Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena zvezda - prelazni rok 2020/21

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Volden je baš dobar defenzivac, najpre kad je vršenje pritisak na protivničkog pleja u pitanu.

    Obradović je često koristio dvojicu plejmekera u paru u Monaku, možemo isto očekivati u Zvezdi kad Lojd ode na klupi.

    Comment


    • Originally posted by FKCZ View Post
      Ne znam zašto svi na svim forumima stavljaju Voldena na 2 kad je on čisti kec. On nema šut da bi igrao 2.
      Doveli smo dva startna pleja dve najbolje ekipe u EC i mnogima to nije dobro. Malo realnosti.
      On nominalno jeste vecinu vremena bio kec al lik je klasicna definicija kombo beka, da ti bude pribliznije, Nedovic.
      Ne treba njemu sut(mada i to ima) vec prednost u odnosu na cuvara (tu je odlican) da moze pomjeranjem odbrane da asistira.
      Zato ga većina vidi na 2 a da neki plej organizuje igru. Sad kako je Pangos propao vrlo je moguće da Walden zaista igra na "kecu" a drugi bek bude suter kada Lloyd odmara. Nije iskljucena ni petorka sa Hall, Walden, Lloyd znamo da je Sale cesto tako igrao.

      Comment


      • Originally posted by Storm View Post
        Ne bih ja dovodio dvojku. Ako nemamo kesa za kvalitetnog pleja koji pravi razliku, onda nam ne treba ni 2. Radanova ne treba gusiti. 20 min po mecu za decka. Sad ili nikad. Ako se ispostavi da ne moze onda oko ng naci suv kvalitet i to je to. Mozemo na 3-4 meseca da platimo ozbiljnu 1/2 zverku.
        U principu i ne moramo al kad pogledam roster, ne vidim ko bi bio pracka i pretnja spolja kada Lloyd odmara.
        Takticki ne mora niko, mozemo da spustamo loptu poziciono al opet ni tog ISO igraca kakav je bio Stratos nemamo tako da bih ja prije sutera. Sto rece Ddekard USA SG

        Comment


        • Ja mislim da ćemo retko gledati Hola i Voldena zajedno na parketu. On je u KKP pretežno igrao keca u tandemu s Jaramazom.
          Dovodimo komba 2/1 skorera, to nam i treba.

          Comment


          • Originally posted by Samo Zvezda View Post
            Bolji kradljivac , bolji igrač od Čarlija ??? Daj bre skoncentriši se malo
            Carli je od potrebnog skorera i igraca koji moze da ide na ulaz, postao kradljivac lopti i defanizvac. Ipak njegova odbrana nje ni malo cista i za te kradje nekad koristi bas ogroman broj faulova, sto ga izbacuje brzo zbog previse faulova pa nekad tera ekipu prerano u bonus ili supranicku na liniju slobodnih bacanja.

            Malo je poznato da Volden sluzio NCAA sa Kouzijem Glenom i bio druga violina tima. Generalno u tamo je bio proglasen za DPY, bio je lider u kradjama u Izraelu, FIBA takmicenjima gde je Holon igrao. Sa tim da je bio i prvi skorer to znaci mnogo , doduse imao je i puno minuta u igri.

            Generalno dosta zavisi i od uloge trenera. On je svakako kombo koji ima odlican osecaj za kradju i ne jurca ko june po svaku cenu i ne pravi nepromisljene faulove a pravi i pritisak na pleja. Sigurno da je imao udeo za to sto su partizani bili najbolja odbrana.

            On u principu nikad nije ni igrao u nekim jakim klubovima da bi se taj deo vise video i bio vise fokusiran i na taj deo igre. Volden bi bio idealan za Radonjica.

            Sto bi se reklo devojka za sve,dobra odbrana, dobro krade loptu, dobro vuce kontru, ide cesto na ulaz i zna da asistira..opasnost je iz svakog ugla. Nesto skromniji sut, ali generalno igrac koji ce nam doneti vise od 3.4 rnk Dzenkinsa to je sigurno.

            Mozda nije mnogo bolji kradljivac, ali da kazem cistiji i efikasniji, tesko ce praviti ''glupe'' faulove a jos manja sansa da sutira 2/27 za tri. Pritom mnogo bolje vodi loptu. Dzenkins verovatno ima bolji sut ( to nije pokazao ove sezone ) i jacu staminu ali to je sve...Mislim da je Volden upgrade u odnosu na Djenku za ovu sezonu. Ako budu imali istu ulogu.

            Djenka je ove sezone imao pik samo na Mega Bemax i FMP..ostalo sto je odigrao je veoma lose...
            Last edited by LosmiSK; 04-08-20, 14:14.
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by serbianhoops View Post
              Ne pita se Simanić ništa za izlazak na draftu, on ove godine puni 22. i kao svaki igrač tog godišta van SAD, automatski je prijavljen.

              Po primeru Ilića, svakako bi bolje prošao u Igokei nego u Zvezdi.
              Aha, slabije tj nista ne znam oko USA kosarke. Mislis da postoje sanse da ga neki klub povuce? Da urade foru Zagorca? Sta bi mu to znacilo ako izgubi i tu godinu. Mada, ako ga Ameri ne mogu opraviti, onda ne moze bukvalno niko
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by Victor BG View Post
                U principu i ne moramo al kad pogledam roster, ne vidim ko bi bio pracka i pretnja spolja kada Lloyd odmara.
                Takticki ne mora niko, mozemo da spustamo loptu poziciono al opet ni tog ISO igraca kakav je bio Stratos nemamo tako da bih ja prije sutera. Sto rece Ddekard USA SG
                Ok, ti razmisljas na taj nacin i ima rezona. Ali ja prevashodno razmisljam na to ko ce spojiti Nnoka i Kuzmica sa obrucem. Obojica su odlicni igraci samo kad su u kombinaciji sa plejmejkerom tipa Jovic ili Marcus. Onda je vise imalo smisla ostaviti Stimca. Njemu ne treba plej. On moze mirne duse da igra sa tim kombo bekovima na 1. Ovo pricam za ofanzivni segment. U defanzivi Stimac nikom ne treba, to je jasno.

                A plus ako uzmes da na 4 imamo limitiran ofanzivni potencijal. Nemamo mi tu nekog Millera vec bas jednodimenzionalne igrace koje dobar trener zatvara kao keks. Niko od njih niti ima igru ledjima, niti znaju da sutnu pod pritiskom dobre defanzivne 4-ke.

                Sa takvim limitima pod kosem, bez madjionicara na 1, mi smo doslovno kurac za EL nivo. Imas ti mnogo dobrih ekipa koje imaju samo te kombo bekove, ali zato imaju strasnu unutrasnju liniju gde centri prangijaju sa poludistance i distance, a cetvorke imaju u rukama bar 30 poena.
                Last edited by Storm; 04-08-20, 16:21.

                Comment


                • Ko prati Saleta može da zaključi i da će Rit više biti na 5 nego na 4.
                  Očekujem još jednog beka i to je to. Fajterska ekipa, ubedljivo najmanji budžet u EL.

                  Comment


                  • Originally posted by Storm View Post
                    Ok, ti razmisljas na taj nacin i ima rezona. Ali ja prevashodno razmisljam na to ko ce spojiti Nnoka i Kuzmica sa obrucem. Obojica su odlicni igraci samo kad su u kombinaciji sa plejmejkerom tipa Jovic ili Marcus. Onda je vise imalo smisla ostaviti Stimca. Njemu ne treba plej. On moze mirne duse da igra sa tim kombo bekovima na 1. Ovo pricam za ofanzivni segment. U defanzivi Stimac nikom ne treba, to je jasno.

                    A plus ako uzmes da na 4 imamo limitiran ofanzivni potencijal. Nemamo mi tu nekog Millera vec bas jednodimenzionalne igrace koje dobar trener zatvara kao keks. Niko od njih niti ima igru ledjima, niti znaju da sutnu pod pritiskom dobre defanzivne 4-ke.

                    Sa takvim limitima pod kosem, bez madjionicara na 1, mi smo doslovno kurac za EL nivo. Imas ti mnogo dobrih ekipa koje imaju samo te kombo bekove, ali zato imaju strasnu unutrasnju liniju gde centri prangijaju sa poludistance i distance, a cetvorke imaju u rukama bar 30 poena.
                    Tu si u pravu, sve stoji, onda Walden igra kombo, fali extra plej. Ali ono malo sto sam gledao Saletov skauting i igru generalno, on bas igra sa pokretnom spoljnjom linijom i vrlo je moguce da ce Hall biti taj jedini plej kada zatreba kreacije za nase toteme u reketu.
                    Jedno je sigurno, dva se nece dovoditi a i taj jedan je upitan sa ovakvim budzetom bez sezonskih.

                    Comment


                    • Ja se samo nadam da je taj jedan PG, a ne SG. Mnogo mi je mocniji sastav recimo

                      Jovic, Hall, Uskokovic
                      Loyd, Walden, Radanov

                      nego

                      Hall, Walden, Uskokovic
                      Baron, Loyd, Radanov

                      Iz dva razloga. Vise kreacije i vise mogucnosti za kombinovanje. Racunaj da svi nasi igraci sa 3 mogu da igraju 2. Tj vec su to igrali na el nivou.

                      To je samo moje misljenje. Postujem i ove sto misle da Hall i Walden mogu da izmesu sezonu kao tandem plejmejkera. Meni je to pretanko.
                      Last edited by Storm; 04-08-20, 17:00.

                      Comment


                      • Jedva čekam reakciju forumaša kad će Obradović da dovede još jednog kombo-beka.

                        Comment


                        • Originally posted by LosmiSK View Post
                          Mislis da postoje sanse da ga neki klub povuce? Da urade foru Zagorca? Sta bi mu to znacilo ako izgubi i tu godinu. Mada, ako ga Ameri ne mogu opraviti, onda ne moze bukvalno niko
                          Da. Ako ga neko pokupi nadam se će odmah tamo, pa nek se izbori za mesto u NBA preko G Lige poput Smailagića.

                          Comment


                          • Originally posted by serbianhoops View Post
                            Jedva čekam reakciju forumaša kad će Obradović da dovede još jednog kombo-beka. [emoji3]
                            Ja to i očekujem. Prosto, pick će moći da vrte 4 igrača (pričam o EL gde ne očekujem da Uskoković i Radanov imaju značajniju ulogu).
                            Ako ste pratili pažljivo Saletove izjave pričao je o izumiranju pozicije klasičnog plejmejkera, u NBA to vidimo na delu u mnogo drastičnijem obliku gde Jokić igra pleja bez problema.
                            Evropa još nije spremna za to ali apsolutno nema razloga da nemaš u ekipi 6,7,8 igrača sa court vision-om koji SVI učestvuju u organizaciji igre, parcijalno od napada do napada. To nije budućnost košarke već sadašnjost.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Za ove buranija budzete zasad se najbolje pokazao sistem krvavih kolena u odbrani i igranja punog napada sa sto manje izgubljenih lopti. Ako Sasa uspe da sa 5 milki bude konkurentan nekim drugim sistemom onda je on mega car. Ja se iskreno nadam da ce uspeti. Nisam ni optimista ni pesimista. Znacu kad vidim.
                              Last edited by Storm; 04-08-20, 17:25.

                              Comment


                              • Originally posted by Storm View Post
                                Za ove buranija budzete zasad se najbolje pokazao sistem krvavih kolena i igranja punog napada sa sto manje izgubljenih lopti. Ako Sasa uspe da sa 5 milki bude konkurentan nekim drugim sistemom onda je on mega car. Ja se iskreno nadam da ce uspeti. Nisam ni optimists ni pesimista. Znacu kad vidim.
                                Sigurno se neće tako igrati, jedino to mogu da ti kažem. Igraće se evroligaški, kako sve ekipe igraju u EL, uključujući i nas, bez izuzetka.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X