Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NebojsaNS View Post
    Sada gledam plate i razmisljam koliko taj sistem koji postoji u moze da bude los, a i da bi neki GMovi mogli glat da dignu ruku na sebe. Potpuni hit: Ugovor Rasharda Lewisa
    Joe i Brand jednako skandalozni. Kirilenko do skoro takodje.

    Comment


    • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
      Joe i Brand jednako skandalozni. Kirilenko do skoro takodje.
      Arenas Revolveras gori od sve trojice.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • Gilbert Arenas FTW!
        It is not the violence that sets a man apart.
        It's the distance he's prepared to go.

        Comment


        • http://www.mondo.rs/s247348/Info/Sve...00_godina.html

          Da gej zajednica ozvanici prostor u kome obitava i drzava u kojoj postoji kao cista, homogena gej zajednica, kroz 100 godina ta drzava ne bi imala stanovnike, mozda par koji bi na tome mogli da zahvale genetici ali to bi otprilike bilo to.

          Comment


          • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
            http://www.mondo.rs/s247348/Info/Sve...00_godina.html

            Da gej zajednica ozvanici prostor u kome obitava i drzava u kojoj postoji kao cista, homogena gej zajednica, kroz 100 godina ta drzava ne bi imala stanovnike, mozda par koji bi na tome mogli da zahvale genetici ali to bi otprilike bilo to.
            Politicki protest je jedno od osnovnih ljudskih prava. A Pride jeste upravo to, politicki protest, insistiranje na jednakim sansama. Mozes se slagati ili ne, mozes odrzati kontra mitinge kao sto je ona porodicna setnja (mada je meni porazno da su se ljudi ovde setili porodice kada je najavljen Pride koji sa tim nema nikakve veze ali aj ovde ima i gorih apsurda) ali brate mili ne mozes zabranjivati ili napadati ljude zato sto ti se nesto kod njih ne svidja. Precutis i zdravo, sustina demokratije i tolerancije, koja nije prihvatanje nego trpljenje onoga sto ti se ne svidja.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • Originally posted by NebojsaNS View Post
              Politicki protest je jedno od osnovnih ljudskih prava. A Pride jeste upravo to, politicki protest, insistiranje na jednakim sansama. Mozes se slagati ili ne, mozes odrzati kontra mitinge kao sto je ona porodicna setnja (mada je meni porazno da su se ljudi ovde setili porodice kada je najavljen Pride koji sa tim nema nikakve veze ali aj ovde ima i gorih apsurda) ali brate mili ne mozes zabranjivati ili napadati ljude zato sto ti se nesto kod njih ne svidja. Precutis i zdravo, sustina demokratije i tolerancije, koja nije prihvatanje nego trpljenje onoga sto ti se ne svidja.
              To je klasican primer overextension-a. Kao nekada feministkinje, kao sada gej zajednica, kao sutra pedofili, nekrofili i koja god jos defektna grupa se bude odlucila na nesto slicno. Imaju oni ista prava samo kada si u zestokoj manjini psihologija grupe je takva da se orijentise ratoborno i neprijateljski nastrojeno prema vecini. Traze u principu veca prava od heteroseksualaca. Kao i zene nekada veca od muskaraca kao i sutra oni koje sam vec naveo.

              Comment


              • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                To je klasican primer overextension-a. Kao nekada feministkinje, kao sada gej zajednica, kao sutra pedofili, nekrofili i koja god jos defektna grupa se bude odlucila na nesto slicno. Imaju oni ista prava samo kada si u zestokoj manjini psihologija grupe je takva da se orijentise ratoborno i neprijateljski nastrojeno prema vecini. Traze u principu veca prava od heteroseksualaca. Kao i zene nekada veca od muskaraca kao i sutra oni koje sam vec naveo.
                Prvo, ne mozes porediti homoseksualci i pedofile i nekrofile, jer su homoseksualni odnosi isto zanovani na obostranom svesnom pristanku kao i heteroseksualni odnosi. Naravno, sem u slucaju silovanja, gde vaze ista pravila kao i za drugo. I nije tacno da ta zajednica trazi veca prava od drugih vec samo ista. Sama cinjenica da im nije dozvoljeno da se prosetaju i iskazu svoj neki stav (ispravan ili ne nebitno) zbog idiotskog tradicionalizma govri da nemaju ista prava, zar ne? Takodje, samo tretiranje njih kao bolesnika je takodje ponizavajuce i potpuno neutemeljeno, opet nema jednakosti. Izolacija i izopstenost od drustva kada izadju sa svojom orijentacijom u javnost. Otkazi i mobing. Odricanje porodice. Sve vrlo potkovano statistikom. Prosto ne mozes sedeti.
                Ja nisam gay, imam i svoje rezerve prema svemu tome i tom stilu zivota, ali cu uvek stati za ljude koji se bore za svoj normalan polozaj u drustvu. Jbg, ne biras kako ces se roditi, a onda nema razloga da te neko sikanira zbog necega na sta realno ne mozes uticati. Sta je bolje, da se prikriju, lazu sami sebe ceo zivot, kao fol ozenje se i dobiju decu. Ne zelim to nikome. A drugacija orijentacija te cini potpuno sposobnim da radis poslove kao i svi drugi.
                I vidim, pomenuo si feministkinje. Kakve one imaju veze sa celom pricom? One su se borile za statsticki vecinsko stanovnistvo sveta, a to su zene. Militantni pristup je neophodan da bi bio vidljiv. Ali ne militantan u rusenju grada, tako postupaju oni koji su vecina u ovom slucaju, vec mirnim protestima i stavljanjem prsta u oko. Ponekad se realnoscu svi moraju isamarati, jer zive u nekim lazima u zabludama.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Они су болесни.
                  Зашто? Зато!

                  Што се тиче овог,
                  Originally posted by NebojsaNS View Post
                  A Pride jeste upravo to, politicki protest, insistiranje na jednakim sansama. Mozes se slagati ili ne, mozes odrzati kontra mitinge kao sto je ona porodicna setnja (mada je meni porazno da su se ljudi ovde setili porodice kada je najavljen Pride koji sa tim nema nikakve veze ali aj ovde ima i gorih apsurda)
                  ниси управу, могу да ти докажем, али нећу у овој теми јер ће вероватно прећи у политичарење, ако те занима питај ме на ПМ.
                  Last edited by Урош94; 07-06-12, 20:06.
                  Arise, Serbia!
                  You fell asleep long ago,
                  And have lain in the dark.
                  Now wake up
                  And rouse the Serbs!


                  sigpic

                  Comment


                  • Da l' ste se mogli raspravljati o pederima?
                    sigpic


                    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                    Comment


                    • Problem je sto se ova "parada ponosa" koristi kao cista provokacija, a njeni ucesnici(onaj deo koji stvarno zastupa svoja prava i radi ovo iz najbolje namere) ce samo sebi naneti zlo. Ako oni ovom paradom steknu neka prava, postovanje i bolje odnose ja cu da pojedem ovu stolicu na kojoj sedim. Uostalom bas nesto sumnjam da su oni slabi i nejaki i da naravno imaju slab lobi i nemaju prava. A sto se tice odnosa ovog naroda sa njima, to ce se srediti kada ovaj narod budu umrtvili i slomili mu kicmu. Ova parada je cista farsa, kao kad bi mafija trazila zastitu kod policije
                      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                      Comment


                      • OK, da ne duzimo, mozda se stvarno ljudima ne svidja da citaju, pa ako hoce neko mozemo privatnim da se dobacujemo, ja sam uvek raspolozen za razgovor na ovakve teme

                        Prskaj, jeste to klasicna provokacija, nema tu price, ali ako se cuti tek je onda problem. Vecina problema i sukoba u ovoj drzavi (a i u ostalim balkanskim da se ne lazemo) nastali su tako sto ono sto nam ne odgovara odmah guramo u tabu, bolesno i pod tepih. Zapusi usi i igraj, resenje za sve. I onda kada to ispliva na najgore moguce nacine svi se cudimo. Zato je potreban dijalog i dogovor na pola puta izmedju svih. I treba pricati i onom sto ne odgovara, jer svakom ponesto ne odgovara. Infantilnost nije resenje.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Mislim da nisi u pravu za nekoliko stvari prva je iskaz da ne biras kako ces se roditi, takav se ne radjas, gej postajes uticajem sredine iz koje dolazis kao i uticajem medija, neki ce reci bilo je toga i pre 2000 godina a tada nije bilo medija, istina ali tada se homoseksualnost izrazavala u 95% slucajeva u zajednicama kao sto su crkve, manastiri, visoke skole, vojske, u zajednicama u kojima je bilo nemoguce naci zensku populaciju pa su jednostavno muskarci imali dva izbora potpunu apstinenciju ili ovo drugo resenje, da ne pricam o emotivnom zblizavanju u mentorskom odnosu u skolama ili u manastirima gde ti je nadredjeni bio sve na svetu. Cinjenica da puno ljudi misli da se tako radjas je zasnovana na medicinskim tvrdnjama koji su jednostavno odradili posao za nekoga kome to odgovara. Zapadnjacka kultura se zasniva na principu sto vise mislis da si slobodan sve si dublje u nasoj rupi tako i ovaj slucaj, zapadu odgovara da gej zajednica opstaje i siri se jer dozvoljavajuci im da rade sve sto rade i da se karakterisu kao zajednica koja je ravnopravna zato sto onda imas gej lobi na svojoj strani. Sto se tice zena, danas u ustavima sirom sveta postoje takve odredbe koje se ticu polnih izjednacavanja da me dovedu do suza. Od obaveznog broja poslanika do obaveznog broja u akademijama i firmama. Ako je jednakost pitanje onda bi npr posao trebalo da dobije 20 najboljih aplikanata a ne 10 najboljih zena i 10 najboljih muskaraca, vec 20 najboljih aplikanata. To je veliki problem iz toga se izrodilo izopacenje porodice kao institucije koja je stub svakog drustva. Deca ostaju u kuci i na ulici da se vaspitavaju sama zato sto majke rade poslove za koji vecina nije kvalifikovana. Zene su i to je cinjenica losije obucene za vecinu poslova od muskaraca, postoje naravno i poslovi u kojima ce u 90 od 100 slucajeva zena biti bolja ali u globalu, kada se uzmu svi poslovi koji postoje muskarci su za vecinu kvalifikovaniji i sposobniji i to mi smeta, nije postignuta ravnopravnost vec je to neka kvazi ravnopravnost koja samo naizgled lici na neku pravednu situaciju a zapravo nije.

                          Naravno na kraju pomenuo si mobing, otudjivanje i odbacivanje od drustva. To nije nametnuto covece, nije obicnom coveku ni na koji nacin nametnuto da mrzi pedera niti lezbejku jednostavno to je prirodna reakcija na nesto potpuno neprirodno, i ne mozes protestvovati i traziti prava od naroda kao celine kada je narod kao celina donosilac zakona i pravila po kojima zivimo od pamtiveka. Stoga ako je takva reakcija vecine ogromne pritom vecine, znaci da sa njima nesto nije u redu i da oni treba da se menjaju a ne mi, kao vecina.

                          Comment


                          • Lepo posto nista ne znate, lepo ukucate Gay gene Richard Dawkins i lepo cujete cinjenice od naucnika.

                            To sta vi verujete i kako vi smatrate je nebitno, priroda ima svoj put (evolucija) i to je to.


                            @ LBJ radjas se takav, i to ti dragi tata i mama koji ne mogu da te podnesu su ti koji su ti isti taj gen i preneli. ;)

                            Comment


                            • Da, ti veruj necemu sto je neko kome to odgovara napisao, ja ne zelim, ne mora mi zapad sve diktirati, mogu ponesto i sam da zakljucim.

                              Comment


                              • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                                Da, ti veruj necemu sto je neko kome to odgovara napisao, ja ne zelim, ne mora mi zapad sve diktirati, mogu ponesto i sam da zakljucim.
                                To je problem sa ljudskom rasom, znaju bolje i od najvecih naucnika genetike o tome. Ti veruj usta hoces, zavrsio sam ja sa temom.

                                Comment

                                Working...
                                X