Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vladane tebi ce uskoro biti zabranjeno postovanje u ovim temama,vidio sam da si uvrijedio "malog zelenog",uvijek mozemo diskutovati ko je najbolji igrac ikada,ako nije Maradona u konkurenciji,on.... pa ostali

    Lik je bio hodajuca reklama ovog sporta u svakom pogledu(pustite te price o drogama i vidi sta je na terenu genije radio) i da nije njega bilo ovaj sport sigurno ne bi bio isti,samo kada pogledam one dokumentarce sa Mundijala na kojima je ucestvovao najezim se,nema konkurenciju lik,za mene je nikad nece ni imati
    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


    #the return

    Comment


    • Njegovo čuveno avion-radovanje.

      Bio je član stašne generacije Rome koja je sa Kapelom 2001. uzela "Kalčo". Igrali su u neuobičajenom taktičkom sistemu, u trentuku kada su svi evropski timovi forsirali 4-4-2, Kapelo je stalno igrao u sovijteskoj taktičkoj fromaciji sa tri štopera (Zago, Aldair, Samuel) i dva bočna (Kafu i Kandela) igrača fizički spremna da uzduž (100m) pokrivaju ceo teren.

      Antonjoli - Zago, Aldair, Samuel - Kandela, Kafu - Tomasi, Emerson, Toti - Batistuta, Montela

      U pomoć su po potrebi pristizali: Marko Delvekijo, Hidetoši Nakata, Maros Asunsao, Džonatan Zebina, Kristijano Zaneti...


      U to vreme Kalčo je predstavljao najjaču ligu na svetu. Čak pet klubova (Juvenstus, Inter, Lacio, Milan i Parma) je samo na plate igračima trošilo vrtoglavih 100 miliona maraka na godišnjem nivou. Roma je sa ubitačnim napadačkim tandemom Batistuta-Montela, uprkos svemu, tokom sezone pretekla svih pet finansijskih gorostasa osvojiviši na kraju titulu prvaka Italije.

      Comment


      • Originally posted by AK47 View Post
        Vladane tebi ce uskoro biti zabranjeno postovanje u ovim temama,vidio sam da si uvrijedio "malog zelenog",uvijek mozemo diskutovati ko je najbolji igrac ikada,ako nije Maradona u konkurenciji,on.... pa ostali

        Lik je bio hodajuca reklama ovog sporta u svakom pogledu(pustite te price o drogama i vidi sta je na terenu genije radio) i da nije njega bilo ovaj sport sigurno ne bi bio isti,samo kada pogledam one dokumentarce sa Mundijala na kojima je ucestvovao najezim se,nema konkurenciju lik,za mene je nikad nece ni imati
        Najbolji narkoman medju fudbalerima,to potpisujem,ovo ostalo on za mene nikad nece biti(ovo je vrlo bitno,to je samo moje misljenje),on je koristio nesto sto je zabranjeno,nesto sto mu pomaze i to nije fer,meni je Mesi vec bolji,on nema tu snagu i prodornost ali ima bolju promjenu pravca i vecu lucidnost,s tim sto mu fale rezultati sa reprezentacijom,a i o tome sam pricao toliko puta(Cavi,Inijesta,ma znate sve)

        Danas procitah Mesi je najbolji svih vremena,a Zidan je fudbal,ali Pele,dje je Pele,stric mi i danas govori da nikad nesto tako nije gledao...
        Last edited by Vladan; 03-10-11, 23:18.
        sigpic

        Comment


        • U najjačoj čekoj generaciji ikada (Peter Kouba, Ludek Mikloško, Mirslva Kadlec, Tomaš Repka, Jirži Nemec, Partik Berger, Vladimir Šmicer, Karel Poborski, Pavel Nedved, Radek Bejbl, Vratislav Lokovec, Pavel Kuka) mi je bio posebno drag jedan igrač. Upamtio sam kao 10 klinac njegovo sjajno lobovanje Vitora Baie (drugarice iz osnovne su llistom balavile ukoliko bi ga videle u "Tempu", bilo u članku, bilo na posteru). Karel Poborski. To je, valjda najlepši gol na EP 1996.



          Poborski je po svršteku Evrpskog prvenstva 1996. godine u Engleskoj došao da po desnom boku zameni čuvenog Rusa Andreja Kančeljkisa. Mančester se nalazio u prelazoj fazi, još punom snagom na scenu nisu stupile "bebe" Dejvid Bekam, Niki Bat, Fil Nevil, Geri Nevil,Pol Skols...tako da se Ferguson opredelio za Čeha dok Bekam još ne stasa u moćno desno krilo. Poborski se nije snašao u Premijer ligi.



          Tipično desno krilo nepojmljive brzine i prodornosti.


          U dresu Lacija je svojim golovima oteo titulu Ektoru Kuperu i Interu 2002. godine.

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Ne volim Romu pa samim tim ni njihove igrace ali mi je Montela uvijek bio simpaticniji od Delvekija
            Gabrijel Omara covjek ne moze da ne postuje s druge strane i da mu se divi!
            vladane, da si bio ikad u rimu vidio bi sta je roma. POJAM. i sigurno bi ti bili bar dragi. a marco delvecchio je uz tottija najveca legenda rome od 1995.

            Originally posted by Farfan View Post
            Upamtio sam kao 10 klinac njegovo sjajno lobovanje Vitora Baie (drugarice iz osnovne su llistom balavile ukoliko bi ga videle u "Tempu", bilo u članku, bilo na posteru). Karel Poborski. To je, valjda najlepši gol na EP 1996.
            sukerov je ipak bolji a i gascoigneov je odlican. karelov gol je odlican, meni je tad isto bio kralj, steta sto nije napravio pravu karijeru. kao berger, ili bejbl recimo. a kuka je bio najveca legenda.





            Last edited by ajmooooooo!!!; 04-10-11, 00:23.

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              Najbolji narkoman medju fudbalerima,to potpisujem,ovo ostalo on za mene nikad nece biti(ovo je vrlo bitno,to je samo moje misljenje),on je koristio nesto sto je zabranjeno,nesto sto mu pomaze i to nije fer,meni je Mesi vec bolji,on nema tu snagu i prodornost ali ima bolju promjenu pravca i vecu lucidnost,s tim sto mu fale rezultati sa reprezentacijom,a i o tome sam pricao toliko puta(Cavi,Inijesta,ma znate sve)

              Danas procitah Mesi je najbolji svih vremena,a Zidan je fudbal,ali Pele,dje je Pele,stric mi i danas govori da nikad nesto tako nije gledao...
              On je to koristio kasnije, a do tada je vec izdominirao. A upravo je suprotno, Mesi nema njegovu lucidnost. Ima je Leo ali ne u toj meri. El Pibe se prvo oslanjao na fudbalsko znanje pa onda na fizicke atribute. Kod Lea i svih novih superstarova je obrnuto, danas se jos na skill oslanjaju pojedini igraci '80 godiste i stariji. Fudbal nije na nivou na kom je nekad bio, a to je zbog prevelike profesionalnosti kod pojedinih majstora(kod Lea na primer, nikad se ne sprda iako moze) a ta profesionalnost je dosla zbog para.

              A i sam si rekao da nisi dovoljno gledao Maradonu. Ja imam gomilu snimaka njegovih gde sam gledao cele utakmice i zato ovo znam. A i na klipovima se vidi lucidnost.

              Sto se Mesija tice, nemoguce je za sada bilo da on bilo sta uradi sa reprezentacijom zbog raznih okolnosti. Samo me zanima gde je taj Cavi bio sa 24 godine i sta je osvojio? Uostalom, to je igrac koji nikad, ali nikad nije napravio razliku kad je Barsa igrala egal sa nekim u nekom velikom mecu. Znao je samo dobro da odigra kad su dominantni i kad svi zivi dobro igraju, cak i igraci kao sto su Buskec i Pedro. Iniesta je druga prica, bolji igrac od Cavija i kompletniji ali nijednog sa Leom ne treba porediti. Lea treba pljuvati kad bude imao 34 ako ne bude nista uradio. Za sada jos ne jer prosto nije mogao zbog raznih stvari.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by ajmooooooo!!! View Post
                sukerov je ipak bolji a i gascoigneov je odlican. karelov gol je odlican, meni je tad isto bio kralj, steta sto nije napravio pravu karijeru. kao berger, ili bejbl recimo. a kuka je bio najveca legenda.



                Ih, šta uradi Ludi Gaza od vizuelno upadljivog škotskog štopera Kolina Hendrija.: Хах:



                Ovaj Šukerov gol je takođe fantastičan, gol - odraz magije; gol - odraz tehničke superiornosti i šuterske lucidnosti.

                Vi ste ispali u 1/4 finalu od budućeg šampiona Nemačke, znam da je bilo frke sa sudijom.

                Comment


                • Originally posted by Farfan View Post
                  Ih, šta uradi Ludi Gaza od vizuelno upadljivog škotskog štopera Kolina Hendrija.: Хах:



                  Ovaj Šukerov gol je takođe fantastičan, gol - odraz magije; gol - odraz tehničke superiornosti i šuterske lucidnosti.

                  Vi ste ispali u 1/4 finalu od budućeg šampiona Nemačke, znam da je bilo frke sa sudijom.
                  da odmah na pocetku je morao iskljuciti klinsmanna a njhovi drugi gol ponistiti zbog ocitog faula asistenta babela nad nekim (mozda jerkanom). stimac je sa pravom iskljucen oko 50. minute. i gol su nam dali iz penala, cistog.
                  da je ovaj iskljucen na startu i da im je ponisten gol mi bi ih dobili.

                  gaza ga je bas ponizio a colin je bio glavni skotski igrac i kapetan, dobar igrac. bio je nezamjenjiv u blackburnovu pohodu na titulu 1995. veliko iznenađenje je to bilo. niti jedan manji klub u u engleskoj to nije uspio u zadnjih 20 godina.
                  Last edited by ajmooooooo!!!; 04-10-11, 12:47.

                  Comment


                  • Nedved je bio fantastičan fudbaler. Mogao je da nosi 3 igrača na ledjima i da postigne gol. Sa Laciom je u onoj sjajnoj generaciji (Veron, Mihajlović, Simeone, Salas, Negro itd.) bio fenomenalan i uzeli su titulu 2000. godine. Onda posle u Juventusu isto sjajan.

                    Ali pogledajte šta mu je uradio Kafu, meč Roma-Lacio. Neverovatni Kafu Uvek je Brazil imao odlične bekove!

                    IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                    ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                    C'E SOLO L'INTER

                    Comment


                    • Originally posted by Krle View Post
                      Nedved je bio fantastičan fudbaler. Mogao je da nosi 3 igrača na ledjima i da postigne gol. Sa Laciom je u onoj sjajnoj generaciji (Veron, Mihajlović, Simeone, Salas, Negro itd.) bio fenomenalan i uzeli su titulu 2000. godine. Onda posle u Juventusu isto sjajan.

                      Ali pogledajte šta mu je uradio Kafu, meč Roma-Lacio. Neverovatni Kafu Uvek je Brazil imao odlične bekove!

                      nedved je bio najbolji u toj ceskoj generaciji a i cafu je bio najbolji desni bek svijeta, kapetan svjetskih sampiona, brazila

                      Comment


                      • Protiv koga je Raul Gonzales Blanko postigao debitantski gol za Šapaniju? Kada i gde?


                        @ajmoooooooo!!!

                        Kolin Hendri je u dresu Blekburna sa Širerom osvojio Premijer ligu 1995.





                        Markos Evanđelista Kafu je, možda, jedini igrač koji je igrao u tri uzastopna finala Svetskog prvenstva (1994. u SAD, 1998. u Francuskoj, 2002. u Japanu i Južnoj Koreji).

                        Roberto Karlos-Kafu najbolji bekovski tandem svih vremena.
                        Last edited by Farfan; 04-10-11, 13:00.

                        Comment


                        • Fantastican je Kafu bio,takvog znalca na toj pociji vise nema,svi sada idu na snagu i brziju,nema vise majstora,koji je tehnikom maltretirao tudje odbrane,to je bio Brazilac pravi,Cafu je cuda cinio i u poznim godina,divota ga je bilo gledati.
                          sigpic
                          Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                          Comment


                          • Originally posted by manda View Post
                            Fantastican je Kafu bio,takvog znalca na toj pociji vise nema,svi sada idu na snagu i brziju,nema vise majstora,koji je tehnikom maltretirao tudje odbrane,to je bio Brazilac pravi,Cafu je cuda cinio i u poznim godina,divota ga je bilo gledati.
                            pa nije bas tako. cafu-u je glavna snaga bila bas brzina i silina. ali imao je on i veliko znanje.

                            @farfan

                            shearer im je bio glavni igrac, tad je on "eksplodirao".
                            slazem se da je to bio najbolji bekovski par.

                            Comment


                            • 24.04.1996 19:48h (poluvreme)

                              Razgovor Slobodana Miloševića sa Goranom Milinovićem u kojem komentarišu fudbalsku utakmicu jugoslovenske reprezentacije. Posle ukidanja sankcija, jugoslovenska reprezentacija zaigrala je prvu zvaničnu međunarodnu utakmicu posle dugo vremena, s reprezentacijom Farskih Ostrva. Posle 3:0 u prvom poluvremenu, Milošević je već spreman da uputi čestitku fudbalskoj reprezentaciji Jugoslavije za "trijumfalan povratak na međunarodnu scenu"...

                              Milošević: Zdravo, Gorane. Je l' gledaš utakmicu?

                              Milinović: A vi ste predsedniče! Nisam vam prepoznao glas. Gledam baš i uživam.

                              Milošević: E, ne znam da l' da im pošaljem jedan telegram.

                              Milinović: Kada?

                              Milošević: Pa kad završi utakmica, mislim, brate.

                              Milinović: To bi bilo dobro.

                              Milošević: Ovo je trijumfalan povratak na međunarodnu scenu.

                              Milinović: To bi bilo idealno.

                              Milošević: Napiši ovako nešto; srdačno vam čestitam, svim članovima reprezentacije, čestitam trijumfalan povratak na međunarodnu scenu. Ne znam da l' još nešto, il' ništa više. Ako ti nešto bolje smisliš, ti mi javi, pa ćemo...

                              Milinović: Verovatno ću i ja isto to, evo da vam kažem. Hoćete li da Vas okrenem kad završi?

                              Milošević: Može.

                              Milinović: Može.

                              Milošević: I možeš odma' da pustiš kad se dogovorimo, a sad napiši dok je poluvreme.

                              Milinović: Da upravo sam na to i mislio. Evo sad ću.

                              Milošević: Ja mislim da im čestitamo. Je l'?

                              Milinović: To je lepo baš. To će biti jedan fini...

                              Milošević: Je l' to je jedan trijumfalan povratak na međunarodnu sportsku scenu.

                              Milinović: A verujem da će biti još koji gol inače.

                              Milošević: Pa tri gola u prvom poluvremenu, mislim, to je ovako trijumfalan povratak na međunarodnu sportsku scenu koji nema samo aktuelan, već i simboličan značaj posle ovog prekida, ali ne znam...da ne elaboriram.

                              Milinović: Dobro.

                              Milošević: Da tako samo kažem "Srdačno vam čestitam trijumfalan povratak na međunarodnu sportsku scenu"?

                              Milinović: Da! Baš samo tu rečenicu i biće dovoljno.

                              Milošević: Da, da.

                              Milinović: Evo, kad se završi utakmica, ja bi' Vam javio. 'Ste tamo?

                              Milošević: Jesam, jesam, OK.

                              Milinović: Dobro. Okrenuću Vas čim se završi utakmica.

                              Milošević: Važi.

                              Milinović: Važi, predsedniče.



                              24.04. 1996 20:55h (kraj utakmice)

                              Ali se stvari u drugom poluvremenu i nisu razvvijale baš najpovoljnije...Na kraju Milošević i Milinović ipak sastavljaju tekst čestitke jugoslovenskim fudbalerima za "povratak na međunarodnu scenu". Ovog puta, silom (ne)prilika, izostala je reč "trijumfalan".

                              Milinović: ...predsedniče.

                              Milošević: Ma jebo im pas mater, kako su drugo poluvreme...k'o s dve leve noge...Nisam hteo više da gledam.

                              Milinović: Oslabili su značajno.

                              Milošević: Je l' ostalo 3:1?

                              Milinović: 3:1.

                              Milošević: Dobro, mislim šta je tu je, ali...

                              Milinović: Dobro, pobeda je pobeda.

                              Milošević: Pobeda, i to gromoglasna pobeda, nego je gre'ota bilo kako su počeli da...

                              Milinović: I ja sam mislio, napuniće im mrežu.

                              Milošević: Da. Ma...nema veze.

                              Milinović: Da ne šaljem ništa?

                              Milošević: Ma pošalji. Pobedili su...

                              Milinović: Da kažem ovako...

                              Milošević: Šta si napisao?

                              Milinović: "Srdačno vam čestitam povratak na međunarodnu fudbalsku scenu sa željom za nove pobede u takmičenjima koja vas očekuju, i dalju sportsku afirmaciju naše zemlje".

                              Milošević: Samo dodaj, kaži prvo, prvo treba da kažeš: "Srdačno vam čestitamo pobedu", je l' tako?

                              Milinović: Ja bih samo ovako u jednoj...

                              Milošević: Kako si napisao? Pročitaj.

                              Milinović: Ja mislim da je dobro. Znači, "Fudbalskoj reprezentaciji Jugoslavije: Srdačno vam čestitam uspešan povratak na međunarodnu scenu..."

                              Milošević: Ne, prvo kaži: "Srdačno vam čestitam pobedu".

                              Milinović: Dobro, "Srdačno vam čestitam pobedu". Onda moram još da kažem "večerašnju pobedu". 'Oćete tako?

                              Milošević: Da. "Srdačno vam čestitam večerašnju pobedu". Ne treba večerašnju. "Srdačno vam čestitam pobedu".

                              Milinović: 'Oćete da kažete u susretu fudba...(?), ništa više? "Srdačno vam čestitam pobedu i uspešan povratak na međunarodnu fudbalsku scenu, sa željom za nove uspehe u takmičenjima koja vas očekuju, i dalju sportsku afirmaciju naše zemlje"

                              Milošević: Može, može. Pusti to tako.

                              Milinović: Može, je l'?

                              Milošević: Može, naravno.

                              Milinović: "Srdačno vam čestitam..."

                              Milošević: Samo ne znam da l' da metnemo i dalje "uspešno". Treba da kažemo "fudbalske reprezentacije Jugoslavije", da ubacimo na adekvatno mesto "fudbalske reprezentacije Jugoslavije". "I dalje uspehe fudbalske reprezentacije Jugoslavije". Ne znam gde bi pasovalo, pošto nemam tekst pred sobom.

                              Milinović: Znate zašto? Pošto ide drugom licu, znači "srdačno vam".

                              Milošević: Dobro, 'ajde, nek' ostane tako kako si ti napisao. Odlično!

                              Milinović: Ja mislim da je dobro. "Srdačno vam čestitam pobedu i uspešan povratak na međunarodnu fudbalsku scenu, sa željom za nove uspehe u takmičenjima" koja mogu da kažem "očekuju fudbalsku reprezentaciju Jugoslavije, i dalju sportsku afirmaciju naše zemlje".

                              Milošević: Ne treba, ne treba, nakalemljeno je fudbalskoj, "koja vas očekuju", jest'. "I dalju sportsku afirmaciju"...

                              Milinović: ..."koja vas očekuju i dalju sportsku"...

                              Milošević: Kako si napisao...kako si napisao..A već je i naslov "Fudalskoj reprezentaciji Jugoslavije".

                              Milinović: Da, ali kad oni budu čitali oni će reći "Predsednik Republike, Slobodan Milošević, uputio je fudbalskoj reprezentaciji Jugoslavije telegram..."

                              Milošević: "...telegram u kome se kaže..."

                              Milinović: "..u kome se kaže...", pa onda...

                              Milošević: Važi.

                              Milinović: Važi, predsedniče.

                              Milošević: Važi, ćao!

                              Milinović: Ćao, prijatno!

                              Milošević: Pošalji im to sad.

                              Milinović: Evo, odmah.

                              Milošević: Nemoj da daš novinama, a da njima ne pošalješ.

                              Milinović: Ne, ne, njima ću morati, ne brinite, pošto nemam sad mašinu da kucam njima ću da pročitam, tamo kod Cvetkovića, u kancelariji.

                              Milošević: A je l' Cvele tamo ovaj?

                              Milinović: Pa to je odigrano na zvezdinom stadionu. Oni su u kancelariji.

                              Milošević: Da, da, dobro.

                              Milinović: Ima ona njegova saradnica koja će da primi telegram.

                              Milošević: Dobro. Važi.

                              Milinović: Da, da.

                              Milošević: 'Ajd!

                              Milinović: Ne brini.

                              Milošević: Ćao!

                              Milinović: Prijatno!



                              : Хах:: Хах:: Хах:

                              Državni vrh postupno utvrđuje najadekvatniji način za iskazivanje jedne rečenice gde se čestita "povratak" našoj reprezentaciji i to protiv ribara amatera.: Д NASA se manje femkala pre polaska na Mesec nego oni pri sastavljanju telegrama sajednom-dve rečenice.: Хах:


                              Prvi zvanični, takmičarski meč fudbalska reprezentacija Savezne Republike Jugoslavije je odigrala 24. aprila 1996. godine protiv Farskih Ostrva u sklopu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 1998. godine u Francuskoj. Tada sam prvi put gledao reprzentaciju uživo.

                              Jugoslavija - Farska Ostrva 3:1 (Dejan Savićević 2 gola, Savo Milošević - ne znam ko je dao gol za Farane)





                              Španija
                              Jugoslavija
                              ---------------------
                              Češka Republika
                              Slovačka
                              Malta
                              Farska Ostrva

                              Comment


                              • Originally posted by ajmooooooo!!! View Post
                                da odmah na pocetku je morao iskljuciti klinsmanna a njhovi drugi gol ponistiti zbog ocitog faula asistenta babela nad nekim (mozda jerkanom). stimac je sa pravom iskljucen oko 50. minute. i gol su nam dali iz penala, cistog.
                                da je ovaj iskljucen na startu i da im je ponisten gol mi bi ih dobili.

                                gaza ga je bas ponizio a colin je bio glavni skotski igrac i kapetan, dobar igrac. bio je nezamjenjiv u blackburnovu pohodu na titulu 1995. veliko iznenađenje je to bilo. niti jedan manji klub u u engleskoj to nije uspio u zadnjih 20 godina.
                                Šta misliš ko je bio najskuplji strani igrač u istoriji Premijer lige 1996. godine?

                                Comment

                                Working...
                                X