Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Najvise sto je valjalo u utakmici jeste rezultat. Znam da je dosta novih igraca i da se to treba u igrati, ali bilo je puno pogresni pasova sto je najosnovnije. Odbrana skroz tanka i da su ukrajinci bili prisebniji bilo bi svasta. Adilovic skroz slab kod prekida. Svidjela mi se transformacija iz odbrane u napad kada pravimo brze polukontre i kontre, ali fali da valja napadac koji bi ispratio brzi vezni red.

    Said ponovo objasnio

    Comment


    • Evo ovi Rumuni govore da su danas naletili da nezgodnog i tvrdog protivnika. Samo nema sastav u kojem ste igrali.

      http://www.fcbrasov.ro/component/con...banja-luka-0-0

      Spoiler
      Last edited by danijelkr; 27-06-12, 23:57.

      Comment


      • Zrnanović napustio Sarajevo nakon što mu je istekao ugovor. Jović zaključio da mu Zrnanović neće trebati. Također i Torlaku ističe ugovor, no mislim da je dosta jedan odlazak štopera i da će Torlak ostati.

        Emir Hadžić koji se prethodnu sezonu proveo u Honvedu (Mađarska) je raskinuo ugovor sa Honvedom te je vrlo blizu prelaska u Sarajevo. Igrao je za dosta klubova, Željezničar, Čelik, Celje, Istra 1961, Rudar Kakanj, Panaitolikos, te već spomenuti Honved, a najveći trag je ostavio u zeničkom Čeliku.

        Željo i Olimpic su danas odigrali prijateljsku utakmicu u Kiseljaku, na kraju je završilo 1-1, a strijelci su bili Jamak za Želju, te Kapić za Olimpic.
        sigpic
        Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
        don't support us when we win."

        Comment


        • Po onom sto sam vidio i onom sto sam citao ovo je ocekivana odluka da se jednog stopera rijesi. Torlak je kapiten i dosta ima kredita koji se tesko moze potrosit kod navijaca, Dupovac je mlad i perspektivan stoper samo od Veleza i one greske nikako da dodje sebi. Tatomirovic u prosloj polusezoni je igrao poziciju koja nije njegova prirodna a to je desni bek i sad dolaskom Gujica on konkurise za mjesto stopera. Zrnanovic je u Sarajevu odradio korektno svoj posao, ali je ocito visak (mozda zbog dolaska jos boljeg stopera).

          Za napadaca ne bi ovo zdravo za gotovo uzimao jer sve informacije vezane za Sarajevo pratite na klix.ba i fcsarajevo.ba to je najrelevantnije. Hadzic sigurno ne bi bio moj izbor, pogotovo jer je igrao za Zeljeznicar.
          Last edited by danijelkr; 29-06-12, 22:51.

          Comment


          • http://fcsarajevo.ba/info.php?n=552

            Hadzic potpisao za Sarajevo.

            "Dabogda da prođemo prvo pretkolo sa ovakvom ekipom. Mislim da sve kockice nisu posložene kako treba".
            "Ne zanima me toliko Hajduk. Oni su mi zadnja opcija. Ostajem tu dok su evropske utakmice, a nakon njih, ako Bog da najvjerovatnije idem", ističe Husejinović, koji se za kraj osvrnuo na igrače iz zadnje linije:

            "Zrnanoviću ističe ugovor i neće mu biti ponuđeno produživanje istog, a bez njega i Torlaka u odbrani naša ekipa ne može ništa".
            Nemam komentar,nadam se i ja da ce otici nakon europskih utakmica.
            TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

            "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

            LFC:18+5=THE GREATEST

            Comment


            • Ovaj komentar Husejinoviću zaista nije bio potreban. Ovako je samo opao u očima mnogih navijača Sarajeva.

              Načuo sam nekoliko verzija zbog čega je Zrnanović otišao. Prva je da mu je istekao ugovor, te da je Jović došao do zaključka da mu neće više trebati. Druga da je trebao potpisati i da su mu bili obećali prije toga isplatiti dugovanja, a nakon što nisu došlo je do prekida saradnje. I treća verzija je da nije produžen ugovor sa njim zbog ponašanja i pristupa utakmicama i treninzima. Sada šta je prava istina ko će znati...

              Izgleda da je sada za njega zainteresovan Zrinjski i da su mu poslali ponudu. Inače danas je dugogodišnji kapiten Zrinjskog Damir Džidić (štoper) potpisao za Široki Brijeg.
              sigpic
              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
              don't support us when we win."

              Comment


              • Jos ne mogu da vjerujem da je ovo Husejinovic rekao, ali ako je rekao nek ne igra i ove europske utakmice nek ide odmah. On je majstor sa loptom i prevazisao je ovu ligu, ali ga onako debelog niko nece jer samo ovako debel moze proci u nasoj ligi. Ovakvim ponasanjem ce ponoviti gresku od prijeti nekoliko godina kada je rekao da nece igrati za repku dok je Ciro selektor. Kajmacar majku mu j.bem.

                Veceras na Kosevu solidna tekma, vidjelo se da nema takmicarskog duha. Daleko najvise pokazao Buba Diatta i stvarno ne mogu da vjerujem da ovaj igrac nije dobio priliku u prosloj polusezoni (ono protiv GOSK-a se ne moze nazvati prilika) i ako Jovic zeli da bolje igramo Suljic mora na klupi ostat. Od novajlija najbolji Karamatic koji je najzaluzniji za gol i koji je bas pojacanje. Igrao je poziciju centralnog veznog koju je igrao Huseinovic u prosloj sezoni. Bekovi Gujic i Tadejevic ne mogu reci slabo, ali nisu ni bili dobri. Gujic mi nije pokazao zelju za igrom i bio je dosta pasivan, a i Suljic je bio dosta zasluzan sto je u pojedinim trenucima lagano ispadao. Tadejevic nit mirise nit smrdi mislim da je Beli bolja opcija (jedino ako Husejinovic ostane onda na lijevog beka ide Zlatkovic, a lijevo krilo Karamatic). Zlatkovic igrao na lijevom krilu i solidno je odradio posao. Dosta borben igrac i bit ce hajra od njega. Sunjevarevic isto zadovoljio i najrelnije da on i Sesar budu dvojac zadnji vezni, mada je konkurencija velika na toj poziciji su Denis Comor (pored Bube je bio najbolji i najborbeniji igrac i napokon dobio zasluzeni aplauz publike) i Muhamed Plakalo (igrac buducnosti i velika nada bh. fudbala).

                Losija strana danas je odbrana koja jednostavno ne funkconise bas najbolje i ne znam sta je bilo sa Dilaverom ali sigurno bi bili bolji stoperski par Dilaver-Tatomirovic. Torlaku svaka cast na srcanosti i borbenosti, ali je drama opao. Kod prekida smo nula i imamo golmana koji se kod prekida zalijepi za liniju, ali je odlican u situacijama jedan na jedan sto ga izvlaci pa moze dobiti prolaznu ocjenu. Napokon da dodjem do najlosijeg igraca veceras, a to je Suljic koji je toliki gnjev navukao na sebe da mu je se zvizdalo kad je izlazio. Toliko mrcvarenje lopte nisam vidio u zivotu i jos povrh svega za odbranu ne zna. Momak je glup ko k..ac.
                Moze ovo na nesto liciti, ali se dosta toga mora posloziti da bi licilo necemu. Posjeta danas dosta dobra i fina uvertira pred Europu.

                Danasnje ''pojacanje'' Emir Hadzic i jest pojacanje pored ovakvi napadaca. Haskicu danas trebalo hiljadu prilika da zabije.
                Last edited by danijelkr; 30-06-12, 21:29.

                Comment


                • Ako ce tim razmisljati ovako kao Huseinovic onda nema smisla ni da igramo ove kvalifikacije uopste. Njemu preporucujem da ode sto prije.

                  Comment


                  • Jasmin Mešanović blizu Čelika. Dobro je ovo za njegovu karijeru jer nije ostao Slobodi u Federalnoj ligi. Iako sam očekivao Želju ili Sarajevo ni Čelik nije loš sa obzirom da su sada dobili Jagodića i da najavljuju da će doći još nekoliko igrača sa kojima će Čelik konkurisati za vrh tabele.

                    Željo se od jučer nalazi na pripremama u austrijskom Heiligenkreuzu, gdje će ostati do 10. jula. Na ovim pripremama će imati i nekoliko dobrih pripremnih utakmica sa ekipama: Kryvbas (Ukrajina) 02.07., Aluminij (Slovenija) 04.07., Pecsi (Mađarska) 05.07., Matersburg (Austrija) 07.07. i Sigma Olomuc (Češka) 10.07.
                    sigpic
                    Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                    don't support us when we win."

                    Comment


                    • Onaj intervju sto je bio u Sportcentru je najvjerovatnije jos jedna podvala doticnog novinara koji na svaki nacin zeli unijeti nemir u klub i kao sto navijaci Liverpoola ne citaju SUN tako i navijaci Sarajeva trebaju prestat ista citat sto je vezano za ovaj multimedijalni projekt koji su pokrenuli ona trojca. Jucer na TVSA Jovic je izjavio da Said nije ono rekao, ali da je se ipak izvinuo igracima, trenerima i upravi (samo mi nije jasno sto se izvinjavao, ali eto). Protiv Splita nije igrao zbog lakse povrede ledja.

                      Comment


                      • Na današnji dan prije 45 godina, FK Sarajevo postao je prvak Jugoslavije. 02.07.1967 - Prva titula.

                        Spoiler


                        Na današnji dan prije 45 godina, FK Sarajevo postao je prvak Jugoslavije u fudbalu. Tog 2. jula 1967. godine, bordo tim je savladao Čelik rezultatom 5:2 i osvojio titulu. Bio je to prvi naslov za Sarajevo, ali ujedno i prva titula jednog tima iz BiH u ligi Jugoslavije.

                        Presudna utakmica je odigrana u pretposljednjem kolu na Maksimiru. Izabranici Miroslava Brozovića su uspjeli ostati neporaženi kod glavnog konkurenta Dinama. Rezultat je glasio 0:0.

                        Nakon što je sudija odsvirao kraj, uslijedilo je veliko slavlje na terenu. Razlog slavlja bila je činjenica da FK Sarajevo bježi dva boda ekipi Zagreba, a da je do kraja ostalo još samo jedno kolo.

                        U posljednjem kolu FK Sarajevo ugostio je na svom terenu ekipu Čelika iz Zenice. Zeničani su već prije posljednjeg kola ispali iz lige, ali su bili motivisani da bar malo poprave dojam loše sezone. Na stadionu Koševo došlo je više od 30.000 hiljada gledalaca.

                        Odlično prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 4:2 u korist FK Sarajevo. U nastavku utakmice rezultatska prednost se povećala na 5:2 što je ujedno i krajnji rezultat ove utakmice.

                        Pobjeda nad Čelikom obezbijedila je definitivno titulu prvaka Jugoslavije FK Sarajevo. Titula je i više nego zaslužena, jer je bordo tim, od 30 kola, 25 proveo na vrhu.

                        Tog 2. jula, prije 45 godina, glavni grad Bosne i Hercegvoine slavio je prvaka Jugoslavije, FK Sarajevo.

                        Dres Sarajeva u toj sezoni nosili su: Ibrahim Sirćo, Mirsad Fazlagić, Fuad Muzurović, Sead Jasenković, Milenko Bajić, Fahrudin Prljača, Boško Prodanović, Sreten Šiljkut, Vahidin Musemić, Stjepan Blažević, Boško Antić, Dragan Vujanović, Boro Beatović, Anton Mandić, Sreten Dilberović, Osman Maglajlija, Miodrag Makić, Asim Ferhatović (odigrao pet utakmica), Svetozar Vujović i Refik Muftić.

                        Prvi šef sruke bio je Miroslav Brozović, pomoćnik Franjo Lovrić, dok je Ibro Biogradlić bio tehnički rukovodilac.

                        izvor: fcsarajevo.ba

                        Comment


                        • Izgleda da si bio upravu za onu "izjavu" Husejinovića. I meni je bilo čudno da bi onako nešto mogao izjaviti.
                          http://fcsarajevo.ba/info.php?n=558

                          Željo jučer remizirao sa Kryvbasom rezultatom 1-1. Strijelac za Želju Danijal Brković koji je ovo ljeto stigao kao pojačanje iz Veleža.
                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment


                          • Originally posted by danijelkr View Post
                            .

                            Spoiler

                            Ovaj mali u levom uglu dole mi poznat , kako se zove ? Vidio sam ga negde tj gledao neki snimak valjda sa njim
                            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                            Comment


                            • @Miko ne znam na kojeg mislis. Da nije Sreten Siljkut?

                              @Merline nije ni to prava istina, ali treba napokon stati u kraj novinarima koji vise nemaju informacije iz prve ruke pa stvaraju senzacionalne vijesti samo da bi ostavarili vise klikova i da bi im se prodale novine. Said je veoma glup momak i nije njegovo maslo za Ramazana, ali nek odigra kako treba ove europske i nek ide jer titula se osvajala bez Haseta i bez Papeta koji su najveci fudbaleri koje je Bosna i Hercegovina imala, pa mozemo i bez njega. Stvaraju negativnu atmosferu koja nikom ne treba, najlakse je nesto izmisliti. Sad se isti taj novinar boji da ga neko ne presretne i posteno namlati zbog mnogi gluposti koje je napisao.

                              Comment


                              • Parovi 1. kola Premijer lige BiH:

                                Gradina - GOŠK
                                Olimpic - Rudar
                                Sarajevo - Čelik
                                Velež - Radnik
                                Leotar - Zrinjski
                                Široki Brijeg - Slavija
                                Travnik - Željezničar
                                Borac - Zvijezda

                                Prvo kolo nove sezone igrat ce se 4. i 5. augusta

                                Ovo su utakmice FK Sarajevo

                                Sarajevo - Čelik
                                Rudar - Sarajevo
                                Sarajevo - Gradina
                                Olimpic - Sarajevo
                                Sarajevo - GOŠK
                                Sarajevo - Velež
                                Leotar - Sarajevo
                                Sarajevo - Široki
                                Travnik - Sarajevo
                                Sarajevo - Borac
                                Zvijezda - Sarajevo
                                Sarajevo - Željezničar
                                Slavija - Sarajevo
                                Sarajevo - Zrinjski
                                Radnik - Sarajevo

                                Kompletan raspored jesenjeg dijela

                                Spoiler
                                Raspored Premijer lige, jesenji dio sezone:

                                1.kolo: Gradina - GOŠK, Olimpic - Rudar, Sarajevo - Čelik, Velež - Radnik, Leotar - Zrinjski, Široki - Slavija, Travnik - Željezničar, Borac - Zvijezda.

                                2. kolo: GOŠK - Zvijezda, Željezničar - Borac, Slavija - Travnik, Zrinjski - Široki, Radnik - Leotar, Čelik - Velež, Rudar - Sarajevo, Gradina - Olimpic

                                3. kolo: Olimpic - GOŠK, Sarajevo - Gradina, Velež - Rudar, Leotar - Čelik, Široki - Radnik, Travnik - Zrinjski, Borac - Slavija, Zvijezda - Željezničar

                                4. kolo: GOŠK - Željezničar, Slavija - Zvijezda, Zrinjski - Borac, Radnik - Travnik, Čelik - Široki, Rudar - Leotar, Gradina - Velež, Olimpic - Sarajevo

                                5. kolo: Sarajevo - GOŠK, Velež - Olimpic, Leotar - Gradina, Široki - Rudar, Travnik - Čelik, Borac - Radnik, Zvijezda - Zrinjski, Željezničar - Slavija

                                6. kolo: GOŠK - Slavija, Zrinjski - Željezničar, Radnik - Zvijezda, Čelik - Borac, Rudar - Travnik, Gradina - Široki, Olimpic - Leotar, Sarajevo - Velež

                                7. kolo: Velež - GOŠK, Leotar - Sarajevo, Široki - Olimpic, Travnik - Gradina, Borac - Rudar, Zvijezda - Čelik, Željezničar - Radnik, Slavija - Zrinjski

                                8.kolo: GOŠK - Zrinjski, Radnik - Slavija, Čelik - Željezničar, Rudar - Zvijezda, Gradina - Borac, Olimpic - Travnik, Sarajevo - Široki, Velež - Leotar

                                9.kolo: Leotar - GOŠK, Široki - Velež, Travnik - Sarajevo, Borac - Olimpic, Zvijezda - Gradina, Željezničar - Rudar, Slavija - Čelik, Zrinjski - Radnik

                                10. kolo: GOŠK - Radnik, Čelik - Zrinjski, Rudar - Slavija, Gradina - Željezničar, Olimpic - Zvijezda, Sarajevo - Borac, Velež - Travnik, Leotar - Široki

                                11. kolo: Široki - GOŠK, Travnik - Leotar, Borac - Velež, Zvijezda - Sarajevo, Željezničar - Olimpic, Slavija - Gradina, Zrinjski - Rudar, Radnik - Čelik

                                12. kolo: GOŠK - Čelik, Rudar - Radnik, Gradina - Zrinjski, Olimpic - Slavija, Sarajevo - Željezničar, Velež - Zvijezda, Leotar - Borac, Široki - Travnik

                                13. kolo: Travnik - GOŠK, Borac - GOŠK, Zvijezda - Leotar, Željezničar - Velež, Slavija - Sarajevo, Zrinjski - Olimpic, Radnik - Gradina, Čelik - Rudar

                                14. kolo: GOŠK - Rudar, Gradina - Čelik, Olimpic - Radnik, Sarajevo - Zrinjski, Velež - Slavija, Leotar - Željezničar, Široki - Zvijezda, Travnik - Borac

                                15. kolo: Borac - GOŠK, Zvijezda - Travnik, Željezničar - Široki, Slavija - Leotar, Zrinjski - Velež, Radnik - Sarajevo, Čelik - Olimpic, Rudar - Gradina
                                Last edited by danijelkr; 03-07-12, 14:42.

                                Comment

                                Working...
                                X