Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sarajevo - Kozara 4:0

    Prvo poluvrijeme za zaborav Kozara se odlicno branila do 34 minute i onda nakon ubacaja Kojaševica Bajraktarević glavom pogadja za 1:0. Drugo poluvrijeme je bilo dosta bolje, nakon kardinalne greške golmana Kozare pogađa Suljić i to je 2:0. Kojašević je odigrao jednu od losiji utakmica, ali je sve popravio golom iz slobadnjaka, koji je bio fenomenalan znaci 3:0. Tačku na i je stavio kapiten Torlak(koji sigurno zaslužuje poziv u repku) 4:0. Potez koji se treba spomeniti makazice Emira Obuce koje je golman Kozare odbranio.

    Kozara imala dvije prilike vrijedne pomena, ostalo slabo, ali bi mogli ovakom igrom i otkinuti koji bod u gostima, ekipama koje nemaju riješenje za totalni bunker.
    Ostali rezultati:

    Čelik - Željezničar 1:1
    Velež - Široki Brijeg 0:2
    Zvijezda - Olimpic 1:0
    Sloboda - Travnik 1:0

    Comment


    • kakav je go dao kojasevica iz slobodnjaka.............njegov drugi evro gol ove sezone a ukupno 5 u sezoni

      Comment


      • Jeste Borac mrljavo igrao juce,ali vazna su tri boda,prvi gol malo sumljiv,ali neka je ,gledao sam uporedu Mancester i Borac,i dosao sam do pitanja da li oni igraju isti sport?
        sigpic
        Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

        Comment




        • Kolo koje nije donijelo velike promjene na vrhu. Sarajevo i Borac nastavili pobjedjivati, a pozicije su zamijenili Široki i Velež nakon pobjede širokobriježana u Vrapčićima. Na zacelju ostaje Čelik koji nije uspio pobjediti Željezničar i nastavio gubljenje bodova na svom terenu. Ekipe sa novim trenerima došle su do pobjeda Leotar je pobjedio Slaviju i nadoknadio poraz od Veleža, dok je GOŠK sa Odovićem na čelu pobijedio 3:0 Rudar.

          U srijedu su na rasporedu utakmice 1/16 finala Kupa BiH







          Velež - Široki Brijeg 0:2
          Last edited by danijelkr; 11-09-11, 20:28.

          Comment


          • Najava 1/16 finala kupa BiH. Nakon šest odigrani kola u Premijer ligi BiH došao je na red najmasovnije takmičenje u BiH, Kup BiH. U kupu se takmiči šesnaest premijer ligaša i još toliko klubova koji su izborili ovo takmičenje preko kantonalni ili savezni kupova. Na početku sigurno će četiri premijer ligaša ispasti jer je žrijeb želio da se u četiri utakmice sastanu premijerligaši. Branilac kupa Željezničar dočekuje kući trebinjski Leotar, dok lideri na tabeli Sarajevo i Borac igraju protiv niže ligaša. Sarajevo igra protiv Sloge iz Doboja, do sada su ova dva tima odigrala dvije utakmice u bivšoj državi i Sarajevo je bilo bolje u oba susreta(4:0 u Doboju i 6:0 u Sarajevu), dok Borac dočekuje nekada prvaka Premijer lige BiH (još uvijek nisu igrali klubovi iz manjeg entiteta) ekipe Brotnja koja se sad takmiči u 2. ligi FBiH. Sve utakmice:

            Comment


            • Danas su na rasporedu bile utakmice 1/16 finala Kupa BiH. Bio sam na tekmi u Doboju, gdje je Sarajevo bilo bolje od domacina u veoma lošoj utakmici koja je se i nije igrala u bas finim vremenskim uslovima jer je u pojedinim trenucima bilo pakleno vruce. Plišek je utakmicu poceo sa kombinovanim sastavom (K.Handzic, H.Handzic, Džafić, Zrnanović, Trebinjac...). Od ovi u zagradi donekle prolaznu ocjenu zasluzio Zrnanovic, a ovim ostalim i klupa je previse. Dzafic nije ima riješenje da prodje stopere Sloge cak su sa lakocom izlazili sa njim na kraj, Keno toliko los da ne trosim bezveze rijeci..... Nakon ulaska Piksija i Sesara osjatila se promjena u igri i gol Hadzica. Sloga nekoliko puta pripretila polukontrama ali veoma lose.

              Pohvala za organizaciju utakmice, jer je bila na vrhunskom nivou, da je Bog da ovako na svakom terenu u BiH.

              Sve utakmice

              Last edited by danijelkr; 14-09-11, 23:06.

              Comment


              • na najnovijoj rang listi koja izlazi u ponedjeljak 19.9.2011 Bosna ce se naci na hisrorijskom 22 mjestu.............napredak cak za 17 mjesta

                21 Serbia 855 +8
                22 Bosnia-Herzegovina 839 +17

                http://www.football-rankings.info/20...011-final.html

                bravo zmajevi
                Last edited by edohz; 15-09-11, 11:08.

                Comment


                • NAJAVA 7. KOLA



                  Pocet cu od meca koji se igra na Piroti, gdje Travnik docekuje GOŠK koji je u pozitivnoj seriji i koji je izborio 1/8 finala Kupa BIH. Travnicani nisu pobjedili gotovo mjesec dana a u tom vremenskom periodu su izgubili 4 utakmice i u ovoj utakmici nemaju pravo kiksa.

                  Velež nakon kiksa kod kuce kad su izgubili od Širokog idu na gostovanje u Prijedor Rudaru. Prosla utakmica Veleža je pokazala sve njihove nedostatke kako igracke tako i trenerske i u ovoj utakmici bit ce tesko iznenaditi Prijedorcane koji igraju dobro na svom terenu.

                  Celik podhitno mora tražiti bodove sa gotovanja ako misle da izadju iz ove situacije i utakmica je u Gradiski je vec prva prilika da to ucine. Ma da ce to biti tesko protiv Kozare koja je dosla malo sebi nakon nekoliko kola u kojima je za njih bilo ovo sve novina.

                  Siroki kuci docekuje posrnulu Slaviju koja jos ne zna ko ce ih voditi u ovom susretu. U ovoj utakmici sve osim pobjede domacina je senzacija.

                  Lider na tabeli Sarajevo igra protiv Leotara, koji je u proslom kolu pobijedio Slaviju u gostima i sigurno je to jedan od znakova izlaska ove ekipe iz krize koja ih je zahvatila. Sarajevo je igracki bolja ekipa, a snagom jos bolja od Leotara ali to u utakmicama koje su se igrale u Trebinju u proslosti nije prestavljalo prevagu u konacno rezultatu vec neke druge radnje. Ove godine je Sarajevo vec jednom pobijedilo Leotar u Trebinju i samo ako budu pokazali sto znaju pobjeda ne dolazi u pitanje.

                  Na Otoki(ili Otoci, mada je ispravno ovo prvo) ce igrati Olimpic i Borac i ovo je prva utakmica na renoviranom stadionu Otoka. Olimpicu je pobjeda imperativ jer novim porazom tonu sve vise. Moja zelja je da ovu utakmicu dobiju Vukovi sa Otoke, ali ce biti tesko. Najvjerovatnije ce biti izvjestaj sa ove utakmice od mene.

                  Zrinjski nakon sto je nesretno izgubio u Banja Luci docekuje mladu Slobodu kojoj su svi predvidjali lose rezultate, ali se to nije desilo i ovoj utakmici mogu iznenaditi Plemice koji su pokazali dosta nesigurnosti na svom terenu. Ma da je Zrinjski igracki jaca ekipa i imaju prednost domaceg terena.

                  Zadnja utakmica je Željezničar i Zvijeda. Željezničar je prosuo dosta bodova u prvim kolima i mislim da u ovoj utakmici to ne bi trebalo da bude tako. Zvijezda jeste neugodan protivnik prosli godina bila, ali ove godine ne pokazuje to.


                  Odlican napredak nase repke, kvalifikacije koje smo rutineski odradili

                  Comment


                  • Prebacio sam onu diskusiju u Opste fudbalske diskusije,posto nikakve veze nema sa bosanskim fudbalom.
                    sigpic
                    Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                    Comment


                    • Ako sam dobro upratio,ako izgubimo od Francuske moglo bi se desiti da budemo nosioci u barazu ako bude kao prosli put da ima nosioca u tom zdrijebu.
                      TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                      "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                      LFC:18+5=THE GREATEST

                      Comment


                      • U 7. kolu idemo u goste sarajevskom Olipiku. Utakmica se neće igrati na njihovom novom stadionu jer još nije dobio sve potrebne dozvole nego ćemo igrati na Koševu u večernjem terminu u nedjelju od 19:00.
                        Od utakmice naravno očekujem da Borčeva mašian nastavi da gazi
                        РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                        Comment


                        • Originally posted by manda View Post
                          Jeste Borac mrljavo igrao juce,ali vazna su tri boda,prvi gol malo sumljiv,ali neka je ,gledao sam uporedu Mancester i Borac,i dosao sam do pitanja da li oni igraju isti sport?
                          Мислиш на утакмицу против Зрињског, то је била најтежа утакмица од почетка сезоне, Зрињски је дошао по бод а све ти говори чињеница да је тај пенал био практично и једини њихов шута на гол.

                          Борац је нападао, стварао шансе и заслужено добио анти - фудбалски тим из Мостара

                          Што се тиче тог поређења мислиш да су вјечити бољи у твом случају Звезда? Не знам чему уопште такво поређење
                          РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                          Comment


                          • Originally posted by Borac Banjaluka,RS View Post
                            Што се тиче тог поређења мислиш да су вјечити бољи у твом случају Звезда? Не знам чему уопште такво поређење
                            Ma poredjenje je bilo,jer sam na TV gledao te dvije stvari od jednom,i bilo mi presmjesno,kada prebacim sa jednog na druge.
                            Dobrodosao na forum. ;)
                            sigpic
                            Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                            Comment


                            • Originally posted by Borac Banjaluka,RS View Post
                              U 7. kolu idemo u goste sarajevskom Olipiku. Utakmica se neće igrati na njihovom novom stadionu jer još nije dobio sve potrebne dozvole nego ćemo igrati na Koševu u večernjem terminu u nedjelju od 19:00.
                              Od utakmice naravno očekujem da Borčeva mašian nastavi da gazi
                              Bilo mi je tesko da ispravi da se ne igra na Otoki.

                              Evo izgleda tribine koja je za sada napravljena u skorije vrijeme bit ce jos jedna tribina.

                              otoka2.jpg
                              Last edited by danijelkr; 17-09-11, 10:20.

                              Comment


                              • Najvjerovatnije sljedeće sedmice počinju radovi na izgradnji južne tribine Gradskog stadiona koja je srušena 2001. nakon utakmice sa Jugoslavijom kada je zbog preopterećenja ista popustila, tada je srušena i sjeverna pa je kapacitet sa 25 000 pao na 15 000 da bi nakon rekonstrukcija stadiona koji sad ispunjava uslove za igranje utakmica grupne faze LŠ imao sadašnjih 7500
                                Last edited by ФК Борац Бања Лука; 17-09-11, 14:34.
                                РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                                Comment

                                Working...
                                X