Announcement

Collapse
No announcement yet.

Komentatori pod lupom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fudbal, Arg.: SK+, direktno, 24.4.11., u 00,15h
    RIV – GOD 1:0 (rezultat prvog poluvremena)
    Komentator: --- (Bas me briga…, dalje od mene!)

    Evo… PROSTO…A, evo… PROSTO…!

    Evo… A, evo… “Sajtovi vezani za…” ((za banderu, kako sajtovi mogu biti vezani… Sajtovi se ODNOSE NA nesto!))… Evo… Evo… “Gotovo IDENTICAN tim kao u proslom kolu…” (ne moze IDENTICAN, objasnili smo u ranijim postrovima – “1=1”!?)… Evo... dobre akcije… Evo… sansa… Evo, dodavanja… dobar sut… STRASAN tehnicar… Evo… lopta za Notea… Evo, dodavanje… Evo… kako je ISKONTROLISAO loptu… Evo… ima SJAJNE paseve kroz zadnju liniju… Evo… 15-16 minuta… Evo… A, evo… PROSTO … Evo… A, evo… Takodje, kod Rivera, dosta promena… Evo, lopte na sredini… lepo… Evo… Lepo… u PRINCIPU… Evo… PROSTO, nekad nemas drugog resenja… Evo… STO SE TICE forme i jedenog i drugog tima… EvoA, evo… Dakle, SJAJNI driblinzi kroz noge protivniku… Eto… Par podataka VEZANIH za njihovu istoriju… kako se sada fenomenalno snasao… Evo… A… EvoEvo mozda sanse… Evo dobrog napada, kakav dribbling, nije penal, baca se preko noge rivala, bacio se PROSTO, to PROSTO nije bilo dovoljno… Evo… STRASAN potencijal, ima broj deset na ledjima… A, evo… Evo dobre akcije… Evo… sansa… Evo, dobar sut… Evo, sada udarac iz ugla… Evo, sada kontranapad… Posle saobracajne nesrece on se PROSTO zakucao… Ne moze jos uvek PROSTO da se vrati… Evo, krece glasnije pesma… Ali, eto, to je Argentina… Evo… A, evo… uzivajte malo, kakova atmosfera, to je strast, to je vise od ljubavi prema klubu, prema gudbalu uopste… Ali, dobro…. Evo… Eto… Mozda, ipak, da… Mozda do titule sampiona… Evo… neki vise, neki manje… Lepa kombinacija… bice korner… Lepo… Evo… sada izvodi… EEEvvvooo… podseca na … iz Benfike… IDENTICAN… Evo… Ide sada LEPO Pavone… Evo… sada… EEVVOOO… Pravo cudo, fantasticno… Evo… Evo… Nista, nista APSOLUTNO da vidimo… PROSTO ne mogu da dodju do IZRAZAJA (treba: do IZRAZA)… Dosta, dosta tvrdo… nesto sto je ocekivano… Bas onako… Evo… Kako izgleda tabela, dakle… A, evo… INTERESANTNA situacija… ne moze PROSTO do te lopte… vrlo tvrdo i dalje… Ne dozvoljava PROSTO River… Evo, prilike… Evo, suta…, i 1:0 (40. minut) za River… Evo, jos jednom… odbila se lopta do … Ispalo je IDEALNO PROSTO… A pogledajte ovo… ha-ha-ha!… Sudija nije imao posla, nije se igralo preterano grubo... Evo, suta… Eevvooo lepe akcijue… Eevooo, ga… Eevvooo… Evo, greske… Evo, sada, mozda, sanse Evo ga… Au, sta se desava na tvrdjavi… Evo, pre 10 minuta pre kraja meca… Evooo… Ali, evo, jos uvek nismo videli… Iz svakog grla se sada cuje pesma… Au, tek sada pocinje zzurka… Nema, ipak - ima… Evo, problemi za… Evo… to je ono o cemu sam pricao!!!??? (((Sta je ovaj pricao!???)))… Evo, Sancez, Sancez… Ne moze PROSTO sam, nema PROSTO podrsku saigraca… Evo… (45. minut) Ovo je kraj… Nije!… Sta se desava… Nekome je “iskocilo rame” (Nemoj molim te da objasnjavas!!!) To je normalno, PROSTO… Almeida gospodari PROSTO sredinom terena… Sportski se ukrstaju, jedan levo - jedan desno…Evo… Malo se odmorite… Evo… Vrlo brzo se vracamo na drugi deeo igre… Evo… Evo… Evoooo…E, neces, vala, dosta je bilo maltretiranja, “PLJUVANJA”, nepostovanja fudbalskog spoektatorijuma, omalovazavanja gledaoca (PROSTO da ne poverujes), dosta je bilo NEPISMENOSTI, pogledajte snimak ako mi ne verujerte…


    P.S.
    Posle recite: Dragooon je ovakav, Dragooon je onakav, Dragooon poceo da “pljuje”, Dragooon preteruje, Dragooon, nije dobronameran, Dragooon, ovakav, Dragooon onakav… Katastrofalno, da ne moze biti katastrofalnije…!!!???

    Pozdravlja vas vas Dragooon…! Dobronamerni!!!


    "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

    Comment


    • Fudbal, Ruska liga: SK+, snimak, 24.4.2011. 19,00h
      Rubin – Amkar 1:1 (1:0)
      Komentator: ---

      PROSEČAN KOMENTATOR

      Utakmica tipična za Rusku Premier ligu. “Tvrda” igra, s povremenim “eksplozivnim” akcijama... Komentator skromnijih znanja iz oblasti fudbalske igre (takav je utisak): taktika, tehnika, pravila, osećaj za igru, terminologija (stručna i fudbalska deskripcija), intonacija... Kao da će uvek pasti gol, pa devalvira stvarni trenutak postizanja gola...; ako prethodno utišaš ton na TV, ne čuje se dovoljno, a kada “drekne” onda moraš da utišaš, znači daljinski moraš da držiš u ruci... Da li je to “osnovni zadatak” komentatora, da te neprekidno drži napetog, nizašta, jer i kada galami ništa važno i bitno ne saopštava!!! Da li neko njima ukazuje na ovu LOŠU STRANU njihovog komentarisanja...! Ovo ukazuje na njihovo nedovoljno poznavanje fudbalske igre, u smislu kako osećaju izvesnost neke šanse ili akcije (Reaguje, u najmanju ruku, nekontrolisano!)... Dobro je informisan o Ruskoj ligi, iznosi korisne i zanimljive podatke, i one koje se odnose na druge utakmice koje se igraju u istom trenutku, na ostalim terenima... Ovaj komentator, kome nisam uspeo da saznam ime i prezime, ima još dosta da uči, inače, sada jedva da je - prosečan!

      Primedbe, usput zabeležene (samo poneke, ne sve!), izvan konteksta, dobronamerno:
      “Golman Homotovski je SJAJNO intervenisao”... “Igrao JAKO dobro”... “JAKO teško izlazi na kraj, sa...”...

      Korektno i ispravno rečeno, samo neke, pogodne za poređenje:
      “Za sada VRLO DOBRO igra tim Amkara”... “ODLIČAN je Sekretov..., SJAJAN centaršut”... (u jednoj rečenici)... DOBAR centaršut. Šesti udarac SA UGLA... DOBAR šut...! “ODLIČAN centaršut”... “ODLIČAN pritisak VRŠE”... (ne može VRŠE, “vrši se jedino mala i velika nužda”, sve ostalo se radi ili obavlja)... “DOBAR centaršut, međutim...”... “Vidite, DOBRO DOBRO VRŠI pritisak” (Ne: VRŠI, već: obavlja, ili jednostavno: PRITISKA protivnika)... “VRLO DOBRO...”... “DOBAR centaršut”... “DOBRA lopta za Levadenka”...

      "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

      Comment


      • Fudbal, Argentina: SK+, live, 25.4.11, 01,15h
        Argentinos junior – RAC 0:1 ((do 15. minuta, prekid...! Zbog iritiranja komentatora))
        Komentator: Fernando Salceda (u prevodu: Milo LEKIĆ, prepoznao sam mu i glas!!! Gde je potpis!?)

        S “zapevavavavanjemMa”: SJAJNO u TRI SJAJNE

        Milo, nastavljaš da “zaapeevavavašAa”!... Ili te moje dobronamerne kritike i primedbe ne “dotiču” ili si nesposoban da učiš i naučiš ili su ti, jednostavno, takve karakterne crte! Ako je ovo poslednje u pitanju, nema šanse da se poboljšaš i da napreduješ... Nije, izgleda, reč samo o jezičkoj mani “zapevavavbavavavavanja”, već ne pokazuješ ni najmanju želju da ispraviš očigledne greške... Gledam, 12. minut, a ti si već 15 puta izgovorio SJAJNO, više od 5 puta JAKO (JAKO lepo, JAKO uzbudljivo...)... Toliko ti je siromašan jezik i izraz da “pokopavaš fudbalsku igru”, načisto... Pritom, i dalje mnogo “zapevavavavaš...”... Ti, izgleda ne nameravaš da se potrudiš... Neverovatno...! Sada je 15. minut, nažalost... Prekidam s posmatranjem TV prenosa, menjam kanal... Što je mnogo, mnogo je...”
        Ako ti SK+ dozvoljava da i dalje prenosiš utakmice i komentarišeš na način “zapevavavavanjaa”, onda ste svi u velikom “bedaku”... Ne može čovek da “ubode” utakmicu s normalnim komentatorom... Malo je reći katastrofa...!!!


        P.S.
        Da li opet Dragooon “pljuje” po komentatorima, da li sam nedobronameran, da li vama sve ovo izgleda SJAJNO SJAJNO SJAJNO JAKO LEPO i JAKO UZBUDLJIVO... Svaka vam čast na pokazanoj - debelokožnosti! Stvarno SJAJNO da SJAJNIJE ne može da bude SJAJNO SJAJNO JAKO SJAJNO... Baš SJAJNO... Ma, “zapevavavavajte”, vi slobodno – na vašu sramotu!!! SJAJNO... U tri SJAJNE!!!


        "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

        Comment


        • Fudbal, Rus.PL: SK, snimak, 25.4.2022. od 00,15h
          Zenit – Krila Sovetov 3:0 (1:0)
          Komentator: Dragan Čiča (?) (nisam ni video ni čuo "potpis", već pretpostavljam!?... Pardon! )

          NAJZAD SOLIDAN KOMENTAR UTAKMICE
          Solidna utakmica, dovoljno zanimljiva... Gledao sam od 70. minuta... Lep goool Lazovića u 81. minutu.
          Komentator, u periodu od dvadesetak minuta (70-90+zaustavno), ostavio korektan utisak... Uravnoteženo, prijatnim glasom, bez nepotrebnih oscilacija u intonaciji, ispravnom fudbalskom terminologijom, zapažen osećaj za fudbalsku igru, dosta zanimljivih informacija... (3:0, opet goool Danka Lazovića)... Komentator smireno vodio utakmicu, i doveo do kraja, uz mnoge informacije o Ruskoj Premijer ligi... Ovakav način komentarisanja fudbalske utakmice veoma je primeren i dobro odmeren, kada je o ovom komentatoru reč! Može mu poslužiti kao dobar osnov za nadogradnju, postepeno “dodavanje”, uz sopostvenu kontrolu i pomoć da preslušava i analizira snimke svojih komentara...!)... Nemam posebne primedbe, već preporuku da nastavi tako!

          Preporuka: Nemoj da se poigravaš s IDEALNO, jer to je pomalo specifična reč. Označava nešto što je više od najboljeg, nešto što nema stepene poređenja. Nema: idealnije i najidealnije..., već IDEALNO je samo IDEALNO, kao i OPTIMALNO... Zato je uvek mnogo bolje koristiti manje “zvučnu reč”... IDEALNO = IDEALNO!?... Nije baš pravilno: skoro idealno, nije baš idealno, gotovo idealno... blizu idealnog, daleko od idealnog... !? Razmisli!?


          "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

          Comment


          • Fudbal, En.PL: SK+, 4.5.11., oko 15,00, snimak
            Mančester Siti – Vest Hem Junajted 2:1
            Komentator: Srđan Radojević

            Ukratko: komentator je obavio posao sasvim korektno... Bio je veoma angažovan, svih 90+5 minuta utakmice, koja je bila prava prvenstvena... Završnica prvenstva, pa su svi oprezni, tako da bi i komentator trebalo da bude umereniji i da iznosi samo podatke u koje je siguran, koji su provereni. Osnovno je da Srđan Radojević vlada znanjem, prilikama u Premijer ligi, šansama za plasman određenih ekipa, pun samopouzdanja, fudbalski dobro “potkovan”, vrlo dobro zapaža taktičke, tehničke i ostale važne fudbalske detalje... Dobro poznaje pravila fudbalske igre i dobro komentariše sudijske odluke... Možda mu se može malo zameriti brži govor za ovakvu utakmicu, ali cenim da je to zato što raspolaže s previše informacija pa želi da ih sve ispriča...
            Još uvek ima i nekih gramatičkih i pravopisnih grešaka, koje su u okviru dozvoljenog, ali i neke reči za koje smatram da ne priliče fudbalu, ali još uvek je u tom pogledu dezorijentisan i ne shvata u punoj meri moje dobronamerne primedbe..., što mu može biti loša preporuka u nastavku karijere komentatora... No, to je već njegov lični izbor!

            "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

            Comment


            • Želim samo da prokomentarišem Dragooona, tj. da primetim njegovo višednevno odsustvo.
              Dobro došao nazad! Kao i tvoji komentari i kritike!
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Želim samo da prokomentarišem Dragooona, tj. da primetim njegovo višednevno odsustvo.
                Dobro došao nazad! Kao i tvoji komentari i kritike!

                Hvala,
                Pozitivno me je dirnula tvoja dobrodošlica. Nedostajali ste mi. Bili praznici, pa malo opuštanje i odmor! Prvi put sam se bio odvojio od vas, na nekoliko dana, pa sam jedva čekao da vam se ponovo vratim! Ipak, vi ste mi važniji od - komentatora! Hvala, još jedanput – POZDRAV!!!

                "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                Comment


                • Dragooon predlazem ti da pogledas kad Srdjan i Darko budu zajedno radili neki NBA prenos. ;)
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by S-Nash View Post
                    Dragooon predlazem ti da pogledas kad Srdjan i Darko budu zajedno radili neki NBA prenos. ;)

                    Vrlo rado, jer o obojici imam dobro mišljenje... Moje povremene kritike, njima upućene, dobronamerne su, i izraz su, u velikoj meri, mojeg okruženja. Posebno kada je o Srđanu Radojeviću reč, jer smatramo da, uz male korekcije, može da bude najbolji...!

                    "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                    Comment


                    • Samo pitanje je da li komentatori uopšte čitaju ovo

                      Ja lično ne obraćam pažnju na gramatičke izraze nego volim da vidim komentatora koji voli da prenosi. Koji se toliko udubi u prenos da zaboravi na sve drugo. Da povisi ton kad treba, da zna kada i da prekine sa pričom kako bi osetili atmosferu na stadionu (terenu, hali itd.) i naravno da je stručan u ono šta prenosi mada retko koji komentator ima problema sa ovim poslednjim.

                      Nego problem je što je dobra većina monotona, prenose samo da bi uradili taj prenos i srećni su što idu kući posle, u tome je problem.

                      Inače po meni je dosta dobar komentator Dragan Čiča, čovek se unese u meč, svaka čast.

                      I da spomenem to da ne obraćam pažnju na reči SJAJNO, FENOMENALNO, FASCINANTNO
                      IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                      ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                      C'E SOLO L'INTER

                      Comment


                      • Originally posted by Krle View Post
                        Samo pitanje je da li komentatori uopšte čitaju ovo

                        Ja lično ne obraćam pažnju na gramatičke izraze nego volim da vidim komentatora koji voli da prenosi. Koji se toliko udubi u prenos da zaboravi na sve drugo. Da povisi ton kad treba, da zna kada i da prekine sa pričom kako bi osetili atmosferu na stadionu (terenu, hali itd.) i naravno da je stručan u ono šta prenosi mada retko koji komentator ima problema sa ovim poslednjim.

                        Nego problem je što je dobra većina monotona, prenose samo da bi uradili taj prenos i srećni su što idu kući posle, u tome je problem.

                        Inače po meni je dosta dobar komentator Dragan Čiča, čovek se unese u meč, svaka čast.

                        I da spomenem to da ne obraćam pažnju na reči SJAJNO, FENOMENALNO, FASCINANTNO



                        Krle,

                        Neki komentatori čitaju, a neki ne! To je njihov sve očigledniji problem..., ne i jedini!

                        Jedna od najvažnijih stvari u svakom poslu jeste: Da li voliš da radiš taj posao? Ja poznajem jednog komšiju koji žarko želi da bude pilot, ali nije baš učljiv čovek!? (Neučljiv: niti može da nauči, niti možeš da ga naučiš!)

                        Slušam pre desetak dana jednog komentatora na SK, posle ponoći, toliko se čovek “udubio u posao” da je više od sto puta rekao: EVO lopte, EVO šuta, EVO napada, EVO odbrane, EVO ofsajda, EVO stative, EVO auta, EVO kornera... (Ja na takve mislim, upropastio čovek derbi argentinskog prvenstva!). Očigledno da se čovek toliko “udubio u prenos”, da je zaboravio da ga neko sluša...

                        Da povisi ton kada treba”, slažem se, nije fudbal pozorište. Ali, kad treba, a ne i kad treba ali VIŠE KADA NE TREBA. Nemaju neki komentatori osećaj do te mere da im se komentar pretvara u nepodnošljivu i neukusnu galamu, a od fudbala ni traga.

                        Stručnost podrazumeva mnogo toga odjedanput, reći ću samo jednu reč: PRAVOVREMENOST... Ako neko poseduje dobra znanja, veštine, navike... a ne koristi ih pravovremeno, onda je to - haos i pakao! Njihov najveći problem jeste – pravovremenost!

                        Monotonost je veoma loša osobina za komentatora, otaljavanje, odrađivanje..., pa beži kući. Pitam se: zašto takvi dobijaju priliku da komentarišu! Kome oni trebaju?

                        Po mojem mišljenju (a ne: “po meni”) Dragan Čiča je tek prosečan komentator, koji ima sve preduslove da napreduje! Za sada, o njemu, toliko!

                        Krle, ako ti i ostali ne obraćate pažnju na SJAJNO..., ima onih daleko brižnijih koji smatraju da su to reči koje, u najmanju ruku, osiromašuju naš jezik, srozavaju ga na veoma nizak nivo neophodan za jasnu komunikaciju: kad kažeš SJAJNO, onda nije jasno da li je nešto – dobro, vrlo dobro, odlično... itd.
                        A, s druge strane, oni kojima je sve SJAJNO, znači da su nesigurni u svoju sposobnost da nijansiraju sve što ih okružuje, pa kad kažu SJAJNO, oni u najmanju ruku podmeću nepotpunu informaciju i nepošteni su prema svima ostalima...

                        Ako desetine hiljada tinejdžera svakodnevno sluša takve izraze, i ne razumeju suštinu, o čemu mi onda govorimo!? Kada jednoga dana shvatimo, najviše će se stideti upravo – sportski komentatori, jer oni nameću te i slične izraze, i imaju veliku odgovornost, za ono kuda naš jezik ide!?

                        Naravno, uvek u određenom društvu ima i onih koji su nezainteresovani, ali to je već njihov lični problem! Oni će ostati u opštoj - prosečnosti!

                        (((I, naravno, nemo’ se ljutiš!))) P o z d r a v !

                        "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                        Comment




                        • Fudbal, pf-LŠ: RTS-1, 20,45, direktno
                          Mančester Junajted – Šalke 04 4:1 (2:1)
                          Komentator: RTS (ime i prezime nebitni, niti želim da znam!)

                          KOMENTAR U STILU: ”TRLA BABA LAN...”

                          Kombinovani tim Mančestera protiv kompletnije ekipe Šalkea. Zanimljiva utakmica, tri gola, nekoliko žutih kartona, nekoliko šansi na obe strane, visok pritisak igrača domaćina, nedovoljno ubedljiva igra gostiju...

                          Komentar ispod svakog nivoa. Drugorazredno izdanje komentatora, koji je uz niz pravopisnih grešaka, uz upotrebu loše odabranih izraza (sjajno, što se tiče, bukvalno, mesec juni, totalno, bijo, opaaa, ujiii, auuu, uuu), loša dikcija, loša intonacija, česti “izleti” dok se igra odvija i “zahteva” znalački komentar, loš osećaj za fudbalsku igru, loš osećaj za pauzu, loše poznavanje fudbalske terminologije, nepravovremeni komentari, nedovoljno stručna objašnjenja, nedovoljna rečitost, nepreciznost izražavanja, slabo znanje taktike i tehnike fudbala... U nekoliko navrata je proglašavao “stoprocentne šanse”, čuo čovek da se tako govorilo pre pola veka, ali on nema pojma šta je iole izgledna šansa... Gubi se u nesuvislim objašnjenjima i ličnim podacima o fudbalerima, a na teren se “vraća” uz neartikulisane i nepotrebe povike kod izgovora imena igrača kod kojih se u tom trenutku nalazi lopta... nasumice i nekontrolisano... Neprofesionalno... Nefudbalski... Otkud takav izbor i davanje šansi takvim ljudima da se poigravaju s stotinama hiljada gledalaca ispred “malih ekrana”. Uopšte nije jasno kakav bi sport mogli da prenose ovakvi komentatori, a da budu prihvaćeni od određenog spektatorijuma...

                          Postoje ljudi koji su od najranijeg detinjstva odrastali uz kućne ljubimce, to bi se kasnije odražavalo na njihov način govora i ponašanja, i poprimaliu bi od njih odlike: zavijanja, režanja, maženja sopstvenim glasom, samo još fali lajanje..., pa kako onda možemo govoriti o podobnosti za obavljanje komentatorskog posla... Ako sve ovo nije tačno, onda se na taj način može bar opisati način govora i “maženja” komentatora dok svojim netipičnim glasom “uslužuje” TV prenos važne i zanimljive fudbalske utakmice LŠ... Krajnje iritantno za fudbalski spektatorijum... Potvrda da je komentatorska struka i izbor komentatora u velikoj krizi, katastrofa...

                          Bar trećinu utakmice komentator je govorio kao kada samac pije kafu s gazdaricom, pa joj se hvali svojim vajnim znanjem o fudbalu, a jadna žena mu gleda (gata) u šoljicu kafe, povremeno ga pogleda ispod oka i tobož mu se divi i povlađuje iz samo sebi znanih razloga... Vala baš...

                          Odjava utakmice, kao i ceo dotadašnji tok – katastrofalno! Napamet, bez veze sa dešavanjima na terenu, pričao je neku svoju nesuvislu nefudbalsku priču... Žalosno!!!


                          "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                          Comment


                          • Originally posted by Dragooon View Post
                            Bar trećinu utakmice komentator je govorio kao kada samac pije kafu s gazdaricom, pa joj se hvali svojim vajnim znanjem o fudbalu, a jadna žena mu gleda (gata) u šoljicu kafe, povremeno ga pogleda ispod oka i tobož mu se divi i povlađuje iz samo sebi znanih razloga... Vala baš...


                            Originally posted by Dragooon View Post
                            Odjava utakmice, kao i ceo dotadašnji tok – katastrofalno! Napamet, bez veze sa dešavanjima na terenu, pričao je neku svoju nesuvislu nefudbalsku priču... Žalosno!!!
                            Uvek on priča neku svoju nesuvislu nefudbalsku priču!
                            Ako hoćeš mogu da ti kažem kako se zove ...
                            Nažalost, znam njegovo ime, jer me godinama teroriše i maltretira kad god se nešto važno i značajno dešava u svetu sporta, pre svega u fudbalu i tenisu, kada se dešava nešto bitno za moju navijačku dušu!
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post


                              Uvek on priča neku svoju nesuvislu nefudbalsku priču!
                              Ako hoćeš mogu da ti kažem kako se zove ...
                              Nažalost, znam njegovo ime, jer me godinama teroriše i maltretira kad god se nešto važno i značajno dešava u svetu sporta, pre svega u fudbalu i tenisu, kada se dešava nešto bitno za moju navijačku dušu!


                              Ja svoje rekao, i nisam ni trepnuo! Prava katastrofa: gde čuo i ne čuo!... Ajde, ljubim te, pomeni mu i ime(...) pa da svi mirnije spavamo, a on neka se okreće u krevetu do zore!? Nemam ništa protiv, naprotiv! Ćao!

                              "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                              Comment


                              • Vladimir Mijaljević... zapamti to ime, jer kaže...

                                Moje vreme tek dolazi



                                To sam onako, slčajno nabasala na netu...
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X