Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2021. (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 3-1 za Medvedeva.Nema Novak igru za njega, jedino ako Rusa pojede pritisak, za sta su jako male sanse.Samo se plašim da ne deklasira Novaka...Bice prvi Danil do Jeseni.

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Ali sta to znaci za finale u nedelju, to sto on nikad nije prosao 1.kolo RGa?

      Bas me zanima sta bi onda mislili o tenisu 90-tih, gde su igraci koji su odlicno igrali na RGu, redovno ispadali na samom pocetku W i obrnuto...
      Jes bas ima puno poveznica izmedju igraca iz 90-tih i njihovih stilova i sada. Tada je postojala kategorizacija gdje su igrace zanimale konkretno jedne podloge i tako usmjeravali svoje igre. Tako je funkcionsao citav tour, to je davna proslost.

      Comment


      • njah,ono za insta je iz '18.
        Wizard

        Comment


        • Originally posted by DinoFC View Post
          Jes bas ima puno poveznica izmedju igraca iz 90-tih i njihovih stilova i sada. Tada je postojala kategorizacija gdje su igrace zanimale konkretno jedne podloge i tako usmjeravali svoje igre. Tako je funkcionsao citav tour, to je davna proslost.
          Ova podloga nema dodirnih tacaka sa RGom, ali ti ubacujes u pricu da je bitno sto Medvedev nije nikad prosao 1.kolo.
          Bukvalno, koliko to ima veze, toliko imaju veze i igraci iz 90-tih...
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • ...pa se onda natavljate...
            ja sam razumeo,a da se majem po forumu necu
            Wizard

            Comment


            • Originally posted by DinoFC View Post
              Mislim da ce glava i fizikalije igrati kljucnu ulogu. Kljucno kod Novaka u mecevima protiv Mede je da mora biti 110% spreman fizicki i mentalno ako je spreman na borbu do zadnje kapi znoja, on ovo uzima. On je izgledao mentalno prazan protiv Mede bez zelje da se nadmece sa njim, naravno jer zna koliko mu je to tesko i u Sinsiju kad nije iskoristio sanse u 2. setu i na WTF. Nije bio spreman na borbu, onaj mec u Monte Carlo ne uzimam toliko kao mjerodvan jer je Novak imao seriju poraza na mastersima u tom periodu.

              U oba meca koja su igrali u u Austarliji je Novak dobio na slican nacin. Zelio je pobjedi i slomio Medi dusu i tijelo u oba navrata, tako mislim da ce i sada biti.

              Novakova kompletna igra sa dobrim serviranjem i riterniranjem mora presuditi. A u tu kompletnu igru podrazumijevam i povremene izlaske na mrezu i drop shotove.
              Mislim da je Nole spreman. Nadam se da taj sutrašnji trening bude ok i ako bude imao solidan ritam na servisu nema brige.

              Ako Danil puca visoko onda neka nosi breme do kraja.

              Comment


              • Originally posted by DinoFC View Post
                Mislim da ce glava i fizikalije igrati kljucnu ulogu. Kljucno kod Novaka u mecevima protiv Mede je da mora biti 110% spreman fizicki i mentalno ako je spreman na borbu do zadnje kapi znoja, on ovo uzima. On je izgledao mentalno prazan protiv Mede bez zelje da se nadmece sa njim, naravno jer zna koliko mu je to tesko i u Sinsiju kad nije iskoristio sanse u 2. setu i na WTF. Nije bio spreman na borbu, onaj mec u Monte Carlo ne uzimam toliko kao mjerodvan jer je Novak imao seriju poraza na mastersima u tom periodu.

                U oba meca koja su igrali u u Austarliji je Novak dobio na slican nacin. Zelio je pobjedi i slomio Medi dusu i tijelo u oba navrata, tako mislim da ce i sada biti.

                Novakova kompletna igra sa dobrim serviranjem i riterniranjem mora presuditi. A u tu kompletnu igru podrazumijevam i povremene izlaske na mrezu i drop shotove.
                Konačno neko sa pola mozga bar.

                Comment


                • Originally posted by E1_PG View Post
                  Suprotno ocekivanjima vecine sjutra ocekujem cak dosta gust mec i tesku pobjedu Medjeda.
                  Nije Danil toliko blistav.
                  Evo ko vam je prvi na suicid.
                  Ubijte se.

                  Comment


                  • Bogami ima razloga za brigu.
                    Jos od 2011 i pre toga Nadala, nisam video takvu dominaciju u igri koju prezentuje Medvedev. Ovo je neverovatan nivo tenisa na kojem trenutno igra, ali stvarno neverovatan. Novak ce morati da izvuce ono najbolje iz sebe ne da bi pobedio nego da bi uopste mogao da se nadmece sa njim, drugim recima atomski tenis.

                    Ja bih ga odma na pocetku sto vise drop sotovao i istrcavao da bi mu sto vise energije istrosio. To je fizika a sto se psihe tice sa nekom ludackom odbranom bi eventualno mogao da mu se uvuce u glavu da bi mu iznudio maksimalno rizicne udarce sto znaci i veci broj gresaka. Promena ritma i sto vise slajsova na forhend jer mi se cini da je tu najslabiji. U svakom slucaju vraski tezak posao. Ako Novak nekim cudom uspe da izvuce nadljudsku snagu da ga dobije mislim da ga onda nista ne moze zaustaviti.

                    Comment


                    • Cini mi se da nisi siguran ko je favorit.

                      Originally posted by DinoFC View Post
                      Vidjecemo al da je favorit Medo, jeste.
                      Originally posted by DinoFC View Post
                      Novakova kompletna igra sa dobrim serviranjem i riterniranjem mora presuditi. A u tu kompletnu igru podrazumijevam i povremene izlaske na mrezu i drop shotove.
                      Slazem se sa prvom izjavom a sa i sa drugom, ako je malo prosiris: "Novakova kompletna igra sa dobrim serviranjem i riterniranjem mora presuditi, ako Novak moze da izdrzi izuzetan fizicki napor."

                      Od tri pobjede koje je Medo zabiljezio, sve imaju zvjezdicu. U Montekarlu je Novak bio u losoj formi. U Sinsinatiju je bio povrijedjen (zbog povrede je predao USO), tako da nije htio da da sve od sebe u 3 setu. Uz to ga je Medvedev iznandio kad je poceo da servira 2. servis kao sumanut. Zapravo me najvise brine poraz na WTF. Cim je Medo brejkno, Novak je digao ruke. Razumljiivo, nije htio da se nepotebno umara, ali je posalo poruku Rusu: "Trazi strasan napor da te pobijedim." Slicanu poruku, ne bukvalno, je Novak poslao i Agutu. Kasnije ga je to kostalo.

                      Proslogodisnji mec na ATP je najmjerodavniji. Novak je pobijedio ali uz puno muke. Medo je sada u boljoj formi, a Novak u losijoj.

                      Nekoliko faktora ce odlucivati u nedjelju:

                      1.
                      U kojoj mjeri ce Novak moci fizicki da se nosi sa Medom. Ako je odgovor u potunosti, onda Novak dobija. Nazalost, ja mislim da Novak moze samo djelimicno da se nosi fizicki sa njime. I Marija i Meda je najlakse pobijediti ako ih umoris u prava 2.5 sata a pritom ne zaostanes dva seta.

                      2.
                      Novak mora odlicno da servira. Puno lakih poena je neophodno.

                      3.
                      Novak mora da nadje nacin da mu razbije ritam. Dropovi, izlasci na mrezu ali i izvalcenje Meda na mrezu je potrebno.

                      4.
                      TB su super vazni, pogotovo ako obojica budu servirali kao mogu.

                      5.
                      Kako ce Novak da prolazi u dugim razmjenama. Ako to bude 50%:50%, onda je sve u redu. Novak treba da ih izbjegava ali ne smije da ih izbjegava po svaku cijenu iduci na nerezonske vinere.

                      Comment


                      • Recept za pobedu protiv Meda je vrlo jednostavan samo ga treba sprovesti u delo.
                        Na prvom mestu je fizicka sprema. Bez toga sve ostalo je dzabe. Ako to ima onda treba napasti dve najslabije tacke Mede. Trcanje i igra na mrezi. Znaci izbaciti ga iz komfort zone, terati da trci levo desno, napred, nazad. Znaci dropsotovi, lobovi i topspinovi sa FH strane. Tu je i retern naravno koji mora da bude na visokom nivou. I to je to. Novak sve to ima i moze.

                        Comment


                        • Ako Roger ima snage sa 38 god da igra protiv Novaka 5 sati jedan isti nivo onda ima i Novak sa Danilom jedan meč kondiciono da odradi. A ima i dan više odmora.

                          Novak treba da odigra ispod svog proseka da bi meč otišao u 5 setova. Nadam se da neće potceniti Rusa. To je sve.

                          Comment


                          • Not too bad

                            Comment


                            • Taj odmor je i ako je najbitniji za oporavak od povrede u isto vreme i najproblematicniji kad je kondicija u pitanju. Trenutno je Medvedev u boljoj kondiciji i fizickoj spremi.

                              Comment


                              • sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X