Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Chiwwi View Post
    Pa nije cilj da se Ameri obogate, oni su bogati, nego da zaustave napredak Kine, koji im smetajer im se približava a to nije dobro.

    Rezultat je upravo i taj. Zaustavljaju ga stalno i svim sredstvima i nije prvi put da zaustavljaju nelegalno i neregularno Kineski napredak, niti im je stalo do ljudskih života.

    Carine, Huavej, Tramp, pa evo sad i virus, što da ne.

    Niko ne kaže da je to baš tako ali je teorija skroz legitimna jer kapitalizam nema emocije i simpatije, kao ni evolucija, baš naprotiv, surova je.
    A to se kao ne bi moglo obiti njima kao bumerang posto i oni kao i Kinezi imaju veliko ucesce na globalnom ekonomskom trzistu?

    Nekoliko meseci slabije ekonomske aktivnosti moze dovesti do ekonomske recesije i tu su onda svi u problemu zbog globalne povezanosti. Rezultati nacionalnih ekonomija u ova dva kvartala bice u velikom padu.

    Comment


    • Amerika je ekonomija za sebe i ne zavisi od nikakvih tudjih ekonomija.

      Njihova zarada je kao u mafiji.
      Pretnja, ucena, ubijanje konkurencije, kupovina i otimanje teritorije, prevare.
      Mafija je bogata i u siromašnom i u bogatom okruženju.

      Jednostavno sila boga ne moli.

      A Kina postaje sila i to nije dobro.
      Last edited by Chiwwi; 15-03-20, 14:12.

      Comment


      • Ovo je skroz pogresan nacin razmisljanja. Baci pogled malo na uvoz i izvoz, pa reci da nije povezana sa tudjim ekonomijama. Ona bas zahvaljujuci tome dostize vise visine, a sa razvijanjem internog trzista ona sebi samo limitira plafon. Mislim oni tako sebi bi radili na svoju stetu, kada bi krenuli takvu pricu da furaju Evropa bi se za pocetak okrenula Kini. Moze SAD da bude jaka vojna sila koliko hoce, ako bi krenula neke stvari da postavlja planski i da se vise okrece internoj ekonomiji, sve vodece zemlje bi je odjebale.

        Ne samo da se zanemaruje izvoz, nego u celoj toj prici i oni imaju zarazene i ne mozes kada nastupas na spoljnom planu da ugrozavas u dobroj meri stanovnistvo i da to moze da potraje par meseci. Pritom nema nikakvog garanta da oni mogu da izbegnu vanredno stanje sto je samo po sebi udar na nacionalnu ekonomiju. Previse rizicno i gomila varijabli gde bi oni sebi pucali u nogu.

        Comment


        • Teorija ekonomskog rata koji se vodi biološkim sredstvima (a koji je iniciran voljom jednog od igrača za stolom) jeste logična do neke mere ali posle neke mere se obija o glavu i igraču koji je inicirao. Na kraju krajeva, svi za tim stolom su morali platiti "chip", ulaz u igru ali ako se krov prostorije u kojoj igraju sruši na glavu, srušiće se svima.

          Mislim da ne postoji mogućnost da SAD samostalno ugroze napredak Kine, koji će sigurno biti drastično usporen ali koji ekonomski, ljudski i potencijal resursa je neverovatan. Kina je zapravo jedan od "garanta" oporavka SAD-a i Evrope posle recesije iz 2008. godine ali sada će uslediti još gorih par godina, u kojoj verovatno ni Kina neće biti u stanju da pomogne.

          Moguće je da je ovo samo nastavak politike drugim sredstvima, kako reče Klauzevic, ali je rizik ogroman po sve učesnike. Zbog toga mi je teško poverovati da je izazvano ljudskom rukom. Delim mišljenje da je opasnost pomalo prenaduvana ali ovakva epidemija rizikuje da započne svakoga dana na svakom mestu u svetu gde dolaze u kontakt ljudi i životinje, bakterije i ostali organizmi.

          Ne znam, nisam pametan.

          Rizik je preveliki za SAD. Zdravstveni sistem neće moći da izdrži katastrofalan virus ukoliko dobije žarišta u sred SAD-a. Jednostavno nije stvoren da zaštiti javno zdravlje.
          Last edited by Crni Đorđe; 15-03-20, 14:21.
          sigpic

          Comment


          • Evropa da se okrene Kini?

            Pa na prvo okretanje bi dobili šljagu kao neposlušni potrčko mafije od mafijaškog dona.

            E to je jedina isplativa ekonomija i zove se moć.

            Comment


            • Kakav trust mozgova na ovom forumu, pa ja nisam bio svestan vašeg potencijala.
              Prava šteta da čamite čekajući na ovom virtuelnom prostoru, sa ovakvim znanjem i promišljanjem o globalnim tendencijama zagarantovano vam je mesto savetnika bilo koje od 50 najrazvijenijih zemalja na svetu (dobro, za Chiwwija 50 najnerazvijenijih zemalja na svetu, on iz principa ne bi pomagao mrskim okupatorima).
              Prava je šteta da trošite vaše znanje na ovakvom jednom mestu, sad kad ste obznanili Veliki Plan od strane najmoćnijih nije vam garantovana bezbednost, Snouden da vam pozavidi na impactu na svetska dešavanja.
              U svakom slučaju, rešena vam je budućnost, ostaje vam samo da vas pronađu.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment




              • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Amerika je mafija a Kina i Rusije nisu Chiwwi to sto pises je skroz degutantno. Svi su dali velike stvari covencanstvu u svojim erama, sve su kolonizovale, otimale i mahom to rade i sada na nesto modifikovaniji i lepsi nacin nego ranije. Svetski policajci moraju da se plate. Aposlutno nema sanse da je urota velikih drzava izmedju sebe i to je glupo i pisati. USA ce sigurno izgubiti isto ako ne i vise od Kine.

                  Da sam teoreticar zavere,mogao bih reci da je Rusija i Kina to osmislile, ali eto....Veliki ne misl na male i to j jednostavno tako, samo ih iskoriste. U deljenju karata, nama je Rusija zapala, i vidimo posledice toga. Mali broj stanovnika ove tri zemlje zna uopste da postoji Srbija ali ovde se svi ubise da objasne kako te drzave funkcionisu i da ih kritikuju

                  Upljuvase se ljudi da kritikuju Ameriku a u Srbiji kako je? Naravno lose, posto je za to kriva Amerika...a...

                  Zivnisam da znam kako bi mi reagovali da nas ima 200m i da imamo tolike resurse ili da su nam ubacili 50k Afroamerikanaca, posto se lepo i brizno ponasamo prema ovim migrantima...nisu gradjani drugog reda za nas

                  Korona kao korona nije problem, problem je ako se omasovi i ne bude dovoljno kreveta i respiratora za lecenje svakog...nadamo se da nece biti nista ozbiljno..i da cemo se svi vratiti svojim zivotima za najdalje dve nedelje
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Deki pa večeras će Alek Najveći da uvede vanredno stanje.
                    Bićemo osudjeni jedni na druge, moramo da se družimo.

                    Možda se čak i zgotivimo ja i ti do kraja ove nesreće.

                    Lošmi ti se ne nadaj, tebe neću gotiviti nikad.
                    Last edited by Chiwwi; 15-03-20, 14:51.

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Kakav trust mozgova na ovom forumu, pa ja nisam bio svestan vašeg potencijala.
                      Prava šteta da čamite čekajući na ovom virtuelnom prostoru, sa ovakvim znanjem i promišljanjem o globalnim tendencijama zagarantovano vam je mesto savetnika bilo koje od 50 najrazvijenijih zemalja na svetu (dobro, za Chiwwija 50 najnerazvijenijih zemalja na svetu, on iz principa ne bi pomagao mrskim okupatorima).
                      Prava je šteta da trošite vaše znanje na ovakvom jednom mestu, sad kad ste obznanili Veliki Plan od strane najmoćnijih nije vam garantovana bezbednost, Snouden da vam pozavidi na impactu na svetska dešavanja.
                      U svakom slučaju, rešena vam je budućnost, ostaje vam samo da vas pronađu.
                      Iz podruma su se uvek resavale najvece svetske misterije!!!
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Ne Ameri su divni i bajni..

                        Buji paji, buji paji..

                        Vas bi i Bugarin na buvljaku prevario, ekonomija, ovo-ono..
                        Last edited by Chiwwi; 15-03-20, 14:53.

                        Comment


                        • Originally posted by LosmiSK View Post
                          Živ nisam da znam kako bi mi reagovali da nas ima 200m i da imamo tolike resurse, ili da su nam ubacili 50k Afroamerikanaca. Pošto se lepo i brižno ponašamo prema ovim migrantima. Nisu gradjani drugog reda za nas
                          Ne moraš mnogo da projektuješ. Evo navešću te ja.

                          Na vrhuncu moći, kao pobednici Velikog rata, sproveli smo jednu divnu ideju ujedinjenja ljudi u stvarnost, zvanu Jugoslavija. Opušteno smo mogli da terorišemo kog smo hteli, ali nismo.

                          Svi znamo kako nam je okolina vratila, tako da bi bilo lepo da nas ne uporedjuješ sa tupavim i bezosećajnim Amerima i onima što se lože na njih.

                          P.S. Ispravio sam ti i pravopisne greške usput, da se lepo sve razume.
                          Last edited by Chiwwi; 15-03-20, 15:05.

                          Comment


                          • Originally posted by Chiwwi View Post
                            Ne Ameri su divni i bajni..

                            Buji paji, buji paji..

                            Vas bi i Bugarin na buvljaku prevario, ekonomija, ovo-ono..
                            Nisu, ali retko ko je bajan i divan, posebno ne, koje ti branis....Niste vise smorili sa tim teorijama...
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Dobro Lošmi reci mi ti kako treba da vodim život svoj i koja načela da imam.

                              Odvedi me u labaratoriju i lobotomiraj mi mentalitet da sanjam samo Američke snove.
                              Last edited by Chiwwi; 15-03-20, 15:13.

                              Comment


                              • Ajte vi lepo u Pricaonicu, ovo je ozbiljna tema za vasa teoretisanja.

                                Vcrs u 20h naciji ce se obratiti krizni stab.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X