Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 3 klase bolji Hrvati od nas, besmisleno porediti.
    sigpic

    Comment


    • Pjaca je vec sada spreman za seniorski nogomet, osim sto zna i snazan je. Ali za te pare se nece prodati ako ne rasturimo na Euru. Veliki mu je minus igra kroz sredinu i lose kretnje ali vec je sad dobar igrac. Dovoljno je bilo vidjeti kako je odigrao protiv Arsenala (a igrao je u sredini). I da, te tekme prodaju, protiv najjacih timova. I dizu samopouzdanje igracima (Eduardo je rekao da je eksplodirao otkad je zabio na Emiratesu).
      Ako u buducnosti bude igrao kroz sredinu kao po (lijevoj) strani moci ce bilo gdje. Mali Vlasic je isto vec sad spreman jer je jak kao bik. Coric i Balic nisu nikako, imaju snagu poletaraca a najveci su majstori. Pogotovo Balic, to je novi Pirlo, zato ga je Juve skoro doveo zadnjih dana prijelaznog roka. Ako sada odu u jaku ekipu stagniraju ili propadaju 100% jer tamo nece igrati. Jedino posudba.
      Premda realno ne mislim da ce biti neki extra ifrac. Bolje je tako nego se poslije razocarati.
      Last edited by tenis; 11-10-15, 16:20.

      Comment


      • Originally posted by gokara
        Na papiru da, ali u stvarnosti ne znam baš. U Zagrebu Mihajlović izveo B tim, a u Beogradu smo dosta bolji bili od njih, dominirali ih svih 90 minuta. Pogodili stativu i nije nam sviran penal u ranoj fazi utakmice.
        Zato sto i oni kubure sa selektorom otkad nema Slavena koji je predvidljive reprezentacije tipa Srbija resavao 3 razlike kuci i 2 u gostima. Vezni red Modric-Rakitic-Kovacic mi necemo imati narednih 30 godina a njima vec dolaze novi. Ako uspeju da stvore tehnicki jace spiceve i da stanu sa Mandzukicima i Jelavicima, nema im kraja.
        sigpic

        Comment


        • Pjaca ode za te pare vjeruj mi,Mamic ce to da progura sa bonusima lagano...meni se kod njega najvise svidja sto je direktan covjek

          Coric je bas velemajstor,ali mora malo glavica da se ohladi

          Nisam gledao toliko tog Balica,ali se kunu u njega to sam vidio.Gledao sam ljudi njihove djecake(Hajdukove,a Dinamovi su jos bolji i to dosta) i to je fantazija kako igraju djeca
          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


          #the return

          Comment


          • Originally posted by AK47 View Post
            Imamo razlicite poglede na materiju

            Sto se tice seniora ok mozda nije toliko bajna situacija,ali se oni vecinom plasiraju na velika takmicenja za razliku od Srbije u ovom slucaju.Ja ti pricam o generacijama koje ce tek da izlaze i koje su u formiranju i vidjeces kakve ce Dinamo tek klase da izbaci zapamti me Gojko i citiraj slobodno.Srbiji svaka cast nije mala stvar prvak svijeta,ali meni je draze da A repka dobije jednog ili dva ekstra igraca nego te titule u mladjim kategorijama koje na kraju krajeva i ne vrijede mnogo u kasnijem razvijanju igraca...

            Sta briga Corica,Pjacu ili Halilovica(pa cak i Kovacica koji igra u Realu) sto nisu bili prvaci svijeta kad su to sve vec sada ekstra igraci.Pjaca ide za 15-20 miliona lagano i bice odlican jer vec sada to jeste itd.Svaki skaut ti kao mjerodavniju stvar uzme partiju Pjace i Corica protiv Arsenala nego jedno osvojeno prvenstvo za mlade razumijes

            Eto Srbija je kako sam kazes bila prvak Evrope i ko je od tada najbolji igrac te ekipe i je li napredovao u ove dvije godine ja te pitam?...Mitrovic nije odmakao mnogo evo ja na prvu.I jos jedno pitanje ko je iz tog prvaka Evrope sada dokazani igrac A tima Srbije?
            Za dosta stvari si u pravu, ali ne potcenjuj značaj osvajanja trofeja u mlađim kategorijama. To stvara pobednički mentalitet i daje samopouzdanje za dalju karijeru.

            Pavlovski je bio na EP bio najbolji, ali umesto da ostane u OFK Beogradu on je otišao u Porto i tamo dve godine ne igra. Ima dosta i do halavosti roditelja jer teško se živi, jedva čekaju da ih prodaju za šaku suncokreta.

            Originally posted by Casiraghi View Post
            3 klase bolji Hrvati od nas, besmisleno porediti.
            Na papiru da, ali u stvarnosti ne znam baš. U Zagrebu Mihajlović izveo B tim, a u Beogradu smo dosta bolji bili od njih, dominirali ih svih 90 minuta. Pogodili stativu i nije nam sviran penal u ranoj fazi utakmice.

            Comment


            • Originally posted by gokara View Post
              Za dosta stvari si u pravu, ali ne potcenjuj značaj osvajanja trofeja u mlađim kategorijama. To stvara pobednički mentalitet i daje samopouzdanje za dalju karijeru.

              Pavlovski je bio na EP bio najbolji, ali umesto da ostane u OFK Beogradu on je otišao u Porto i tamo dve godine ne igra. Ima dosta i do halavosti roditelja jer teško se živi, jedva čekaju da ih prodaju za šaku suncokreta.
              Ne potcjenjujem ja vjeruj mi cak pozdravljam i cestitam,ali nekako taj kljucni korak pri tranziciji strucni kadar ocigledno ne odradi kako treba i ta djeca se ne afirmisu na pravi nacin...

              Sto se tice ovog drugog tu si u pravu 100% roditelji su najvece zlo u toj sferi sporta
              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


              #the return

              Comment


              • Balic je odlican. Jednu stvar znam, Vlasic ce biti svjetska klasa, za ostale nemam pojma.
                Momak ima talent, snagu i glavu, istesan je za veliku karijeru u Joskovoj radionici koja je izbacila svjetskoga prvaka.
                A momka se najavljuje od desete godine.
                Znam da ce uspjeti jer osim takenta ima karakter vojnika-junaka, borca bez mane.
                Last edited by tenis; 11-10-15, 16:34.

                Comment


                • Gokara je spomenuo da hrvati nisu 20 godina prošli skupinu. Ja bih tu konstataciju pripisao stručnom stožeru i njihovom ne znanju da pripreme ekipe za turnirsko natjecanje. Kvalifikacije bi ja i ti gokara mogli odradit bez trauma, jer tolika koncentracija kvalitete to odradi na individualni potez i iskustvo, al za više, ove momke treba vodit stručnjak. Ono što bi Hrvatskoj moglo stvarati probleme u budućnosti je pitanje obrambenih igrača. Ovi sadašnji mi ne ulijevaju baš povjerenja da bi se s njima mogao napravit neki rezultat, a od nadolazećih su tu samo mali Jedvaj iz Bayera i Mitrović iz Rijeke. Zvuči neobično, al trenutno Hajduk i Dinamo nemaju kvalitetnog domaćeg igrača koji bi u skoro vrijeme mogao biti stoper koji obećava.
                  Kod srba u mlađim kategorijama to izgleda sve jako moćno i usklađeno, al stječe se dojam da kad dođu do A selekcije, sve se to nekako razvodni. Bosna se definitivno oslanja na igrače iz dijaspore kao što se Hrvatska u ranim 2000.-tim oslanjala na gastarbajtere i od tamo crpila veliki broj igrača.

                  Comment


                  • Znacaj u mladjim kategorijama je nistavan, ako njihov prelaz u seniore nije adekvatan, a to povlaci nasu struku kako u mladjim selekcijama repke, tako i u klubovima, gde se lose radi, ocigledno. Uvek je super proslaviti titule i visok uspeh kod mladih, ali sama afirmacija, strucno osposobljavanje igraca za neki visi nivo kod nas ne postoji nazalost, jer sistem ne postoji nikakav niti su ljudi dovoljno strucni. Nama je prece da igramo na rezultat i da udarimo neki bunker, nego da kroz neki podobniji i vec priznatiji stil fudbala, naucimo igrace modernijim shvatanjima danasnjeg fudbala, bez kojeg brale moj neces igrati nigde van JSL. Neki ce da proguraju na suv talenat, ali vrlo brzo ni taj svoj talenat nece ispuniti do kraja i biti zadnja rupa na svirali u nekom Frankfurtu.

                    A upravo cilj treba da bude da rezultat trpi, i da se gura maksimalno sam rad kod tih igraca, moderniji takticki pristup, i Paun je jedini do sada to sproveo u delo, na oba polja. Ali nista to nazalost bez klupske podrske tih istih trenera u mladjim kategorijama, jer klinci ce tamo vise vremena provesti nego u reprezentaciji. Zato je ovo za sada, velika utopija, i zato nemamo neke jace skole fudbala, Dinamo iz Zagreba je za sve klubove u JSL Ajax, iako i tamo ima problema, te Mamiceva repka, te mafija, ali oni brate rade sa tim klincima i izbacuju igrace kakve mi tek treba da vidimo. Sto kaze Nash, ovaj vezni red koji oni imaju, mi necemo videti ko zna kad. Ne treba nas porediti sa Hrvatima uopste, jer su realno daleko.

                    Rezultati mladjih selekcija trebaju biti sa strane, sporedna stvar, a glavna izbacivanje igrace za seniorski tim, jer je uspeh u seniorskom fudbalu ipak najvazniji. Kad se setim rasturanja Belgije pre nekoliko godina, a ta generacija izbaci citavu plejadu strasno kvalitetnih igraca, a mi ako smo izbacili dva igraca, super. I dan danas Belgijanaca nema u vrhu, a opet igraci samo izlaze kao na traci. Videcemo koliko ce ovih "Novozelandjana" progurati svoj talenat na silu, Andrija mi je ovako jedini siguran kandidat.
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • http://www.mozzartsport.com/vesti/pr...-stefano/81052
                      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                      Comment


                      • Stari hrvatski igraci i novinari vecinom stavljaju Di Stefana na prvo mjesto. Tj. svako stavlja one koje je gledao.
                        Nema sumnje da je Messi najbolji zadnjih 20 godina a da je Ronaldo u Barceloni igrao najbolji nogomet u zadnjih 20 godina.
                        Ja bi stavio onoga koji je osvojio najvise WC-a, znaci Pelea.
                        Last edited by tenis; 12-10-15, 15:51.

                        Comment


                        • Vezni red Kovacic, Modric, Rakitic, Halilovic, Badelj, Brozovic je misaona imenica za nas i predstavlja jednu od najjacih srednjih linija u Evropi. Neverovatna klasa koncentrisana u tom delu tima. Hrvati imaju svoje slabosti, ali su daleko ispred po svim parametrima koji se vezuju za nacionalnu selekciju. Trenutni problemi oko HNS-a i Mamicevog uticaja mogu da umanje onaj faktor podrske nacionalnom timu, ali su i na tom polju bili i ostali ispred nas.

                          Sto se ''Novozelanjana'' tice, to je svakako jedan ogroman uspeh, pogotovo za nase uslove, ali sumnjam da ce A tim zaista profitirati od toga. Lepo rece Fres, sve je to jedan veliki plato za ulaz na pravu scenu. Nemojmo zaboraviti da smo imali i vicesampione Evrope, predvidjao nam se veliki uspeh a onda smo otisli na jedno od 5 velikih tamicenja u poslednjih osam godina.

                          Mi smo u 21. veku bili samo na EP 2000. godine, na SP 2006. i 2010. i to je to. Ocajan, ocajan rezultat.

                          Di Stefano se cesto i ne spominje od strane nasih medija, ali je za mnoge najbolji ikada. Jedno je sigurno, nijedan fudbaler nije bio kompletan kao on. I ne samo sirinu u igri, nego i dubinu u svimtim elementima, kvalitet. Samo je Krojf pretendovao na tu univerzalnost, ali je zauvek ostao za dlaku ispod. Pele i Maradona se, barem iz mog ugla, bili drugaciji tipovi igraca.
                          Last edited by Bogi; 12-10-15, 13:41.

                          Comment


                          • Bojim se da su Modrica sve vise pocele nacinjati ozlijede. Ovo mu je vec treca u 11 mjeseci. Nije ni cudo da mu se ovo desava, on vec 10 godina igra svaku utakmicu 90 minuta.
                            Kovacica su i doveli da ga zamjeni. Sad bi Luka trebao igrati jace utakmice a Kovacic slabije. Tako moze trajati jos 5 godina, bar se nadam. Dvije-tri jos sigurno a onda dati "novom Pirlu" palicu u ruke -Andriji Balicu.

                            Comment


                            • Halilovic dobio nagradu za najboljeg igraca mjeseca u Sportingu:

                              http://www.index.hr/mobile/clanak.as...port&id=849465

                              Sedam utakmica, pogodak, tri asistencije i 12 kreiranih prilika je statistika Halilovića otkako je stigao u Sporting na posudbu iz Barcelone. Treci asistent lige.
                              Last edited by tenis; 20-10-15, 08:22.

                              Comment


                              • Neki dan sam gledao malo ove kvote oko osvajaca ovih najjacih liga i stanje se kroz 10-ak dana promijenilo.Uvijek to pogledam jer ti ljudi nisu budale sigurno

                                EPL

                                1. Manchester City 1,9
                                2. Arsenal 2,8
                                3. Manchester United 6,5

                                Objektivno City jeste favorit,ali mi je razlika u kvotu izmedju Uniteda i Arsenala blesavo velika

                                Primera

                                1. Barcelona 1,85
                                2. Real Madrid 2,10
                                3. Atletico Madrid 17,00 (realno tesko ce,ali samo su u zaostatku 2 boda ne bih ja njih otpisivao nikako)

                                Italija

                                1. Roma 2,9
                                2. Juventus 3,75
                                3. Napoli 4,4
                                4. Inter 7

                                Ovdje se Juve bio favorit unazad 2 sedmice,ali evo stanje se promijenilo.Ovo je cak realno da se desi da bas ovako bude konacni poredak na tabeli,ali Juve je Juve i cekamo jos koje kolo da vidimo sta ce Roma da uradi

                                LS

                                1. Barcelona 4,00
                                2. Bayern 4,4
                                3. Real Madrid 6,00

                                Ovdje cemo da vidimo mada meni Bayern tesko ispred Reala...
                                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                                #the return

                                Comment

                                Working...
                                X