Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by goku View Post
    Ne, ništa od toga, kako si to uspeo da zaključiš iz mog upisa.

    Jel ti kapiraš da onaj ko je hteo na ulicu izaći će na ulicu, onaj ko je hteo u prodavnicu otići će tamo.

    Samo povećavaju koncentraciju ljudi na istim mestima umesto da razvuku.

    Jel uvek moraš da spinuješ svaki moj post?
    Prodavnice su dobro organizovane, pustaju po par ljudi, tako da to nije problem.
    Jeste da se duze ceka u redu ispred prodavnice, ali i tu uglavnom ljudi drze odstojanje.

    Najveci problem su ovi koji su izasli da bleje, a i sigurno kad se vide, izljube se
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by goku View Post
      Ne, ništa od toga, kako si to uspeo da zaključiš iz mog upisa.

      Jel ti kapiraš da onaj ko je hteo na ulicu izaći će na ulicu, onaj ko je hteo u prodavnicu otići će tamo.

      Samo povećavaju koncentraciju ljudi na istim mestima umesto da razvuku.

      Jel uvek moraš da spinuješ svaki moj post?
      Jebote Gojko sto se sa tobom desilo. Od generalno kul lika do teoreticara zavere i vecitog kontrasa.
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Šta da im presedne, da im neko pruža medicinsku zaštitu?
        Izađite vas dvojica napolje u toku policijskog časa i ako je moguće samo navedite tačnu lokaciju i nemate više nikakvih briga.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Nadam se da Italijani danas idu ispod 5000, mora poceti da opada.
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Šta da im presedne, da im neko pruža medicinsku zaštitu?
            Izađite vas dvojica napolje u toku policijskog časa i ako je moguće samo navedite tačnu lokaciju i nemate više nikakvih briga.
            Zabranu kretanja sam ispoštovao u svakom obliku, od kako je uvedena. Iako je protivustavna i o njoj će tek da se razgovara. Ako ništa druga - i sa bagerima i motkama.

            A šta ćeš ti? Sedeti u kući godinu dana jer je doktor Smrt ili nekadašnji neuspešni uvaljivač vakcina tako rekao?
            Last edited by Crni Đorđe; 28-03-20, 15:13.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Prodavnice su dobro organizovane, pustaju po par ljudi, tako da to nije problem.
              Jeste da se duze ceka u redu ispred prodavnice, ali i tu uglavnom ljudi drze odstojanje.

              Najveci problem su ovi koji su izasli da bleje, a i sigurno kad se vide, izljube se
              Nije tačno, ja gde idem nema čekanja u redu jer je velika prodavnica, a i zašto bi više ljudi stajali u redu makar i sa odstojanjem, ako može manje sa produžavanjem vremena rada?

              I da puste samo sat vremena ista količina njih bi izašla da bleji i sve bi isto radili, samo bi ih bilo više odjednom. Nema svrhe policijski čas, čak je štetan, samo ima svrhe potpuna zabrana kretanja ako je moguće.

              Originally posted by Indigo View Post
              Jebote Gojko sto se sa tobom desilo. Od generalno kul lika do teoreticara zavere i vecitog kontrasa.
              Nisam teoretičar, ali nije mi ni mozak ispran mejnstrimom i zapadom kao većini ovde. Pokušavam razmišljati svojom glavom i zato bodem oči.

              Ostali koji su to radili su banovani, verovatno ću i ja uskoro.

              Da nije ove korone ne bih se ni vraćao na forum, trenutak slabosti jbg.

              Comment


              • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                Zabranu kretanja sam ispoštovao u svakom obliku, od kako je uvedena. Iako je protivustavna i o njoj će tek da se razgovara.

                A šta ćeš ti? Sedeti u kući godinu dana?
                Ja i sad ne sedim kući, ali sam sveo kretanje na minimalno i izlazim povremeno po namirnice.
                Imam iskustvo iz prve ruke kako je to bilo kada smo prošli put imali epidemiju i kada sam samo prisebnošću svojih roditelja ostao živ, a oni su strogo poštovali sve što im je rečeno. Tako i ja nameravam da radim, i da osobama poput tebe, koji nisu svesni opasnosti pokušam da utuvim u glavu da se odgovorno ponašaju.
                Možda će ova pandemija biti blaga, možda ne, videćemo, ali nakon nje može doći neka mnogo pogubnija,ali obrazac ponašanja mora da bude isti kod svake ovakve situacije.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by goku View Post
                  Nije tačno, ja gde idem nema čekanja u redu jer je velika prodavnica, a i zašto bi više ljudi stajali u redu makar i sa odstojanjem, ako može manje sa produžavanjem vremena rada?

                  I da puste samo sat vremena ista količina njih bi izašla da bleji i sve bi isto radili, samo bi ih bilo više odjednom. Nema svrhe policijski čas, čak je štetan, samo ima svrhe potpuna zabrana kretanja ako je moguće.
                  Prvo ne mozes da kazes da nije tacno, jer jeste tacno, svaka prodavnica kod mene u kraju je tako organizovana.
                  I mozes ti da stavis da prodavnice rade 24h, zna se koji sati ce uvek biti udarni i kad najvise ljudi ide u prodavnicu. Zar mislis da ce se ljudi ravnomerno preraspodeliti po satima?
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                    Svaka čast Kinezima i preduzetičkom duhu - prvo su sve zakuvali, potom su postali magovi izlečenja a uz to uvaljuju nenormalne količine medicinske opreme celom svetu.

                    Nije loše za crvene.
                    Jesi nasao klip koji se 2015 vrteo na Rai kanalu o korona virusu u kineskoj laboratoriji?

                    Ljudi bi rekli zli Ameri.

                    Comment


                    • Pa pre par dana bukvalno AV je pljuvao (sa pravom) predlog da se 500k penzionera pusti na 1h zbog koncentracije ljudi u istom trenutku na ulicama. Zar tom istom ispravnom logikom skracivanje policijskog casa nema isti efekat, umesto potencijalnih 2m ljudi za 12h imas 2m ljudi za 10h na ulicama.. Valjda ili zatvoris slavinu ili pustis da otice rasporedjeno, ne pravis cep kao u saobracaju.

                      Inace naravno cim je broj testiranih skocio, skocio je i broj zarazenih, smrti srecom na nivou prethodnih dana i brojnovih ljudi na respiratoru isto mali. A sada tek polako pocinju da testiraju i ne bas bas ozbiljne i odmah po prvi put imamo manji broj ljudi u bolnici nego izlecenih+kucno lecenje. Ako bude 5k testova ne treba se iznenaditi i sa preko 1000 pozitivnih, iako ce biti histerija u narodu vrv. Ali ni to nece biti prava slika, jer ce se samo spustiti kriterijum, odnosno na one koji posumnjaju ili na koje se posumnja (clanovi porodica, ne tako jaki simptomi itd).
                      Last edited by colchonero; 28-03-20, 15:21.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Prvo ne mozes da kazes da nije tacno, jer jeste tacno, svaka prodavnica kod mene u kraju je tako organizovana.
                        I mozes ti da stavis da prodavnice rade 24h, zna se koji sati ce uvek biti udarni i kad najvise ljudi ide u prodavnicu. Zar mislis da ce se ljudi ravnomerno preraspodeliti po satima?
                        Mogu da kažem da nije tačno jer nije tačno.

                        I ovde ima takvih mesta gde se čeka, ali ima i ovih gde se ne čeka, to su uglavnom veći prostori. Pričam o mom iskustvu, a ne o tvom.

                        Naravno da bi sa produžavanjem radnog vremena smanjili koncentraciju ljudi, evo ja prvi bih išao kad nije špic i koliko takvih ima, sad većina ljudi ne radi i može ići kad hoće.

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Ja i sad ne sedim kući, ali sam sveo kretanje na minimalno i izlazim povremeno po namirnice.
                          Imam iskustvo iz prve ruke kako je to bilo kada smo prošli put imali epidemiju i kada sam samo prisebnošću svojih roditelja ostao živ, a oni su strogo poštovali sve što im je rečeno. Tako i ja nameravam da radim, i da osobama poput tebe, koji nisu svesni opasnosti pokušam da utuvim u glavu da se odgovorno ponašaju.
                          Možda će ova pandemija biti blaga, možda ne, videćemo, ali nakon nje može doći neka mnogo pogubnija,ali obrazac ponašanja mora da bude isti kod svake ovakve situacije.
                          Nema šta da se utuvljuje bilo kome u glavu. Dok smo živi postoji rizik od smrti, svakog dana i svakoga trenutka. Smrt od bolesti, zadesna smrt, smrt nesrećnim slučajem, ubistvom, samoubistvom, prirodna smrt, smrt od gladi. Smrt od gladi se svakome od nas približava galopirajućom brzinom uzimajući u obzir celu ujdurmu oko ovog virusa koji je za nešto manje od četiri meseca odneo dvadesetak hiljada žrtava od Sahalina do Zelanda i Patagonije. Sigurno je da postoji ali mi nikako ne ide u glavu zašto većina svetskih liderčića želi da žrtvuje milijarde ljudi da bi zaustavili tako poguban virus koji kosi svakoga na koga naiđe, kako je to mejnstrim teorija.

                          Hvala Bogu da i dalje odlazim na posao, tako da mi je cela ova histerija koja će trajati mesecima već u drugom planu.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Ricma View Post
                            Jesi nasao klip koji se 2015 vrteo na Rai kanalu o korona virusu u kineskoj laboratoriji?

                            Ljudi bi rekli zli Ameri.
                            Jesam, video sam. Desničari u Italiji su odmah "skočili" kako je sve izašlo iz laboratorije tamo negde daleko.

                            Ko će ga znati...

                            Evo ga

                            http://www.ansa.it/sito/videogallery...181143dd1.html
                            Last edited by Crni Đorđe; 28-03-20, 15:28.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by goku View Post
                              Mogu da kažem da nije tačno jer nije tačno.

                              I ovde ima takvih mesta gde se čeka, ali ima i ovih gde se ne čeka, to su uglavnom veći prostori. Pričam o mom iskustvu, a ne o tvom.

                              Naravno da bi sa produžavanjem radnog vremena smanjili koncentraciju ljudi, evo ja prvi bih išao kad nije špic i koliko takvih ima, sad većina ljudi ne radi i može ići kad hoće.
                              Jbt kao da ne pricam srpski, ja kazem kako je kod mene, ti mi odgovoris sa nije tacno i napadnes me
                              I sad mi jos ponovi da nije tacno to sto pricam, a kod mene u kraju oba Maksija tako funkcionisu

                              Smanjila bi se koncentracija, ali vikendom prepodne ce uvek biti najveca koncentracija, nebitno je sto ta prodavnica radi 24h.

                              Ali najveci problem su ovi sto bleje, danas sam u dvoristu jedne skole videla silnu decurliju i roditelje
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by madrid View Post
                                Pa pre par dana bukvalno AV je pljuvao (sa pravom) predlog da se 500k penzionera pusti na 1h zbog koncentracije ljudi u istom trenutku na ulicama. Zar tom istom ispravnom logikom skracivanje policijskog casa nema isti efekat, umesto potencijalnih 2m ljudi za 12h imas 2m ljudi za 10h na ulicama.. Valjda ili zatvoris slavinu ili pustis da otice rasporedjeno, ne pravis cep kao u saobracaju.
                                Bravo madrid, izgleda da je većini to jako komplikovano da razumeju.

                                Comment

                                Working...
                                X