Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Znam Ganac ali ima jedan problem. Pazi, ja sam imao temperaturu 40 slomio se, crkao, izmučen bio kao pas. Ne smem da zamislim kakav je osećaj biti na temperaturi začinjenom strahom i panikom. Stresom. Inače velikim neprijateljem zdravlja.

    2 godine za redom imam oko 40 temperaturu i svaki put mislim da ću crći. Da sam znao za covid19 i da se plašim, kakav sam paničar ja se ne bih gušio ja bih umro.

    Tako da mogu ja da čujem pacijente i ne kažem ja da ljudima nije ništa i da izmišljaju, ali smrtnost i godine starosti ne lažu. Nema opravdanja da se zatvore ljudi više.

    Comment


    • Olja mnogo si nervozna. Mene na nervozu ne možeš da hvataš i na seljenje na druge teme. Hajde nam ti konačno potkrepi nekim statistikama tu tvoju zabrinutost ili odgovornost, pošto je za tebe situacija očigledno dramatičnija.

      Šta se odmah duriš, ne radi se o teorijama zavere da bih pisao tamo. Ja ovde ne pišem da je virus pušten ovde sam napisao da je prirodno nastao.

      Debatujemo oko mera i oko jačine virusa. To što ti veruješ u nešto to je lično tvoj problem, ja što ne vwrujem ništa manje ne vredim od tebe i nisam nikakav teoretičar zavere bar ne u ovom slučaju.

      Jesu li testovi nepouzdani? Jesu
      Je l pretežno umire najstarije stanovništvo? Umire
      Da li je procenat populacije koji je izgubio život GDE znamo da je bilo mnogo manipulacije (potvrdili nebrojeni izvori) mali? Da, procenat je mali.

      Da se virus tako lako širi da li bi se proširio od decembra do marta? Da
      Ovih dana bi legali ljudi bolesni i javljale bi se hiljade u bolnicu medjutim toga nema, jer se virus očigledno ne širi tako brzo.

      Ako uzmemo da je prvo zatvaranje bilo iz straha, čime pravdaš sledeća zatvaranja i od čega misliš da žive ljudi?

      Ovo su ti sve konkretna pitanja bez ulaženja u bilo kakve teorije jer su nebitne trenutno. Naravno nisi dužna da odgovoriš. Nego vidim da meriš da li je ovo bio ozbiljan virus po tome koliko stranica ima.

      Pa kad te vlade sveta zatvore u kuću kao životinju i kad si na vetrometini ispiranja mozga normalno je da ćeš o ovome pričati.

      Ja ti kažem daj mi samo neki alarmantan podatak, neku činjenicu zašto bi se svi zatvarali u karantin? Je l kuga? Šta, dobiću temperaturu i neću moći da dišem? Statistika neumoljivo pokazuje da to zahvata samo najstarije.

      Jeste Danica je kriva, rekli sns-ovci, zato se o Danicu otimaju po svetu. Najbolje je vama Kon onaj što jebe Djokovića i ona plava što se tripuje da je dobra riba, što kaže Elon Musk, ostanite kući radite šta hoćete, ali nas pliz pustite da živimo.

      Ja ti nisam rekao da si paničar niti mislim da si paničar ali mislim da si lakoverna što se tiče virusa i svega toga. Non stop govoriš neko pametniji, struka, ovo ono, javljaju se stručnjaci širom evrope i sveta sa kontraargumentima na koje niko ne odgovara nego se odmah napadnu kao ludi, budale itd.

      Pa ljudi, ako želite da verujete samo u zvanične verzije, onda verujte bez da optužujete druge da se ne pozivaju na struku.

      Comment


      • Originally posted by ?????? View Post
        Znam Ganac ali ima jedan problem. Pazi, ja sam imao temperaturu 40 slomio se, crkao, izmučen bio kao pas. Ne smem da zamislim kakav je osećaj biti na temperaturi začinjenom strahom i panikom. Stresom. Inače velikim neprijateljem zdravlja.

        2 godine za redom imam oko 40 temperaturu i svaki put mislim da ću crći. Da sam znao za covid19 i da se plašim, kakav sam paničar ja se ne bih gušio ja bih umro.

        Tako da mogu ja da čujem pacijente i ne kažem ja da ljudima nije ništa i da izmišljaju, ali smrtnost i godine starosti ne lažu. Nema opravdanja da se zatvore ljudi više.
        Da, virus postoji, sin od moje koleginice sa kojom radim u kancelariji je fasovao navodno virus i bio je 10 dana na sajmu, kaže da je imao groznicu 6 dana da je mislio da ide kod Svetog Petra na vaganje. Posle 10 dana su mu uradili test, bio negativan i vratili ga kući. Virus ko virus, grip ko grip, brojevi su, što kaže Uroš smešni, i kad te pukne "običan" grip treseš se ko j.... zečica 5 dana dok ne prođe, nekome siđe na pluća, neko umre i dođe mu na isto.

        Sad jedino što se brzo prenosi, to je jedini problem jer može dovesti državu do situacije da ne može da zbrine sve svoje osiguranike, a jbg kad svi nešto plaćamo onda niko nema privilegiju da bude lečen pre nekog drugog. To je malo zajebano i to je tema za državu da misli o njoj.

        Što se tiče zatvaranja, pogotovo ovog kakvo je kod nas bilo, od 18h do 5h i vikendi je ogromna glupost i treba zatvoriti onog Kona zbog toga. Evo npr. u Lazarevac je rudarski grad 70% grada radi u Kolubari i sad u četvrtak legne plata oni se ljudi jaušu ispred banke, jedni na drugima, da stignu da dignu te pare pre zatvaranja, a da ne pričamo na poslu što su stalno u kontaktu i onda ih zatvoriš za vikend ili još gore zatvoriš njegovu porodicu koja ne radi na kopu, jer su oni radili i za vreme policijskog časa, a on ide u smenu u kontaktu sa preko 50 ljudi dnevno i dođe kući kod žene i dece uveče koji su karantinu. Ma glupost nad glupostima.

        Taj karantin ima smisla jedno u slučajevima da sve stane i svi budu zatvoreni određen broj dana, ovako je samo malteretiranje za narod, izgubili smo para i para za vreme zajebavanja doktora Kona i njegovo vođe, ne ponovilo se.

        Comment


        • Originally posted by ?????? View Post
          Olja mnogo si nervozna. Mene na nervozu ne možeš da hvataš i na seljenje na druge teme. Hajde nam ti konačno potkrepi nekim statistikama tu tvoju zabrinutost ili odgovornost, pošto je za tebe situacija očigledno dramatičnija.

          Šta se odmah duriš, ne radi se o teorijama zavere da bih pisao tamo. Ja ovde ne pišem da je virus pušten ovde sam napisao da je prirodno nastao.

          Debatujemo oko mera i oko jačine virusa. To što ti veruješ u nešto to je lično tvoj problem, ja što ne vwrujem ništa manje ne vredim od tebe i nisam nikakav teoretičar zavere bar ne u ovom slučaju.

          Jesu li testovi nepouzdani? Jesu
          Je l pretežno umire najstarije stanovništvo? Umire
          Da li je procenat populacije koji je izgubio život GDE znamo da je bilo mnogo manipulacije (potvrdili nebrojeni izvori) mali? Da, procenat je mali.

          Da se virus tako lako širi da li bi se proširio od decembra do marta? Da
          Ovih dana bi legali ljudi bolesni i javljale bi se hiljade u bolnicu medjutim toga nema, jer se virus očigledno ne širi tako brzo.

          Ako uzmemo da je prvo zatvaranje bilo iz straha, čime pravdaš sledeća zatvaranja i od čega misliš da žive ljudi?

          Ovo su ti sve konkretna pitanja bez ulaženja u bilo kakve teorije jer su nebitne trenutno. Naravno nisi dužna da odgovoriš. Nego vidim da meriš da li je ovo bio ozbiljan virus po tome koliko stranica ima.

          Pa kad te vlade sveta zatvore u kuću kao životinju i kad si na vetrometini ispiranja mozga normalno je da ćeš o ovome pričati.

          Ja ti kažem daj mi samo neki alarmantan podatak, neku činjenicu zašto bi se svi zatvarali u karantin? Je l kuga? Šta, dobiću temperaturu i neću moći da dišem? Statistika neumoljivo pokazuje da to zahvata samo najstarije.

          Jeste Danica je kriva, rekli sns-ovci, zato se o Danicu otimaju po svetu. Najbolje je vama Kon onaj što jebe Djokovića i ona plava što se tripuje da je dobra riba, što kaže Elon Musk, ostanite kući radite šta hoćete, ali nas pliz pustite da živimo.

          Ja ti nisam rekao da si paničar niti mislim da si paničar ali mislim da si lakoverna što se tiče virusa i svega toga. Non stop govoriš neko pametniji, struka, ovo ono, javljaju se stručnjaci širom evrope i sveta sa kontraargumentima na koje niko ne odgovara nego se odmah napadnu kao ludi, budale itd.

          Pa ljudi, ako želite da verujete samo u zvanične verzije, onda verujte bez da optužujete druge da se ne pozivaju na struku.
          Tek sam sada shvatila nesto. Ti niti znas da citas napisano, niti te zanima da komuniciras normalno, ti ladno izmisljas. Non-stop spinujes, podmeces nesto sto apsolutno nigde nisam rekla, napisala, plus toliko se vrtis u krug, jbt da ti samog sebe demantujes.
          Ovaj post veze s mozgom, niti sa mnom nema.
          Da ne pricam da sve sto sam ikada pisla na ovu temu, a sto mi ovde podmeces, sve je suprotno.

          Najvece lupetanje ti je da sam za karantin. GDE sam to tacno rekla, GDE ??? Ajde frajeru gde?
          Te da verujem zvanicnim podacima, a konstantno tvrdim suprotno, te Konu i Kisicki a govorila suprotno, te tandara mandara broc, nalupeta se za sve pare.

          Tako izvini svaka diskusija sa tobom nema smisla, jer sve sto si napisao nije istina.

          Ti pominjes 5G, ti minorizujes ovaj problem i zato ti je mesto u Teorijama zavere. Naravno, sto se mene tice spinuj i dalje i kaci se kome hoces, samo mene zaobidji.
          Jer ne podnosim ljude koji izmisljaju i vide ono cega nema.
          A statistike, price i ostale stvari u koje verujem dovoljno sam kacila. Sada samo komentarisem, za one koji ne podmecu i citaju napisano.

          I sto se tice nervoze, briga me mnogo da li se hvatas za nju ili ne, kao sto sam rekla vec, pun mi je kufer gluposti ovde na svoj racun, a ovaj tvoj prethodni gore post bas govori u prilog tome.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • HIV, ebola, korona nastali iz istih razloga - naučnik upozorava odakle dolazi sledeći virus i zašto
            Sledeća pandemija mogla bi krenuti iz amazonske prašume, upozorava brazilski ekolog David Lapola.
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Originally posted by Brajkula View Post
              Da, virus postoji, sin od moje koleginice sa kojom radim u kancelariji je fasovao navodno virus i bio je 10 dana na sajmu, kaže da je imao groznicu 6 dana da je mislio da ide kod Svetog Petra na vaganje. Posle 10 dana su mu uradili test, bio negativan i vratili ga kući. Virus ko virus, grip ko grip, brojevi su, što kaže Uroš smešni, i kad te pukne "običan" grip treseš se ko j.... zečica 5 dana dok ne prođe, nekome siđe na pluća, neko umre i dođe mu na isto.

              Sad jedino što se brzo prenosi, to je jedini problem jer može dovesti državu do situacije da ne može da zbrine sve svoje osiguranike, a jbg kad svi nešto plaćamo onda niko nema privilegiju da bude lečen pre nekog drugog. To je malo zajebano i to je tema za državu da misli o njoj.

              Što se tiče zatvaranja, pogotovo ovog kakvo je kod nas bilo, od 18h do 5h i vikendi je ogromna glupost i treba zatvoriti onog Kona zbog toga. Evo npr. u Lazarevac je rudarski grad 70% grada radi u Kolubari i sad u četvrtak legne plata oni se ljudi jaušu ispred banke, jedni na drugima, da stignu da dignu te pare pre zatvaranja, a da ne pričamo na poslu što su stalno u kontaktu i onda ih zatvoriš za vikend ili još gore zatvoriš njegovu porodicu koja ne radi na kopu, jer su oni radili i za vreme policijskog časa, a on ide u smenu u kontaktu sa preko 50 ljudi dnevno i dođe kući kod žene i dece uveče koji su karantinu. Ma glupost nad glupostima.

              Taj karantin ima smisla jedno u slučajevima da sve stane i svi budu zatvoreni određen broj dana, ovako je samo malteretiranje za narod, izgubili smo para i para za vreme zajebavanja doktora Kona i njegovo vođe, ne ponovilo se.
              To i jeste suština. S tim, što kod bolesnika koji imaju hronična oboljenja, poput Dijabetesa, Hipertenzije, bolesti Pluća...Covid19 ima turbo-efekat...

              Karantin....upravo tako. Sada imamo repove u Vranju, Leskovcu, Pirotu....
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • Da ne citam sada 20 strana unazad kakve tacno statistike trebaju, ovo sto Uros pita Olju

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Tek sam sada shvatila nesto. Ti niti znas da citas napisano, niti te zanima da komuniciras normalno, ti ladno izmisljas. Non-stop spinujes, podmeces nesto sto apsolutno nigde nisam rekla, napisala, plus toliko se vrtis u krug, jbt da ti samog sebe demantujes.
                  Ovaj post veze s mozgom, niti sa mnom nema.
                  Da ne pricam da sve sto sam ikada pisla na ovu temu, a sto mi ovde podmeces, sve je suprotno.

                  Najvece lupetanje ti je da sam za karantin. GDE sam to tacno rekla, GDE ??? Ajde frajeru gde?
                  Te da verujem zvanicnim podacima, a konstantno tvrdim suprotno, te Konu i Kisicki a govorila suprotno, te tandara mandara broc, nalupeta se za sve pare.

                  Tako izvini svaka diskusija sa tobom nema smisla, jer sve sto si napisao nije istina.

                  Ti pominjes 5G, ti minorizujes ovaj problem i zato ti je mesto u Teorijama zavere. Naravno, sto se mene tice spinuj i dalje i kaci se kome hoces, samo mene zaobidji.
                  Jer ne podnosim ljude koji izmisljaju i vide ono cega nema.
                  A statistike, price i ostale stvari u koje verujem dovoljno sam kacila. Sada samo komentarisem, za one koji ne podmecu i citaju napisano.

                  I sto se tice nervoze, briga me mnogo da li se hvatas za nju ili ne, kao sto sam rekla vec, pun mi je kufer gluposti ovde na svoj racun, a ovaj tvoj prethodni gore post bas govori u prilog tome.
                  Ma mani se 5g. Ako nisi za karantin na istoj smo strani, ostalo me ne zanima. Neću opet da budem zatvoren a van toga radite šta hoćete. Da li se plašiš, ne plašiš, paničiš ili ne paničiš, kako na koga utiče mene stvarno to ne zanima.

                  Ja neću da budem zatvoren i da slušam ove bolide na tv da mi daju pravo da izlazim napolje pa skraćuju neki policijski čas za po sat vremena dok oni marširaju u Novom Pazaru njih zilijardu.

                  Znači stvarno ako nisi za karantin, onda nemam ništa protiv tome što pišeš i što shvataš virus ozbiljnije. Nemam ja problem da neko drugačije misli dok me to ne ugrožava, a ono guranje u karantin me direktno ugrožava na više osnova pa sam mislio da čujem razlog koji leži iza karantina/izolacije i ostalih stvari.

                  I Brajkula virus se ne prenosi tako lako kao ŠTO lažu da se prenosi.

                  Spoiler


                  Na premijeri filma Hotel Beograd, a odmah potom nekoliko dana (2-3) izlaze Kokeza pa Pantelić kao pozitivni na covid19. Znači da se tako lako prenosi ovaj drug gore što ga grli morao bi dobiti covid19 da jebe rak raka. A dobio je ništa.

                  Drugi slučaj tip i baba žive u istoj kući u Nišu, i baba umire od covid19 u bolnici a on testiran negativno i nije imao nikakve simptome. Baka je naravno sedela kući od izbijanja korone, znači neko joj je morao doneti u kuću a u kući svi negativni. Verovatno je sletela na prozor...

                  Ili je starici pozlilo od starosti pa u bolnici malo nakačiti i covid19 zlu ne trebalo.

                  Comment


                  • Originally posted by ?????? View Post

                    Ja neću da budem zatvoren i da slušam ove bolide na tv da mi daju pravo da izlazim napolje pa skraćuju neki policijski čas za po sat vremena dok oni marširaju u Novom Pazaru njih zilijardu.
                    Idi u Novi Pazar ......
                    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                    Comment


                    • Kaže onaj Švaba, Drosten, ako ste, možda prošle godine imali Coronu, nije moguće da je opet zakačite. Nemoguće dvaput.

                      Pricao je o jednoj studiji u italijanskom mestu Vo, gde je prvi Italijan identifikovan kao oboleli, italijanski epidemiolozi i grupa iz UK sa Imperial koledza iz Londona. Mesto ima nekih 3400 stanovnika (kaze wikipedija), pa nije bilo tesko testirati veliku vecinu stanovnistva. 2 dana nakon identifikovanja tog prvog zarazenog mesto je potpuno izolovano i stavljeno u karantin na 2 sedmice. Testirali su nekih 70-80% stanovnistva (pcr test, znaci trazili su virus) i to ravnomerno po starosnim grupama. Prvo test je odradjen na pocetku karantina i drugi - posle 2 sedmice. Nasli su da je medju zarazenima 41% (prvo testiranje), odnosno 45% (drugo testiranje) bilo asimptomaticno. Posto je tu bilo nekih preklapanja - kad se to sve izkoriguje dosli su do rezultata da je 43,2% od svih zarazenih bilo asimptomaticno. Poprilicno visok procenat.
                      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                      Comment


                      • Oprečna su mišljenja da li se stvara imunitet i koliko uopšte traje.
                        A asimptomatski slučajevi i prave najveći dar-mar svuda.

                        No, šta smo mi bogu toliko zgrešili da se svaka budala ovde prima, ne znam



                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Imuniteta ima, ali koliko traje jos se ne zna.

                          Comment


                          • Vidim ja Madrid da se ništa ne zna. Zna li se kad će se saznati? Olja nemoj tako Olja, hvataš me na nedostatak info a znaš da sam celu covid19 zvaničnu ispratio 25 min maksimalno.

                            Gde se i kad se podvlači granica, kada će ti superiorni naučnici puni integriteta javiti šta se zbiva zapravo? Kada će se znati? Do kada će biti spekulacije?

                            Je l to isti onaj Nestorović koji je rekao da je najbolje da se sada zarazimo dok je virus slab. Je l to imbecil dobio nove instrukcije? Ekstra.

                            Smemo li da dišemo vazduh ili? Smeju li da se gledaju drugi ljudi i ili se i pogledom prenosi ali se većini neće iskazati simptomi? I na kraju opet izvadiš statistiku prosek godina i nasmeješ se.
                            Last edited by Cassius Clay; 19-05-20, 08:12.

                            Comment


                            • sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Originally posted by mark it zer00000000000000 View Post
                                Jednostavno, korona je samo povod. Nema tu nikakve volje za debatom. Ili se pokoriš poput ovce ili si teoretičar zavere.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X