Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa koji god da je izvor, nesto nije dobro, kao da su sabrali 2 dana, kad smo imali preko 400, a jedan stavili 0...
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by Ricma View Post
      Dve su ovde bitne cifre. Broj hospitalizovanih i broj smrtnih slucajeva i oba su na strani korone vec sada. Ne razumem zasto ljudi ovde hoce da bace petaka medicinarima. SMestajni kapaciteti za pacijente su ograniceni.

      I ako pogledas van SADa, vidis u siromasnijim zemljama(izmedju ostalog i kod nas) koliko je situacija dosta ozbiljnija. Kod nas ce neka nezvanicna statistika da bude 200-250 ljudi, a bez karantina to bi bilo preko 50000. Da strada 1% stanovnistva, to je velika tragedija.
      Nema apsolutno nikakve sanse da bi bilo 50 000 u Srbiji. Samo uz socijalno distanciranje, bez karantina, najpesimisticniji scenario koji sam ja igde nasao je 5000. Kada toliko smrti imas sa obzirom na %smrtnosti, znaci da bi ga vec toliko ljudi imalo, da bi R faktor pao na 1 ili ispod dosta pre nego sto bi moglo da dodje do 50 000 ili slicnog broja, a za to vreme bi se epidemija zavrsila, posto ona traje 6-8nedelja bez ljudskog faktora.
      Ne moze nikad virus sa smrtnoscu 1-2% da odnese toliko ili upola toliko populacije, ni blizu, jer dolazi do prirodnog usporavanja prenosenja sa povecanjem broja zarazenih/prebolelih i virus. Tj to bi bilo tacno da mkzes laboratorijski da odredjujes ko da se druzi sa kim, kome da prenese, koliko dugo da budu zajedno i sve to da se postaras da nikog nije zaobisao virus. I onda bi napravio 100% zarazenih i imao bi 1% gubitak populacije.
      Nijedna drzava trenutno nije ni blizu 1/1000 smrti, a ako izbacis andoru i san marino i tako te kod kojih je naravno veca sansa jer je manje stanovnika a zive prakticno van svojih drzava svakodnevno, sa mnogo vise ljudi onda je to i dosta manje. Kuga je imala 90% smrtnost pa je odnela 33%. Samo hocu da kazem da teoretska smrtnost nikad ne moze da oslika stanje na terenu, jer se radi po principu da racuna zarazene/umrle, a tu je pocetni broj 100%. Zato je Kon i rekao da to ne vredi gledati do testova za antitela, i da trenutno ima smisla gledati samo mortalitet-koliko je ljudi umrlo na 100 000 stanovnika.

      Naravno i tih 5000 bi bila bas katastrofalna brojka za nas.
      Last edited by colchonero; 19-04-20, 20:33.

      Comment


      • Ma ovo je običan k od virusa kao što sam u početku i mislio, ako uopšte i postoji. A i sam test je isto to. Cela stvar smrdi jezivo. Ne moraš biti teoretičar zavere da bi to skužio.

        Ili je virus preslab pa su ove mere preterane, ili je jak pa je popuštanje mera neprihvatljivo.

        Ja lično mislim da virus i ne postoji.

        Ali uzmimo da postoji, kako onda otvaraš sve odjednom, priče im se ne poklapaju. Ok za kretanje, ok za poslove, ali kako otvaraš teretane i kafiće zar to nije malo ono, preterano. Pre 15 dana je to smak sveta bio.

        Očigledno je da je Ajk bio u pravu i da je test preširok i da nije uopšte namenjen za virusna oboljenja, očigledno je da niko ne zna šta se dešava i nije mali broj doktora koji je negirao ovaj virus. Samo zato što ne rade u zvaničnim institucijama koje finansiraju privatne organizacije, ne znači da ljudi ne znaju ništa.

        Ajnštajn je rekao jednu dobru stvar koji jako jako malo ljudi konta. Stres ne samo da ubija, nego čovek kada je ubedjen u nešto, psiha je čudo, umro bi od promrzlosti na plus temperaturi.

        Ljudi koji su preplašeni koronom imaju veće šanse da umru nego oni koje boli patka, plus minus prethodne bolesti. Jer taj strah koji oni dožive...

        Čitao sam prepisku jedne pacijentkinje i koliko se usrala u ga gaće, kaže parafraziram "majka mi kuka od bolova" pošto joj i majka ima koronu.

        Druže ja u treningu, 23 god prošle zime, da sam imao snage da zakukam od onolike temperaturčine zakukao bih. Namučio se kao pas. Da je bila neka starija osoba pozdravila bi se sa životom.

        Sam sam bio svoja žrtva preplašenosti i samoobmane da imam neku boleščinu i mogu vam reći da je to katastrofa.
        Last edited by Cassius Clay; 19-04-20, 20:45.

        Comment


        • Originally posted by Ricma View Post
          Dve su ovde bitne cifre. Broj hospitalizovanih i broj smrtnih slucajeva i oba su na strani korone vec sada. Ne razumem zasto ljudi ovde hoce da bace petaka medicinarima. SMestajni kapaciteti za pacijente su ograniceni.

          I ako pogledas van SADa, vidis u siromasnijim zemljama(izmedju ostalog i kod nas) koliko je situacija dosta ozbiljnija. Kod nas ce neka nezvanicna statistika da bude 200-250 ljudi, a bez karantina to bi bilo preko 50000. Da strada 1% stanovnistva, to je velika tragedija.
          Dokazi ovo empirijski da te nominujemo za Fieldsovu medalju.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Ja sam znala coveka koji je umro od korone, 72. godiste, ostavio je zenu i dvoje maloletne dece iza sebe, tako da Urose ne seri.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Ne seri ti. Ne znaš kakaav je test uopšte i od čega je umro. Možda bi umro i ovako pa ne bi detektovali. Umiru ljudi random svaki dan kojima ništa nije falilo nikad i pre korone i posle korone.

              To im je fora. Kažu pacijent je bio pozitivan na koronu ali ne kažu da je umro od korone. Mogu da nabrojim 10 ljudi iz glave koji su bili zdravi i koji su umrli tako nenadano baš po ovom scenariju i znam da su uvek svi pričali "a kako on, mlad, zdrav, ništa mu nije falilo, nije pušio, nikakvu bolest nije imao".

              Ne možeš me ti indoktrinirati, idi veruj u šta hoćeš. Ja imam pravo na skepticizam. Takvi ljudi umiru svake godine na kilo niotkuda samo niko ne registruje.

              Postoje tačni parametri u 2020. godini da se utvrdi sve, a ne da se predstavlja kao da živimo u srednjem veku pa da nas je kuga napala.

              Da se pravi tu mistifikacija oko virusa. Ako i postoji nek izadji i neka tačno kažu šta i kako i neka naprave vakcinu u roku od 15 dana. Nije ovo 1432.
              Last edited by Cassius Clay; 19-04-20, 20:51.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Ja sam znala coveka koji je umro od korone, 72. godiste, ostavio je zenu i dvoje maloletne dece iza sebe, tako da Urose ne seri.
                Ja sam znao 15 ljudi koje je fiknulo srce u ranim tridesetima i cetrdesetima, ostalo djece iza njih pa se nije globalna panika dizala...
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Ja za razliku od Urosa, ne sporim da korona postoji uopste i da je opasnija od gripa solidno. Ali mogu da se slozim tj.pre sa Akijem da stres moze da ima ulogu.
                  Jer kad imas paniku i stres, moze da dodje do povisenog pritiska, nepravilnih otkucaja srca, teskoce pri disanju, globus histerikus, psiha, bol u grudima, nepravilno disanje, sve to su posledice koju mogu sve zajedno da budu u slucaju panike, jos ako je konstantna/dugotrajna. Kad telu nije jasno sta se desava krece da reaguje, moze da se digne i telesna temp. Ne daj boze sad neki panicar glavobolju ili grc u rebrima da dobije, proci ce 3x gore nego sto bi inace. I oni koji stvarno imaju koronu, nece je naravno izbeci ako ne panice, ali mogu da stresom uticu da im se stanje dodatno pogorsa sigurno.
                  Last edited by colchonero; 19-04-20, 20:52.

                  Comment


                  • Ma nije Uroš u poziciji da odlučuje pa da nekoga ugrožava. Ja imam pravo na lično ubedjenje, a i ako postoji, od početka sam pričao da ne bih ništa zatvarao.

                    Jer im ovo daje jeziv prostor za manipulaciju, ljudi kao taj 1972. godište umiru svake jebene godine niotkuda. Znači sigurno nisam krvnik i zlotvor koji se raduje tudjoj smrti ali je nejasno

                    kako smo

                    od APOKALIPTIČNOG scenarija

                    došli do

                    puštanja teretana i kafića. Ja sam bio da se ništa ne zatvara, ali neko tu opasno laže i očigledno da vlasti nemaju pojma o čemu se radi.

                    Comment


                    • Zato sto si u drzavi gde vlada Vucic, kome je rejting najbitniji, toliko si pametan, a ovo nisi shvatio
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Shvatio sam ali nisam shvatio kako se onda ljudi raduju puštanju, ljudi koji su protiv Vučića. Ono kao, ništa mi nije jasno.

                        Uzmimo da virus postoji, ne sme ni pod tačkom razno da se pušta u rad kafić, restoran, teretana itd. Ovo sve pod pretpostavkom da postoji i pod razlozima zbog kojih je sve zatvarano.

                        Jer ako se pusti, šta smo onda čučali u karantinu sve ove dane? I ako se u svetu pušta. Nešto tu smrdi jezivo.

                        Ne može da se uhvati kraj nikome sa koje god tačke da se podje.

                        Sa prve da virus ne postoji, u šta verujem, i da je zavera, tu jedino mogu do kraja da objasnim.

                        Ako uzmem da je slab kao grip, zašto smo onda zatvarali sve?

                        Ako uzmem da je jači od gripa, kako onda pušta aerodrome, teretane i kaficće? Zar njje to ono najgori mogući scenario?

                        Znači definitivno je da Vučić i država blage veze nemaju šta se radi, struka pojma nema.

                        Lanac komande ide od WHO na dole, sutra da im kažu da je gotov virus oni ne bi ispitivali ništa nego bi samo povukli sve mere.

                        To je jako jako opasan scenario, pogotovo kad se uzme da je na čelu WHO marksista iz Etiopije, a koga ćeš lakše potkupiti i ko lakše prodaje ideale od levičara.

                        Comment


                        • Vucica samo vlast zanima i jasno je zasto se sve otvara, ne znam zasto se vrtimo u krug.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Kao ipak smo pobjedili koronu, ma vazi. Da nisu uvedene mjere, kolapsi sistema, apokalipsa, vazi sta jos. Farsa se blizi kraju. Borba je bila teska i paklena ali covjecanstvo je uspjelo, bravo.

                            Comment


                            • Omg strašno. Znači ceo dan mi je danas propao kad sam čuo da otvara sve kao da ništa nije bilo. Ili laže kao kerina, a to mu nije strano.

                              Tako je govorio i pre korone da je korona smešna pa se posle uzbiljio i plakao ko pizda za kineskim bratom.

                              Čovek je opasan, ali opasan bolesnik, to sam video kad se svadjao sa Oliverom i on može celu priču da preokrene za 15 dana.

                              Jedino mu je win win scenario da organizuje izbore od pola maja do početka juna i onda da se svi zaraze, hipotetički ako virus postoji, i onda da uvece 24h policijski čas kad uzme novi mandat, 24/7

                              Dino legendo pozdrav, čitao sam tvoje postove odlično si analizirao onda situaciju.

                              Comment


                              • Pozdrav Svakog cuda tri dana dosta.

                                Sta reci a da nisam vec sve rekao prvi dan kad je ovo krenulo. Ja sam zivio zivot punim plucima i mogu slobodno reci da se nikad nisam bolje osjecao Taman se naviknem i uzivam u prirodi i tako nekim stvarima kad Vucic najavljuje bilderane i kafice da se otvaraju, sto vuce da ce i ovi kod mene po sistemu prepisi odluke to donijet. Nisam ocekivao takav obrt ali ocigledno im je dosadilo i da su vidjeli da mogu imati korist od nekih novih poteza haha
                                Last edited by DinoFC; 19-04-20, 21:24.

                                Comment

                                Working...
                                X