Announcement

Collapse
No announcement yet.

***Roland Garros 2020***

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dumusoa sudi
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Vala, ako pocne sa opomenama, a Rafinja zaobidje, licno cu ga trazit' po Francuskoj, da mu objasnim par stvari.
      Last edited by Joker; 11-10-20, 10:24.

      Comment


      • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
        Ništa stres. Samo opušteno, nema većeg ratnika od našeg zemljaka. Mešanac ratnika i intelektualca. De ćeš bolju kombinaciju?
        nema veceg ludaka od naseg zenljaka




        si zaboravio novakovanje
        Wizard

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Dumusoa sudi
          pa guzonja je sudio i 2016.kakve on to velemajstorske moci ima kao sudija.osim sto je francuz
          Wizard

          Comment


          • Ma, sjecas se kako mu je dao dvije opomene u dva poena za redom na zadnjem AO protiv Tima, kad mu je time oduzeo prvi servis. Posle gubitka tog gema ga je Novak tapnuo po patici..

            Voli da trenira strogocu nad Novakom. Ali odje ce mu to ici malo teze, jer je i Nadal uvijek na ivici s vremenom...
            Last edited by Joker; 11-10-20, 10:30.

            Comment


            • secam se i zbog toga svega i pitam
              Wizard

              Comment


              • Iako je Rafafan

                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Wizard

                  Comment


                  • Pumpam adrenalin (kao da mi ga fali ) opakom muzikom.

                    Rafina ratnicka tema:





                    Akcenat na 1:15 - zamisljam njegov sprinterski ulazak u koridu..

                    Novakova kiborg-tema:



                    Comment


                    • Originally posted by Joker View Post
                      Ne svidja mi se njegova analiza koja ide u prilog Rafi. Na ovom turniru se, zbog uslova kakvi jesu, znatno vise igraju dugi poeni. A u njima Rafa bas prednjaci po procentima, ta jebena konzistentnost.. ne grijesi koliko god dugo poen trajao. To je istakao kao najvecu Rafinu prednost u ovom trenutku. Jeste, kaze, naizgled ovi uslovi pomazu Novaku, ali su produzili poene, a u tom dijelu se Novak nije bas proslavio. I to jeste istina, to smo svi vidjeli. Ali, s druge strane, tu su svakakve promjene ritma, silni dropovi i ostala miksanja, Novak je hudini.. onomad je Wimbledonu komplet statistika bila na strani Rodzera, pa je opet izgubio.
                      1.
                      Nemoj se previse bojati te analize. Rafa je poceo kao igrac koji lomi druge dugim poenima. A onda je dosao Djokovic i morao je da mijenja stil igre. Za ilustraciju:

                      U Rimu 2011. 37.6% poena je bilo 9 udaraca i vise. Nadal-Svarcma je bilo 33%.
                      Cak i u Uimbldonu iste godine u njihovom mecu imamo imamo 17.9% poena duzih od 9 udaraca. O'Sonesi pominje 10% u RG-u prosle godine a 18% ove.

                      U Rimu 2012. imamo 24.5% .

                      U Parizu 2012. imamo 29.4. (Bili su jako kisni uslovi, duzi poenei i Rafa je prekinuo mec da ne bi izgubio i pored vodjstva od 2:0.)

                      Novak je prislio Rafu da promjenom stila igre skracuje poena jer nije mogao da dobija razmjene sa njime.

                      2.
                      Ako danas bude dugih razmjena, vazan je faktor kondicija. Ni Nadal ni Novak nemaju kondiciju iz 2011. Cini mi se da je Novakova kondicija bolja, mozda se varam. U trecem setu sa Svarcmanom je Nadal bio umoran. Pitanje je koliko se Novak umorio sa Cicipasom. To moze biti faktor.

                      3.
                      Komentator je rekao da vecina eksperata misli da ce Novak pobijediti. Ja bih se apsoluno slozio sa time da pada kisa i da nemam odredjenih sumnji kakvo je Novakovo fizicko stanje. Dakle brinu me 5 stvari.

                      *Povreda. Ona je dosla iznenada, otisla iznenada. Moze ponovo doci.
                      *Uticaj meca sa Cicipasom. Ako je Novak umoran pocece tralajvo dok se ne zagrije. Tako je bilo na AO 2012. poslije polufinala sa Marijem.
                      *Vjetar. Nadal je bolji igrac po vjetru.
                      *Novakovo proklizavanje ako ne budu prskali sljaku.
                      *plasim se sad i Dimisoa.

                      Ta cetiri faktora mogu da ucine okolnosti manje povoljnim za Novaka, da poniste nisku temperaturu koja ce ciniti da Rafin spin nije toliko opasan.
                      Last edited by NI; 11-10-20, 11:17.

                      Comment


                      • NI-sve to tako danas nema smisla,svi smo nabrojani,oni su nabrojani,ceo teniski svet je nabrijan...niko ziv ne moze da zna sta ce biti,dzaba anlize,sve to danas ne vazi


                        joker,tutinu numeru poslusaj,klasika je u pitanju,meni je legla ko biber pilavu
                        Wizard

                        Comment


                        • plus mi je sve euforicno,sad bih plako,sad bih skako...ma ne znam...totalna sizofrenija
                          Wizard

                          Comment


                          • Finale od Rosinija? Nije to za mene, ono je za crtac.. Moj izbor je za.. klanicu!

                            Comment


                            • Kilo soli,

                              Sve danas vazi. Svaka taktika koja je probana medju njima. Mene zivo zanimaju neke takticke finesa:

                              *Hoce li e Novak odaljiti od osnovne kad prima servis?
                              *Hoce li Novak forsirati dropove?
                              *Hoce li Novak rado ulaziti u razmjene?
                              *Koliko ce Rafa igrati FH paralelu?
                              *Hoce li Rafa stojati centralno u razmjenama ili ce ici vise ulijevo nasotojeci da dominira FH-dom?


                              Narvno, najvazniji je mentalni aspekt. Nije dovoljno da Novak odmah pokaze da je bolji. Rafa moze duze da izdrzi u prilicno visokom ritmu. S druge strane ako Rafa odmah pokaze da je bolji, a to nije posljedica nekih fizickih problema kod Novaka, mrka kapa. Rafa lako moze preokrenuti vodjstvo Novaka od 1:0. Novak tesko moze preokrenuti Rafino vodjstvo od 1:0. Ali opet, sto ako Novakovi dropovi budu problem za Rafu? To moze da iscrpi Nadala.

                              Iako su 55 puta igrali, ima mnogo nepozanatih!

                              Comment


                              • pa to ti i govorim-ovo nije normalno stanje,ovo je vanredno stanje i ko se bolje snadje,bolje prodje...prosto
                                Wizard

                                Comment

                                Working...
                                X