno lako... narocito u eri u kojoj igraju Nadal i Federer.

                  Ima li ko link ka originalnoj izjavi, jer prosto mi neverovatno da je lik ovoliko nenormalan?
                  Ima ovde:

                  http://www.atpworldtour.com/News/DEU...c-Tribute.aspx

                  malo je nize ali ima...

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Eh sta bi znacilo da se stigne jedan McEnroe,jedan Becker,Edberg,ali ne odma se puca na Roger-a,na 16 Slamova...
                    Do sada smo valjda naucili da brojimo tj.da posle broja 3 ide 4 a ne 16 ali ko ce osvajati GS u narednim godinama ako se pogleda trenutni raspored snaga u teniskom vrhu to je sasvim logican sled dogadjaja, naravno da nisam nostrodamus ali i slabiji poznavaoci tenisa bi to zakljucili na osnovu vidjenog ;)

                    Comment


                    • Ovo lici na dominaciju,to je tacno,ali ko bi rekao prosle godine u ovo doba da ce Novak raditi ove stvari.Moze li to da uradi Andy sledece godine ili pak Delpo?Zato i volimo ovu igru,ja bih bio prezadovoljan sa nekih 5-6 Slamova,to bi mu obezbijedilo mjesto jednog od onih velikih,najvecih
                      sigpic

                      Comment


                      • Ja sam pre neki dan pisao kako ocekujem da Nole mozda jednog dana stigne Nadala po broju Slamova, bilo je 8 razlike sad je 7, a mislim da ce posle USO biti 6... Polako, korak po korak i sve se stize...

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Ovo lici na dominaciju,to je tacno,ali ko bi rekao prosle godine u ovo doba da ce Novak raditi ove stvari.Moze li to da uradi Andy sledece godine ili pak Delpo?Zato i volimo ovu igru,ja bih bio prezadovoljan sa nekih 5-6 Slamova,to bi mu obezbijedilo mjesto jednog od onih velikih,najvecih
                          Mislim da si kao Novakov navijac preskroman u mogucnostima Novaka (mozda neces da ga malerisesto mogu da razumem)znam da pratis tenis duze vremena ali ovo sto Novak radi tesko ce neko ponoviti a svakako da i ostali imaju svoje sanse ali tenis je takva igra gde glava ima veliku ulogu a onda sve ostalo to trenutno poseduju samo Novak i Rafa a kad dodje finale videli smo epilog u 2011

                          Comment


                          • Samo ne znam sto ne idete polako i redom.. izmedju njega i Rafe je mnogo igraca koji su ostavili neizbrisiv trag u tenisu i koji su jedan drugog u direktnoj borbi sveli na 7 ili 8 Slemova (genijalci Beker i Edberg ostali na manje)

                            Realnim Rafinim fanovima je tesko da pricaju o nekom dostizanju Federera jer znaju da je razlika i dalje 6, i sto je mnogo vaznije znaju koliko je tesko doci do tih 6 Slemova
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by BOKI1969 View Post
                              Mislim da si kao Novakov navijac preskroman u mogucnostima Novaka (mozda neces da ga malerisesto mogu da razumem)znam da pratis tenis duze vremena ali ovo sto Novak radi tesko ce neko ponoviti a svakako da i ostali imaju svoje sanse ali tenis je takva igra gde glava ima veliku ulogu a onda sve ostalo to trenutno poseduju samo Novak i Rafa a kad dodje finale videli smo epilog u 2011
                              Pa on je ove godine uzeo vise Slamova i samo 1 Masters manje nego u cijeloj karijeri,to je fantasticno,ja to stvarno nisam ocekivao i prezadovoljan sam,ali nije bas lako osvajati Slamove,mora tu dosta stvari da se poklopi.
                              Samo kazem sta bi znacilo sjutra da je uz rame jednom Becker-u,Edberg-u,McEnroe-u,ali ne vidim da moze doci do dvocifrenog broja Slamova,ne u ovom trenutku.

                              Mozda i Andy-u klikne,a Delpo-a ako zaobidju povrede sve je moguce
                              sigpic

                              Comment


                              • Moze Novak puno toga trenutno, sa ovakvim pristupom i ovakvom igrom.
                                Ali zar je realno ocekivati da ce uzimati 3 Slema godisnje, tako da bi u naredne 3/4 godine stigao Federera.
                                Jednostavno je nemoguce, prosto nemoguce da jedan igrac na ovakvom nivou igra 3 ili 4 sezone, jedino ako nije sa ove Zemaljske kugle.
                                Genius, outrageous, the best ever! RF!

                                Comment

                                Working...
                                X