Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa niko nije lud da uzima kineske vakcine sem nas videcemo rezultate
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Nemci dokazali: Rizik zaražavanja na koncertima i pozorišnim predstavama veoma mali

      Evropske zemlje od nedavno su počele da rade istraživanja na temu načina na koji održavanje koncerata i događaja utiče na širenje zaraze virusa Covid-19. Tako je, na primer, u Nemačkoj sprovedena studija koja je pokazala da u zatvorenim koncertnim prostorima koji imaju dobru ventilaciju, kao i na otvorenim prostorima, ne postoji veliki rizik od infekcije, prenosi IQ Mag, jedan od vodećih stručnih magazine muzičke industrije.

      Naučna studija sprovedena je u novembru, u trajanju od tri dana u koncertnoj dvorani Koncerthaus u Dortmundu, koja ima 1500 sedećih mesta, i nastavak je avgustovskog istraživanja Restart-19, Univerzitetske bolnice u Haleu, čiji rezultati su pokazali da uz odgovarajuću ventilaciju postoji "nizak do vrlo nizak" rizik prenosa zaraze sa osobe na osobu.

      "Koncertne hale i pozorišta nisu mesta zaraze", kaže dr Rafael von Hoensbreh, direktor Koncerthausa u Dortmundu.

      "Prethodni meseci su pokazali da je politici potrebna naučna osnova za donošenje odluka. Našom studijom želimo da se postaramo da koncertne hale i pozorišta mogu ponovo da prime adekvatan broj posetilaca."

      U korak sa nemačkom studijom, na temu rizika zaražavanja ide i “Primavera Sound” koja je u decembru 2020. godine organizovala muzički događaj bez socijalne distance, na kome nije došlo do zaraze virusom COVID-19. Primavera se udružila sa bolnicom u Barseloni, Germans Trias, kao i Fondacijom za borbu protiv zaraznih bolesti kako bi organizovali ovaj probni event, na koji su pozvali 1000 ljudi. Žurki je prisustvovalo njih 463, dok je 496 je smešteno u "kontrolnu grupu" koja nije mogla da uđe u koncertnu dvoranu. Osam dana kasnije, svi su morali da se testiraju ponovo, a nakon ponovnog testitranja, u grupi kojoj je bio omogućen ulazak na event, nije bilo poztivinih dok je u "kontrolnoj" grupi pozitivnih bilo njih dvoje.

      “Nadamo se da će ti podaci otvoriti put za dajla istraživanja koja treba da dovedu do spašavanja živih koncerata tokom i nakon pandemije koronavirusa”, rekli su organizatori u izjavi.
      Metalika najbolji drug
      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

      Comment


      • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
        Metalika najbolji drug
        Tako rekoše i navijači Atalante, kad ono...
        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

        Comment




        • Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Pa niko nije lud da uzima kineske vakcine sem nas videcemo rezultate
            Uzeli i Madžari.
            Prvi u EU

            Comment


            • Emirati ne znam količinu, znam da je velika a Turci msm da su naručili 13 miliona...
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • Comment


                • to je prilicno politicki tvit,koliko sam shvatio,taj novinar je srbin i stalno naglasava kako EU ima manje vakcinisanih od UK,srbije,emirata...

                  ali ovo je nepotpuna vakcinacija,to je broj ljudi vakcinisanih jednom dozom-govorim za srbiju
                  Wizard

                  Comment


                  • [emoji40]

                    Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
                    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                    Comment


                    • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                      Juče dobio kineskinju.
                      Uveče odmah dobio 37.1 temperaturu.

                      Danas me glava otkida.

                      Valjda nuspojave.
                      Bemliga.
                      Ili sam u međuvremenu i fasovao vajrus.
                      ima li ovde sta novo...?
                      Wizard

                      Comment


                      • Dobar za sada

                        Comment


                        • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                          Dobar za sada
                          Pazi...moj najstariji je dobio te simptome dva dana nakon vakcine. Znači da je ranije bio pozitivan, ali se simptomi nisu ispoljavali. Ptala ga doktorka u Covid ambulanti zašto je primio vakcinu ako je pozitivan.....

                          Daj Bože da je reakcija na vakcinu i da nije kod tebe takav slučaj.
                          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                          Comment


                          • Suspektan na Covid-19 sam bio negde polovinom decembra.
                            Rezultati pokazali da sam negativan.
                            3 dana sam imao simptome gripa.
                            Bol u mišićima, slabost organizma, glavobolja,
                            osećaj da imam temperaturu...
                            Nijednom nisam dogurao do 37 tih dana.
                            Četvrtog dana sve volšebno nestalo.

                            E sad ako sam tada to nekako na nogama pregurao, vakcina ne može da loše dođe.

                            Comment


                            • Nisi radio antitela?
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Nisam.
                                Zbog prirode posla jako imam malo slobodnog vremena.
                                Nisam odlazio u najbliži (15 km) Dom Zdravlja da radim antitela.
                                Mislim da mi trenutno to nije ni primarno.
                                Nakon dobijene druge doze vakcine, juče sam pročitao u Danasu,
                                jedan imunolog je preporučio da građani ne rade test na antitela
                                pre 15. dana nakon druge doze.

                                Sad kada bih otišao za koji dan da uradim antitela, nešto je čak uradila i ova prva doza,
                                tako da test ne bi bio baš adekvatan.

                                Trivia:
                                Moja bivša tašta radi u Plućnoj bolnici koja je mesecima pretvorena u Covid bolnicu.
                                Kaže da je preko 70% pacijenata koji su hospitalizovani i testirani kao pozitvni zapravo nepušači.
                                Last edited by Jaqen Hghar; 31-01-21, 11:11.

                                Comment

                                Working...
                                X