Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena zvezda - prelazni rok 2020/21

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mišljenja sam da je ovo potez "seci uši, krpi pedu" (valjda tako ide ona )...Izgleda da se nema para i da se poteže za nečim što možda može ali i ne mora da uspe, zato su osigurači (kratkoročan ugovor sa mogućnošću produženja i to klub odučuje). Bolje je da je Roč nego da nisu nikog doveli ali nije sjajno.
    Last edited by nebitan; 07-10-20, 20:19.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Kako može samo klub da odlučuje? Šta ako se Roch pokaže kao pun pogodak međutim pošto mu ističe ugovor i negde može da dobije veću kintu neko ga pokupi?
      Ali, čim je došao ponovo znači da ima pozitivna osećanja prema Zvezdi (što ne bi imao odigrao je odličnu tu sezonu) i verujem da mu neće nedostajati takmičarskog nabija, a to je ono što je najvažnije.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Bravo za Mirka, sećam ga se kao igrača, centar sa ogromnim telom i kratkim nogama.
        Sećam ga se kao Muhammed Onar kad je igrao za Turk Telekom iz Ankare krajem devedesetih.

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Kako može samo klub da odlučuje? Šta ako se Roch pokaže kao pun pogodak međutim pošto mu ističe ugovor i negde može da dobije veću kintu neko ga pokupi?
          Ali, čim je došao ponovo znači da ima pozitivna osećanja prema Zvezdi (što ne bi imao odigrao je odličnu tu sezonu) i verujem da mu neće nedostajati takmičarskog nabija, a to je ono što je najvažnije.
          Baš bih voleo da delim tvoj optimizam glede Roča[emoji848]


          Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

          Comment


          • Nemam razloga da budem pesimista. Došao nam je majstor ove igre. Ko to ne razume bolje da prati drugi sport (ne mislim na tebe).
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Ja sam slab na umetnike ove igre i ne moze u timu da bude 12 rudara. Roch je umetnik ove igre. Odbrana mu nikad nije bila forte ali nama i ne treba odbrambeno pojacanje. Rocesti je po karakteristikama igrac koji nam fali, ono sto se kaze kao nacrtan je za nas sastav. Naravno da je bolje da je to bio Kevin Pangos(mladji i snazniji) ali jbg nismo mogli isparirati bogatijim. Moja najveca nedoumica je trenutno stanje Rocestija posle svih desavanja prosle sezone i ranijeg prekida sezone.
              Rocesti nikad nije bio fizicki frik i njegova igra se nije zasnivala na fizikalijama. Mislim da on moze da plese i u 35-toj podjednako dobro kao i u 32-goj (kad je i bio kod nas)
              Ovaj mandat ce naravno biti razlicit u odnosu na prethodni, nece Rocesti biti glavna opcija, igrac koji igra u jakom ritmu 25min, vec opcija koja ulazi sa klupe za 15-tak min, iako je nominalno PG mislim da ce vise biti na poziciji nekog SG tj beka sutera koji moze da kreira za druge i za sebe. Plus je sto nema sanse da protivnicka odbrana zaboravi Rocestija, kao sto redovno zaboravlja recimo Lazica. Ako je Rocesti u odgovarajucem stanju ja sam zadovoljan potpisom. Verujem da ce Sasa znati da ga iskoristi jer u njegovom sistemu se zna ko sta radi i nema improvizacije

              Da li bi radije nekog novog Lorenca iz USA? Pa naravno. Ali je problem sto igraci kao Lorenco ne rastu na grani.

              Comment


              • Kad se spomene Ročesti odmah se setim njegovog mekog, elegantnog šuta, sigurnih slobodnih bacanja, poneke asistencije itd.
                Medjutim, najviše mi je ostao u sećanju kao igrač koji nije u mogućnosti da uzme ofanzivni skok, postavi blok, protči kroz reket, izadje iz blokova, gde protivnički bekovi šutiraju preko njega kao da izvode bacanja bez da skoče, skidaju mu lopte sa potiljka.
                Pričam o čoveku koji tada imao 32 godine, i pitao se koliko on treba da postigne poena da bi anulirao ono što je primljeno preko njega.
                Pri tom nikoga nije napravio boljim u svom timu, a posebno da je nekom olakšao posao čak naprotiv morali su da rintaju za njega.
                Last edited by L a z a r; 08-10-20, 11:43.

                Comment


                • Originally posted by L a z a R View Post
                  Kad se spomene Ročesti odmah se setim njegovog mekog, elegantnog šuta, sigurnih slobodnih bacanja, poneke asistencije itd.
                  Medjutim, najviše mi je ostao u sećanju kao igrač koji nije u mogućnosti da uzme ofanzivni skok, postavi blok, protči kroz reket, izadje iz blokova, gde protivnički bekovi šutiraju preko njega kao da izvode bacanja bez da skoče, skidaju mu lopte sa potiljka.
                  Pričam o čoveku koji tada imao 32 godine, i pitao se koliko on treba da postigne poena da bi anulirao ono što je primljeno preko njega.
                  Pri tom nikoga nije napravio boljim u svom timu, a posebno da je nekom olakšao posao čak naprotiv morali su da rintaju za njega.
                  Parahovski mi prvi pada na pamet kada pričam o igračima koje je Rochestie unapredio.
                  Poneka asistencija? Čovek ima karijerni prosek od 5 asistencija po utakmici.
                  Plej od > 190cm da postavlja blokove? Toga nema ni na igrici.
                  Skokovi? Takođe, iako ih ima manje od 2 u proseku, to nije njegov posao.
                  Pogledaj malo šta može sve pa onda piši

                  Last edited by dekkard; 08-10-20, 12:39.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Jel ovo još igrao Krle.
                    Lepo.

                    Comment


                    • Pošto sam raspoložen za edukaciju evo još jednog korisnog linka




                      https://www.oldest.org/sports/active-nba-players/
                      Last edited by dekkard; 08-10-20, 13:17.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Dvojica od ovih 10 igrača upravo igraju NBA finale.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by L a z a R View Post
                          Kad se spomene Ročesti odmah se setim njegovog mekog, elegantnog šuta, sigurnih slobodnih bacanja, poneke asistencije itd.
                          Medjutim, najviše mi je ostao u sećanju kao igrač koji nije u mogućnosti da uzme ofanzivni skok, postavi blok, protči kroz reket, izadje iz blokova, gde protivnički bekovi šutiraju preko njega kao da izvode bacanja bez da skoče, skidaju mu lopte sa potiljka.
                          Pričam o čoveku koji tada imao 32 godine, i pitao se koliko on treba da postigne poena da bi anulirao ono što je primljeno preko njega.
                          Pri tom nikoga nije napravio boljim u svom timu, a posebno da je nekom olakšao posao čak naprotiv morali su da rintaju za njega.
                          Iskoristicu ovaj post da dam neki slagvort, bez ikakve namere da nesto puno protivrecim jer tvoja strahovanja su realna ali bih uz nekoliko napomena probao da ih umanjim. Roch je neko cija se igra kroz celu karijeru nije zasnivala na superiornim fizikalijama. Na isti nacin je igrao i sa 25 i sa 32 a ja se nadam i sa 35(uz dozirano koriscenje od recimo 2x po 7-8min ili 3x po 5min). Sa 30 godina je uzeo Alfonso Ford nagradu za najboljeg strelca EL. Ni tada nije mogao da uzme ofanzivni skok, postavi blok....pricamo o igracu koji celu karijeru ima 50/40/90
                          Ne tvrdim ja da ce on sa 35 da igra bolje nego sa 30(to bi bilo suludo) ali nama to i ne treba. Doduse lupam i ja sad, svakoj ekipi treba Rochesti sa 25-30 god.

                          Rochesti je igrac koji ima superiornu kontrolu i vodjenje lopte. To je moguce i danas da sprovodi ako je u iole dobrom fizickom stanju. Kroz celu karijeru je racionalno igrao, bez mnogo izgubljenih lopti. Dobro, to sto voli da ocarini loptu, pa da je malo igraca vidi, je na Sasi da resi. U nas napad sa brzim protokom lopte ce morati da uklopi i Rochestija. Zato sam i rekao da ce Roch kod nas verovatno biti suter spolja, neko koga odbrane nece smeti da zanemaruju.
                          Svakako dok ga ne vidimo na terenu ne mozemo nista reci za sigurno, mozemo biti u pravu i ti i ja. Verovatno ce na kraju, kad konacno zaigra, istina biti negde na pola puta. Niti ce Roch biti takav kakvim ga ja idealizujem, niti ce biti toliko los da ce igraci da sutiraju preko njega.
                          Evo malo da prekratimo vreme dok ne zaigra:

                          Comment


                          • Naravno *ivane, valjda ovo i služi da se razmenjuju mišljenja.
                            Bilo bi glupo reći da je Ročesti loš igrač, ali jednostavno imam neki osećaj da je trebalo i moralo potražiti nešto mladje, željno igre, borbe i naravno na par godina.
                            Istina, mi trenutno neznamo situaciju oko dosta toga, korona, liga, smicalice, finansije i sl. Moguće je da je nešto od toga odredilo ovaj angažman.
                            Možda bi neko mogao da da' koju informaciju, *sarac ili neko ko je upućeniji.

                            Comment


                            • Originally posted by L a z a R View Post
                              Naravno *ivane, valjda ovo i služi da se razmenjuju mišljenja.
                              Bilo bi glupo reći da je Ročesti loš igrač, ali jednostavno imam neki osećaj da je trebalo i moralo potražiti nešto mladje, željno igre, borbe i naravno na par godina.
                              Istina, mi trenutno neznamo situaciju oko dosta toga, korona, liga, smicalice, finansije i sl. Moguće je da je nešto od toga odredilo ovaj angažman.
                              Možda bi neko mogao da da' koju informaciju, *sarac ili neko ko je upućeniji.
                              Mislim da si ovde pogodio sustinu.

                              Comment


                              • Originally posted by L a z a R View Post
                                Naravno *ivane, valjda ovo i služi da se razmenjuju mišljenja.
                                Bilo bi glupo reći da je Ročesti loš igrač, ali jednostavno imam neki osećaj da je trebalo i moralo potražiti nešto mladje, željno igre, borbe i naravno na par godina.
                                Istina, mi trenutno neznamo situaciju oko dosta toga, korona, liga, smicalice, finansije i sl. Moguće je da je nešto od toga odredilo ovaj angažman.
                                Možda bi neko mogao da da' koju informaciju, *sarac ili neko ko je upućeniji.
                                Roč jeste igrač, koga je uživanje gledati, bez obzira na njegove probleme u odbrani

                                Imao je on odlične utakmice u našem dresu ali meni je prva asocijacija onaj pas Omiću preko celog terena 20 sec do poluvremena u prvoj utakmici one finalne serije sa Budućnošću.


                                Meni je to bilo neverovatno za tako iskusnog igrača... Omić nije uspeo da uhvati loptu a onda nam je Ivanović spakovao trojku ili dvojku, više se ne sećam, jer sam bio u šoku.

                                Često mu je jebani Feldin bio prva I jedina opcija u napadu, bez obzira što je npr Ogi potpuno sam na drugoj strani terena


                                Da ne spominjem koliko mu je bilo teško da igra protiv konstantnog batinanja koje je "normalno" za PO serije.

                                Gledao sam malo i njegov prošlosezonski učinak u Oliju.

                                Dosta je to skromno, a uklapa se u minutažu koju svi očekuju da će imati u kkcz

                                Nadam se da Sale zna šta može da dobije od Roča.

                                Dobra stvar je što je ugovor na dva meseca. Super bi bilo da nam se posreći kao sa Simketom kada je bila ista situacija

                                Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                                Comment

                                Working...
                                X