Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kanda ste malo skrenuli sa teme ljudi...
    I da.. i dalje mislim da je JSL mnogo kvalitetnija liga.
    Mozda je nekom FK Javor smesan klub,ali oni slave 100g postojanja,i od kad su se otarasili onog trenera zaboravih mu ime,od tada igraju ofanzivnije i nisu uopste slucajno 5 ako se ne varam.
    I naravno od kad su usli u JSL nisu ispali,to ipak pokazuje neki kontinuitet kluba.
    Jeste da Zeljo i Sarajevo npr ima vise navijaca od Vose , istatijaznam ali to nema nikakve veze sa samim kvalitetom ekipe.
    Nisu tu neke astronomske razlike u kvalitetu ali definitno milslim da bi Zeljo i Sarajevo u trenutoj JSL ligi bili iza blizanaca Vose Jagodine Rada i Javora.
    Isto tako ne treba zanemariti cinjenicu da se kod nas vecitima nenormalno pomaze i da to u mnogome i crni da tako kazem ,manje klubove ,tj isti ne mogu da dodju do izrazaja.
    Znam npr prosle godine Spartak nas je RAZBIO u NS ,i da nije bilo Spuica pukli bi ko p....
    Isti taj Spartak je isto tako RAZBIO Partizan na JNA ali su nazalost izgubili.
    Iskreno ,od `98 kada je Vojvodina ubijala sve redom u INTERTOTO kupu ,e od tada nisam video jednu nasu ekipu da igra tako mocno kao Spartak u tim mecevima.

    Uzgred receno ,nzm dal je adekvatan uzorak,ali neko od vas je ovde stavio klip sa derbija Sar-Zelj , ja skinuo ,i mogu reci da nisam bas bio odusevljen ni kvalitetom ni tempom ,ali atmosferom svakako da.
    Kao sto sam ranije reko jedino mi se taj Husejinovic jako svideo.
    Kačar: "Trčeći bih došao u Vojvodinu, za triput manje para"

    Comment


    • Originally posted by Borac Banjaluka,RS
      Druže nije to baš tako. Čisto sumnjam da bi više od 1/4 stadiona navijalo za njih, jer mnogi ih vole ali kad bi igrali zvaničnu sa Borcem ne bi bilo baš većina onih kojima su oni primarni klub. Pogledaj danas ni u Srbiji više nisu većina na stadionu ni u Užicu ni u Kragujevcu, i u Subotici je bilo dosta za Spartak, u NS je žestoka borba ... a kamoli ovdje da imaju većinu, nema šanse. Ali da bi stadion svaki put bio krcat, to DA
      Veruj mi bila bi vecina na strani Partizana/Zvezde ;) Pa imas 500 lesinara po mecu u vrh glave , ostali dodju da pogledaju fudbal , pa dovoljno reci kad dodje Partizan da igra kosarku protiv Igokee bude cela dvorana na strani Partizana ,sta bi tek na stadionu bilo ;)
      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

      Comment


      • Originally posted by kimi View Post
        Kanda ste malo skrenuli sa teme ljudi...
        I da.. i dalje mislim da je JSL mnogo kvalitetnija liga.
        Mozda je nekom FK Javor smesan klub,ali oni slave 100g postojanja,i od kad su se otarasili onog trenera zaboravih mu ime,od tada igraju ofanzivnije i nisu uopste slucajno 5 ako se ne varam.
        I naravno od kad su usli u JSL nisu ispali,to ipak pokazuje neki kontinuitet kluba.
        Jeste da Zeljo i Sarajevo npr ima vise navijaca od Vose , istatijaznam ali to nema nikakve veze sa samim kvalitetom ekipe.
        Nisu tu neke astronomske razlike u kvalitetu ali definitno milslim da bi Zeljo i Sarajevo u trenutoj JSL ligi bili iza blizanaca Vose Jagodine Rada i Javora.
        Isto tako ne treba zanemariti cinjenicu da se kod nas vecitima nenormalno pomaze i da to u mnogome i crni da tako kazem ,manje klubove ,tj isti ne mogu da dodju do izrazaja.
        Znam npr prosle godine Spartak nas je RAZBIO u NS ,i da nije bilo Spuica pukli bi ko p....
        Isti taj Spartak je isto tako RAZBIO Partizan na JNA ali su nazalost izgubili.
        Iskreno ,od `98 kada je Vojvodina ubijala sve redom u INTERTOTO kupu ,e od tada nisam video jednu nasu ekipu da igra tako mocno kao Spartak u tim mecevima.

        Uzgred receno ,nzm dal je adekvatan uzorak,ali neko od vas je ovde stavio klip sa derbija Sar-Zelj , ja skinuo ,i mogu reci da nisam bas bio odusevljen ni kvalitetom ni tempom ,ali atmosferom svakako da.
        Kao sto sam ranije reko jedino mi se taj Husejinovic jako svideo.
        E svaka ti cast,sve se slazem sto si napisao osim sto mislim da bi Zeljo i Sarajevo bili ispred Javora,a iza blizanaca i Vose;)

        Naveo sam Javor bezveze,nesto me bacilo na njih jer su cini mi se oni imali onog bolesnog vlasnika sto stavlja navijacima Zvezde preskupe karte,a mozda sam pomijesao

        Pogledaj derbi od prosle sezone 2:2,ako ti se ne svidi fudbal i atmosfera evo ti sta god hoces
        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


        #the return

        Comment


        • Ovako ja vidim ove "domace" ekipe:

          Partizan-Dinamo
          Zeljo-Zvezda-Hajduk
          Sarajevo-Vojvodina-Split

          To su ekipe koje bi se "klale".

          Ne treba niko da se ljuti, ovo je samo moje vidjenje, koje ne mora biti tacno
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by AK47 View Post
            E svaka ti cast,sve se slazem sto si napisao osim sto mislim da bi Zeljo i Sarajevo bili ispred Javora,a iza blizanaca i Vose;)

            Naveo sam Javor bezveze,nesto me bacilo na njih jer su cini mi se oni imali onog bolesnog vlasnika sto stavlja navijacima Zvezde preskupe karte,a mozda sam pomijesao

            Pogledaj derbi od prosle sezone 2:2,ako ti se ne svidi fudbal i atmosfera evo ti sta god hoces
            Nema šanse, vas dvojica pravite poređenje bez krčmara. On ne prati PLBiH a ti ne pratiš JSL tako da je nemoguće da date dobru procjenu htjeli to priznati ili ne. To je neki mit koji se ukorjenio u ovdašnjem narodu da su tobože Zvzeda i Partizan ispred a svi ostali tu negdje. I ona vidiš da ti sa dna tabele okinu vječite ponekad, pa prodaju igrače za velike sume o kojima i ovdašnji najveći mogu samo da sanjaju ...

            Govoriti o navijačima to je druga tema, možemo i o tome jednom prilikom. Tu sarajevski vječiti kotiraju odmah iza tamošnjih vječitih
            Last edited by ФК Борац Бања Лука; 01-12-12, 23:51.
            РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

            Comment


            • Originally posted by Borac Banjaluka,RS View Post
              Nema šanse, vas dvojica pravite poređenje bez krčmara. On ne prati PLBiH a ti ne pratiš JSL tako da je nemoguće da date dobru procjenu htjeli to priznati ili ne. To je neki mit koji se ukorjenio u ovdašnjem narodu da su tobože Zvzeda i Partizan ispred a svi ostali tu negdje. I ona vidiš da ti sa dna tabele okinu vječite ponekad, pa prodaju igrače za velike sume o kojima i ovdašnji najveći mogu samo da sanjaju ...

              Govoriti o navijačima to je druga stvar i atmosferama to je druga stvar
              Cesto ja gledam na areni utakmice JSL i iskreno kad ne igraju ovi jaci isti cirkus kao i kod nas

              Isto ovo sto ti pricas su govorili za HNL,pa su poceli zakazivati prijateljske utakmice s nasim klubovima,pratio ih Zeljo sa 4-5 golova,Cibaliju,Slavena i ostale...a i Sarajevo isto tako

              Sa Hajdukom 0:0,jos mi bolji bili
              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


              #the return

              Comment


              • Hahahah a nee.. to je Hajduk iz Kule ,ali taj gari vise nije direktor kluba.
                Inace kad smo vec kod Javora ,nemoj zaboraviti da je on u 1/2 kupa Srbije zajedno sa nama Jagodinom i OFKom.
                Ma ok..evo npr ja uopste nisam odusevljen kako smo mi igrali protiv cigana danas..mogli smo bez problema i sa 6-0 da pobedimo.
                Npr prosle sezone smo ih dobili na marakani sa 2-0 ,ali ta igra mi se ultragiga vise svidela nego ova.Igrali smo mnogo brze i jednostavnije ,nazalost jedan od razloga sto sad nije tako je odlazak Merebashvilija,jednog od najboljih igraca kojih sam ikad gledao uzivo.

                A ako pricamo o poseti ,sta reci.. svi ovde se loze samo onda kad im tim igra dobro ,onda su svi navijaci.. a kad je tesko sranje onda svi kukaju i okrecu ledja klubu..jednostavno je tako.
                Ja nikada necu zaboraviti 7000 nasih navijaca na onom cuvenom finalu Kupa na marakani protiv Partizana. NEZABELEZENO ikad ,verovatno ni u exYu fudbalu ,da u domacim okvirima gostujuci klub ima 7000 navijaca ,navijaca iz tog grada,a ne iz grada u kojem se igra mec.

                ps ne zaboravite jos jednu stvar.. ovde u APV, ljudi su ipak pitomiji mirniji povuceniji , pa shodno tome i to u velikoj meri utice na sam "izgled" i brojnost navijaca.
                Last edited by kimi; 01-12-12, 23:58.
                Kačar: "Trčeći bih došao u Vojvodinu, za triput manje para"

                Comment


                • pa ne mozes onda ni ti reci da bi se ovi nasi timovi iz vrha borili za opstanak

                  Sasvim je logicno da je JSL bolja liga od nase...budzeti klubova su puno veci, a znamo sta lova znaci danas u fudbalu...
                  Ali da je toliko jaca da bi se Zeljeznicar ili Sarajevo borili za opstanak...sigurno ne
                  Last edited by shminka; 01-12-12, 23:58.

                  Comment


                  • Originally posted by Borac Banjaluka,RS
                    Druže to se ne može tako porediti po prijateljskim ili kad oni igraju jedni sa drugima. Jesu li predstavnici BH lige igrali zvanične mečeve s njima? E to da je igrano možemo praviti neka poređenja. Prijateljska je druga stvar, pola tima ne igra, nisu motivisani i ko zna šta već. Pa i Rudar P. je sa Hajdukom igrao remi što ne znači da ne bi u zvaničnoj na dve utakmice primi 10 komada. .
                    Ma znam da nije u tolikoj mjeri mjerodavno,ali opet mi se igrali sa Cibalijom vjeruj mi 4 ili 5 smo im trpali,ne znam ti kako da su slabo motivisani,a i nama tada par juniora dobilo sansu,Slaven isto tako prosao
                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • A i vi ste nasli Slaven i Cibaliju da uzimate za meru kvaliteta lol ...
                      Kačar: "Trčeći bih došao u Vojvodinu, za triput manje para"

                      Comment


                      • Tako je kako je...kad bude vise para, bit ce i vise muzike...

                        Comment


                        • HNL je uradila odličan potez smanjenjem lige na 12 klubova. Kvaliteta utakmica se dosta poboljšala. Svako kolo ima neki derbi što svakako privlači televizijske kuće za prijenose. Dinamo jeste broj 1, ali dosta puta je dokazano da svako svakog može pobijediti. Silna dugovanja postoje, no velika većina klubova koja ih je imala na teretu više nije član 1. lige, ako izuzmemo Hajduk kod koga je situacija specifična. Specifična iz razloga što uprkos tim silnim i dugovima i najava odlaska u stečaj svako malo klub i dalje solidno funkcioniše. Isključivo zahvaljujući tome što se uvijek nađe neko kompromisno riješenje, a mislim da će tako biti sve do trenutka kada im te dugove pobrišu ili ih nekako vrate. Imaju strašne navijače iza sebe koji su uvijek tu kada je najteže i uvijek su tu za finansijsku pomoć i to ih također održava. Međutim, smatram da ti dugovi i nisu veliki problem kada se uzmu u obzir činjenice da samo ti mali klubovi na kraju odlaze u stečaj, mijenjaju imena, dok ovim većim to ne može da se desi. Kvaliteta je na visokom nivou, Dinamo je svakako najkvalitetnija ekipa, no iza Dinama imaš pregršt sjajnih klubova koji se bore za Evropu. Hajduk, Rijeka, Slaven, Osijek, Split, Lokomotiva tako da su dueli između ovih klubova uvijek zanimljivi i uzbudljivi što svakako doprinosi kvalitetu lige.

                          Odosmo u teški off, mogla se komotno otvoriti neka posebna tema za ovakve rasprave, npr. "Ex-Yu fudbal" ili slično.
                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment


                          • Opet Borac sedmi u tako losoj ligi,mene strah zamisliti sta bi se desilo da igra u nekoj jacoj ligi

                            Naravno da je srpska liga jaca,ali ne toliko koliko prikazuje neki,tacno bih suzu pustio kad moram da usporedjujem Sarajevo i Zelju sa nekim Kulama i Pazarima.

                            Inace Karamatic i Krpic napustili Sarajevo.
                            TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                            "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                            LFC:18+5=THE GREATEST

                            Comment


                            • Lige u na balkanu po jacini :

                              1) Srbijanska
                              2) Hrvatska
                              3) Slovenska
                              4) Crnogorska
                              5) BiH
                              6) Makedonska

                              Nema tu dalje rasprave , Srbijanska ispred Hrvatske cisto zato sto u Hrvatskoj sem Dinama nema ozbiljnog kluba
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • Da ste dobili Zetu, lakse bismo se ovdje borili za mjesto pod suncem

                                Comment

                                Working...
                                X