Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1.
    Vavrinka je nasao igru za Novaka. Duduse, Novak nije napravio dovoljno da nadje pravi protiv-odgovor. Dijelom je to razumljivo, jer je Novak i ovakvom igrom lako dobio vecinu meceva protiv Vavrinke. Valja dodati da je Stanu trebalo 7 godina da nadje rjesenje za Novaka.

    Thiem i Nadal se ne mogu u potpunosti uporedjivati. Prvo, Nadal nije nikada dominirao Thiema(6-3) kako je Novak dominirao Vavrinku (20-5). Drugo, Thiem se jos jako razvija kao igrac. I mogu reci da je bolji nego je Vavrinka bio u njegovim godinama. Trece, Thiem jos uvijek eksperimentira u svojoj taktici sa Nadalom. Da vidimo gdje ce to da zavrsi.

    2.
    Zverev je jos uvijek nepoznata. On je novi tip igraca, igraca kakvog tenis nije jos vidio. Visok 1.98 a jako pokretljiv, sa perfektnom tehnikom. To je bolja verzija Delpa i Cilica. Jos se razvija i moze jos da popravi servis. Zamislivo je da moze biti jos 5-10% bolji nego jeste.

    On odskace u svojoj generaciji (2-3 godine mladji i stariji od njega). Kako se cetvorka bude povlacila on ce imati prilike da jako puno toga osvoji. Ni najmanje me ne bi iznenadilo da osvoji vise od 10 slemova.

    Rekavsi sve to postoje nekoliko ali... On nije testiran protiv cetvorke. Nije igrao protiv njih velike meceve kad su bili u formi i motivisani. Da vidimo kako ce proci taj test. Drugo, on zasada nema konstatnost. Previse je padova u formi i rezultatima. Da li ce je postici? Vjerovatno hoce ali to tek treba da se vidi. Trece, on je ipak u prvom redu server. Serveri se muce s pola tura kad ih ne ide sevis. Vjerujem da ce biti isto sa Zverevom. Cetvrto, on je jako visok, da vidimo kako ce se njegova brzina mijenjati kad bude stario.

    Mozda da postigne visi nivo igre od Marijevog ali to bi bilo iznenadjenje. Na kraju karijere ocekujem da ima losiji omjer poraza i pobjeda nego Mari. Gotovo sigurno ce biti trofejniji od Marija. Mari se rodio u apsolutno pogresno vrijeme.

    Comment


    • Ko će ga znati možda Saša uzme nekoliko slemova, možda stigne do dvocifrenog broja a možda nijedan.
      Ako je suditi po servisu i bekendu mogao bi do jedne lepe karijere. Mada ni ta dva bazična mu udarca nisu toliko fantastični koliko se predstavljaju.
      Ako je suditi po forhendu onda mrka kapa što se tiče velikih dela. Istorija igre ne pamti da je neko dominirao a sa tako tankim forhendom kakav je njegov.
      Naravno da bazični elementi ovako razbijeni po segmentima ne daju pravi uvid već za punu sliku treba sagledati kompletan paket.
      Obzirom da evidentno ima radne navike i želju za napredovanjem možda koriguje i poboljša kako bazične tako i sve druge elemente svoje igre. Možda ali samo možda jer je život tako nepredvidiv.
      Iskreno, nisam poklonik njegovog tenisa koji mi deluje previše šablonski i robotizovano a i ponašanje mu je daleko od uzornog. Ono pljuvanje prema boksu Štrufa kao odsustvo elementarnog vaspitanja uz dosta minulog rada na polju ekscesa i izliva besa svakako nije profil ličnosti koja treba imati moju podršku.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by amnesiac View Post
        Ponekad se zapitam pišu li ljudi ozbiljno ili se sprdaju. Bojim se da je ovo prvo.
        Po meni nepotrebna opska u komentaru, jer je ovo upućeno meni lično na račun.

        Ima mnogo foliranja u tenisu. Nema kao treš talka, ali ga i ima... često i podmuklo.

        Osporavati jedog Mustera...

        Pošto je pitanje bilo da čovek nije znao da li je neko bio toliko jak na šljaci i da ne idem sada dalje...

        Da ne idem sad o Musteru, svi znaju njegovu priču.

        Zverev. Moje mišljenje je Kirgijos ima mnogo veći "plafon", ali glava... tu je katastrofa...

        Ima i on neke sličnosti sa Musterom, vezano za ponašanje

        Jeste Zverev od simpa dečka postao neka umišljena zvezda i ok.

        Zašto ja mislim da ima limite.

        Kada se pogleda ova četvorka, ali i dalje u prošlost, Sampras, itd.

        Vidi se da su svi sličnih proporcija.

        Zverev baš upravo treba da bude testiran u po par vezanih mečeva od po 5 setova na plus 40 pa da vidimo.

        Bio je hajp oko Raonića, ali ode rame...

        Stvarno ne vidim da je Zverev fizički sposoban za top napore.

        Skoro je jedan Rafa rekao da su antiimflamatorni lekovi njegova svakodnevica i ne samo njegova. Da bi voleo da je manje postigao u tenisu, i da bi menja to za cenu bolova pod kojima je i igrao i koje ima i sada.

        Ja bi ipak stavio kintu da Kirgijosa.

        Comment


        • NI, H2H izmedju Tima i Nadala nije bas relevantan kao izmedju Novaka i Stana pre svega generacijski jer kad su Novak i Stan igrali izmedju sebe bili su u svom prajmu i piku a to se ne moze reci za Nadala i Tima, pogotovu za Nadala jer krstenica cini svoje tako da veliki udeo u njegovom porazu u Madridu ima cinjenica da vise nije tako mlad i u naponu snage kao nekad.
          Sto se tice Zvereva iskreno nije me u pocetku impresionirao ali sada mogu da tvrdim da ce nakon postepanog silaska velike cetvorke sa scene on preuzeti lidersku poziciju zajedno sa Kirjosom. Marej je sa druge strane komplentiji igrac od njega ali se slazem da je imao tu nesrecu da igra u pogresno vreme za njega, mada sa druge strana upravo je ta konkurencija njega terala da se stalno usavrsava i podize nivo igre. Kao i Novaka.
          Jedva cekam da gledam ponovo mec izmedju Nadal i Tima u Rimu i da vidim Nadalovu reakciju na terenu posle ovog poraza. Sa druge strane ne bih voleo da vidim mec izmedju Novaka i Iznera jer ce to biti jos jedan veoma frustirajuci mec za Novaka.

          Comment


          • Teško da će iko ikad dostići nivo igre Murray Andyja čak i uz dvocifren broj slemova

            Comment


            • Originally posted by skeptik View Post
              NI, H2H izmedju Tima i Nadala nije bas relevantan kao izmedju Novaka i Stana pre svega generacijski jer kad su Novak i Stan igrali izmedju sebe bili su u svom prajmu i piku a to se ne moze reci za Nadala i Tima, pogotovu za Nadala jer krstenica cini svoje tako da veliki udeo u njegovom porazu u Madridu ima cinjenica da vise nije tako mlad i u naponu snage kao nekad.
              Ne slazem se sa time. Ako ista Thiem je imao hendikep u odnosu na Vavrinku.

              Prosle godine je Nadal imao veliku sezonu na sljaci. Cuo sam ocjena najbolju ikada, ne slazem se sa time, ali to je bila jedna od 3-4 najbolje sezone. Jedini poraz od Thiem (3:1 za Nadala).

              Ove godine je Nadal ima standardnu sezonu (1:1).

              2014. je Nadal imao standardnu sezonu, Thiemu je tek 20 godina (1:0 za Nadala). Tu je Thiem imao hendikep da je premlad a Nadal stari vuk.

              Ostaje 2016. kad je bilo 1:1 i kada je Nadal bio los tj. imali smo efeket o kome ti pricas.

              Valja uzeti u obzir da je prve dvije pobjede nad Novakom Vavrinka ostvario kad je imao 21 godinu a Novak 19. U tim godinama su dvije godine razlike znacajne.

              Comment


              • Originally posted by amnesiac View Post
                Veze ovo nema ni sa čim. Dovoljno je pogledati broj setova na Grand Slamovima koji su odigrali u međusobnim mečevima Đoković i Wawrinka.

                Što se tiče Nadala i Thiema, kao što je Prle rekao, treba odgledati prošlogodišnji meč između njih dvojice upravo u Madridu.
                Broj setova meni ne igra ulogu u ovome iz prostog razloga jer sam gledala taktiku i način igre -obojici plan A udri jako,gađaj linije pa app ( govorim o Timu i Vavrinki)...

                Originally posted by Stefan-kobe View Post
                Nije tacno ovo, Wawrinka je visestruko dobijao Novaka i to na razlicite podloge i u razlicite uslove, Thiem nije nikada dobio Nadala na Slamu niti ce ga dobiti dok je ovaj na nivo. Rekao sam i u moj prijasni post, Rafin nivo je nemoguc za Thiema i to je to. Lepo je rekao i Uno, lik nema plana B, C itd itd, samo plan A. A taj plan A mu je jako rizican protiv tenisere poput Nadala, Novaka, Federera i Mareja, jer mora igrati na granice svojih mogucnosti, konstantno cistiti linije, greske svesti na minimum itd itd. Recimo Zverev to ne mora, ima on milion oruzja i do sad se meni cini da mu je jedino Rafa neresljiva enigma i to samo na sljaci, mada ok Rafa na sljaci je Rafa na sljaci, najbolji ikada.
                Poređenje Tim - Nadal i Vavrinka-Đoković je samo u kontekstu načina na koji su pobeđivali. Tim ne može uvek ugroziti Nadala na šljaci već mora mnogo toga da se poklopi,a i sto je i Vavrinka protiv Novaka na betonu...Mora da odigra meč života da bi ga pobedio...
                Vavrinka protiv Novaka ima 5 pobeda, od toga ga je nadigrao samo jednom i to na RG 2015...Odigrao je fantastično,iznad svojih mogućnosti i u krajnjoj liniji dobio je na snagu...Prve dve pobede Beč i Umag 2006 i ne računam ( bili su klinci)...I ostaju nam USO 2016 Novak došao povređen i td...i AO 2014 gde su nijanse prevagnule na Vavrinkinu stranu...Kada sve saberemo i oduzmemo Vavrinka je dobio Novaka jednom kada je ovaj bio fit na Novakovoj dominantnoj podlozi- betonu , na AO2014.

                Isto je i sa Rafom i Timom...Sve međusobne mečeve odigrali su na šljaci, doninantnoj podlozi za obojicu. Tim je dobio Rafu u Buenos Ajresu 2016 u vrlo tesnom meču i to pošto se Rafa sa AO povukao zbog povrede...i otišao tamo tek da odigra nešto...
                Prošle godine u Rimu ( Rafa je bio fit) posle čega ga je deklasirao Novak u SF i ove godine u Madridu ( kažu da je Rafa imao neki problem) posle čega ga je Saša uništio ...

                Timov problem je taj što ne ume da veže dve pobede...Što igra na snagu...odatle me toliko podseća na Vavrinku...i ako i napravi neki dobar rezultat, uzme slem i sl. biće to spletom okolnosti, na Čilićevski način.
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Evo stručne analize Tima, trenutno

                  Tim se zacopao u Kiki

                  Znači ženidba što pre, do tad on je u mislima negde drugde

                  Comment


                  • Originally posted by amnesiac View Post
                    Ponekad se zapitam pišu li ljudi ozbiljno ili se sprdaju. Bojim se da je ovo prvo.

                    Muster.
                    1. Volite li (cijenite li) Sašu Zvereva?
                    2. Hoće li napraviti veliku karijeru i biti višestruki GS šamion?

                    Zašto, pobogu, negativan odgovor na prvo pitanje automatski znači negativan odgovor na drugo? Eto, postavih i treće pitanje.
                    Eto a nikada nije dobio nagradu za ferplej...a znamo svi kako se Federer ponaša...čak i ono "shut up" upućeno ka Novakovom boksu svojevremeno je vrlo blagonaklono gledano i nagrađeno...

                    No da se osvrnem na tvoja pitanja.

                    1.Da , i uživam da gledam njegove mečeve jer momak ima perspektivu...malo samo da smiri karakter i biće bombona...

                    2.Da. Iz nekoliko razloga...

                    a)talenat
                    b)vredan je radnik i ljudi koji rade sa njim ( prvenstveno porodica) jako ga dobro usmeravaju i vode karijeru...
                    c)odlično planiranje kalendara ( ne igra sve po svaku cenu , štedi se)
                    d)nedostatak konkurencije- kada se big4 povuku on je jedini od mlađe generacije koji nešto uz Kirjosa može da uradi. Biće tu neki vakuum od par godinica do ne dođu neki novi klinci,tamabn dovoljno da se stigne do dvocifrenog brioja slemova.


                    Saša je u poređenju sa Endijem u blagoj prednosti- bolji servis...i prvi i drugi...i pride era u kojoj igra...Endi je imao tu nesreću da igrau eri trojice najvećih svih vremena...
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Conga otkazao RG
                      Originally posted by Casiraghi
                      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                      Originally posted by Casiraghi
                      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                      Originally posted by Casiraghi
                      Srecan Mane svima koji slave.

                      Comment


                      • Vezano za diskusiju koja se vodi.

                        Šta se desilo sa Ćorićem...

                        Koji je to talenat bio...

                        Comment


                        • Bio talentovan na forhendu, ostao talentovan na forhendu

                          Comment


                          • Opste teniske diskusije,vijesti...

                            Originally posted by Marija81 View Post
                            Eto a nikada nije dobio nagradu za ferplej...a znamo svi kako se Federer ponaša...čak i ono "shut up" upućeno ka Novakovom boksu svojevremeno je vrlo blagonaklono gledano i nagrađeno...
                            Ko o čemu, Mara o Federeru. Osvoji Zverev titulu u Madridu, Mara o Federeru. Na stranu što Federer na race listi ima skoro 600 bodova više od drugoplasiranog Zvereva i preko 1000 od četvoroplasiranog Nadala, Mara će naći način da ospori njegovu prvu poziciju na ATP listi, a Mara nije pominjala način gubitka iste. Pominjemo Mustera, Mara o Federeru. I ne samo to, Mara priča o određenoj situaciji i ne govori istinu, pa rečenicu "be quiet" slobodno prevodi u "shut up".

                            Ja nijesam Federerov advokat, nerado i pišem o njemu a pogotovo o njegovom fer-pleju, čisto sam reagovao jer je meni upućen odgovor.
                            Last edited by amnesiac; 15-05-18, 23:05.
                            Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                            Comment


                            • Prozivaš devojku bez apsolutno ikakvog razloga.

                              Mene si uvredio. To je ok, predpostavljam.

                              Meni apsolutno ne smeta što si Federerov advokat dok poštuješ druge članove foruma.

                              Comment


                              • Originally posted by MarkoNFL View Post
                                Prozivaš devojku bez apsolutno ikakvog razloga.

                                Mene si uvredio. To je ok, predpostavljam.

                                Meni apsolutno ne smeta što si Federerov advokat dok poštuješ druge članove foruma.
                                T
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X