Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nova Pričaonica 1.2 patch

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ako cemo da budemo realni, najlaksi nacin za pranje novca i uvodjenje prljavog novca u legalne tokove je dnevna i nedeljna stampa jer ne postoji zakon koji odredjuje minimalnu i maksimalnu cenu oglasa.

    To da se samo 2/3 vece kladionice u Srbiji primarno bave sportskim kladjenjem je farsa. Kao sto sam vec pokazao clanak, najveca srpska kladionica je u Keniji optuzena za pranje novca.

    Zar nije nedavno na portalu NovaS bio clanak o jednom suvlasniku Mocarta, ili njegove supruge, koja je zajedno sa Veselinovicevom suprugom usla u gradjevinske vode na Vracaru? Pre ce biti da je najpopularnijim kladionicama u Srbiji sporedna delatsnost kladjenje.

    I naravno, nisu kladionice krive sto su neki ljudi glupi i spremni da prokockaju sve sto imaju, niti bi uklanjanje kladionica sprecilo te ljude da kockaju a jos manje bi sprecile dilere i mafiju da peru novac u 21. veku.
    Last edited by belgrade_owl; 20-03-21, 14:55.

    Comment


    • Kako nisu kladionice krive, zaradjuju novac na bolesnim ljudima. Kako to moze biti normalno?

      Sent from my motorola one action using Tapatalk
      IMG-20190614-192941
      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

      Comment


      • Originally posted by belgrade_owl View Post

        I naravno, nisu kladionice krive sto su neki ljudi glupi i spremni da prokockaju sve sto imaju
        Bukvalno nema nikakve veze sa pamecu ili inteligencijom.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Jel vas nekad neko vukao za rukav da udjete i kladite se? Unutra ulazis na sopstvenu odgovornost... Ono sto treba odvojiti od kladionce su slot masine i elektronski rulet.

          Nismo mi izmislili kladionice, kod nas postoje tek od 1993. godine.

          Uostalom da smo normalno drustvo tih 20-30k ljudi koji je zaposleno u kladionicama bi radilo normalne poslove u privredi i ljudi ne bi trazili utehu kladeci se.

          Originally posted by gomila nesklada View Post
          Bukvalno nema nikakve veze sa pamecu ili inteligencijom.
          Nema potrebe za vredjanjem... rekao si da neces da mi se obraca a sad me jos i vredjas bez razloga.
          Last edited by belgrade_owl; 20-03-21, 18:11.

          Comment


          • Ko te vredja?

            Rekao sam da kockanje i zavisnost nemaju veze sa tim da li je neko glup ili pametan. Konkretno sam mislio na deo koji sam citirao: "nisu kladionice krive sto su neki ljudi glupi i spremni da prokockaju sve sto imaju..." Spremni su i pametni.
            Last edited by mark !t zer0; 20-03-21, 18:24.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Pa ono, niko te ne tera ni da se drogiras, pa nije legalno.

              Sent from my motorola one action using Tapatalk
              IMG-20190614-192941
              "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
              Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

              Comment


              • Pa ono, postoji zakon o posebnim igrama na srecu, tako da ako mislis da neka kladionica krsi taj zakon imas nadlezne sluzbe.

                U svakom slucaju upordjivati narkomaniju sa kladjenjem je bezveze.

                Comment


                • Kockari iznad proseka inteligentni bila je neka studija o tome...
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Sto je bezveze? Zato sto je jedno dozvoljeno zakonom a drugo ne?

                    Po meni nije bezveze. A i zakoni su podlozi promenama, mozda nekada u buducnosti koriscrnje psihoaktivnih supstanci bude legalno. Hoce li i tada biti bezveze? I tada ces imati ljude koji mogu to da kontrolisu, ali imaces i vecinu onih koji ne mogu.

                    Nije isto, ali obe stvari stvaraju zavisnost i promene u psihickom I fizickom aspektu zivota, koje cesto dovode do unistavanja istog. Samo je problem sa kockom daleko rasprostranjeniji.
                    Last edited by mark !t zer0; 20-03-21, 18:40.
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • Onog trenutka kad su u kladionice ubacene gluposti kao sto su elektronski rulet i slot masine sam pojam "kladionica" gubi smisao.

                      Ljudi koji kockaju ne kockaju na sportskom kladjenju vec na tim elektronskim uredjajima.

                      Cak i da se slozimo da je kladionica zlo, da li su npr i ljudi koji rade u IT sektoru a usko su njihove firme povezane sa kladionicama nemoralne osobe koje zaradjuju na bolesnim ljudima?

                      Da li je radnik u kladionici lopov i losa osoba zato sto radi tu gde radi?
                      Last edited by belgrade_owl; 20-03-21, 18:46.

                      Comment


                      • Pa ni to nije u potpunosti tacno, ali slazem se da su te masine daleko vece zlo. Najveci problem je sto je to postalo drustveno prihvatljivo i sto se reklamira na svakom koraku. Klinci od 14, 15 godina bleje ispred kladionice i cekaju da naidje neko stariji da im uplati tiket.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Za to opet nije kriva kladionica vec roditelji koji im nisu objasnili da to ne treba da rade.

                          Pre desetak dana sam u prodavnici IGRACAKA video da se prodaje igracka slot masine... Jer i za to kriva kladionica?

                          Zakonom je zabranjno da se maloletnicima prodaju duvan i alkohol, pa nikome ne smeta kad na kiosku ili u prodavnici prodavacica krsi zakon i prodaje te artikle maloletnim licima.

                          Precicau ti i primer kojem sam prisustvovao. Covek dodje i kaze "onaj tamo je lopov radi u kladionici" i posle tri dana dodje i hvali se kako je neki vodoinstalaterski posao koji vredi 1500 dinara naplatio 4000... ko je lopov u ovom slucaju?
                          Last edited by belgrade_owl; 20-03-21, 18:53.

                          Comment


                          • Ne znam sto se stavljas u sluzbu branjenja kladionica kad ih ja ne napadam. Vidis da konstantno pricam sa drustvenog aspekta, da bih pokazao koliko je to uzelo maha (primer sa decom ispred kladze), a jos bolji je taj primer sa slot masinama u prodavnici igracaka. To je jezivo. Ko je sad tu kriv, tesko je reci, ali po meni to jeste ozbiljan problem. Mnogo je dublji od toga da kazemo 'krivi su glupi ljudi' ili 'krivi su roditelji'. Pogledaj samo koliko ima kladionica, to takodje govori dosta o svemu ovome, na svakom cosku bukvalno. Na SK-u gde ljudi gledaju utakmice idu po 4 reklame za kladionice u nizu. Pa ne gledaju samo 'kockari' sport. Deca odrastaju u takvom ambijentu i po logici stvari bice sve gore i gore, ako se na neki nacin ne regulise. Tipa zakon o udaljenosti kladionica od skola je pozitivna stvar, ali ne i dovoljna.

                            Naravno da ljudi koji rade u kladionicama nisu nikakvi lopovi, niti snose bilo kakvu krivicu, nikada to nisam rekao.
                            Last edited by mark !t zer0; 20-03-21, 19:09.
                            sloboda ili ništa

                            Comment


                            • Pa da smo normalno drustvo sa normalnom privredom, kladionica bi bilo daleko manje i ljudi bi se bavili nekim drugim stvarima. Naravno mislim da sve polazi iz porodice i od kucnog vaspitanja.

                              Tacno je da ne gledaju samo kockari fudbal, ali isto tako nisu ni svi koji idu u kladionice kockari.

                              Slazem se da je broj lokala sa kladionicama veliki, ja u Sheffield-u nisam video kladionica koliko ih vidim na potezu od Cvetkove pijace do Cvijiceve na primer. To moze i da bude zato sto ne idem na trkalista i hipodrome.
                              Last edited by belgrade_owl; 20-03-21, 19:36.

                              Comment


                              • Stvarno nevjerovatno mnogo kladionica ima kod nas, po nekolike u omanjem naselju, često jedna do druge, i rade bez problema. Još kad vidiš nesretnike koji na aparatima ostavljaju platu, auto, koji je to nivo ovisnosti i šta se dešava u mozgu, posebno kad je neko labilan i očajan...

                                Comment

                                Working...
                                X