Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by DinoFC View Post
    Jedino logicno i razumno razmisljanje, isti sam. A to hocel pogodit mladje ljude, pogodit ce u istoj mjeri kojoj pogadja druge bolesti. Eto bas danas momak muzicki producent 96. godiste preselio na drugi svijet. Nenormalno tuzno i brutalno ali sta da se radi, zivot mora ici dalje. Bas kao sto neki deda od 80+ godina zavrsi svoje ovozemaljsko putovanje
    Brate ja sam za to da se mladi očuvaju. Mislim možda je surovo, ja razumem Bojanu i Olju one su žene, kod žena je ta brižnost i emocije, iskazano. Mene suva logika vodi ne može emocijama da se razmišlja.

    Kontam ja šta one kažu i da niko nema lošu nameru samo ovde emocije ne mogu da se petljaju jer ćemo svi najebati onda.

    Nije to dečija igra zatvarati svet ceo. Gubici su ogromni. Hrane će bre nestati. A drugo, to socijalno distanciranje, nije li to melem za svaku vlast na svetu. Kako će se ijedna opozicija u svetu organizovati?

    Plašim se da ljudi kao što su njih dve iz dobrih namera, ne sumnjam da imaju dobre namere, će nas dovesti u strašan položaj i svet koji se raspada i gde države daju zagarantovan mininalac ljudima da ne crknu od gladi. Pošto se o tome priča.

    Znači ja razumem emocije ali ovako sirov mogu da ih sklonim pa da se potrudim trezveno da razmišljam.
    Last edited by Cassius Clay; 14-05-20, 20:03.

    Comment


    • ne znam sta da mislim, nisam pametan

      jedino sto je sigurno, to je da se preteralo, sad u kojoj meri i zasto je to tako, opet nisam pametan
      sloboda ili ništa

      Comment


      • Urose, ponudi svoj zivot, pusti dedu na miru.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Možemo mi štampati novac ali ako su svi u karantinu ko proizvodi hranu? Hajde ovo će se izdržati, ali 5-6 talasa i 5-6 zatvaranja kako predvidjaju, to je bolest. Ok zatvoreno je sada, videlo se, više zatvaranja nema.

          Nije odgovorno ni prema drugim bolesnicima koji se žale po Engleskoj da ne mogu da posete doktora zbog covid 19 a hronični su bolesnici.

          Ne radi se više ni o terijama zavere, radi se o čistom preživljavanju.

          Ko proizvodi hranu ako sve stoji i ako su ljudi zatvoreni?

          Šta se dešava sa ljudima koji sada pucaju i propadaju a ima ih na desetine miliona? Ne oseti se to odmah, a ovo sada je dovoljno da se doobro oseti.

          Zatvarati opet sve je kompletna ludost. A pošto psihopate vode svet ja znam da će se to desiti.
          Last edited by Cassius Clay; 14-05-20, 20:10.

          Comment


          • Još jedna stvar, horde matorih ljudi idu po ulicama. Šta treba ja da im izigravam roditelja i da budem zatvoren kao zver a oni se sami ne čuvaju. Gomila njih leluja bez maski i ja razumem te ljude. Samo ne vidim šta treba sad da volim više njih nego sebe. Da uzmem da ih unosim u kuće kao malu decu kad njih same dobar deo boli ona stvar da se čuvaju. I to mi isto nije jasno, pa evo diskutujemo...

            Comment


            • Originally posted by ?????? View Post
              Još jedna stvar, horde matorih ljudi idu po ulicama. Šta treba ja da im izigravam roditelja i da budem zatvoren kao zver a oni se sami ne čuvaju. Gomila njih leluja bez maski i ja razumem te ljude. Samo ne vidim šta treba sad da volim više njih nego sebe. Da uzmem da ih unosim u kuće kao malu decu kad njih same dobar deo boli ona stvar da se čuvaju. I to mi isto nije jasno, pa evo diskutujemo...
              Pretjeruješ. Kad ti neko drag umre shvatićeš neke stvari, boliće te k za svim svjetskim i domaćim ekonomijama...

              Comment


              • Zahvaljujući ovoj idiotariji u koju smo se upustili s vrlo malo rezona i mnogo više panike, urgentni prijem šabačke bolnice ove nedelje (kao i prethodnih) radi sa četiri medicinske sestre i bez ijednog lekara u smenama. Valjda su se naši heroji poplašili, šta ti znam. Sestre ih zovu telefonom i oni tako vrše "dijagnostifikovanje". Eto, primer iz mikrokosmosa.

                Jebala vas korona. Nisu nestali magično svi ostali problemi, bolesti i nesreće. Svi su podjednako bitni.
                Last edited by Crni Đorđe; 14-05-20, 20:27.
                sigpic

                Comment


                • Urose, ne kaki.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by ?????? View Post
                    Još jedna stvar, horde matorih ljudi idu po ulicama. Šta treba ja da im izigravam roditelja i da budem zatvoren kao zver a oni se sami ne čuvaju. Gomila njih leluja bez maski i ja razumem te ljude. Samo ne vidim šta treba sad da volim više njih nego sebe. Da uzmem da ih unosim u kuće kao malu decu kad njih same dobar deo boli ona stvar da se čuvaju. I to mi isto nije jasno, pa evo diskutujemo...
                    Pa normalno da treba da izlaze i da setaju, nema razloga da nose maske kad su na ulici, nekima cak i smeta jer ne mogu da disu kako treba.
                    Ne znam sta ocekujes, da i dalje budu zatvoreni 24/7?
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • I to je ovde i dobra situacija kakva je na zapadu. Ali ne, ko te jebe što umireš, ne možemo ti pomoći. Eventualno dan da budeś u bolnici da te lejbeluju sa covid19 da bi dobili sredstva jer im bolnice zvrje prazne. Doktori nemaju zapravo šta da rade jer redovnih pacijenata nema.

                      Srpkinja je snimila u Bolonji praznu bolnicu - za dan skinuto sa fb.

                      2 osobe, jedna u SAD jedna u Britaniji snimile prazne bolnice. Obe uhapšene.

                      Ovakav mindfuck ne bi režirali Kjubrik i Linč zajedno.

                      Ja očekujem da niko više nikada ne bude zatvoren. Do pre 7 dana nisu smeli glavu da promole napolje sad šetaju po ceo dan. Wtf

                      Last edited by Cassius Clay; 14-05-20, 20:49.

                      Comment


                      • "If you don't make stuff, there is no stuff." - Elon Musk.

                        Ako ne proizvodiš hranu, ne procesuiraš, transportuješ, ako ništa ne radi, te stvari se ne proizvode.

                        Neće pomoći ne 100 e nego 100k evra kada nema hrane i proizvoda da se kupe ako se ovo ludilo ponovi nekoliko puta.

                        Comment


                        • Comment


                          • Urke zvani lapot.
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                              Zahvaljujući ovoj idiotariji u koju smo se upustili s vrlo malo rezona i mnogo više panike, urgentni prijem šabačke bolnice ove nedelje (kao i prethodnih) radi sa četiri medicinske sestre i bez ijednog lekara u smenama. Valjda su se naši heroji poplašili, šta ti znam. Sestre ih zovu telefonom i oni tako vrše "dijagnostifikovanje". Eto, primer iz mikrokosmosa.

                              Jebala vas korona. Nisu nestali magično svi ostali problemi, bolesti i nesreće. Svi su podjednako bitni.
                              Originally posted by ?????? View Post
                              Ja očekujem da niko više nikada ne bude zatvoren. Do pre 7 dana nisu smeli glavu da promole napolje sad šetaju po ceo dan. Wtf
                              Mene zanima zašto niko ne iskomentariše ovakve postove. Kad god neko napiše nešto smisleno u ovoj histeriji svi ovde se prave ludi.

                              Isto tako u pričaonici, baš pratim, kad god neko napiše neku činjenicu koja se kosi sa mejnstrim stereotipom, a koja se teško demantuje, obavezno likovi uskaču sa nekim banalnim upisom i skreću temu.

                              Comment


                              • Ovo što Uroš priča je surovo, ali je i istinito.

                                Ljudi oko mene su masovno izgubili posao. Bar 5 mojih drugara je otpušteno zbog cele ove situacije. Ako se tako nastavi, šta će biti sa njima, tj. sa svima nama? Ko će ih uopšte zaposliti posle svega ovoga? Kako će sebi da obezbede egzistenciju?

                                Ja volim svoje starije, ali sad mora logično da se gleda. Rizik jeste preveliki, ali mora da se ide na rizik.

                                Zvuči loše, ali da mora da se bira između mladih i starih, izbor je prilično logičan.

                                Meni lično ne smeta karantin kao karantin. Ali ako zbog njega izgubim posao i ne budem u mogućnosti da nađem novi duže vreme, kako ću da preživim uopšte?

                                Brutalno je, ali i život je brutalan.
                                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                                Comment

                                Working...
                                X