Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://nova.rs/drustvo/jos-10-zrtav...409-zarazenih/

    U poslednja 24 časa od kovida 19 preminulo je još 10 osoba, dok je novih 409 građana zaraženo.

    Testirano je 10.634 osoba, a na respiratoru se nalazi 167 pacijenata.

    Od početka epidemije od koronavirusa preminulo je 518 osoba.

    Comment


    • fala kurcu,ova iz politike nesto konkretno-ne mozes ni do jednog lekara zbog korone
      Wizard

      Comment


      • Danas mi se javio drugar iz bolnice i cepalo ga dugo ali tri dana kaze pakao. Uglavnom u NS kaze da je puno i zajebano.

        Evo smanjuje se na respiratoru brzo..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • jel istina da je Fauci rekao da ce ovaj virus zauvek trajati?

          od ostalih vesti Brazil testira masovno na stanovnistvu vakcine iz Britanije i Kine
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • https://rs.sputniknews.com/vesti/202...ih-pre-korone/


            Umrlo manje ljudi ove godine nego prošle u Srbiji. I, što je sad?

            Comment


            • I posle ne valja Vučić.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Prema poslednjem preseku, još osam pacijenata preminulo je od kovida 19, a koronavirus je registrovan kod još 411 ljudi. Testirano 9.349 uzoraka. Na respiratoru 170 pacijenata.

                Comment


                • Ne da Brnabićka iko da zucne nešto loše za Kona i Kisićku, o'ma se oglašava da ujeda i reži.

                  Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                  Comment


                  • i sta znaci recenica ne napadaju oni krizni stab,oni napadaju preCednika vucica

                    sta je on,nedodirljiv i ko su to oni?


                    veleizdajnici,fasisti...sta?
                    Wizard

                    Comment


                    • Ovih 600k odradjenih testova je takva farsa da boli.
                      Navodno imamo 8.7 miliona stanovnika, kada se oduzme dijaspora i oni koji rade u inostranstvu a prijavljeni su ovde taj broj je manji.

                      U principu taj broj testova govori da je svaki 12 ili 13 stanovnik ovde države testiran na koronu po realnom stanju. Ili svaki 14 stanovnik po zvaničnom popisu.

                      Evo gledam oko sebe, preracunavam se i dolazim do brojke od tek jedne osobe kojoj su radili test. Znam takodje nekoliko osoba koje su u karantinu zbog temperature ali im nije odradjen zvaničan test jer ih nije bilo.

                      Ako uzmemo da je otprilike poznajem 300 ljudi, dolazimo do brojke od JEDNOG urađenog testa na 300 mojih poznanika za koje sigurno znam da im nije odradjen test.

                      Znači 1/300 a ne 1/14.
                      Kakve laži krv ti jebem.
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Ne sumnjam da lazu za broj testova, preminulih, pozitivnih, ja poznajem bar 15 ljudi koji su testirani i samo 2 negativna prva testa.

                        Comment


                        • Ja znam barem 50 ljudi kojima su radili test, i brzi i klasični. Ima i osoba kojima je test rađen više puta, kao što je moj brat kome su radili test 4 puta.
                          Broj stanovnika u Srbiji je nešto ispod 7 miliona, i sasvim je verovatno da je za ovih nepunih 5 meseci zaista testirano 600k ljudi, nije to ne-znam-kakvo-dostignuće.
                          Pravi problem je, kao i kod svake bolesti prevencija koja je ovde na minimalnom ili nepostojećem nivou. S tim da je to ovde još vidljivije zbog toga što se suočavamo sa još uvek nepoznatim virusom i zbog hajpa koji je izazvao, a koji je praktično blokirao zdravstvene sisteme u praktično svim zemljama. Kao da je korona postala jedina bolest, ne dao ti Bog da si bolestan od nečeg drugog ili recimo slomiš ruku ili nogu u ovom periodu.
                          Biće u narednom periodu velikih izazova, socioloških, ekonomskih pitanje svih pitanja je kako ćemo ih rešiti i jesmo li spremni na njih.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • A šta se tačno postiže testiranjem neispravnim testovima? Pitam za komšiju Janka on ne zna da napravi nalog ovde

                            Comment


                            • Ispravnije je reći nedovoljno pouzdani nego neispravni. Oni i dalje ukazuju na to da je neko bolestan samo je procenat greške veći nego kod nekih drugih testova, koji su nam btw nuđeni, free of charge.
                              Ali čisto politički razlozi su prevagnuli da se koriste kineski testovi.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Kod Dekarda svi bolesni jbt, ima li ko zdrav kod tebe?
                                Što dalje vodi do toga da ili radiš u nekoj velikoj kompaniji ili ti je krug prijatelja i poznanika oko 1000 ljudi što nije realno.

                                Pre bih rekao da je ovo prvo.
                                Drugo, ne znam kako bilo ko može da pomisli da je broj testova realan. Za mesec dana ćemo biti na milion što bi trebalo da znači da svaka šesta ili sedma osoba na koju naidjem na ulici je u nekom trenutku bila testirana.

                                Koje baljezgarije
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X