Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bas sam danas prolazio pored Gay Arene na Otoci i vidjeh da nisu ni pokusali ocistit stadion. Po izjavi Dragana Jovica Tusanj je u dobrom stanju.

    Comment


    • Ovaj teren u Gradacu je raj na zemlji u odnosu na Grbavici,pa ondje se korida ne bi mogla odrzati

      Comment


      • Tušanj je u dobrom stanju, snijeg se očistio dosta ranije tako da vjerujem da je teren dobar. Uglavnom je dosta bolji od Grbavice.

        @FC Nadal

        Gradačac ima predobar travnjak, a evo sada su napravili i odlične tribine. Ulažu ljudi u stadion najviše, žele sada i napraviti krov na tribini čime bi stadion izgledao još ljepše, a u planu su također i reflektori. Travnjak su uvijek imali dobar, a od kako su u Premijer ligi još ga dorađuju tako da je sjajan za igru.
        sigpic
        Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
        don't support us when we win."

        Comment


        • Nakon 104 dana bez Premijer lige danas pocinje drugi dio naseg najjaceg fudbalskog takmicenja. O svim promjenama i pripremama klubova napisali smo Merlin i ja, pa evo neke kratke najave za subotnje utakmice.

          Zeljeznicar - Siroki Brijeg (14:00) prenos na BHT-u

          Odmah na pocetku drugog dijela duel dva najbolja kluba iz prvog dijela prvenstva. Kako su rekli treneri oba kluba ova utakmica nije dosla u pravo vrijeme jer poslije velike pauze tesko je procijeniti koje je u kakvoj formi. Danas ce veliki problem predstavljati teren koji je u ocajnom stanju i tesko je ocekivati lijepu igru u derbiju ovog kola. Zeljeznicar ne zna za pobjedu u mecevima s Sirokim vec dvije godine, a na Grbavici je zadnji put pobjedio 9.8.2009. Prenos utakmice je na BHT-u.

          Olimpic - Rudar Prijedor (14:30)

          U prvom mecu koji je odigran izmedju ova dva kluba rezultat je bio 1:1. Dosta se igraca promijenilo u oba kluba od tog duela. Olimpic ce u ovom mecu ugostit Prijedorcane na stadionu Bare u Citluku, posto nisu ni pokusali ocistit svoj teren na Otoci.

          Zvijezda - Leotar (14:30)

          Zvijezda na svom stadionu koji je u odlicnom stanju docekuje trebinjski Leotar koji je se dosta pojacao u ovom prelaznom roku i kojeg ponovo sa klupe vodi Borce Sredojevic. U prvom mecu ova dva kluba rezultat na Policama je bio 1:1. Zanimljiv podatak da Leotar na Banja Ilidzi nije osvojio bod, a pri tome nije zabio nijedan gol.

          Celik - Velez (14:30)

          Po historiji derby utakmica, ali zadnji sezona ova dva kluba nisu na nivou na kojem trebaju ustavari biti. Zadnja utakmica ova dva kluba je ostala zapamcena po velikim kritikama igraca i strucnog staba Celika na sudijske odluke. Nadamo se da ce napokon jedna utakmica ova dva kluba proci bez tenzija koje su bile sastavni dio prosli okrasaja.

          Borac - Kozara

          Aktuelni prvak Borac docekuje Kozaru koja ce ovu polusezonu provesti u borbi za opstanak u eliti. Borac je u prelaznom roku dobro trgovao i sigurno su im ocekivanja od ove sezone velika. Sve osim pobjede Borca u ovom mecu je veliko iznenadjenje, jer je velika razlika u kvalitetu izmedju ova dva kluba. Problem za Borac bi moga biti covjek koji sjedi na klupi Kozare, a to je Vlado Jagodic koji odlicno poznaje igrace Borca. Znamo koliko Jagodic ulazi studiozno u svaku utakmicu i koliko se dobro brane njegove ekipe.
          Last edited by danijelkr; 10-03-12, 10:41.

          Comment


          • Veoma vazna pobjeda! Svraka Teren je bio katastrofa,pogotovo pred kraj utakmice.Adilovic i Selimovic nisu danas bili na svom nivou,a Bekric pokazao da ce prekucavati ovu ligu! Slijedece stanica : Borac!

            JER SI JEDAN JEDINI JER SI NEPOBJEDIVI!

            Comment


            • Željezničar - Široki Brijeg 1-0
              Zvijezda - Leotar 4-1
              Čelik - Velež 1-1
              Olimpic - Rudar Prijedor 1-0
              Borac - Kozara 1-0

              Sutra:

              GOŠK - Slavija
              Sloboda - Sarajevo
              Zrinjski - Travnik


              Željo stigao do veoma važne pobjede nad izravnim konkurentom za titulu, zbog toga ova pobjeda ima veliki značaj. Zvijezda u Gradačcu veoma lagano savladala Leotar od koga se mnogo više očekivalo. Olimpic na jedvite jade protiv Rudara na neutralnom terenu (u Čitluku) i miroljubivi remi starih rivala Čelika i Veleža, pomalo iznenađujuće.

              Sutra očekujem pobjedu GOŠK-a kojom bi otišao sa dna tabele, protiv posljednje Slavije, te pobjedu Zrinjskog protiv Travnika koja će im donijeti vrijedna 3 boda u borbi za Europu. U meču Sloboda-Sarajevo može biti svega, tako da ne bih se usudio prognozirati bilo šta.
              Bit će prijenos utakmice Sloboda-Sarajevo na MojaTV ili Moja WebTV.
              sigpic
              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
              don't support us when we win."

              Comment


              • Vidim Borac dobio 1-0 , s obzirom da je igrao Partizan nisam mogao ici gledati ali prepicale su mi drugovi od prilike sta se desilo , Kozara izgleda igrala defanzivno , imala par prilicica ali Borac izvukao i pobedio. Vrlo vazna pobeda, sledeca utakmica u sredu protiv Zelje u Sarajevu u 1/2 kupa. Sledece kolo Borac ide u Trebinje , Leotar je jedini tim koji je prosle sezone u prvom delu sezone izasao neporazen kao domacin koji je igrao protiv Borca tj ne neporazen nego je pobedio cini mi se a na svim ostalim utakmicama na strani je Borac izvukao bar bod ili mozda cak i sve pobede , ne secam se nesto , uglavnom Borac to mora dobiti. Zeljo ide u Prijedor , Rudar obicno izgubi kuci od Zelje dok Siroki kuci docekuje Zvijezdu.
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • Originally posted by Miko View Post
                  Vidim Borac dobio 1-0 , s obzirom da je igrao Partizan nisam mogao ici gledati ali prepicale su mi drugovi od prilike sta se desilo , Kozara izgleda igrala defanzivno , imala par prilicica ali Borac izvukao i pobedio. Vrlo vazna pobeda, sledeca utakmica u sredu protiv Zelje u Sarajevu u 1/2 kupa. Sledece kolo Borac ide u Trebinje , Leotar je jedini tim koji je prosle sezone u prvom delu sezone izasao neporazen kao domacin koji je igrao protiv Borca tj ne neporazen nego je pobedio cini mi se a na svim ostalim utakmicama na strani je Borac izvukao bar bod ili mozda cak i sve pobede , ne secam se nesto , uglavnom Borac to mora dobiti. Zeljo ide u Prijedor , Rudar obicno izgubi kuci od Zelje dok Siroki kuci docekuje Zvijezdu.

                  Dobro je Kozara i prosla,ocekivao sam i vise lopti u mrezi Kozica

                  Comment


                  • Zeljo na uzasnom terenu dosao do vrlo vazne pobjede,ali nije to bitno vazan je trijumf.Ja sam presretan golom Svrake,ali mi je nekako jos draze sto je Bekric tu,vidi se da je najveca klasa u ligi,konacno mi na Grbavici imamo zadovoljstvo da ga gledamo opet...do duple krune,10. pobjeda zaredom,next please
                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • Evo moje neko vidjenje derbija ovog kola. Zeljeznicar sasvim zasluzeno dosao do pobjede jer su bili trunku konkretniji. Bekric u dva prodora koja je imao dokazao da je igrac za kojeg ce protivnicki trener morati stavljati posebnog cuvara.

                      Posto sam bio golman moram pohvaliti veterana na golu Zeljeznicara koji je danas odrzao cas kako se ispucavaju lopte na onako teskom terenu i kako se degazira lopta. Iako sam mislio da ce ovu polusezonu braniti Bukvic danas se vidjelo zasto ipak nece.

                      Comment


                      • Rezultati subotnjih utakmica:

                        Sto se tice derbia, nemam sta reci, uglavnom sve je receno pa necu ponavljati.

                        Sarajevo danas ide Slobodi. Sloboda je u velikim problemima a da bi ostali u ligi moraju se boriti od prve do zadnje utakmice. Prva prepreka im je Sarajevo, tim koji se tokom prelaznog roka dosta promjenio, neki igraci su otisli a neki dosli. Glavni dolazak svakako jeste Matija Matko koji se vratio ponovo u Sarajevo, igrac koji je znao zabijati Zelji kao niko, a tako ce biti ponovo nadam se. Nase namjere su jasne, a to je borba za titulu do samog kraja a trener Dragan Jovic nam je obecao Evropu.

                        DRUGI DIO SEZONE POCINJE!



                        Comment


                        • Kad jedan napise rezultate sto drugi mora to isto ponoviti. Fanta nije ti ovo prvi put da postavljas nesto sto je vec postavljeno.


                          FK Sloboda - FK Sarajevo

                          Prvi mec ova dva kluba na Kosevu je zavrsio pobjedom Sarajeva rezultatom 2:1. Od ove utakmice ekipa Slobode je se drasticno promijenila i cak 9 igraca koji su tada poceli utakmicu danas je najvjerovatnije nece poceti danasnju utakmicu. Sarajevu nece igrati tri igraca koja su pocela prosli duel ova dva kluba, a od trojce koja su usla u igru dvojca ce danas poceti mec u dresu Slobode.

                          Nadam se da igraci Sarajeva nece pasti na provokacije i grubu igru igraca Slobode, jer je kvalitet na strani Sarajeva. Bitno je izdrzati prve pritiske i ne nasjedati na provokacije i onda ih lucidnim potezom poslati u propast koja slijedi ovom klubu u narednom periodu.

                          Moguci sastavi:


                          Slobode: Mujkic, Hadzic, Salihovic, Cejvanovic, Rizvanovic, Kasapovic (Bekic), Zoletic, Jahic, Smigalovic, A. Mesanovic, J. Mesanovic.

                          Sarajevo: Adilovic - Belosevic, Dupovac, Torlak, Comor (Tatomirovic) - Sesar, Scepanovic, Husic - Matko, Obuca i Krpic.

                          Svi susreti ova dva kluba u Tuzli

                          Spoiler
                          1957/58 - 3:2 (Šehovic 2, Ferhatovic) - ZONSKA LIGA
                          1959/60 - 0:1
                          1962/63 - 0:1
                          1969/70 - 1:1 (Jesenković)
                          1970/71 - 1:2 (Antic)
                          1971/72 - 1:4 (Mušović)
                          1972/73 - 0:3
                          1973/74 - 1:2 (Petković)
                          1974/75 - 0:1
                          1975/76 - 0:1
                          1976/77 - 0:1
                          1977/78 - 1:3 (Šljivo)
                          1978/79 - 0:5
                          1979/80 - 2:4 (Nikolić, Sušić)
                          1980/81 - 2:3 (Pašic, Sušić)
                          1981/82 - 1:0 (B. Božović)
                          1982/83 - 1:2 (Jozić)
                          1983/84 - 2:2 (S. Merdanović, Švrakic)
                          1984/85 - 0:0
                          1985/86 - 0:1
                          1986/87 - 2:2 (Vazda, Barnjak)
                          1987/88 - 0:1
                          1988/89 - 0:0 (5:4 p)
                          1989/90 - 0:2
                          1990/91 - 4:0 (Barnjak 3, Raičković)
                          1991/92 - 0:1
                          --------------------------------------------------------------
                          1995/96 - 0:1
                          1996/97 - 1:0 (Repuh)
                          1997/98 - 1:3 (Smječanin)
                          1998/99 - 2:0 (Džidić, Smječanin)
                          1999/00 - 2:1 (Škoro, Ferhatović)
                          2000/01 - 0:0
                          2001/02 - 0:2
                          2002/03 - 1:1 (Šaranović)
                          2003/04 - 2:2 (Repuh, Krupinac)
                          2004/05 - 1:1 (Avdić)
                          2005/06 - 3:1 (Avdić 2, Muharemović)
                          2006/07 - 0:1
                          2007/08 - 0:1
                          2008/09 - 0:0 (1:4 p) - KUP
                          2008/09 - 0:0
                          2009/10 - 0:1
                          2010/11 - 0:0


                          Broj utakmica: 43
                          Pobjede: 7
                          Remiji: 12
                          Porazi: 24

                          Gol-razlika: 35:60

                          Comment


                          • Izvinjavam se, stvarno nisam vidio.
                            Sloboda nije nikako igrala pripreme tokom ove pauze, dok smo mi bili i vise nego aktivni, tako da cemo uci mnogo spremniji danas u utakmicu. Takodjer u Slobodi se nalaze 4 bivsa igraca Sarajeva.

                            Comment


                            • Slavija vodi 2-1 u Gabeli Znamo koliko je GOSK bio dobar domacin u prvom delu , tako da ako Slavija izvuce 3 boda bice puna kapa
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • Sarajevo pobjedilo,tooooo..Ostajemo u borbi,nisam gledao mec pa ne mogu nista komentarisati samo sam prezadovoljan pobjedom

                                Procitao sam sam da je ponasanje pojedinica na stadionu bilo odron
                                Last edited by DinoFC; 11-03-12, 15:32.

                                Comment

                                Working...
                                X