Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Za mene Zidan, El fenomeno, praznoo mesto, pa onda Del Piero, Ronaldinho, Rivaldo.....
    Nisam neki obozavalac Maradone...
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Niti ces ti promijeniti moje misljenje niti cu ja tvoje.
      Ajmo onda ovako,veliki Djuzepe Meaca je znao da pije do pola sata pred utakmicu,udje da dva gola i rijesi pobjednika,sjutra dan u novinama osvane njegova karikatura kako spava i daje golove.Jedno je biti pijan,a nesto sasvim drugo koristi nesto sto te jaca i od cega si bolji.Ja sam slusao lika kad kaze nemam nista protiv sto se drogira neko ko Maradona,on i treba da se drogira da ljudi vide koliko je genijalan,e pa ja imam nesto protiv i to za mene nije sportista.
      Po onome sto sam imao priliku da vidim Maradonina glavna karakteristika je bila probojnost,uci u duel i natrcati protivnika,daleko od toga da on nije imao tehniku ali oduzmi mu brzinu i snagu i to nece biti to po meni.Ali on je tusnagu,on je adrenalin dobijao iz necega sto je zabranjeno,sto ne smije da se koristi.Pele s druge strane ipak drugaciji i vise mi izgleda tehnicki potkovan iako su mu izjave katastrofa iako je uzasno sujetna osoba,mada se tada i igrao drugaciji,dzentlmenski fudbal,danas bi mu noge otkinuli da se sprda sa odbranama tako.
      sigpic

      Comment


      • Nije meni cilj da ja nekom menjam misljenje.

        El Pibe je to koristio u kasnijoj fazi karijere, mada o tome ne znam tacno sta i kako, mislio sam da se samo unistavao od kokaina. A do tada je vec napravio dovoljno da svi vide koji je genije. Prodoran je bio ali se sprdao sa protivnicima, imao lucidnost, odigravanje iz prve, prekid i igrao fenomenalno velike utakmice. Imam dovoljno snimaka, sto iz reprezentacije, sto iz Napolija, Barse i Boke pa sam se u sve to uverio.
        sigpic

        Comment


        • Mozda se ne moze porediti sa najboljima, mozda nista veliko nije uradio u karijeri ali za mene ce on ostati fudbalski genije kakvog nema...
          Osecaj za loptu, za prostor, fantastican sut..
          Jedan je Le GOD..

          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • @ Vladan

            Ma ja sam klinac, vecinu stvari znam iz prica, obozavama istoriju. Cale mi okoreli Zvezdas, secam se prvi put na tekmi imao sam tri godine, protiv Bayern-a 91-e. Posle onog delarijuma i erupcije odusevljenja kod izjedacujuceg gola, matori me ispustio kao kad vidis ove debile na bejzbolu sto ispustaju decu da bu uhvatili lopticu. Sa vrha tribine sam zavrsio u prvom redu, vodio sam se kao nestao i lutao sam tribinom placuci par sati. Jednostavno ga je boleo kurac za mene kao sto mene bole tuki za njega kad Zvezda igra. Jednostavno ljubav prema Zvezdi ne poznaje granice! I to mnogo ljudi ne shvata ovde.

            Nego da se vratim na pricu... Ma Seki je bio Bog, lik je pravdao casove mladjim navijacima kada bi ga ovi startovali na ulici i rekli da su pobegli i skole kako bi njega gledali.
            Tesko je recima opisati koliko je on bio popularan u to vreme...
            On kada bi prdnuo iza njega se stvarao red ljudi koji bi udisali taj smrad, kao Totiju u Rimu.
            Jednom recju, legenda koja hoda.
            "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
            odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
            fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

            Comment


            • Del Piero,R, Baggio(uglavnom kad je bio star gledao sam ga), Zidan, Rivaldo, Bergkamp igraci koji su uglavnom oslanjali na svoju tehniku a ponajmanje na brzinu i snagu. Volim driblere ali one koji mogu jednim potezom protivnika izbaciti iz ravnoteze, poslati ga u jednu stranu otici na drugu xD Pretrcavanje ne volim nesto Bog zna sta.

              Comment


              • Originally posted by S-Nash View Post
                Nije meni cilj da ja nekom menjam misljenje.

                El Pibe je to koristio u kasnijoj fazi karijere, mada o tome ne znam tacno sta i kako, mislio sam da se samo unistavao od kokaina. A do tada je vec napravio dovoljno da svi vide koji je genije. Prodoran je bio ali se sprdao sa protivnicima, imao lucidnost, odigravanje iz prve, prekid i igrao fenomenalno velike utakmice. Imam dovoljno snimaka, sto iz reprezentacije, sto iz Napolija, Barse i Boke pa sam se u sve to uverio.
                On je stvarno napravio ogromne stvari sa Napolijem ali me bas razocarao zbog nekih stvari,ipak ne krije sto je radio,ali on i dan danas sa ponosom prica o onom golu rukom,to je meni neshvatljivo,ne cuh nesto Anrija da se fali sto je tako odveo reprezentaciju na SP,uvijek se u tim situacijama sjetim De Rosija od prije par sezona kad dade gol rukom i ipak rece sudiji sta je uradio
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  On je stvarno napravio ogromne stvari sa Napolijem ali me bas razocarao zbog nekih stvari,ipak ne krije sto je radio,ali on i dan danas sa ponosom prica o onom golu rukom,to je meni neshvatljivo,ne cuh nesto Anrija da se fali sto je tako odveo reprezentaciju na SP,uvijek se u tim situacijama sjetim De Rosija od prije par sezona kad dade gol rukom i ipak rece sudiji sta je uradio
                  Pa kakve ruka ima veze sa njegovim fudbalskim znanjem?

                  @ Prototype, El Pibe se prvo oslanjao na skill pa tek onda na ostalo, sto recimo sa Mesijem i Ronaldom, koji su danas TOP, nikako nije slucaj.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Ernesto View Post
                    @ Vladan

                    Ma ja sam klinac, vecinu stvari znam iz prica, obozavama istoriju. Cale mi okoreli Zvezdas, secam se prvi put na tekmi imao sam tri godine, protiv Bayern-a 91-e. Posle onog delarijuma i erupcije odusevljenja kod izjedacujuceg gola, matori me ispustio kao kad vidis ove debile na bejzbolu sto ispustaju decu da bu uhvatili lopticu. Sa vrha tribine sam zavrsio u prvom redu, vodio sam se kao nestao i lutao sam tribinom placuci par sati. Jednostavno ga je boleo kurac za mene kao sto mene bole tuki za njega kad Zvezda igra. Jednostavno ljubav prema Zvezdi ne poznaje granice! I to mnogo ljudi ne shvata ovde.

                    Nego da se vratim na pricu... Ma Seki je bio Bog, lik je pravdao casove mladjim navijacima kada bi ga ovi startovali na ulici i rekli da su pobegli i skole kako bi njega gledali.
                    Tesko je recima opisati koliko je on bio popularan u to vreme...
                    On kada bi prdnuo iza njega se stvarao red ljudi koji bi udisali taj smrad, kao Totiju u Rimu.
                    Jednom recju, legenda koja hoda.


                    Kao sto moj matori meni danas kaze, koji si kurac isao da gledas onaj Radnicki, ovo nije ni Z od Zvezde koju sam ja gledao. Donekle i jeste u pravu, al' sta ces, ljubav prema Zvezdi je bolest...
                    sigpic


                    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                    Comment


                    • Originally posted by S-Nash View Post
                      Pa kakve ruka ima veze sa njegovim fudbalskim znanjem?

                      @ Prototype, El Pibe se prvo oslanjao na skill pa tek onda na ostalo, sto recimo sa Mesijem i Ronaldom, koji su danas TOP, nikako nije slucaj.
                      El Pibe je bio masina za svoje vreme. Prvi igrac u Italiji koji je svojim uticajem na svoj klub uspeo srusiti tada mocni Juve koji je doduse posle '86 naglo padao. Onda Milan sa svojom onda zlatnom generacijom, Sampdoriju pa i Inter sa Mateusom, Zamerom,Klinsmanom i Zengom. Igrao je lik protiv Maldinija, Baresija, Ferrare i nije bas propustao mnogo prilika da ih terorise. Canigga i kokain su ga unistili, a za moguci doping ne znam nista.

                      Comment


                      • Originally posted by Prototype View Post
                        El Pibe je bio masina za svoje vreme. Prvi igrac u Italiji koji je svojim uticajem na svoj klub uspeo srusiti tada mocni Juve koji je doduse posle '86 naglo padao. Onda Milan sa svojom onda zlatnom generacijom, Sampdoriju pa i Inter sa Mateusom, Zamerom,Klinsmanom i Zengom. Igrao je lik protiv Maldinija, Baresija, Ferrare i nije bas propustao mnogo prilika da ih terorise. Canigga i kokain su ga unistili, a za moguci doping ne znam nista.
                        Ovaj je mogao da bude bas, bas veliki as da nije takva budala.
                        sigpic

                        Comment


                        • Da delim misljenje. Bio mnogo talentovan a o njegovoj atletskoj sposobnosti ne treba puno pricati. Msm pre fudbala bio je sprinter na 100m i imao skor negde oko 10s. Dok kao igrac imao je nesto vise od 10s. Takmicio se i na 200m ali se onda posvetio fudbalu. Moj drug je bio zaludjen Rangersom i Caniggom pa od njega i znam ovo xD

                          Comment


                          • Originally posted by T-Mac View Post
                            Kao sto moj matori meni danas kaze, koji si kurac isao da gledas onaj Radnicki, ovo nije ni Z od Zvezde koju sam ja gledao. Donekle i jeste u pravu, al' sta ces, ljubav prema Zvezdi je bolest...
                            Kod mojih kada je Zvezda osvojila Kup Sampiona bila je nevidjena festa, bili tamburasi, pevali Zvezdine pesme a na slikama vidim 20 nasmejanih lica koji uzivaju i za njih tog trenutka nijedan problem na ovom svetu nije postojao....
                            Sve to znam iz prica ali sta bih samo dao da sam to doziveo....
                            Prva utakmica Zvezde kojoj sam prisustvovao bila je protiv Vose valjda 93 godine, nisam znao za sebe, i nicega se ne secam ali cale me je poveo sa sobom, obukao me u neki mali crveno beli dresic i isao sam da navijam a jos nisam znao ni sve reci da izgovorim...
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Originally posted by Prototype View Post
                              Da delim misljenje. Bio mnogo talentovan a o njegovoj atletskoj sposobnosti ne treba puno pricati. Msm pre fudbala bio je sprinter na 100m i imao skor negde oko 10s. Dok kao igrac imao je nesto vise od 10s. Takmicio se i na 200m ali se onda posvetio fudbalu. Moj drug je bio zaludjen Rangersom i Caniggom pa od njega i znam ovo xD
                              Istrcao je 9.94 '87.

                              Ma znao je znanje, imao uz prodore i pregled igre, pas, zavrsnicu ali veceg ludaka fudbal nije video, Iguita je jos u tom rangu. Male utakmice ga nisu ni privlacile, samo velike i igrao ih je odlicno. Igrao je kad je bio raspolozen i uzivao na terenu, radio sta je hteo i kad je hteo. Cudan i 100% poseban, isto kao i Dijego.

                              Budala je inace dobio zuti u polufinalu SP dok je bio na klupi jer se sprdao sa pomocnim sudijom i to mu bio parni karton i propusti finale.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Indigo View Post
                                Kod mojih kada je Zvezda osvojila Kup Sampiona bila je nevidjena festa, bili tamburasi, pevali Zvezdine pesme a na slikama vidim 20 nasmejanih lica koji uzivaju i za njih tog trenutka nijedan problem na ovom svetu nije postojao....
                                Sve to znam iz prica ali sta bih samo dao da sam to doziveo....
                                Prva utakmica Zvezde kojoj sam prisustvovao bila je protiv Vose valjda 93 godine, nisam znao za sebe, i nicega se ne secam ali cale me je poveo sa sobom, obukao me u neki mali crveno beli dresic i isao sam da navijam a jos nisam znao ni sve reci da izgovorim...

                                Mene je moj vodio prvi put protiv Dinamo Drezdena, samo stvarno nemam pojma koje tacno godine, isto sam tako bio bas detence, nisam ni znao za sebe, a kamoli da se secam tekme.
                                Samo mi mozemo izvuci klub iz ove gungule i vratiti ga gde mu je mesto, uprave, treneri i igraci dodju i odu, ali mi ostajemo.
                                sigpic


                                "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                                Comment

                                Working...
                                X