Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovo je do 24.4. Ne znam da li je bilo vec.

    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Od 4.aprila preuzeli smo vodjstvo i ne damo ga. Pravi lideri u regionu.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Danas ili sutra prestići ćemo Dansku i onda smo druga zemlja na svetu po broju zaraženih od zemalja ispod 10 miliona stanovnika, a ubedljivo broj 1 po broju umrlih na milion stanovnika u regionu.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Kako smo ubedljivo po broju umrlih na milion stanovnika?
          Makedonija i Slovenija su ispred nas, a mi imamo isti broj kao i BiH.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Testirano 5086, pozitivno 157.

            Na respiratoru 57.

            4 osobe preminule.

            Comment


            • Jedno pitanje, verujete li u ovaj broj testiranih na dnevnom nivou?
              Meni to smešno deluje.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • U kom smislu, malo, mnogo?
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  U kom smislu, malo, mnogo?
                  Previše da bi bilo realno. Ajde tri hiljade da napišu pa da i poverujem.
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • Sumnjam u broj testiranih.

                    Ovim tempom ce broj testiranih premasiti broj stanovnika.

                    Comment


                    • Verovatno je to neki zbir novotestiranih i ponovno testiranih nakon lecenja.
                      insta: engleski_dopisnik

                      Comment


                      • Nije nista cudan ovaj broj, 5000 je nista spec. Italija zna da uradi dnevno i preko 80 000. Sada svi mnogo vise testiraju.Englezi juce uradili 120k Rusi skoro 250k, Ameri juce skoro 350k. Nismo samo mi digli, svi su. Sad kad ima teatova i kada su masovno poceli da se prave, lako je. Slovenija radi po 2k, a koliko su manj od nas. Sa obzirom da smo cekali nedeljama laboratorija, bas bi bilo sramota da ne rqdimo makar 5k dnevno ako ima ljudi koji iapunjavaju kriterijume. Ameri u Nisu osposobili pre neki dan 1200 dnevno da se radi. Nisu to neke cifre samo deluju puno jer je na pocetku bilo katastrofa. Ne isticemo se mi ni sada nesto specijalno i to ne poredim nas samo sa najvecin, nego sa prosekom, ali tu smo negde bar istu ligu igramk sa ostalim zemljama, ono ranije nije bio ni isti sport.

                        A i na druge nacine se moze videti da su brojevi testiranih realni. Epidemijska kriva u celoj Evropi slicno ide, procenat pozitivnih takodje, ljudi na respiratoru itd. Svi ti parametri se nama uklapaju sa ostalim drzavama i njihovim testiranjem.
                        Last edited by colchonero; 02-05-20, 16:10.

                        Comment


                        • I Nemačka je dostigla cifru od 100 000 testiranih dnevno, to bi bilo kao da se kod nas testira oko 9k ljudi dnevno. Tako da ovih 5,6k ljudi nije neki spektakularan rezultat.
                          Moj brat je testiran na oba testa, i brzi i klasični i dobio je rezultat odmah sutra oko podneva, a krv i bris su mu uzeti prethodnog dana popodne.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by joshmor View Post


                            o kanibalizmu,silovanoj deci,pecenim bebama,bilu gejtsu,5 G mrezi...

                            nada kostic,poslanica,opozicija...valjda je bila clanica DS-a a sad nastupa (ako se tako kaze) samostalno


                            pocnite od 4,57 ako vam je dugacko 10 minuta

                            ono sto je vazno je da ova je ova zena redovni profesor med. fakulteta i bila je je ministarka zdravlja.

                            pa kad pisete o bilo kom coveku,pozivu etc razmislite makar nanosekund.
                            5G
                            Originally posted by Dekinjo
                            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                            Originally posted by La Jugoslavia
                            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                            Comment


                            • B92:Skok broja umrlih u Italiji: Ponovo preko 450 žrtava koronavirusa
                              Broj preminulih od koronavirusa u Italiji najviši je od 21. aprila. Umrlih tokom 24 sata je 474, saopštila je Služba za civilnu zaštitu.

                              Evo WM opet izbacuje pogresan podatak, i opet se svi pecaju i Reuters odakle je b92 uzeo i nasi svi. Tabloidne naslove sam procitao, stvarno necu da komentarisem, kao da su jedva cekali, fuj.


                              192 zrtve u Italiji danas i nema nikakav drastican skok kako pisu, nego je 282 zrtava dodato u statistiku.


                              Corriere

                              Naslov

                              I dati della Protezione civile, 192 morti in 24 ore (ma si aggiungono 282 decessi di aprile): quasi 80 mila i guariti

                              tekst

                              Di questi, 28.710 sono decedute: le vittime di ieri sono 192, alle quali vanno aggiunte 282 nel conteggio totale che sono relative all'aggiornamento complessivo che ogni fine mese forniscono i Comuni della Lombardia e che, in questo caso, riguarda tutto il mese di aprile (+474).


                              Mnogo je lose kada svi uzimaju podatke sa jednog mesta bez da provere, a pritom to nije sajt ministarstva. Neprofesionalno i od WM, a posebno od novina. I onda ce ljudi da pomisle, eto kad su ublazili mere. A u stvari broj zrtava prvi put od ko zna kad ispod 200.
                              Last edited by colchonero; 02-05-20, 18:09.

                              Comment


                              • Originally posted by madrid View Post
                                B92:Skok broja umrlih u Italiji: Ponovo preko 450 žrtava koronavirusa
                                Broj preminulih od koronavirusa u Italiji najviši je od 21. aprila. Umrlih tokom 24 sata je 474, saopštila je Služba za civilnu zaštitu.

                                Evo WM opet izbacuje pogresan podatak, i opet se svi pecaju i Reuters odakle je b92 uzeo i nasi svi. Tabloidne naslove sam procitao, stvarno necu da komentarisem, kao da su jedva cekali, fuj.


                                192 zrtve u Italiji danas i nema nikakav drastican skok kako pisu, nego je 282 zrtava dodato u statistiku.


                                Corriere

                                Naslov

                                I dati della Protezione civile, 192 morti in 24 ore (ma si aggiungono 282 decessi di aprile): quasi 80 mila i guariti

                                tekst

                                Di questi, 28.710 sono decedute: le vittime di ieri sono 192, alle quali vanno aggiunte 282 nel conteggio totale che sono relative all'aggiornamento complessivo che ogni fine mese forniscono i Comuni della Lombardia e che, in questo caso, riguarda tutto il mese di aprile (+474).


                                Mnogo je lose kada svi uzimaju podatke sa jednog mesta bez da provere, a pritom to nije sajt ministarstva. Neprofesionalno i od WM, a posebno od novina. I onda ce ljudi da pomisle, eto kad su ublazili mere. A u stvari broj zrtava prvi put od ko zna kad ispod 200.
                                Mislim da se sve radi svesno kada je informisanje u pitanju. Agenda je očita.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X