Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja mislim da je Besiktas najvise uvjek kad sam na njih igrao oni izgube protiv neki anonimusa. Ma svugdje se namješta samo u vecini zemalja sute o tome.

    Comment


    • http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...&nav_id=522911

      Koja je liga sledeca?

      Comment


      • Kod nas se i dokaze ali ne možeš kazniti nikog. Evo dokaza koji potvrdju da je Travnik namjesta ali ..
        http://sportsport.ba/bh_fudbal/travn...ije-uefa/57430
        http://sportsport.ba/galerija/1474/a1.jpg
        http://sportsport.ba/galerija/1474/a2.jpg
        http://sportsport.ba/galerija/1474/a3.jpg

        Comment


        • Sto Austrijski i Nemacki mediji ne istrazuju malo svoje dvoriste?Kod njih se namesta svako kolo...

          Comment


          • Eee oni pametno sute i mute, a mi odmah na sav glas govorimo i pokazujemo prstom na one sto namjestaju.

            Comment


            • http://www.kurir-info.rs/sport/fudba...anje-99528.php
              http://www.kurir-info.rs/sport/fudba...mice-99530.php

              jos malo ce i najaci timovi da se nadju na spisku...
              Last edited by Vule_89; 04-07-11, 10:41.

              Comment


              • Fabio Kanavaro je objavio da odlazi u penziju u svojoj 38-oj godini zivota.Razlog zbog kojeg je doneo ovakvu odluku je povreda kolena.
                Hvala ti za sve sto si radio u Juventusu i sto si pomogao Italiji da osvoji Svetsko Prvenstvo 2006 godine.

                Comment


                • Ferguson je izlapeo covek ako se ja pitam menadzment Junajteda radi ove stvari. Toliko je skandaloznih prodaja imao i odluka u poslednjih 5 godina bez obzira na uspehe. Da su Tevez i CR7 ostali u Junajtedu 3 puta bi bili prvaci evrope, nema te Barselone koja bi cuvala Tevez Ronaldo Runi ne Barselone nema te ekipe jedino Celzi u zenitu mogucnosti ili Inter sa Murinjom i to je to a i njih bi pomlatili. Drugo Berbatova ne staviti u 18 igraca u finalu LS?! Pa ja bih ga zadavio, kakav moron, na stranu to sto je oba finala protiv Barse licno svojim greskama izgubio.

                  Comment


                  • Dobar je Fergi,ne zamjera njemu niko nista,covjek je uradio toliko da niko ne smije da nista da kaze,on je od Mancestera stvorio klub,prje njega je bio prosjek.
                    Ma gdje nece prodati CR za oko 100milki,a Tevez nije mogao kupiti zato sto je trazeno brdo para zanjega,a vec je pocela lagana netrpeljivost izmedju Fergija i ova dva igraca,tako i sada sa Barbeom,zato i nije igrao finale,i otice iz kluba,u Mancesteru zna se cija je zadnja
                    sigpic
                    Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                    Comment


                    • Fergi je institucija, jos je Jap Stam govorio kad je on igrao u Manchesteru da je Fergi veci od bilo kojeg igraca i da se njegov autoritet mora postovati. Pol Ins je otiso isto zbog nesporazuma sa Fergijem iako je tada bio kapiten. Pa jedan Beckham nije bio veci od Fergija, on je svetinja u Manchesteru. Ono sto su bile Besbijeve bebe je nista u odnosu na mocni Manchester koje je stvorio Fergunson tokom sredine '90-ih

                      Comment


                      • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                        Ferguson je izlapeo covek ako se ja pitam menadzment Junajteda radi ove stvari. Toliko je skandaloznih prodaja imao i odluka u poslednjih 5 godina bez obzira na uspehe. Da su Tevez i CR7 ostali u Junajtedu 3 puta bi bili prvaci evrope, nema te Barselone koja bi cuvala Tevez Ronaldo Runi ne Barselone nema te ekipe jedino Celzi u zenitu mogucnosti ili Inter sa Murinjom i to je to a i njih bi pomlatili. Drugo Berbatova ne staviti u 18 igraca u finalu LS?! Pa ja bih ga zadavio, kakav moron, na stranu to sto je oba finala protiv Barse licno svojim greskama izgubio.
                        Iako ne volim Mancester, sa ovim nikako ne mogu da se slozim, Fergi vrlo dobro zna sta radi. Sta je trebao da ostavi Teveza koji je svakih mesec dana menjao misljenje, cas zeli da ode, cas da ostane, time se kvari atmosfera u ekipi, a upravo ta atmosfera i jedinstvenost su ono sto Mancester cini prepoznatljivim i tako mocnim. Sto se tice Ronalda, zar stvarno mislis da on vredi 95 miliona? Pored toga poznato je da je Mancester u ozbiljnim finansijskim problemima i ima silna dugovanja, pa su ga naravno bez razmisljanja prodali(a i ovaj je vec hteo da ide, i da je ostao jos sezonu sigurno ne bi igrao na ocekivanom nivou). Sto se tice finala protiv Barse, ni tu se nikako ne slazem. Barsa je jedna masinerija koja je svoj stil igre gradila godinama i sa igracima iz svoje skole, tako da mozes ti dovesti koga god oces, al ti onda treba da napravis igru od tih igraca, igru koja se stvara godinama, primer za to je City ovih godina(pored limitiranih mogucnosti Mancinija). Murinjo je jedini koji je uspeo da pobedi Brasu, al nacin na koji je to ostvario stvarno ne zelim da komentarisem jer to nije imalo veze sa fudbalom i svakako ih nije nadigrao. I iskreno mene je odusevio kad nije stavio Berbatova ni u izmene u finalu, jer je to igrac koji ce dati 5 golova nekoj buraniji od ekipe, a poznato je da u bitnim utakmicama nikad nista nije uradio.

                        Comment


                        • Originally posted by lenjivac View Post
                          Iako ne volim Mancester, sa ovim nikako ne mogu da se slozim, Fergi vrlo dobro zna sta radi. Sta je trebao da ostavi Teveza koji je svakih mesec dana menjao misljenje, cas zeli da ode, cas da ostane, time se kvari atmosfera u ekipi, a upravo ta atmosfera i jedinstvenost su ono sto Mancester cini prepoznatljivim i tako mocnim. Sto se tice Ronalda, zar stvarno mislis da on vredi 95 miliona? Pored toga poznato je da je Mancester u ozbiljnim finansijskim problemima i ima silna dugovanja, pa su ga naravno bez razmisljanja prodali(a i ovaj je vec hteo da ide, i da je ostao jos sezonu sigurno ne bi igrao na ocekivanom nivou). Sto se tice finala protiv Barse, ni tu se nikako ne slazem. Barsa je jedna masinerija koja je svoj stil igre gradila godinama i sa igracima iz svoje skole, tako da mozes ti dovesti koga god oces, al ti onda treba da napravis igru od tih igraca, igru koja se stvara godinama, primer za to je City ovih godina(pored limitiranih mogucnosti Mancinija). Murinjo je jedini koji je uspeo da pobedi Brasu, al nacin na koji je to ostvario stvarno ne zelim da komentarisem jer to nije imalo veze sa fudbalom i svakako ih nije nadigrao. I iskreno mene je odusevio kad nije stavio Berbatova ni u izmene u finalu, jer je to igrac koji ce dati 5 golova nekoj buraniji od ekipe, a poznato je da u bitnim utakmicama nikad nista nije uradio.
                          Pa ako je barcelona masinerija, oni bi trebali biti nezaustavljivi, zar ne? Kako im se moglo desiti to da izgube...
                          A druze, ni ja ne zelim komentarisati kako je Inter ostao bez igraca kada je Motta dobio crveni nizasta, u onoj utakmici na Nou Campu, tako da Inter je njih apsolutno zasluzeno izbacio...
                          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                          Comment


                          • Originally posted by lenjivac View Post
                            Iako ne volim Mancester, sa ovim nikako ne mogu da se slozim, Fergi vrlo dobro zna sta radi. Sta je trebao da ostavi Teveza koji je svakih mesec dana menjao misljenje, cas zeli da ode, cas da ostane, time se kvari atmosfera u ekipi, a upravo ta atmosfera i jedinstvenost su ono sto Mancester cini prepoznatljivim i tako mocnim. Sto se tice Ronalda, zar stvarno mislis da on vredi 95 miliona? Pored toga poznato je da je Mancester u ozbiljnim finansijskim problemima i ima silna dugovanja, pa su ga naravno bez razmisljanja prodali(a i ovaj je vec hteo da ide, i da je ostao jos sezonu sigurno ne bi igrao na ocekivanom nivou). Sto se tice finala protiv Barse, ni tu se nikako ne slazem. Barsa je jedna masinerija koja je svoj stil igre gradila godinama i sa igracima iz svoje skole, tako da mozes ti dovesti koga god oces, al ti onda treba da napravis igru od tih igraca, igru koja se stvara godinama, primer za to je City ovih godina(pored limitiranih mogucnosti Mancinija). Murinjo je jedini koji je uspeo da pobedi Brasu, al nacin na koji je to ostvario stvarno ne zelim da komentarisem jer to nije imalo veze sa fudbalom i svakako ih nije nadigrao. I iskreno mene je odusevio kad nije stavio Berbatova ni u izmene u finalu, jer je to igrac koji ce dati 5 golova nekoj buraniji od ekipe, a poznato je da u bitnim utakmicama nikad nista nije uradio.
                            Nije ih nadigrao u Italiji? Nije Militu sviran ofsajd kada je izlazio 1 na 1 gde bi verovatno bilo 4-1. Nije Moti dat crveni karton za najsmesniju stvar posle one van Persiju? Sta je trebalo da se nadigrava sa 10 igraca? Ferguson je u obe utakmice vrsio visok presing a prva stvar o kojoj treba razmisljati kada ekipa to radi jeste moze li zadnja linija da izdrzi taj pritisak? Barsa je u zadnjoj liniji imala prvi put: Pujol Ture Pike Silvinjo, drugi put: Alves Pike Maskerano Abidal. To su igraci koji su bolesno tehnicki potkovani i ti ih napadas visokim presingom znaci nije pocetnicka greska nego decija. Druga stvar Barsu moze pobediti ekipa koja ima cvrst cvrst cvrst vezni red, koja ima kameni betonski vezni red koji ce onemoguciti Inijestu i Cavija da igraju. Sta je Ferguson uradio u obe j**ene utakmice mu na centralnom veznom igra Rajan Gigs! Alo, je l moguce!!! To su ne smesne greske nego ne umem da ih dovoljno nipodastavajuce okarakterisem koliko su smesne. Treca stvar, najbitnija stvar. Mancester Junajted nije u dugovima, to sto se prica o nekom famoznom dugu od 900 miliona to je smesno, Junajtedovo vlasnistvo vredi vise od milijardu i po, potencijalna vrednost Junajteda je veca od 3 milijarde, nemoj da te zavaraju svakakve gluposti koje se provlace kroz javnost o nekim dugovima Mancestera. Ferguson je Mancesteru doneo vise nego sto je bilo koji trener bilo kom klubu ali mu je i uzeo. Odlazak Nilsteroja, Bekama, Ronalda, Teveza, Verona je Mancester kostao nekoliko titula i nekoliko stotina ako ne milijardi evra a oni su otisli samo i iskljucivo zbog ponosa Aleksa Fergusona. On je tog Berbatova platio oko 30 miliona funti i ko je on da se ovako ophodi prema investiciji od j**enih 30 miliona funti, on je neverovatna licnost, fudbalska legenda jedna od najvecih ikada ali je izlapeo i mogu ceo dan pisati o njegovim svinjarijama i brljotinama isto kao sto mogu 2 puta ceo dan pisati o uspesima. Poenta je da nemam ja nista protiv njega ali da je izlapeo i da je vrisnuo, sigurno jeste.

                            Comment


                            • Kako Murinjo nije nadigrao Barsu tada, pa to je najsavrsenija takticka postavka ikad, nesto najbolje sto sam video u fudbalu! Jos Militu sviran nepostojeci ofsajd, Moti dat smesan crveni i Pikeov gol iz ofsajda, katastrofa!

                              Ferguson i dalje radi mnogo, mnogo dobrih stvari ali pravi i velike greske koje je MVP vec naveo.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                                Nije ih nadigrao u Italiji? Nije Militu sviran ofsajd kada je izlazio 1 na 1 gde bi verovatno bilo 4-1. Nije Moti dat crveni karton za najsmesniju stvar posle one van Persiju? Sta je trebalo da se nadigrava sa 10 igraca? Ferguson je u obe utakmice vrsio visok presing a prva stvar o kojoj treba razmisljati kada ekipa to radi jeste moze li zadnja linija da izdrzi taj pritisak? Barsa je u zadnjoj liniji imala prvi put: Pujol Ture Pike Silvinjo, drugi put: Alves Pike Maskerano Abidal. To su igraci koji su bolesno tehnicki potkovani i ti ih napadas visokim presingom znaci nije pocetnicka greska nego decija. Druga stvar Barsu moze pobediti ekipa koja ima cvrst cvrst cvrst vezni red, koja ima kameni betonski vezni red koji ce onemoguciti Inijestu i Cavija da igraju. Sta je Ferguson uradio u obe j**ene utakmice mu na centralnom veznom igra Rajan Gigs! Alo, je l moguce!!! To su ne smesne greske nego ne umem da ih dovoljno nipodastavajuce okarakterisem koliko su smesne. Treca stvar, najbitnija stvar. Mancester Junajted nije u dugovima, to sto se prica o nekom famoznom dugu od 900 miliona to je smesno, Junajtedovo vlasnistvo vredi vise od milijardu i po, potencijalna vrednost Junajteda je veca od 3 milijarde, nemoj da te zavaraju svakakve gluposti koje se provlace kroz javnost o nekim dugovima Mancestera. Ferguson je Mancesteru doneo vise nego sto je bilo koji trener bilo kom klubu ali mu je i uzeo. Odlazak Nilsteroja, Bekama, Ronalda, Teveza, Verona je Mancester kostao nekoliko titula i nekoliko stotina ako ne milijardi evra a oni su otisli samo i iskljucivo zbog ponosa Aleksa Fergusona. On je tog Berbatova platio oko 30 miliona funti i ko je on da se ovako ophodi prema investiciji od j**enih 30 miliona funti, on je neverovatna licnost, fudbalska legenda jedna od najvecih ikada ali je izlapeo i mogu ceo dan pisati o njegovim svinjarijama i brljotinama isto kao sto mogu 2 puta ceo dan pisati o uspesima. Poenta je da nemam ja nista protiv njega ali da je izlapeo i da je vrisnuo, sigurno jeste.
                                vidim da se Barsa bas ne voli preterano na ovom forumu

                                Svi pominjete Motin crveni i Militov ofsajd. Pri rezultatu 1:0 za Barsu(na Nou Kampu) u 85 min kolko se ja secam je ponisten cist gol Barsi(ja mislim Krkicu), to bi bilo 2:0 i Barsa ide dalje(Pikeov gol ja mislim da nije bio ofsajd). Inter je igrao bunker i pre nego sto je Mota iskljucen i Murinjo nije ni imao nameru da se nadigrava, a taj Motin crveni mozda jeste smesan, al on je imao u tom dvomecu bar 5 startova za direktan crveni(jednostavno prljav je igrac, nesto kao Pepe i Adebajor ove godine), tako da ne vidim da je tu Inter ostecen. Mogu se sloziti da je Inter nadigrao Barsu u prvoj tekmi, to je mozda bila i najgora partija Barse te godine, dok je isto tako bila najbolja partija Intera te godine(pored finala). Nebitno, necu sad da smaram sa Barsom, samo kazem da igraju nejlepsi fudbal na svetu i niko me u suprotno ne moze uveriti. Ferguson jeste napravio gresku u finalu zbog presinga koji je igrao, al on jednostavno nije imao izbora, jer Kerik i Anderson(ili Skols) sigurno ne mogu zaustaviti Cavija i Iniestu, Mancester ne zna da igra bunker pa bi i u tom slucaju popio bar 2 komada. Sto se tice dugova, nisam toliko upucen u sve to, znam da novinari umeju da pisu gluposti(spominje se cifra od 300 i kusur miliona), al opet ko je lud da ne proda igraca(koji zeli da ode) za 95 miliona. A za ove igrace sto si napisao, pa kolko se ja secam dobar deo njih je trazio da ode iz Junajteda(osim Bekama i mozda Van Nistelroja) zbog problema kod aklimatizacije. Evo ti primer Tevez, covek je u Engleskoj vec 4-5 godina, a i dalje se nije navikao na klimu. Berbatov je placen 30 miliona, Sevcenko je placen 50 miliona(ovaj nije ni igrao, pa ide pitanje ko je Murinjo pa da se tako ophodi prema investiciji od 50 miliona), pa Santa Cruz(City), Kaka(Real), ima jos brdo primera...

                                Ne zelim da branim Fergusona(kazem opet ne volim Mancester), samo pokusavam da gledam realno na stvari iz nekog mog ugla(naravno da ne moras da se slazes sa tim). Ferguson jeste stvorio mocan Mancester i cinjenica je da je malo izlapeo, al sad nije bas tolka katastrofa kao sto ga ti opisujes, i dalje je on dobar trener(pa ne bi osvojio premier ligu da je los)

                                P.S. Izvinjavam se za off, mozete prebaciti post(ove) u odgovarajucu temu

                                Comment

                                Working...
                                X