Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by madrid View Post
    Po trenutnoj igri, dobija Rafa Noleta na sljaci, ali ima mesta za promene, nadam se da se Nole nece toliko podici, a da ce Rafa dodatno da se popravi.

    Baš si optimista.

    Rafa je izgubio posljednjih 7 mečeva protiv Novak bez izgubljenog seta.

    na poslednja dva meča koja su odigrali u IW 2016 te Rimu 2016 Rafa je bilo napaljen za pobedu 200 na set, Novak totalna nefokusiran na početku a svjedno dobio oba meča u 2.

    Od RG 2014 Rafa taktički te mentalno razpada kad se igra sa Novakom i Rogerom

    Baš suprotno od onog gladiatora koji je bio Rafa prije toga.

    Comment


    • Novak je od te forme i saopuozdanja svetlosnim godinama udaljen. Rafa mnogo bolji nego tad, uostalom videcemo. Pogodio sam do sad prilicno dobro, nekad mora i greka u predvidjanju da bude. Ovo je samo moje misljenje.

      Comment


      • Ako je Nole udaljen svetlosnim godinama , koju reč onda upotrebiti za Nadala pa pogotovo na šljaci??? Mislim da takve reči nema ni u rečniku.

        Comment


        • Nemanja ja pricam o formi iz 2016. Znaci uporedjujem obojicu sa igrom iz 2016. Nadal bolji nego tad, Novak dosta losiji. Ne poredim Rafu iz najboljih dana, jer je decko pitao u odnosu na Rim prosle godine. Isto kao sto je Fed ove godine bolji nego ranijih.

          Comment


          • Novak je trenutno poprilicna nepoznanica, treba prvo videti kako ce da odigra DC.

            Sent from my Z3 compact <3
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by pecaros View Post
              Nadalov forhend je bio recimo očajan da ne upotrebim neku težu reč. Taj forhend verovatno zbog povrede članka više ne uspeva da amortizuje ravnjaču kojom je napadnut. I ono što prebaci preko je toliki plitko da je to čist penal za onog sa druge strane mreže. Pošto se sada kreće sporije kasni kod istrčavanja na prednost stranu što dodatno pogoršava njegovu defanzivu. U ofanzivnom aspektu premalo kontrole i da ga juče bekend nije koliko toliko služio poraz bi bio još ubedljiviji.
              Nažalost je tvoja analiza itekako na točna.

              Comment


              • Nadalov FH je njegov zastitni znak u svakom smislu. Taj udarac mu donosi titule, taj udarac ga ubije kad ne ide. Onaj ko od njegovog FH napravi da radi protiv njega taj ga dobija. Nadal taj pad ne moze kontrolisati jer je nemoguce. To je ono sto je Djokovic najbolje radio 2011. Svi su pokusavali, njegov FH ih je unistavao, pa su mu igrali vise na BH koji je konstantan, a tako ne mozes mnogo stete da mu napravis. Nole ga je probio na FH i zato je 2011. protiv vrlo dobrog Nadala imao 6-7 pobeda u finalima zaredom.

                Comment


                • A teško Federeru da se istakne kad nema nikog da mu parira??? Malo se sredio i napravio još bolji kalendar za svoje godine super odluke. Noleta ne možeš porediti jer i nije imalo śta da se poredi. Nadal iz najboljih dana? Kod njega je prosto jednostavno su kola krenula nizbrdo i to je to, sad ovo nije ni pośteno da se poredi.
                  Nadalovu igru sam obožavao , ali ta ga je igra mnogo brzo uništavala na nesreću mnogih!

                  Comment


                  • Nadal je to znao. Kada igras takvu igru na tom nivou moras da zrtvujes jedan deo sezone vise puta u karijeri. Isto kao auto ti mozes da vozis 200kmh ali ces vise trositi i moraces da stanes pre da punis gorivo i cesce, nego da vozis ekonomicno. Naravno ovo je samo hipoteticki primer, nemoj da isprobavas.

                    Comment


                    • Naravno da je znao , ali su ga stigli drugi problemi. Jednostavno se naskupilo previśe povreda.

                      Comment


                      • Originally posted by madrid View Post
                        Novak je od te forme i saopuozdanja svetlosnim godinama udaljen. Rafa mnogo bolji nego tad, uostalom videcemo. Pogodio sam do sad prilicno dobro, nekad mora i greka u predvidjanju da bude. Ovo je samo moje misljenje.
                        U takvim mecevima forma nema poseban znacaj vec je to nesto poput vecitog derbija gde forma i pozicija na tabeli nikad nisu bili osnov za prednost.
                        Trenutna Djokoviceva forma jeste upitna mada ima naznaka porasta dok Nadalova realno nije na nekom posebnom nivou.
                        Novak je Rafaelov najnepozeljniji protivnik i tu cinjenicu je ovaj izneo vise puta. Ovo je ujedno prvi osnov Djokoviceve prednosti a to je ona psiholoska.
                        Drugi osnov moze se potraziti skenirajuci tehnicke aspekte igre gde kod Djokovica pocev od 2011-e nema radikalnih promena za razliku od onih koje vidimo kod Nadala pocev od 2014-e.
                        Poenta je da su dva od tri (forhend, kretanje, borbenost) stuba njegove igre okrnjena.
                        O sporijem kretanju iluzorno je govoriti jer je vidljivo da kasni a da li je to pola koraka ili korak, nije previse bitno.
                        Forhend kao glavni stub nosac njegove igre umnogome trpi zbog takvog kretanja jer ne stize adekvatno se namestiti na taj udarac.
                        Nekada je taj forhend giga top spin zbog enormne rotacije i dubine pravio probleme svima na turu. Danas taj forhend pre svega nema tu dubinu, nema nekadasnju snagu dok je i broj rotacija loptice odaslate njime manji.
                        Davno neleteh na podatak po kome je jedan od bitnih faktora Nadalovog giga top spina urodjeni deformitet rucnog zgloba koji nije stetio nego naprotiv pomagao kod proizvodnje te kolicine spina. Ovo pominjem u kontekstu proslogodinje povrede tog zgloba od kada on vidljivo ne uspeva amortizovati flat napade po forhendu.
                        Sa dolaskom Moje u tim krenuli su radovi na poboljsanju ofanzivnog aspekta forhenda sto uz malo poboljsanje bekenda ima za posledicu da Nadalu sada vise odgovaraju brze podloge sto je i ovde pominjano. Cim je forhend postao ofanzivniji pojavio se problem slabije kontrole istog rezultujuci vecim brojem gresaka.
                        Prirodna su ocekivanja uoci sezone sljake medjutim pomenuta dva stuba su nepopravljiva.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by madrid View Post
                          Pa jeste suludo ako je to napisao, posto nisam citao. Ali nije ni prvi favorit.
                          Prvi favorit je ako bude igrao kao u Akapulku i Iwu,ako bude lošiji nije,mnogo svi gledaju rezultate,a kao da niko nije gledao mečeve,oba meca protiv Kirijosa bila su na margini,prvi set u Akapulku 11:9 izgubio da je Fed izgubio prvi set on bi slično prošao a lako je moglo biti tako ,IW slično svaki gem u drugo. setu je pritiskao Kirijosa,moglo je uz malo sreće da padne brejk,nikad nećemo znati sta bi Novak uradio protiv Rogera,ali protiv Rafe bi dobio 100%,a Rafa bi verovatno rutinski izgubio protiv Nika(raspoloženog)

                          Comment


                          • Samo lud covjek moze da otpise Djokovica,ja tvrdim da on nije uopste u tako losoj formi i Nadal sigurno nece bit favorit u njihovom mecu na sljaci,sa druge strane tu je i Marej koji je razbio Nadala dvije uzastopne godineu Madridu,Wawrinka,Nisikori,Kirijos koji sigurno moze da ga dobije u Madridu i Rimu,Federer se vraca na RG tako da nikako ne ocekujem bilo kakvu dominaciju Nadala na sljaci,cak bih bio zadovoljan kad bi jedan masters uspio da osvoji.O RG ne bih komentarisao daleko je to.

                            Comment


                            • Dobro ljudi sta ste se svi uhvatili za moj komentar. Ja sam rekao svoje misljenje. Tako se i o Fedu pricalo posle AO- sreca, bice umoran itd. Morao sam da postvaim sliku kostura koji ceka da se Fed umori, koliko se po narodu(ne ovom forumu, nego uopste u teniskom svetu) cekao pad forme i poraz. Ja mislim da ce Nadal uzeti vise trofeja na sljaci i po meni je favorit, vi ne mislite tako i sve ok. Vreme ce pokazati. Ne kazem da ne gresim.

                              @pecaros Forma u tenisu uvek igra ulogu, zar mislis da bi Nole dobio 7 u nizu 2011. da nije bio u vrh formi. U tenisu je sve popravljivo. Pogledaj Roletov servis. Pogledaj Novakov, zatim pogledaj Novakovu fizicku spremu u odnosu na pre 2011. Pogledaj Endija na sljaci. Pogledaj Vavrinku. Pogledaj Kirijosovu glavu. Svi oni su promenili nesto krucijalno. Tako da je i Rafi moguce da vrati stubove. Ovo ti govorim i iz licnog iskustva i iskustva drugih igraca na turu koje znam.
                              Last edited by colchonero; 04-04-17, 20:27.

                              Comment


                              • Pa sa Fedom nije bila sreća nego već rečeno realno nije imao konkurenciju. Za Nadala pa ima dosta faktora , jako teško je reći. Auf ovde ima dosta stvari pa 2011 Nole naśao recept za Rafu , a i brzo mu ušao u glavu. Naravno da je sve popravljivo , ali ima dosta i ograničenja. Ma kod Noleta je dosta drugih stvari u pitanju zbog čega je ovako. Pa Vavrinka ima svoje momentume tu nema forme, a Nikova luda glava pa ni on ne zna kako funkcioniśe. Mogu stvari da se menjaju , ali zavisi šta je u pitanju. Rafa "svoju" igru ne može vratiti Možda nešto poboljśa , ali onakav tenis ne može vratiti... Na moju ogromnu žalost

                                Comment

                                Working...
                                X