Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Najava Vječitog derbija i 13. Kola PLBiH

    Iako u zadnje vrijeme pokušavaju ovu utakmicu srozati ljudi u savezu, zabraniti jednom dijelu građana Sarajeva da dođu na utakmicu, ja cu napisati ono dobro i šta meni znači ova utakmica.

    U subotu se igra 98. prvenstveni vječiti derbi, a 116. kad bi se i ostala takmičenja brojala(po 37 pobjeda Sarajeva i Željezničara i 41 remi). Sve je počelo 10. oktobra 1954. godine, kada je odigrana prva zvanična utakmica između Željezničara i Sarajeva. Utakmica se igrala na stadionu Grbavica pred 12000 gledalaca. Za ekipu Željezničara su nastupali: S. Vrebac-Kranjc, Abramović-Ubović, M. Vrebac, Imamović-Prelo, Radonjić, Kulović, Đorđević i Pašić, a za Sarajevo su nastupali: Pejak-Biogradilić, Džemidžić-Agošton, Jusufbegović, Glavočević-Novo, Živkov, Stipić, F. Lovrić i Paćuka. U ovoj utakmici je Sarajevo pobjedilo 6:1 i do danas nijedna utakmica nije završena tim rezultatom i ovo je najveća pobjeda u Vječitom derbiju( Sarajevo je još dva puta dobilo sa pet razlike i to rezultatom 5:0, a najveća Željezničareva pobjeda je 4:0 – Super Kup BiH). Šta za mene predstavlja derbi? Sad ću biti malo teatralan, ali mi znači mnogo, jer sam uz njega odrasta, a i sudbina je željela da se rodim na dan derbija 30.10.1988. godine kada je Sarajevo pobijedilo sa 2:0. Moj stari je nakon toga zezao svoje prijatelje navijače Željezničara da će svojim tek rođenim sinovima dati ime Bernand i Dane, imena igrača Sarajeva koji su odlučili derbi. Ovakve zezancije su sastavni dio sarajevskog vječitog derbija, za mene je bitno samo da ne izgubimo jer ko će se pojaviti sutra na kafi sa svojim prijateljima koji su pobijedili. Najteže mi je bilo kad ih nismo mogli dobiti, mislim da je toliko, jedanaest Bajrama za redom, a sami tim i najdraže kada je Matija Matko zabio za prekid posta. Još težak trenutak je gol Hadisa Zubanovića u finalu za prvaka BiH, kojeg sam samo jednom pogledao jer ..... imao bi još mnogo toga reči, ali ovo je ono najkraće što sam mogao napisati.

    U zadnji nekoliko godina nije bilo izjednačenije na tabeli i u igračkom sastavu kao ove godine. Kad bi analizirali obje ekipe došli bi do zaključka da je sve to u neki 5 deka.
    Ostale utakmice 13. kola

    Comment


    • Ja sam jednostavno zgrozen odlukom da nema navijaca Sarajeva, ajde brate da smo mi krivi za desavanja koja su se desila u par zadnjih sedmica pa ok, ali ovako... Isto tako isti ovaj komitet bi sutra mogao da svati da je rizicnije da se igra bez navijaca nego sa njima, nadam se da ste svatili sta hocu da kazem..

      Comment


      • Originally posted by Fanta View Post
        Ja sam jednostavno zgrozen odlukom da nema navijaca Sarajeva, ajde brate da smo mi krivi za desavanja koja su se desila u par zadnjih sedmica pa ok, ali ovako... Isto tako isti ovaj komitet bi sutra mogao da svati da je rizicnije da se igra bez navijaca nego sa njima, nadam se da ste svatili sta hocu da kazem..
        Ne znam zasto tu odluku posmatrate tako licno...kao da se cisto zbog vas donijela ista...odluka je donesena prije mjesec dana kako bi se sprijecili incidenti koji su se gomilali kao na traci...takvom odlukom su mozda sprijeceni jos neki belaji...i komitet je samo ostao dosljedan da jedno pravilo vazi za sve...da su napravili izuzetak na derbiju...izgubili bi povjerenje svih ostalih klubova...a brzo se zaboravlja da se upravo zbog tog istog komiteta danasnji derbi i igra uopste...

        I meni je,kao navijacu Zelje, zao sto derbi nece biti pravi...jer to svakako nije bez navijaca oba kluba...

        Comment




        • Umjesto Skore nek ga zabije Obuca


          SVI U NAPAD JEDAN JE HASE!

          TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

          "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

          LFC:18+5=THE GREATEST

          Comment


          • Eh da nam je sad Alen Škoro, pa zajedno sa Van Cipelicem da zaigra u napadu. Samo da nam vezni igrači odigraju kako znaju a to prvenstveno mislim na Sesara, Suljića i Kojaševića.

            Comment


            • Comor je kljuc uspjeha .Mislim da je sredina danas ta koja ce odluciti pobjednika,ocekujem dosta od Suljica da pravi dar mar po lijevoj strani,a i Kojasevic je obecao da ce dati go .Ocekujm go Obuce protiv komsija,valja njemu biti najbolji strijalc kluba u historiji Da se hoce Pehlic vratiti da ga gledam umjesto Haskica.A prognoza za danas je bit ce gusto bit ce 0-2.
              TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

              "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

              LFC:18+5=THE GREATEST

              Comment


              • Vidim po forumima placu sto nema karti za Zenicu vise,neka neka,sta ste mislili da BP prima 30.000

                Comment


                • Mislim i kad se vrati Pehlic da nece igrati umjesto Haskica, ali sad to nije bitno. Kojaševiću je bilo bolje da šuti, on je isto ko pas koji laje ne ujeda.

                  Možda nisi trebao taj smješak staviti, možda baš on odluči .

                  Comment


                  • Jesi vidio kako nema AK-a 7 dana prije derbija,jos kad danas izgube nece ga biti i narednih 7,taman da se odmori malo covjek od njega.

                    A steta stvarno za ovu zabranu,jer derbi nije isti bez navijaca oba kluba,a ocekujem danas dobru utakmicu,oba tima su u dobroj formi,nema nekih kalkulacija pa neka bolji pobjedi tj.Sarajevo.

                    U Zenici se ceka od sinoc u redu za kartu:

                    http://img528.imageshack.us/img528/2...2447471241.jpg

                    Jos samo fali sator
                    TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                    "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                    LFC:18+5=THE GREATEST

                    Comment


                    • Steta,sta uradi komitet

                      Comment


                      • Bit ce gusto bit ce 0:2 Ocekujem odlicnu partiju od strane Kojasevica i jedan gol po mogucnosti.. HZSA.

                        Comment


                        • Borac dobio Veleza 3:0 , svaka cast, odradjena kazna bez navijaca , Sarajevo ce da izgori u Banja Luci
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • Kako losa igra Sarajeva,isto kao protiv Borca u srijedu samo sto je Zeljo jos jaci i mozemo da budemo zadovoljni rezultatom na kraju.

                            Comor,kao sto se i ocekivali najgori,Obuca i Haskic 0,Kojasevic najsebicniji igrac na terenu,Suljic katastrofa,jad i cemer sve u svemu.

                            Comment


                            • Utakmica pokazala koliko imamo nedostataka u igri kad se igraci ne bore. Prvo oni koji su zaslužili pohvale a to su samo kapiten Sedin Torlak i golman Adi Adilović koji su očito jedini bili svjesni veličene ove utakmice. Suljic neuhranjeni debil koji je samo pričao i valjao se po terenu, Čomor ma nije on kriv što je glup ko k...., ma svi ostali nisu ništa uradili.

                              Samo nikako ne mogu a da ne pomne da je Željezničar zabio gol nakon što je Adilović gurno Dilavera. Mene su treneri učili kad ti neko stavi ruke na leđa to je faul, očito sudiju današnjeg meča nije imao ko da nauči.

                              Comment


                              • Ovo nije bio ni d od derbia, Zeljo je bio malkice bolji mada su imali srece kod prvog gola kao niko drugi. U nastavku smo imali odlicnu sansu preko Obuce i to je to sto se tice nas. Comor je dobio crveni karton, Adilovic odlicno branio i kolko-tolko ostavio utakmicu neizvjesnom. Na kraju ipak Zeljo uzima zasluzeno pobjedu mada je utakmica bila cista 0. Al ajd, bar smo pokazali kolko volimo klub i dosli smo u velikom broju

                                Comment

                                Working...
                                X