Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by milanche View Post
    U pravu si, ali ono sto smo mi hteli da kazemo se odnosi na eventualno ispoljavanje nekakve mrznje na nacionalnoj osnovi.Dakle,kada dodju Torcidasi na JNA ,Delije u Zasgreb itd itd
    Stvar je u tome sto mozda sami ne bi mogli da se nosimo sa takvim projektom (mozda preambicioznim za ove prostore) i pomoc UEFE,u granicama njihovih mogucnosti bi cak bila dobrodosla u nekim segmentima oko organizacije.Koliko znam,oni su vec ranije iskazali pozitivno misljenje o toj ''ideji'', i ponudili su se da pomognu.
    Sto se troskova tice ubedjen sam da bi sa takvom ligom svi klubovi ucesnici pronasli nikad bolje sponzore i da bi finansijski znacajno ozdravili (sto zbog TV prava ,sto zbog mnooogo veceg broja prodatih karata).Naravno da ne bi odmah procvetale ruze ali bi klubovi vremenom ''rasli''.
    Zamislite da Turska i Grcka naprave zajednicku ligu npr! Ja bi je sa vecim zanimanjem pratio nego Premier ligu!! Dobro,znam da su njihovi najjaci klubovi jos uvek daleko ispred nasih najjacih ,ali je celom svetu jako poznata (na zalost ili ne?) ''netrpeljivost'' medju bivsim clanicama SFRJ.To bi mogao biti marketinski trik da privuce strane medije i sponzore -bas ta ''netrpeljivost''.
    Prica da bi propali ostali klubovi po meni i ''ne drzi vodu'' jer od ovog stanja u kakvom su sada tesko da mogu vise da propadnu.
    Ne bi imali sta da izgubimo.
    Ma ljudi imate li pojma koliko milicije obezbedjuje nas derbi a kamoli koliko bi obezbedjivalo lupam Partizan-Hajduk, pa prvi kome padne napamet da napravi sranje bi najeb'o kao niko. Sve to moze da se napravi lagano samo zvezdi to nikako ne odgovara i sigurno to nece prihvatiti.

    Comment


    • Tesko je to izvodljivo,tolike mase ljudi na tribinama niko ne moze da kontrolise,mada sve cesce se pokrece tema o tome,i sve se vise prica,mada tesko.
      sigpic
      Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

      Comment


      • Au LBJ isao sam i ja od 2005 do 2009 i nije sve tako bajno bilo...uostalom ja ne kazem da ja ne bih isao na utakmice nego sta mi govore stariji ljudi...pogotovo kad se sete Tatona i ostalih gluposti...a i 'ebes ligu gde ne sme da se ide na gostovanja,nema to draz...a nemoj mi reci da mislis da kada bi BBB dosli ovde da bi svi bili u ljubavi,ma ajde molim te...

        Comment


        • Originally posted by Ljuba90 View Post
          Au LBJ isao sam i ja od 2005 do 2009 i nije sve tako bajno bilo...uostalom ja ne kazem da ja ne bih isao na utakmice nego sta mi govore stariji ljudi...pogotovo kad se sete Tatona i ostalih gluposti...a i 'ebes ligu gde ne sme da se ide na gostovanja,nema to draz...a nemoj mi reci da mislis da kada bi BBB dosli ovde da bi svi bili u ljubavi,ma ajde molim te...
          Svi bi hteli frku i mi i ostali ali jednostavno toliko je milicije da nemas sanse ako neces da dobijes zandarsku cokulcinu u rebra, od tuca na tim utakmicama sanse nema to garantujem a da l ce neko da se bije na 5 km od stadiona negde nek se bije nikog ne ugorzava biju se jedni protiv drugih pa Englezi dan danas imaju ugovorene tuce daleko od stadiona izmedju firmi i ne dira ih niko. A o Tatonu da ne pocinjem nije tema. Da me ne shvatite pogresno na tribini sam samo zbog Partizana ne podrzavam vecinu stavova koju tribina predstavlja ali ima stvari koje su mi smesne kao npr saga oko Tatona.

          Comment


          • Znam ja celu pricu oko Tatona...imam insajdera na jugu koji je mnogo dobar sa Djukom i ostalima...nista meni to ne pije vodu,ali dobro da ne pricamo o tome...

            E vidis,bitne su i te organizovane tuce,ja bas na njih i mislim...zato kazem da od lige nema nista...

            Comment


            • E da su samo navijaci problem to bi se lahko rijesilo, ali sami znate da se navijaci nikad ne pitaju. Ja se zapitam da li zapadu odgovara ovakva liga koja je nekad bila jedna od jaci i kao takva im nije odgovarala. Onda sistem takmicenja kakav bi bio ko bi isao u LŠ, EL. Od ove lige bi samo profitirali veliki klubovi a mali bi ponovo po usima dobili. Kakav bi znacaj imala domaca prvenstva? Svak moze navesti jos dosta problema koji bi se pojavili i svak bi bio upravu jer na balkanu mali problem je ustvari najveci.

              Comment


              • Originally posted by danijelkr View Post
                E da su samo navijaci problem to bi se lahko rijesilo, ali sami znate da se navijaci nikad ne pitaju. Ja se zapitam da li zapadu odgovara ovakva liga koja je nekad bila jedna od jaci i kao takva im nije odgovarala. Onda sistem takmicenja kakav bi bio ko bi isao u LŠ, EL. Od ove lige bi samo profitirali veliki klubovi a mali bi ponovo po usima dobili. Kakav bi znacaj imala domaca prvenstva? Svak moze navesti jos dosta problema koji bi se pojavili i svak bi bio upravu jer na balkanu mali problem je ustvari najveci.
                Uz duzno postovanje zabole me kurac za male klubove ;) uostalom ako bude samo prvi ulazio u baraz za regionalnu igralo bi se samo tako niko nije gadljiv na pare koje bi se tamo vrtele.

                Comment


                • Je li tacno ovo sto cam cuo, da su Princa i Adiju jurili neki navijaci da biju?! Dal je moguce

                  Comment


                  • Nista novo,juce je nesto bilo.
                    sigpic
                    Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                    Comment


                    • Ovako razmisljaju IFFHS, znam da se dosta ljudi ne slaze sa ovim ali je meni drago vidjeti Inter na prvom mjestu
                      IFFHS, ljestvica najboljih klubova
                      1. (1.) Inter (Italija) 292 bodova
                      2. (2.) Barcelona (Španjolska) 290
                      3. (3.) Real Madrid (Španjolska) 264
                      4. (9.) Porto (Portugal) 245
                      5. (5.) Internacional (Brazil) 238
                      6. (6.) Manchester United (Engleska) 237
                      7. (4.) Bayern (Njemačka) 236
                      8. (11.) Zenit St. Peterburg (Rusija) 230
                      9. (7.) Estudiantes La Plata (Argentina) 227
                      10. (14.) Villarreal (Španjolska) 224
                      11. (8.) Liverpool (Engleska) 222
                      12. (22.) Manchester City (Engleska) 218
                      13. (10.) Chelsea (Engleska) 218
                      14. (12.) PSG (Francuska) 210
                      15. (13.) Ajax (Nizozemska) 202.5
                      Samo mi nisu jasne ovako dobre pozicije City-a i PSG

                      Comment


                      • Originally posted by danijelkr View Post
                        Ovako razmisljaju IFFHS, znam da se dosta ljudi ne slaze sa ovim ali je meni drago vidjeti Inter na prvom mjestu
                        IFFHS, ljestvica najboljih klubova
                        1. (1.) Inter (Italija) 292 bodova
                        2. (2.) Barcelona (Španjolska) 290
                        3. (3.) Real Madrid (Španjolska) 264
                        4. (9.) Porto (Portugal) 245
                        5. (5.) Internacional (Brazil) 238
                        6. (6.) Manchester United (Engleska) 237
                        7. (4.) Bayern (Njemačka) 236
                        8. (11.) Zenit St. Peterburg (Rusija) 230
                        9. (7.) Estudiantes La Plata (Argentina) 227
                        10. (14.) Villarreal (Španjolska) 224
                        11. (8.) Liverpool (Engleska) 222
                        12. (22.) Manchester City (Engleska) 218
                        13. (10.) Chelsea (Engleska) 218
                        14. (12.) PSG (Francuska) 210
                        15. (13.) Ajax (Nizozemska) 202.5
                        Samo mi nisu jasne ovako dobre pozicije City-a i PSG
                        Kao sto milion puta rekoh moja baba koja misli da je Partizan reprezentacija moze da sastavi bolju listu od njih.

                        Comment


                        • Originally posted by danijelkr View Post
                          Samo mi nisu jasne ovako dobre pozicije City-a i PSG
                          Oni imaju koliko - toliko jasnu listu gde se boduju pobede u domacim prvenstvima (zavisno od snage prvenstva), kupovima, evrotakmicenjima. City je visoko plasiran kao i svi engleski kluboci jer igra 3 kupa, i jos ako uradi nesto u prvenstvu i Europa ligi, eto ih na listi. PSZ je tu jer je francusko prvenstvo i kup precenjeni. Recimo, i spansko prvenstvo je precenjeno, United da se takmici tamo bio bi sigurno ispred Reala na ovoj listi.
                          Last edited by Nebojsa; 04-04-11, 17:42.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • Posto se nisam ranije ukljucio u diskusiju, ne znam zasto neko sumnja u tu regionalnu ligu, dovoljno je pogledati fudbal u ovim drzavam i shvatiti da se veliki klubovi iz ex-yu ne uklapaju u celu tu pricu. Slazem se sa LBJom oko malih klubova, ti mali klubovi propadaju sami zbog sebe, zive od prodaje igraca i dve utakmice godisnje kad im dodju Zvezda i Partizan, odnosno Dinamo i Hajduk u Hrvatskoj. Ako ne bi dolazili, morali bi da stave prst na celo i da nadju druge izvore finansiranja ili da propadnu. Zivimo u kapitalizmu, nije to sramota. Popizdim kad gledam utakmice nase lige, Zvezda i Partizan imaju sastave 5 puta jace od drugih, Vojvodina i Rad 2 puta, i onda ostali igraju bunker sa njima a fudbale dozvoli da te zaboravim. Samo se rizikuju povrede po nasim vajnim kaljugama. U regionalnoj niko ne bi igrao bunker, nivo infrastrukture bi bio bar malo bolji i bilo bi lepog fudbala da se gleda, a i ove nacionalisticke zablude sa svih strana ce morati pre ili kasnije nestati. Jedan od nacina da se one izlece jeste i ovakva liga.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Originally posted by Branko UE View Post
                              Je li tacno ovo sto cam cuo, da su Princa i Adiju jurili neki navijaci da biju?! Dal je moguce


                              moguce je moguce
                              ganjali suig tukli pljuvali šamarali batinali vredžali po racnoj i nacionalnoj ocnovi neki brezobrazni naviači atletika iz madrida bar tako pišu sva moguca gubarska srestva imformicanja
                              a sve zbor radi nicega neg samo zato šta igradu lopte za fk ivica dačic
                              oni bili videli neku deojku
                              normalna svar
                              teli mal daje promprcaju
                              narafski dabome
                              aona brezobrazna zovnula svog dečka
                              zamicli kakoje bila nekurturna kakoje samo mogla
                              aon
                              kadig je vido
                              počeo lepo dudara odreda
                              pljuje fata za vrat šamara berba ušiu marinjanje
                              jar nije siroma znao danjig nesme jarsu oni prestavnici vlacti toes gubari
                              i
                              sad
                              bice titu još švašta
                              javicu ako štogod čujem




                              lutajući reporter tuta bugarin
                              nežno šapće sneguljici
                              dok patuljci ruju
                              u rudnici

                              Comment


                              • Originally posted by NebojsaNS View Post
                                Posto se nisam ranije ukljucio u diskusiju, ne znam zasto neko sumnja u tu regionalnu ligu, dovoljno je pogledati fudbal u ovim drzavam i shvatiti da se veliki klubovi iz ex-yu ne uklapaju u celu tu pricu. Slazem se sa LBJom oko malih klubova, ti mali klubovi propadaju sami zbog sebe, zive od prodaje igraca i dve utakmice godisnje kad im dodju Zvezda i Partizan, odnosno Dinamo i Hajduk u Hrvatskoj. Ako ne bi dolazili, morali bi da stave prst na celo i da nadju druge izvore finansiranja ili da propadnu. Zivimo u kapitalizmu, nije to sramota. Popizdim kad gledam utakmice nase lige, Zvezda i Partizan imaju sastave 5 puta jace od drugih, Vojvodina i Rad 2 puta, i onda ostali igraju bunker sa njima a fudbale dozvoli da te zaboravim. Samo se rizikuju povrede po nasim vajnim kaljugama. U regionalnoj niko ne bi igrao bunker, nivo infrastrukture bi bio bar malo bolji i bilo bi lepog fudbala da se gleda, a i ove nacionalisticke zablude sa svih strana ce morati pre ili kasnije nestati. Jedan od nacina da se one izlece jeste i ovakva liga.

                                NebojšaNS, mislim da je (anti)poenta dosadašnjih diskusija o eventualnoj Regionalnoj ligi...: pre svega, u riziku održavanja tih utakmica, zbog svekolikih ispada; o opasnosti da domaća prvenstva u Ex-republikama budu zapostavljena i dovedena još dublje do „prosjačkog štapa“; postoje i „procene“ da će Evropa možda primeniti neku vrstu „opstrukcije“, jer im ne odgovara još jedno izuzetno zanimljivo fudbalsko takmičenje na tom delu evropskog tla... Inače, tvoja razmišljanja su zanimljiva i prihvatljiva. Pozdrav!

                                "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                                Comment

                                Working...
                                X