Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Igralo se na Marakani, mislim pre USO 87, zapadna tribina puna sa montaznim tribinama okolo, podloga tepih neki jako brz. Inače Boba je bio nepobediv u Beogradu, dobio je Nou, Lekonta niko mu nije mogao nista. Taj covek je igrao samo Grendslemove sa entuzijazmom, bio je poznat kao covek koji se tesko zagreva pa je uvek gubio prvi set (odgovarali su mu dugi mecevi). Sklon sam da tvrdim da je najbolji igrac za Central Court koji nije bio medju prvih 10 svih vremena, mogao je da pobedi svakog, ali samo pred punim gledalistem. Ako igra na terenu 12 gde ga prati prvi red gledalaca izgubice od decaka sto skupljaju loptice.

    Inace kad pomenu novac i Bekera i Stefi, evo jedne digresije. Kad je Stefi Graf bila na vrhuncu svoje moci, menadzeri su odlucili da unovce njenu popularnost. Izmedju vise firmi najbolju ponudu dala je mala italijanska firma za proizvodnju paste (testenina) Barilla. Udeo te firme na Nemackom trzistu bio je beznacajan, inace su bili treci po velicini proizvodjac u Italiji. Posle Stefinih reklama promet im je skakao desetostruko u naredne dve godine i Barilla je i dan danas najveci snabdevac testom u Nemackoj. Kolika je euforija bila u Nemackoj pokazuje i podatak da kad su nasu Moniku uboli nozem u ledja na turniru u Hamburgu pocetkom devedesetih, a idiot naveo da je to uradio zato sto je Monika pobedjivala Stefi Graf, nemacka javnost je to ladno prihvatila kao uverljivo objasnjenje i oslobodila ga posle godinu dve psihijatriskog lecenja.
    Last edited by Godo; 21-06-11, 20:04.

    Comment


    • Originally posted by AK47 View Post
      @CW

      Rumun mozda jeste odbojan,ali ima ograomnu moc u tenisu,a to se najbolje moze vidjeti od kada se Madrid preselio na sljaku,prvo je dobio termin Hamburga koji na par sezona prije nego ce izgubiti status Mastersa bio realno jedan od najneatraktivnijih turnira iz te serije(cak je dosta igraca nerijetko ili rano ispadala,necu reci namjerno,ili se nisu ni pojavljivali,iz nekih samo njima poznatihm razlozloga),a on je vec prvu godinu imao vrlo dobar turnir bez obzira sto je on najblizi RG-u i igraci su tu dodatno oprezni,a onda je ove godine dobio jos bolji termin koji je medju igracima cini mi se omiljen i on sada ima kvalitetniji i popularniji turnir nego sto je to bilo u dvorani,a na ruku mu idu i fenomenalni mecevi u zavrsnicama u proteklih par godina...

      Ne znam jel on ima tako dobar lobi,ali nista od ovoga nije slucajno

      EDIT:Pozelio sam ove konverzacije
      E posto ga ti jedini branis evo ti jedna slika pa je stampaj i nosi u novcaniku Dragi nam brka 1985. tokom finala Vimbldona i cuda koje je izveo njegov pulen
      Attached Files
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Auu kako ja ne volim Cirjaka zbog para bi promenio i pravila teniske igre...
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • On je nesto kao Don King u boksu,samo manje ponat i inace ne zna mnogo ljudi za njega,a lik u svemu vidi menadzment,profit

          Vlasnik je(ne direktor,nego vlasnik) turnira u Madridu i mislim jednog sljakastog turnira u Njemackoj(mislim da je Minhen u pitanju),a da je znao prepoznat potencijal znao je,ali je odlucio da se bavi manje zamornim i isplativijim dijelom ovog posla,maher je za ove stvari

          Hvala za sliku
          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


          #the return

          Comment


          • Originally posted by Panchev9 View Post
            Sorry, slabo ulazim na taj podforum.

            CW: da li se secas AO izmedju Bobe i Johna(sendvic)? Skoro sam video na TV-u da je prenos( tj. snimak ) radio Zvonko Mihajlovski sa Armenulicem?!
            Ne mogu se secati jer nisam imao ni godinu i po

            Ali.. uvek ima nesto da se procita!! To je bio jedan od poslednjih turnira igran na lokaciji u Kujongu i poceo je sokom.. Boris Beker je nakon osvajanja Vimbldona igrao prvi turnir na travi, jurio mesto prvog reketa sveta i ispao u prvoj rundi od Michiel Schapers-a, 188. na tadasnjoj komjuterskoj listi

            A Mekinro je bio na svom nivou! Prvo se cuskao i gurkao sa nekim reportertom, pa je onda pljunuo fotografa, zalio se na teren i vredjao sve redom. Nakon poraza od Bobe u 1/4 pobegao je dovoljno brzo da se ne sretne sa medijima a zajebavali su ga da je trcao u banku da plati skoro 4000 $ kazne koliko je sakupio za sva vredjanja na turniru A na izlasku sa stadiona vikao je Bobi ''Platices za ovo ''


            Ivan Lendl dosao je na turnir sa nizom od skoro 30 pobeda ali je oko Melburna vise voleo da igra golf nego tenis (nije bio jedini). Izgubio je u 1/2 od Edberga 9-7 u petom i pored velikih bolova u kolenu i posle je izjavio kako je dobro prosao bez vece povrede. Sve to iskoristili su Vilander i Edberg i u ponedeljak odigrali prvo sve Svedsko finale Mejdzora
            Last edited by ClayWarrior; 21-06-11, 20:10.
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by ClayWarrior View Post
              Ne mogu se secati jer nisam imao ni godinu i po

              Ali.. uvek ima nesto da se procita!! To je bio jedan od poslednjih turnira igran na lokaciji u Kujongu i poceo je sokom.. Boris Beker je nakon osvajanja Vimbldona igrao prvi turnir na travi, jurio mesto prvog reketa sveta i ispao u prvoj rundi od Michiel Schapers-a, 188. na tadasnjoj komjuterskoj listi

              A Mekinro je bio na svom nivou! Prvo se cuskao i gurkao sa nekim reportertom, pa je onda pljunuo fotografa, zalio se na teren i vredjao sve redom. Nakon poraza od Bobe u 1/4 pobegao je dovoljno brzo da se ne sretne sa medijima a zajebavali su ga da je trcao u banku da plati skoro 4000 $ kazne koliko je sakupio za sva vredjanja na turniru A na izlasku sa stadiona vikao je Bobi ''Platices za ovo ''


              Ivan Lendl dosao je na turnir sa nizom od skoro 30 pobeda ali je oko Melburna vise voleo da igra golf nego tenis (nije bio jedini). Izgubio je u 1/2 od Edberga 9-7 u petom i pored velikih bolova u kolenu i posle je izjavio kako je dobro prosao bez vece povrede. Sve to iskoristili su Vilander i Edberg i u ponedeljak odigrali prvo sve Svedsko finale Mejdzora
              Ok;).
              Moracu i ja malo po enciklopediji.
              Ispadesmo generacija( gazim trecu deceniju ).

              Comment


              • E jos da nadjemo rezultat tog Bobinog i Borisovog meca pa imamo sve informacije
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by ClayWarrior View Post
                  E jos da nadjemo rezultat tog Bobinog i Borisovog meca pa imamo sve informacije
                  Na blicovom blogu sam nasao (zamisli ) da je bilo 7:6 i 7:6.


                  Mirko
                  Nedelja, 26. 12. 2010. 14:13h
                  neregistrovan korisnik

                  Mislis Boris je bio kum Bobi u svatovima? Tada je Boris bio predstavnik mercedesa za ovaj deo Evrope. U okviru tog prijateljstva su i odigrali prijateljski mec na Marakani koji je Boba dobio 7:6, 7:6.

                  Nadam se da Mirko dobro pamti.
                  Last edited by Panchev9; 21-06-11, 20:30.

                  Comment


                  • Originally posted by ClayWarrior View Post
                    E jos da nadjemo rezultat tog Bobinog i Borisovog meca pa imamo sve informacije
                    Znam da ga je dobio u velikoj borbi a svi su znali da mu to nije trebalo, ipak je Beker tada bio broj 1 (?). Znam da je tih godina u Dejvis kupu dobio i Vilandera i Edberga, ma bio je ubica favorita. Da je bio Amerikanac, suvim zlatom bi ga placali i ostavio bi veliki trag. Inace se secam da je 88 izgubio finale od mladog Agasija pocetnika onaj turnir gde se par godina pre odrzavao US Open, Forest Hills. Agasi je skakao do neba i imao kosurdacu kao mlada u Sibiru. I sad mi je smesno kad se setim malog deckica koji tuce velikog Bobu i naseg komentatora koji sazaljivo konstatuje da je mogao da pobedi bar tog malog (Boba nikad nije uzeo neki ATP turnir, greska (1) Sydney Indoor (Indoor/Hard) 1986 (1) Houston (Indoor/Carpet)). E da je znao ko je taj mali i sta ce postati...
                    Last edited by Godo; 21-06-11, 20:48.

                    Comment


                    • Originally posted by Godo View Post
                      Znam da ga je dobio u velikoj borbi a svi su znali da mu to nije trebalo, ipak je Beker tada bio broj 1 (?). Znam da je tih godina u Dejvis kupu dobio i Vilandera i Edberga, ma bio je ubica favorita. Da je bio Amerikanac, suvim zlatom bi ga placali i ostavio bi veliki trag. Inace se secam da je pocetkom 90 izgubio finale od mladog Agasija pocetnika onaj turnir gde se par godina pre odrzavao US Open. Agasi je skakao do neba i imao kosurdacu kao mlada u Sibiru. I sad mi je smesno kad se setim malog deckica koji tuce velikog Bobu i naseg komentatora koji sazaljivo konstatuje da je mogao da pobedi bar tog malog (Boba nikad nije uzeo neki ATP turnir). E da je znao ko je taj mali i sta ce postati...
                      Eto, kaze nam kolega da je bilo 7-6 7-6 mada bih ja to ipak bolje proverio

                      Boris je u to vreme bio cetvrti reket sveta a Boba negde oko 20. mesta (ako su igrali pred US Open 1987)

                      Forest Hills je, mogu slobodno reci, mitsko tenisko mesto i sve do 1978. ugostio je nebrojane US open turnire.. lepo je tu uzeti titulu. Turnir je imao zvucno ime ''Turnir Sampiona'' a sudeci po rezultatu Boba i mladi Andre su dali publici jedan odlican mec

                      Uzeo je dve titule, premalo sto se mene tice
                      Last edited by ClayWarrior; 21-06-11, 20:57.
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Panchev9 View Post
                        Ok;).
                        Moracu i ja malo po enciklopediji.
                        Ispadesmo generacija( gazim trecu deceniju ).
                        Ne znam mnogo o mecu ali nikada se pre toga Mekinrou nije desilo da bude bagelovan u odlucujucem setu, i to je nesto

                        Ako negde nadjem vremena stavicu mec na listu onih koje zelim da obradim od prvog do poslednjeg poena
                        Last edited by ClayWarrior; 21-06-11, 20:51.
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Kada sam pogledam snimak Bobe, prvo sto mi padne na "malo" pameti jeste, kako je igrao sa onakvim butnim misicima( kao Mike Tyson).

                          Comment


                          • Originally posted by Panchev9 View Post
                            Kada sam pogledam snimak Bobe, prvo sto mi padne na "malo" pameti jeste, kako je igrao sa onakvim butnim misicima( kao Mike Tyson).
                            Ako mi verujes, kad se pojavio bio je mrsav kao prut. Te balvane je stekao zadnjih godina karijere koju je rano prekinuo izmedju ostalog i zbog toga. Ziva je istina da nikad nije promasio smec udarac. Nadalu bi gace drhtale od takvog igraca, jer je bio spreman da smecuje i sa osnovne linije. Voleje je losije igrao i najradje je koristio stop-volej sto su svi znali. Voleo je da se pravi vazan i stvarno je bio omiljen. Imao je ogromno znanje i bio veliki borac. Steta sto nije postao trener, jer bi ucinio mnogo za nas tenis, ali vise je voleo novac i publicitet. Kad se ima uvid u njegovo odrastanje i detinjstvo sasvim ga razumem. U svakom slucaju veliki teniser koji mnogo treba da zahvali Radmilu Armenulicu i ovom sto ga ne volite Jonu Cirijaku.

                            Comment


                            • Originally posted by Godo View Post
                              Ako mi verujes, kad se pojavio bio je mrsav kao prut. Te balvane je stekao zadnjih godina karijere koju je rano prekinuo izmedju ostalog i zbog toga. Ziva je istina da nikad nije promasio smec udarac. Nadalu bi gace drhtale od takvog igraca, jer je bio spreman da smecuje i sa osnovne linije. Voleje je losije igrao i najradje je koristio stop-volej sto su svi znali. Voleo je da se pravi vazan i stvarno je bio omiljen. Imao je ogromno znanje i bio veliki borac. Steta sto nije postao trener, jer bi ucinio mnogo za nas tenis, ali vise je voleo novac i publicitet. Kad se ima uvid u njegovo odrastanje i detinjstvo sasvim ga razumem. U svakom slucaju veliki teniser koji mnogo treba da zahvali Radmilu Armenulicu i ovom sto ga ne volite Jonu Cirijaku.
                              Balvane.
                              Uff- Boba vs Rafa.
                              Nemam nista protiv Cirjaka( osim zelene sljake, tezih loptica i sl.). Verovatno svetskom tenisu treba takav lik. Cuo sam da drzi "pola" Rumunije.

                              Comment


                              • Džimi Konors piše memoare

                                Legenadrni teniser najavio knjigu u kojoj će objasniti mnoge stvari vezane za profesionalni i privatni život u vreme najveće slave.

                                Bivši američki teniski as Džimi Konors piše memoare u kojima će govoriti o rivalstvu sa zemljakom Džonom Mekinroom, ali i otkriti razloge raskida sa teniskom zvezdom Krist Evert, saopštila je izdavačka kuća Harper-Kolins, navodeći da će knjiga izaći iz štampe iduće godine.

                                Autobiografija slavnog sportiste koji se smatra jednim od najboljih tenisera svih vremena biće objavljena povodom njegovog 60. rođendana i 30-godišnjice njegove poslednje osvojene titule na Vimbldonu, prenosi agencija Rojters.

                                "Mnogo toga je pisano o meni, mojoj porodici, mom ponašanju na terenu i van terena", kazao je Konors, dodajući da će "ova knjiga sve to promeniti".

                                "Ljudi misle da poznaju Džimija Konorsa. Oni ga ne poznaju, ali će ga upoznati kada pročitaju moju knjigu", stoji u saopštenju američkog tenisera.

                                Konors, levoruki teniser ubojitog dvoručnog bekhenda, poznat i po čestim ispadima na terenu, osvojio je u 20 godina dugoj karijeri rekordnih 109 titula, uključujući i osam grend slemova.

                                Bio je "broj jedan" na ATP listi tokom 160 uzastopnih nedelja od 1974. do 1977. godine.

                                Konors se obavezao da će u svojim memoarima govoriti i o komplikovanim odnosima sa pokojnom majkom Glorijom koja je bila teniski trener i koja mu je pomogla na početku karijere.

                                (MONDO)

                                Comment

                                Working...
                                X