Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • RTS je isto objavio taj snimak sa kamionima.

    Brojke koje se koriste gledamo da budu zvanično objavljeni podaci, pa se one i prenose i one su dozvoljene.

    A priče rekla-kazala svakako su zabranjene, pogotovo u vanrednom stanju.
    Last edited by Karamazov; 19-03-20, 21:53.

    Comment


    • Imas ovaj sajt gde izlaze brojke za svaku zemlju, odatle svi vuku informacije, tako da ove brojke sto ovde vidis, to je sa tog sajta.
      https://www.worldometers.info/coronavirus/

      Sto se tice one stravicne slike i vesti iz Bergama, ista ta vest se pojavila i na N1, a ja verujem da oni ipak proveravaju svoje izvore
      http://rs.n1info.com/Svet/a579799/Ko...u-Bergamu.html
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by Karamazov View Post
        Ni Uroš, ni Chiwii ni Dino nisu banovani zbog ovoga što ti pominješ.

        Nije tema za ovakav komentar ali zbog istine sam morao napisati.

        Nema jednoumlja, a i vanredno je stanje, mora se voditi računa o onome što se piše.

        A i napisano je ovde šta se sme a šta ne sme. Ne znam zašto je to toliko teško ispoštovati.

        Ako neko želi o politici, eno mu tema pa može je bistriti. Ako želi o teorijama zavere, ima i za to tema pa neka piše.
        Ne znam zašto su banovani, ali slučajno ili ne svi oni su imali isti stav o ovom virusu.

        Comment


        • I znaci posto je zvanicni sajt, pretpostavljamo da su te brojke istinite?

          A ovo za kamione

          "U Bergamu više nema sahrana. Tela preminulih od koronavirusa se kremiraju, a krematorijumi rade 24 sata, bez prestanka i opet ne mogu da postignu. Nemaju više mesta gde da odlažu kovčege. Od sinoć je vojska odvezla 70 sanduka sa telima na kremaciju van grada, a ne zna se koliko ih još ima za transport", ispričala je Mirjana za Nova.rs.
          Mirjana Puzovic, Srpkinja koja tamo zivi je dosla do informacija iz prve ruke, pretpostavljamo direktno sa vrha... I onda je ona rijesila da prenese steceno znanje dalje na Nova.rs. Samim tim, onaj tvit je potvrdjen kao tacan.

          Vidim da sam ja lud sto ista pitam i pisem na ovoj temi. Samo da ste vi zdravo, pa se cujemo/citamo kad prodje ovo ludilo na forumu.
          Last edited by powerslave; 19-03-20, 22:03.

          Comment


          • Ovo je tema gde ne treba trolovati, moze neka sala i zezanje ali konstanto provociranje da je ovo nesto smesno i bezazleno je suvisno dok ljudi umiru. Ima dosta tma za zezu i trolovanje, ne treba praviti sprdnju sa mukom ljudi koji su umrli ili u kriticnom stanju..

            Nemoj ici Alisteru, sta te zanima? Ja sam skinuo tweet od Italijana, citao sam komentare i video sam da je sve istina za sanduke i mrtva tla pa sam ovde zalepio...

            Italija je u teskim mukama, videcemo za nas, ponasanje ljudi i same vlade do nekog momenta je bilo lose...Sto se mene tic nek se sprdaju samo da ne bude nista...ne bih zlo da bude sranja, niko normalan ne bi..
            Last edited by LosmiSK; 19-03-20, 22:09.
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Koriste se podaci koje nadležne institucije izbacuju.

              Da si i ti nama zdravo, čitamo se kad prođe sve ovo.

              Svi se nadamo da će brzo proći i da će sve biti u redu.

              Comment


              • Originally posted by Alistair Drake View Post
                I znaci posto je zvanicni sajt, pretpostavljamo da su te brojke istinite?

                A ovo za kamione


                Mirjana Puzovic, Srpkinja koja tamo zivi je dosla do informacija iz prve ruke, pretpostavljamo direktno sa vrha... I onda je ona rijesila da prenese steceno znanje dalje na Nova.rs. Samim tim, onaj tvit je potvrdjen kao tacan.

                Vidim da sam ja lud sto ista pitam i pisem na ovoj temi. Samo da ste vi zdravo, pa se cujemo/citamo kad prodje ovo ludilo na forumu.
                Imas pricaonicu gde mozes da se zezas i dalje, ovo je jedina tema na celom forumu gde je zatrazeno malo ozbiljnosti, sto manje trolovanja, ali nekima je i to tesko.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • I dalje nisam načisto šta je ovo? Stvarna opasnost ili neki globalni eksperiment ispiranja mozga, a možda i oba dva.

                  Broj zaraženih u svakoj zemlji treba pomnožiti bar sa 100, što stopu smrtnosti obara debelo. Virus postoji i jako lako se prenosi, to ne sporim, ali kako je nastao i zašto, ubeđen sam da postoji razlog, slučajno nije i ne mislim da je prodaja vakcina razlog.

                  Da li ste razmišljali kako će ljudi reagovati kad sve ovo prođe, kad izađu iz kuća, počnu da izlaze uveče, gledaju ponovo tenis i fudbal. Iako je postojalo neko nezadovoljstvo, bunt, težnja ka promeni svesti na bolje će nestati. Svi će biti zadovoljni što mogu opet "normalno" da žive. A to "normalno" je sve samo nije normalno.

                  Pumpanju atmosfere doprinose i svi živi mediji. Ne vidim nikakvu korist što se 24 sata priča i piše o koroni, valjda je cilj to toliko ubaciti u glave ljudi da i kad jednog dana prođe i dalje bude u glavama.

                  Sve što je bitno smo saznali u prvih nekoliko dana, zar treba da budemo taoci korone i više nego što to korona zahteva.

                  Ubeđen sa da će više štete u budućnosti naneti posledice stresa od korone, nego sama korona. Samo što o tome onda niko neće pričati.

                  Comment


                  • Sve je to moguce, ali mi to ne mozemo da znamo, sem ako neko ne izadje sa dokazima. Mislim da nece biti stresa za nas, sem ako ne bude nekog veceg sranja.
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Pa niko te ne tera da 24h citas o koroni, citaj knjige, gledaj filmove i serije, sigurno imas manje od 65 godina, dakle mozes da izadjes i prosetas, ali da drzis odstojanje.
                      A mozda si ti sve bitno saznao i usovjio u prvih nekoliko dana, jos uvek ima puno ljudi koji ne shvataju i zbog njih stalno ponavljaju.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Po onome što sam ja do sada mogao zaključiti, virus nije toliko smrtonosan ali..čim je ali nije dobro. Da se sa tim simptomima pojavi 10-20 ljudi i stane na tome nije problem ukazati ljekarsku pomoć. Kad se to desi kao u Italiji (Kinezima ništa ne vjerujem što se tiče broja umrlih) da treba pružiti pomoć 10-20 hiljada ljudi to je zlo što se i vidi po ciframa. Da nije naivno vidi se po tome kako se širi. Razne špekulacije kako je nastao, zavjere i slično baš i neće pomoći u smirivanju situacije. A i zejebancija na taj račun je pomalo neumjesna, jbg vjerovatno će i kod nas ubrzo početi stizati crne statistike. Čitam malopre, lik ladno savjetuje - da ne citiram al ovako nekako. Dići sve pare, ne plaćati ništa, opustošiti prodavnicu i slično...E tako nastaje panika, jebo bi mu mater odma. Ako već imaš takve stavove bar ih ne moraš naturati drugima.

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          Pa niko te ne tera da 24h citas o koroni, citaj knjige, gledaj filmove i serije, sigurno imas manje od 65 godina, dakle mozes da izadjes i prosetas, ali da drzis odstojanje.
                          A mozda si ti sve bitno saznao i usovjio u prvih nekoliko dana, jos uvek ima puno ljudi koji ne shvataju i zbog njih stalno ponavljaju.
                          Pa ne mogu, odem na posao, pričaju o koroni, stižu mi mejlovi o merama protiv korone, dođem kući TV zvoni o koroni, uđem na forum, jedina tema koja je aktivna je Koronavirus. Idem ulicom vidim likove sa maskama.

                          Previše mi je korone, a tek je počela.

                          Comment


                          • A i u vanrednom smo stanju.

                            Zamislite da se dozvoli pisanje kako je ovaj virus lažan, sve je zavera, slobodno šetajte, jebeš pravila...

                            Pa je l' treba da dozvolimo da neko bude ćorkiran zato što dovodi u opasnost ljudi?

                            Nemojte preterivati.
                            Last edited by Karamazov; 19-03-20, 22:40.

                            Comment


                            • Vandredno je stanje, sve je stalo...o cemu da se prica sem o koroni...sportski je forum, ali sporta nema i nije vreme za njega..
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by goku View Post
                                I dalje nisam načisto šta je ovo? Stvarna opasnost ili neki globalni eksperiment ispiranja mozga, a možda i oba dva.
                                Ja sam uveren da su u pitanju obe stvari i da će o tome morati ozbiljna društvena diskusija da se povede kroz neki period.

                                Pošto slušam kako italijanski ministri otvoreno govore danima kako prate italijanske građane putem mobilnih telefona. Uz to prete da će zabraniti ljudima da džogiraju i izvode pse u šetnju. Mada ništa ne govore o činjenicama da hiljade fabričkih pogona u Italiji i dalje radi i da ljudi koriste železnicu i metroe da odu na posao, na taj način mnogo više rizikujući da "zarade" virus u zatvorenim vagonima nego na otvorenom.
                                A to se čulo i večeras u Beogradu, onako natuknuto između redova. Nemam strah od virusa, ni približno od straha za ono što čeka nas, "obične smrtnike", kada ova najezda (dez)informacija prođe.
                                Last edited by Crni Đorđe; 19-03-20, 22:55.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X