Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2020 (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Degutantno je pričati o povoljnom žrebu ili ceniti dva perioda Novakove igre. Naravno da je 2015-2016. bilo bolje i berićetnije iz jednostavnog razloga krštenica je bila mlađa i svežija. Opet je i u poznim teniskim godinama, kada je realno prošao svoj najbolji teniski period, pobeđuje mlađe snage koje su u zenitu karijere.
    Tim je video u finalu da nije dovoljno samo nadigrati Novaka u teniskom smislu već se mora pripremiti na finese ne bi li bacio na pleća ludu srpsku glavu.

    Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

    Comment


    • Originally posted by Stefan-kobe View Post
      Pre svega cestitke Novakovci, odlican turnir za Djokovica i odlican pocetak sezone. Da budem iskren ne bi mi bilo iznenadjenje da je Thiem dobio danas, ocekivao sam donekle, ali Novak je opet pokazao da je mentalna gromada i da je najbolji kada je najpotrebnije. Mozda je Thiem izjavio da umor nije presudio (mozda je u pravo lik) al meni se cini da ga noge nisu bas slusale i da je pravio neke bezvezne greske. Nebitno, podigo je i Novak nivo i zato smo dobili ovakav ishod na kraju.

      Hteo sam i u live temi da kazem al previse je vruce bilo pa rekoh da ne doljevam ulje na vatru..., al zaista neki Novakovi navijaci ne zasluzuju da navijaju za njega, ono bas lose ponasanje i ne postuju ni Novaka ni ostale navijace na forumu. Svaka cast na izuzetcima, Olja, Sando i jos neki da ne nabrojavam sad znate koji su.
      Nekad trebas bit velik i u porazu, jer ne moze Novak osvojiti sve do kraja karijere, bice i po neki poraz. Postujte ga i kad ne ide ;)

      Druga stvar koju sam primetio je da Novak i Rafa padaju polako i mislim da ce jos od ove sezone poceti osvajanje slemova od drugih igraca. Sad mozda zvuci glupo ovo narocito nakon sto je Novak osvoijo AO, ali jednostavno meni ide ka tome. Nextgen (+Thiem) je poceo dobijati najbolje, narocito Novaka, realno Thiem, Cicipas, Zverev i Medvedev vec imaju par ozbiljnih pobeda nad Novaka, takodje van sljake pocinju i Nadala da deru tako da... Mislim, ono vidi se da vise nije ono taj GOAT nivo ove dvojce, moje mislenje je da trenutna igra Novaka nije ni blizu njegova najbolja, recimo iz 2015 il 2016. Imao je povoljan zdreb, slicno kao i Rafa u New Yorku i to je fino iskoristio, takodje kao i Rafa. Ali vidi se nekako da nije to ono najbolje i kad jos malo napreduje ova nextgen ekipa mislim da ce ih nadmasiti ubrzo. Plus da dodam da opcenito kroz cele sezone nema vise dominacije sa po 80 i vise pobeda i 4-5 poraza u sezoni, nema vise brutalne dominacije. Ok nema veze videcemo sta ce biti u nastavku sezone, mozda i gresim.

      Sve o svemu veliko dostignuce za Djokovica, 8/8 u Melburnu, svaka cast.
      Hvala Kobe, sve si u pravu, godine prolaze, sve će biti teže za Rafu i Novaka pa i Feda, ne otpisujmo ga još uvek. Ono što su njih trojica pokazala u prethodnih 10+ godina niko nikad neće.
      Da se osvrnem na Novakove "navijače" ja prosto ne mogu da verujem šta sam danas čitao.

      Evo par...



      Moram da pohvalim smirene, prave navijače kao što su Olja, Marija...👇



      Uzdravlje.

      Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

      Comment


      • Тим данас један од лошијих мечева.
        Новак је имао среће да је Тим јако лоше одиграо.

        Comment


        • Nisam to ja nista citala, 2x Sandu odgovorila jer me citirao, ionalo sam bili na ivici zivaca, ne znam sta bi bilo sa Urosem do kraja, ali ovo je kriminal.
          Nazalost on nikako ne kapira da ovo nije njegova dnevna soba ili kafic u kraju. I toliko svadje sa njim u proslosti zbog ovoga i ne vredi, ko drvetu da pricas.
          Sramota bas!
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Ех ... осми .... памтим то као да је било данас, када ме је Бојана, у Федовом прајму, зезала након првог АО
            Лете године ...

            Треба бити човек и признати да је Новак најбољи тенисер модерне историје.

            Comment


            • Originally posted by cacanin View Post
              Da se osvrnem na Novakove "navijače" ja prosto ne mogu da verujem šta sam danas čitao.

              Evo par...

              Uzdravlje.

              Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
              Vidim da si me citirao, ti Veliki Srbine, pa da te pitam, šta sam ja to loše napisao da me kačiš na tvoj improvizovani "Stub Srama"? Imaš li neki problem ili ti nešto nije jasno?

              Comment


              • Dobro, neki fanovi znaju malo da pretjeraju, izgube zivce.. Ja mislim da se nisam izletio tako odje, ali hocu da kazem da to ne mora nista da znaci. To su momenti kad ti se cijeli svijet rusi, cini ti se.. Pa kad on napravi neki vrljavi DS u mrezu, pa ljudi moji... ja mu tad psujem i oca i majku, sve zivo i mrtvo.. neko ko me ne zna rekao bi da ja mrzim tog covjeka iz dna duse.. a ja bih bukvalno ruku dao za njega.

                Comment


                • Čini mi se da Novak kroz svoju karijeru na GS drugi set odigra kao po pravilu lošije od prvog, kao da podsvsno spusti intenzitet očekujući dug meč (možda to nije razlog, samo razmišljam). Svakako da je mentalno najjači teniser i da će još dugo (koliko bude on imao motivaciju) vladati tenisom. Tim je sjajan teniser ali je nesreća što još era Novaka i Nadala nije prošla, tako da se (po mojoj proceni) čeka neki drugi koji će zasesti na tron nakon ovog dvojca.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Originally posted by Ganac View Post
                    Čini mi se da Novak kroz svoju karijeru na GS drugi set odigra kao po pravilu lošije od prvog, kao da podsvsno spusti intenzitet očekujući dug meč (možda to nije razlog, samo razmišljam). Svakako da je mentalno najjači teniser i da će još dugo (koliko bude on imao motivaciju) vladati tenisom. Tim je sjajan teniser ali je nesreća što još era Novaka i Nadala nije prošla, tako da se (po mojoj proceni) čeka neki drugi koji će zasesti na tron nakon ovog dvojca.
                    To mu se desava ne samo na GS, nego na svim turnirima protiv jacih protivnika.
                    E sada, ne verujem da je svesno, podsvesno.... jer ko ne bi zeleo da sto pre zavrsi mec, pogotovo Novak u ovom stadijumu karijere.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                      Druga stvar koju sam primetio je da Novak i Rafa padaju polako i mislim da ce jos od ove sezone poceti osvajanje slemova od drugih igraca. Sad mozda zvuci glupo ovo narocito nakon sto je Novak osvoijo AO, ali jednostavno meni ide ka tome. Nextgen (+Thiem) je poceo dobijati najbolje, narocito Novaka, realno Thiem, Cicipas, Zverev i Medvedev vec imaju par ozbiljnih pobeda nad Novaka, takodje van sljake pocinju i Nadala da deru tako da... Mislim, ono vidi se da vise nije ono taj GOAT nivo ove dvojce, moje mislenje je da trenutna igra Novaka nije ni blizu njegova najbolja, recimo iz 2015 il 2016. Imao je povoljan zdreb, slicno kao i Rafa u New Yorku i to je fino iskoristio, takodje kao i Rafa. Ali vidi se nekako da nije to ono najbolje i kad jos malo napreduje ova nextgen ekipa mislim da ce ih nadmasiti ubrzo. Plus da dodam da opcenito kroz cele sezone nema vise dominacije sa po 80 i vise pobeda i 4-5 poraza u sezoni, nema vise brutalne dominacije. Ok nema veze videcemo sta ce biti u nastavku sezone, mozda i gresim.
                      Skroz se slazem sa ovim, mislim da cemo ove godine dobiti novog osvajaca i da je to najrealnije da se desi u Njujorku.
                      Ovo je jos olimpijska godina, to ce jos dodatno da utice na mentalno i fizicko praznjenje, tako da ce ovi mladi imati jos vecu sansu, makar ja tako mislim.

                      Originally posted by Joker View Post
                      Dobro, neki fanovi znaju malo da pretjeraju, izgube zivce.. Ja mislim da se nisam izletio tako odje, ali hocu da kazem da to ne mora nista da znaci. To su momenti kad ti se cijeli svijet rusi, cini ti se.. Pa kad on napravi neki vrljavi DS u mrezu, pa ljudi moji... ja mu tad psujem i oca i majku, sve zivo i mrtvo.. neko ko me ne zna rekao bi da ja mrzim tog covjeka iz dna duse.. a ja bih bukvalno ruku dao za njega.
                      Navijac koji nije svog igraca terao tamo gde ne treba i koji mu ne pozdravlja uzu i siru familiju, nije navijac

                      Samo je pitanje kako se ko od nas kontrolise, da li pise u tom trenutku na forumu ili negde drugde ili samo urla ispred TVa ja retko kad u tim situacijama pisem na forumu, ali pisem na drugom mestu i milion puta mi je lakse, nego da "sama" gledam
                      Ali deliti zbog toga navijace na prave i "lazne" je bas suludo, pa hvala Bogu nismo svi isti, svi drugacije reagujemo...
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Ali pazi ti ironije, forumas cacanin proziva neke Novakove navijace. Pa zbog takvih likova se Novak i ogadio mnogim ljudima. Smesno, i sramota!

                        'Aj najbolje nek napravi popis pravih i laznih, nisam siguran ko je gde.

                        Uzdravlje.
                        Last edited by mark !t zer0; 03-02-20, 09:09.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • нека отвори ко хоће тему, само да је Ноле затвори!
                          sigpic

                          Comment


                          • Тим преузима улогу Мареја, увек близу, а далеко...
                            sigpic

                            Comment


                            • Ne, ne pravi namerno sebi problem u drugom setu sigurno. Juce se recimo nevidjeno izglupirao i propustio one sanse, kada se vratio u mec na 4:4 i onda na sve to jos ono sa sudijom na kraju i tu je skroz potonuo.
                              Nije uspeo na pocetku treceg da se resetuje, i onda je pustio taj set, jer je trebalo ne samo mentalno da se vrati vec i fizicki. Mada po kasnijm desanjima vidi se da njega to mentalno trosenje poprilicno i fizicki sputava, da izgleda i mnogo losije nego sto jeste trenutno. Plus je juce pominjao i borbu sa vetrom, imao fizicki problem vrtoglavice (to se bas lepo i videlo na terenu)..

                              Koreca je na kraju pricao kako je Novak izgledao dok se mucio... ok, bio frustriran, iziritirao ga i sudija, ali onda je promenio drzanje na terenu, reket drzao vise pozadi pogotovu kod fh, spustio se u kolenima cvrsto zauzeo stav, nije uvrtao telo toliko, i loptice su mu letele mnogo brze, jer su u jednom trenutku njegove bile toliko mekane i isle nikud, a sa druge strane jak Tim i onda Novak sa pogledom tigra rekao sebi ok, disi, nemoj da panicis, doci ce

                              Originally posted by Joker View Post
                              Dobro, neki fanovi znaju malo da pretjeraju, izgube zivce.. Ja mislim da se nisam izletio tako odje, ali hocu da kazem da to ne mora nista da znaci. To su momenti kad ti se cijeli svijet rusi, cini ti se.. Pa kad on napravi neki vrljavi DS u mrezu, pa ljudi moji... ja mu tad psujem i oca i majku, sve zivo i mrtvo.. neko ko me ne zna rekao bi da ja mrzim tog covjeka iz dna duse.. a ja bih bukvalno ruku dao za njega.
                              Po milioniti put.... to sta radimo kod kuce u nasa 4 zida ili negde sa drustvom, druga je stvar i nikoga se ovde.ne tice. I nije poenta da li psujes tamo gde si ili ovde. Ovo nije stadion ili ulica, niti mi ostali treba da trpimo vase frustracije, a da ne pricam da Novak nije zasluzio da se naziva takvim imenima i da se pisu te bljuvotine.
                              Ne mogu da zamislim koliko bi sve otislo dodjavola da nije juce osvojio. Imali smo u proslosti vec ovde takve momente.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Dobro je, tetka...

                                Comment

                                Working...
                                X