Announcement

Collapse
No announcement yet.

COMMERCIALBANK GRAND PRIX OF QATAR 2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: COMMERCIALBANK GRAND PRIX OF QATAR 2011

    Rosi upropastio Benu trku xaxaxa o Boze.... #%d* Zao mi je Pedrose,videlo se da ima problem jer je vozio sjajno a onda odjednom rapidno usporava,a toliko sam zelela da pobedi +-*^%* I Markez mi pao,Rosi tek 7 grozan vikend za mene a jos sam i izgubila opkladu od djuke99 #%d* +-*^%* Lepo bas...Mnogo mi je zao za Markeza najbolji je tamo,gadan pad,hvala Bogu pa je dobro samo to je vazno!Sledeca trka nadam se pobeda Markeza i Pedrose ili Rosija %QWT&W
    <3 <3 <3 *K*I*M*I* *R*A*I*K*K*O*N*E*N*!!!!!!!! <3 <3 <3
    *93*26*46* <3 RAIKKONEN,MARQUEZ,VETTEL,PEDROSA,ROSSI!<3
    *CHELSEA FOOTBALL CLUB! *
    LUIZ! DROGBA! SZCZESNY! ROONEY! DE GEA! CECH! IVANOVIC! PIAZZON! TORRES! PARTIZAN,MANCHESTER UNITED!
    Red-Bull,Evra,Tomizawa,Kubica,Schumacher,Lorenzo,Vesel y,Vidic,Van Der Sar,Real,West Ham,Cleo,Caroll,Stojkovic,Stanic,Teodosic,Keselj,S avanovic,Morgersten,Schrili,Djokovic,Tsonga<3
    JOE COLE IS RETARDED LOSERPOOL FAN BUT I STILL LOVE HIM VERY MUCH <3

    sigpic

    Comment


    • Re: COMMERCIALBANK GRAND PRIX OF QATAR 2011

      Istina, Dovi je dosta usporio Rossia al Dovi je pao tada ako se dobro sjecam i ovi su morali da ukoce tako da bas ne mozes da uporedjujes te dvije situacije. Zamalo se nisu slomili preko njega. Rossi je vozio cistu trku, Spies jednostavno nije mogao da ga obidje, Rossi je majstor na kocenju i ako imas slican ritam kao on tesko ga je obici, Hayden zna to od prosle godine odlicno.


      Sjeti se Laguna Sece 2008 e to je bilo klasicno kocenje onog iza sebe jer ta staza nema dugacke pravce i ne mozes lako obici nekog. Katar je cista staza, dakle mogao mu je uci u zavjetrinu na ciljnom pravcu, naravno na kocenju sto je i krenuo dva puta poslije ciljnog pravca, mozes malo sire da uhvatis prvu krivinu pa da se namjestis za drugu kao sto je Simonceli radio sa Doviem, Mozes u krivinu u kojoj je Casey obisao Pedrosu sire uhvatis prethodnu vozac ispred tebe misli da si kasno kocio a ti se namjestas za sledecu nije ni osjetio Pedro da ce ga onamo bas proci. Dakle ako si majstor imas cistu situaciju ako si brzi od onog ispred, Spies je prosto imao sliucan ritam kao Rossi mozda i malo brzi al to nije dovoljno moras da znash da ukocis i obidjes, on nije imao nacin da zatvori Rossia i ono obilazenje je bilo povuci potegni.


      Rossi je napravio taj brzi krug 7 krugova prije kraja a sledeci 0.7 sporiji od prethodnog znaci rame je dalo svoj doprinos tome. A ako ciljas na to da ga rame ne boli tu stvarno ne mogu nista reci.


      Inace radi podsjecanja Spies je naslijedio Rossijevu Yamahu, podatke, telemetriju sve na cemu je Lorenzo do sad izgradio karijeru u GP-u. Ima iste uslove kao Lorenzo tukao ga je na testiranjima u Kataru dakle za ovu trku ne mozemo naci izgovor u Rossijevom usporavanju koji moze da vozi samo ciste linije i nikakve akrobacije u krivine ne moze da izvodi zbog ramena, za mene je sve to bilo cisto.


      Rossi vozio prvi dio trke bolje, drugi losije pred kraj popustio i ovaj prosao.
      [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

      Comment


      • Re: COMMERCIALBANK GRAND PRIX OF QATAR 2011

        Gledao sam prenos trke neki link i komentarisao je komentator koji na pres konferenciji poslije trke postavlja pitanja vozacima (mislim da se zove Gavin Emmett) i sam je rekao da je VR izjavio da ne osjeca bol u tom ramenu,nego samo nedostatak snage da usmjeri taj Ducati u zeljenom pravcu..Ali ko ce znati sta je pravi uzrok ovakvom rezultatu vjerujem da samo Vale i JB znaju pravi razlog slabih vremena,nama ostaje samo da nagadjamo $%&amp;5qw7
        Robin van Persie: “I received many proposals to leave Arsenal, but my heart speaks louder and will not let me leave.”

        Comment


        • Re: COMMERCIALBANK GRAND PRIX OF QATAR 2011

          [quote author=mirzacale link=topic=3376.msg274728#msg274728 date=1300726757]
          Gledao sam prenos trke neki link i komentarisao je komentator koji na pres konferenciji poslije trke postavlja pitanja vozacima (mislim da se zove Gavin Emmett) i sam je rekao da je VR izjavio da ne osjeca bol u tom ramenu,nego samo nedostatak snage da usmjeri taj Ducati u zeljenom pravcu..Ali ko ce znati sta je pravi uzrok ovakvom rezultatu vjerujem da samo Vale i JB znaju pravi razlog slabih vremena,nama ostaje samo da nagadjamo $%&amp;5qw7
          [/quote]


          Da zove se Gavin Emmet (odlican lik btw pricam s njim ovih dana), isti je komentar bio i poslije trke, ne boli rame al snaga u ruci nedostaje na jakim kocenjima prosto nema dovoljno snage u ruci da ga usmjeri motor.
          Vale i JB odlicno znaju sto im je ciniti a to je ovo: Cekati Estoril, Doci u Estoril sa sto zdravijom rukom najvjerovatnije potpuno izlijecenom, dobiti nove djelove koje su trazili Ducatiu istestirati ih kad Valentino moze da vozi na limitu zbog ruke i tek tada napraviti plan za ostatak sezone. Sad je besmisleno ista raditi jer oni ne znaju limit tom motoru sa Valentinom niti ga je Valentino u ijednom momentu od kad ga vozi gurao do kranjih granica a to je potrebno da bi se utvrdilo sto treba raditi na motoru.


          Kad se sve ovo desi Ducati ce na polovini sezone vjerovatno trka u Mugellu imati kompletan paket i taj motor ce raditi 100% pod Valentinom.
          [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

          Comment


          • Re: COMMERCIALBANK GRAND PRIX OF QATAR 2011

            aj molim vas nemojte da koristite rec &quot;skill&quot; osecam se kao da se dopisujem sa nekim sajber klincima na WOWu ili Kanterima...sasvim je ok reci dobar vozac... #^GH*#

            Comment


            • Re: COMMERCIALBANK GRAND PRIX OF QATAR 2011

              [quote author=Zeka29 link=topic=3376.msg275068#msg275068 date=1300743895]
              aj molim vas nemojte da koristite rec &quot;skill&quot; osecam se kao da se dopisujem sa nekim sajber klincima na WOWu ili Kanterima...sasvim je ok reci dobar vozac... #^GH*#
              [/quote]Hvala Bogu da jos nekom smeta ta glupa upotreba engleskih reci, umesto nasih.Skil--vestina, zar je tako tesko to napisati.
              I jos nesto, sledeca trka je u Herezu, a ne Jerezu. Jer je Herez u Spaniji, a ne Jerez u Spaniji--u tom slucaju bi trebalo in Spein. A onda bi trebalo da pocnemo sve da pisemo na engleskom.

              Comment


              • Re: COMMERCIALBANK GRAND PRIX OF QATAR 2011

                [quote author=nnebojsa link=topic=3376.msg274610#msg274610 date=1300716709]
                ^&amp;*ST*^# Jbg. ovde svako moze da pise gluposti i nikom nista. Kakva nebulozna recenica! Mozes li malo podrobnije da mi objasnis kakve veze ima kocenje sa nekontrolisanim dodavanjem gasa? Najbolje da pokusas da nadjes neki bolji translater! @(*6sd$%
                [/quote]




                Da pokusam da ti podrobnije objasnim,a da bi ti shvatio,morao bi najpre da budes zaista edukovan u oblasti fizike,blize receno mehanike i dinamike, da znas sta je obrtni moment,cemu je jednaka snaga,koja je njena dimenzija,te zasto su cvrsto povezani parametri koje sam ti navela.
                Prvo ,translater mi nije potreban,jer,iskrena da budem sedi pored mene,magistar je masinstva,ziva je enciklopedija auto-moto sporta,domaceg,stranog itd. i sl...,i bavi se tuniranjem iz hobija i za sebe,a to je moj cale. Tako da,sam jos od malena,zahvaljujuci njemu,upucena u razne finese koje su daleko iznad obicnog posmatranja trka,i uopste nisam slucajno napisala o tom famoznom obrtnom momentu,o vaznosti konstruktivnog odredjivanja tezista motora i njegove uloge za ponasanje pred krivinom,u krivini, na izlasku iz krivine...Tako npr.stvarno moras da razumes sta znaci obrtni moment i da je ova fizicka velicina prava magija u koriscenju raspolozive snage agregata,u kojoj je drugi faktor broj obrtaja,i njihovo uskladjivanje je zaista prava inzenjerska ingenioznost.Recimo, nije slucajno da sam broj KW,nije presudan u performansama bilo koje trkacke masine. Usao si u verbalni duel samnom sa ociglednom namerom da iskompromitujes moju izjavu,pa sam duzna da ti taj detalj razjasnim. Sto se tice kocenja i &quot;nekontrolisanog&quot; dodavanja gasa,u tesnoj su vezi,jer ovakva masina kao sto je Ducati zahteva izuzetan osecaj,da se ne napravi greska u zargonski receno &quot;prekocivanju&quot;,jer posle toga,taj kljucni faktor- obrtni moment ,na niskim obrtajima,one koji ga ne &quot;postuju&quot;,hoce da katapultira.E takvu nepreciznost taj Ducati ne dozvoljava.Napravicu sada paralelu,koliko je to uopste moguce, u ogromnoj razlicitosti voznje cetvorotockasa sa prednjom i zadnjom vucom.Automobili prvog i drugog tipa potpuno se razlicito ponasaju u krivini.Traze sasvim drugacija mesta kocenja,trajektorije i momente dodavanja(otvaranja )gasa.A tek odradjivanje set up-a-predupravljanja,podupravljanja,otvorenosti i zatvorenosti trapa,raspored masa zbog polozaja tezista,od cega zavisi kako ce centrifugalna F da te izbaci iz krivine,prava je nauka i posebna prica za svaku stazu ponaosob.Zato nema sumnje da su pravi majstori,kad su automobili u pitanju,vozaci &quot;zadnjeg pogona&quot;.Npr. FRANJO KUNCER doktor zadnje vuce. Nisam odlutala od teme,samo sam pokusala da potenciram i plasticno ti objasnim,da je gotovo takva razlika(posebno na kocenju) DUCATIJA spram ostalih agregata.Njega usporiti suvise,izgubiti ritam kroz krivinu,pa pokusati da se sve to nadoknadi naglim ubrzanjima(sto on definitivno moze),je suludo,jedino ako vas je tog trenutka trka smorila,pa sto bi rekli komentatori sa ATLAS tv-a,hocete malo da odete &quot;on the beach&quot;.Citiracu L.L.-a,fenomenalno ispravno mu je zapazanje da &quot;Ducati ne mozes da mazis kao Yamahu npr.&quot; Taj motor brutalno kaznjava.Ni jednog trenutka necu da tebe i tvoje izjave omalovazavam,ali shvati, prvo: ruzno je reci &quot;svako&quot;(zna se sta si time mislio),dalje, ako je moja recenica gramaticki ispravna(a kompletno jeste) ,hipoteticki ne moze ona da bude nebulozna,vec,iskljucivo, njen sadrzaj.Zato uvek prvo osmisli ono sto ces da napises.
                Ako ti ovo deluje suvise teoretski,licno znam Soneta DIVLJEG,ako si cuo za njega,a ako nisi nemoj onda da pratis vise moto sport,brzega od njega vala odavno &quot;nijesmo&quot; imali.Njegove price o stilovima voznje i ostalim kuriozitetima vezanim za dva tocka ,vazda sam imala prilike da slusam.Priznajem,sa njim se vozila nisam,jer RESPECTUJEM i zazirem od onog DIVLJI,jer i ti moras da budes divlji da bi pristao da sednes iza njega.Mada sam se vozila sa drugarima iz tog drustva,koji su malo &quot;pitomiji&quot;.
                Samo 240kmh bez kacige,LEDILO.


                Ja te svakako pozdravljam,ali brate,umerenost u repliciranju,dovodi do mnogo lepsih razgovora(samo je potrebno da koristis biranije reci) i sve je ok.
                Jer nikada ne znas ko je sa druge strane ekrana,a ja ti sada iskreno kazem,da nikada nisam pokusala da sumnjam u bilo cije znanje,kao ni u tvoje,a ti si od starta sebi dao za pravo da me dezavuises.
                Bez obzira nisam ljuta,puno te pozdravljam, a za debatu sam uvek spremna. (*#^R^

                Comment


                • Re: COMMERCIALBANK GRAND PRIX OF QATAR 2011

                  [quote author=vesna8.11 link=topic=3376.msg275100#msg275100 date=1300745352]
                  Hvala Bogu da jos nekom smeta ta glupa upotreba engleskih reci, umesto nasih.Skil--vestina, zar je tako tesko to napisati.
                  I jos nesto, sledeca trka je u Herezu, a ne Jerezu. Jer je Herez u Spaniji, a ne Jerez u Spaniji--u tom slucaju bi trebalo in Spein. A onda bi trebalo da pocnemo sve da pisemo na engleskom.
                  [/quote]


                  Tako je,i ja se potpuno slazem sa Vesnom i Zekom.Meni je lepse i lakse pisati kako nas je Vuk ucio ali sto ne znaci da ne znam engleski,samo mi je glupo da pisem imena vozaca,timova,gradova,staza...na engleskom!!!!!!!!!!

                  Comment


                  • Re: COMMERCIALBANK GRAND PRIX OF QATAR 2011

                    Citao sam Sandrin post, slazem sa njom, Ducati kaznjava ako ga ne &quot;ukrotis&quot; Valentinov nedostatak snage je odgovoran za barem kako on kaze 0.6 po krugu jer ne moze da taj Ducati smiri, i uvede u krivinu kako on hoce. S obzirom da je na testiranjima bio po 1,5 i 1,2 u testiranjima razmisljao sam da cak i sa tom brzinom Valentino ne moze da se primakne Stoneru u trci. Onda sam se sjetio prosle godine Katara, tempo koji je Kejsi vozio u treningu nije mogao da vozi u trci i da svaki put Valentinovo predvidjanje top vremena bude tacno.


                    Posao sam na GP sajt da izracunam 0.6 koje je Valentino rekao da gubi jos na testiranjima i u ovoj trci je konkretno znacila borba sa Kejsijem u najmanju ruku sa Pedrosom i Lorenzom. On je vozio 0.6 sporije od Lidera cijelu trku. Kako je on sve to izracunao i znao to je vec njegov nacin razmisljanja i razlog zasto je on sampion toliko puta, al cim stvari stanu na svoje mjesto Honda nece biti toliko dominantna.


                    Inace ne zelim nikad da pisem po Vuku nit srpski nit Crnogorski smatram maternjim jezikom niti sam vezan za nijedan od njih. Lijepo je sto ste vi patriotski raspolozeni i cijenite svoju kulturu i kulturno-istorijsko nasledje i postujete svoj jezik, ali ima nas koje to ne zanima koji se vise osjecao kao gradjani svijeta a ne samo jedne drzave tako da je mene ljepse da koristim i Italijanski, Engleski i Finski kad mi zatreba u recenici, ionako je sprski/crnogorski pun rijeci koje vode tursko/njemacko/italijansko porijeklo. Sto ne bih i ja ubacio neki engleski izraz.


                    Prastajte na mom losem izrazavanju kao sto rekoh ne osjecam te jezike kao maternje s toga i moje lose snalazenje u njima.
                    [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                    Comment


                    • Re: COMMERCIALBANK GRAND PRIX OF QATAR 2011

                      jaooo Sandraaaaaaaaaaaaa jaaooooooooooo

                      Comment


                      • Re: COMMERCIALBANK GRAND PRIX OF QATAR 2011

                        http://www.crash.net/motogp/news/167...si_battle.html


                        Evo i potrvda od Ben-a kaze da je izgubio u prvom djelu trke kad je kampovao iza Barbere i Rossia kasnije je Rossi vozio dobro...To je to moras imat dobar start trke.
                        [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                        Comment


                        • Re: COMMERCIALBANK GRAND PRIX OF QATAR 2011

                          [quote author=Sandra#46 link=topic=3376.msg275111#msg275111 date=1300745868]



                          Da pokusam da ti podrobnije objasnim,a da bi ti shvatio,morao bi najpre da budes zaista edukovan u oblasti fizike,blize receno mehanike i dinamike, da znas sta je obrtni moment,cemu je jednaka snaga,koja je njena dimenzija,te zasto su cvrsto povezani parametri koje sam ti navela.
                          Prvo ,translater mi nije potreban,jer,iskrena da budem sedi pored mene,magistar je masinstva,ziva je enciklopedija auto-moto sporta,domaceg,stranog itd. i sl...,i bavi se tuniranjem iz hobija i za sebe,a to je moj cale. Tako da,sam jos od malena,zahvaljujuci njemu,upucena u razne finese koje su daleko iznad obicnog posmatranja trka,i uopste nisam slucajno napisala o tom famoznom obrtnom momentu,o vaznosti konstruktivnog odredjivanja tezista motora i njegove uloge za ponasanje pred krivinom,u krivini, na izlasku iz krivine...Tako npr.stvarno moras da razumes sta znaci obrtni moment i da je ova fizicka velicina prava magija u koriscenju raspolozive snage agregata,u kojoj je drugi faktor broj obrtaja,i njihovo uskladjivanje je zaista prava inzenjerska ingenioznost.Recimo, nije slucajno da sam broj KW,nije presudan u performansama bilo koje trkacke masine. Usao si u verbalni duel samnom sa ociglednom namerom da iskompromitujes moju izjavu,pa sam duzna da ti taj detalj razjasnim. Sto se tice kocenja i &quot;nekontrolisanog&quot; dodavanja gasa,u tesnoj su vezi,jer ovakva masina kao sto je Ducati zahteva izuzetan osecaj,da se ne napravi greska u zargonski receno &quot;prekocivanju&quot;,jer posle toga,taj kljucni faktor- obrtni moment ,na niskim obrtajima,one koji ga ne &quot;postuju&quot;,hoce da katapultira.E takvu nepreciznost taj Ducati ne dozvoljava.Napravicu sada paralelu,koliko je to uopste moguce, u ogromnoj razlicitosti voznje cetvorotockasa sa prednjom i zadnjom vucom.Automobili prvog i drugog tipa potpuno se razlicito ponasaju u krivini.Traze sasvim drugacija mesta kocenja,trajektorije i momente dodavanja(otvaranja )gasa.A tek odradjivanje set up-a-predupravljanja,podupravljanja,otvorenosti i zatvorenosti trapa,raspored masa zbog polozaja tezista,od cega zavisi kako ce centrifugalna F da te izbaci iz krivine,prava je nauka i posebna prica za svaku stazu ponaosob.Zato nema sumnje da su pravi majstori,kad su automobili u pitanju,vozaci &quot;zadnjeg pogona&quot;.Npr. FRANJO KUNCER doktor zadnje vuce. Nisam odlutala od teme,samo sam pokusala da potenciram i plasticno ti objasnim,da je gotovo takva razlika(posebno na kocenju) DUCATIJA spram ostalih agregata.Njega usporiti suvise,izgubiti ritam kroz krivinu,pa pokusati da se sve to nadoknadi naglim ubrzanjima(sto on definitivno moze),je suludo,jedino ako vas je tog trenutka trka smorila,pa sto bi rekli komentatori sa ATLAS tv-a,hocete malo da odete &quot;on the beach&quot;.Citiracu L.L.-a,fenomenalno ispravno mu je zapazanje da &quot;Ducati ne mozes da mazis kao Yamahu npr.&quot; Taj motor brutalno kaznjava.Ni jednog trenutka necu da tebe i tvoje izjave omalovazavam,ali shvati, prvo: ruzno je reci &quot;svako&quot;(zna se sta si time mislio),dalje, ako je moja recenica gramaticki ispravna(a kompletno jeste) ,hipoteticki ne moze ona da bude nebulozna,vec,iskljucivo, njen sadrzaj.Zato uvek prvo osmisli ono sto ces da napises.
                          Ako ti ovo deluje suvise teoretski,licno znam Soneta DIVLJEG,ako si cuo za njega,a ako nisi nemoj onda da pratis vise moto sport,brzega od njega vala odavno &quot;nijesmo&quot; imali.Njegove price o stilovima voznje i ostalim kuriozitetima vezanim za dva tocka ,vazda sam imala prilike da slusam.Priznajem,sa njim se vozila nisam,jer RESPECTUJEM i zazirem od onog DIVLJI,jer i ti moras da budes divlji da bi pristao da sednes iza njega.Mada sam se vozila sa drugarima iz tog drustva,koji su malo &quot;pitomiji&quot;.
                          Samo 240kmh bez kacige,LEDILO.


                          Ja te svakako pozdravljam,ali brate,umerenost u repliciranju,dovodi do mnogo lepsih razgovora(samo je potrebno da koristis biranije reci) i sve je ok.
                          Jer nikada ne znas ko je sa druge strane ekrana,a ja ti sada iskreno kazem,da nikada nisam pokusala da sumnjam u bilo cije znanje,kao ni u tvoje,a ti si od starta sebi dao za pravo da me dezavuises.
                          Bez obzira nisam ljuta,puno te pozdravljam, a za debatu sam uvek spremna. (*#^R^
                          [/quote]
                          h5g6k8
                          Sestro, alal ti vera! Gotovo uvek preskacem ovolike postove ali ovaj put sam napravio izuzetak, narocito zbog toga jer je razlog za ovoliku pisaniju replika upucena meni. Cenim tvoj trud koji si ulozila kako bi ostavila utisak osobe koja zna o cemu govori... U stvari nalazim toliko toga simpaticnog u ovom &#039;&#039;elaboratu&#039;&#039; da odustajem od bilo kakvog komentarisanja. +*@WT*48*
                          Naravno, nisam ni ja ljut i puno te pozdravljam! (*#^R^
                          http://www.youtube.com/watch?v=UYxxg...eature=related

                          Comment


                          • Re: COMMERCIALBANK GRAND PRIX OF QATAR 2011

                            (*#^R^

                            Comment


                            • Re: COMMERCIALBANK GRAND PRIX OF QATAR 2011

                              [quote author=YAMAHA link=topic=3376.msg275597#msg275597 date=1300811958]
                              (*#^R^
                              [/quote]


                              Dobro nam dosao,nadam se da ce ti biti lepo sa nama!!!

                              Comment


                              • http://www.sportmotor.hu/motoros_vid...-circuit-52649) Tada nisu bili rivali - bar na pisti, Rosi je bio u 125cc a Bjađi u 250cc.

                                Pokazivanje srednjeg prsta (Maks se laktao - Max Biaggi Vs Valentino Rossi Suzuka 2001http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsport/1275685.stm)

                                Pesničenje Bjađija (http://www.telegraph.co.uk/sport/mot...s-witness.html). Maks nije udario njega, posle je dobio masnicu za koju je rekao da ga je ujeo komarac.

                                Uletanje u Setea, skoro kao Kapirosi protiv Harade (CAPIROSSI HARADARossi-Stoner Laguna Seca 2008 battleRossi GibernauZidane headbutts Materazzi - BEST ANGLE *****http://news.dipag.com/photo-Valentin...000008880.htmlhttp://www.motomatters.com/news/2009...rs_more_i.htmlhttp://www.crash.net/motogp/news/155...in_motogp.html)?







                                Comment

                                Working...
                                X