Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A sad to garant nije
    sigpic

    Comment


    • Kao rekao bih da nije jer su doneli pehar LŠ u Nemačku, a i na onakav način isprašili Barsu.

      Valjda će jedne godine kad im dosadi da osvajaju ovako Bundes prestati da slabe najveće/g rivala.
      IO NON RUBO IL CAMPIONATO
      ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
      C'E SOLO L'INTER

      Comment


      • Ne znam, meni nije jasno - od idilicne atmosfere u timu do toga da im 2 TOP igraca odu u redove najveceg rivala. Gomez tata, lepo rekao covek necu da sedim na klupi i osvajam trofeje i otisao covek u Fiorentinu. Zbog toga ga jos vise gotivim i postujem.
        Sve je izvestacenije stanje u danasnjem fudbalu, jacaju Zeniti, PSG- ovi, nije bitno postovanje, tradicija, omiljenost, pozrtvovanost. Jos malo pa i titule vise nece biti bitne.
        Gerrard, Totti, Buffon i jos nekoliko njih poslednji mohikanci. Barem sam imao lepo detinjstvo prateci fudbal
        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

        Comment


        • A зашто овај текст не идеу БЛ теми и онако се тамо ништа не догађа ?

          Comment


          • Originally posted by prskaj View Post
            Kapiram. Pa normalno da je navalio, Bayern je savrsen klub za polu-kvalitetne napadace kao sto je on. Ima da ode tamo i zagarantovano mu je 30 golova po sezoni.

            Aj da kazemo da tu pricu mogu da skontam, al jel mozes onda da mi objasnis Llorentea? Secam se basnoslovne novce nudili za njega, AB standardno ne damo naseg, pre bismo crkli, ceo grad zivi za njega i on zivi za njih i onda covek ode bez obestecenja?
            Odlican epitet

            Dortmund je pokazao princip ovdje i treba ih postovati,velicina kluba se ogleda u svemu a ne samo u parama,meni su jos veci u ocima sto nisu dozvolili da ih jedan seljak ucjenjuje

            Imao je dosta promasaja ove sezone,a evo jednog specijalnog

            Last edited by AK47; 25-09-13, 15:12.
            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


            #the return

            Comment


            • Ne znam gde da stavim, valjda ovde

              http://www.sportskacentrala.com/?s=r...reprezentacije

              Comment


              • Format kvalifikacija će biti takav da će timovi biti podeljeni u devet grupa. Prvoplasirane, drugoplasirane i najbolja trećeplasirana selekcija će ići direktno u Francusku. Osam ostalih trećeplasiranih će obezbediti mesto u baražu. Naravno, domaćin Francuska će ići bez kvalifikacija.
                Kriterijumi za pravljenje rang-liste su bili rezultati u zvaničnim takmičenjima u prethodnih šest godina. Dakle, kvalifikacije za SP 2010 (20 odsto), EP 2012 (40 odsto) i SP 2014 (20 odsto). Naravno, i eventualni plasmani na ta takmičenja.
                RANG-LISTA ZA ŽREB ZA EP 2016. GODINE

                1. Španija 42.158
                2. Nemačka 41.366
                3. Holandija 38.541
                4. Italija 35.343
                5. Engleska 34.885
                6. Grčka 33.600
                7. Portugal 33.451
                8. Rusija 32.946
                9. Bosna i Hercegovina 31.416
                10. Švedska 31.228
                11. Francuska 31.197
                12. Hrvatska 30.968
                13. Ukrajina 30.732
                14. Danska 29.660
                15. Švajcarska 29.572
                16. Belgija 28.732
                17. Češka 28.234
                18. Mađarska 27.802
                19. Irska 26.733
                20. Srbija 25.985
                21. Turska 25.955
                22. Slovenija 25.834
                23. Romunija 25.761
                24. Izrael 25.442
                25. Norveška 25.341
                26. Slovačka 25.333
                27. Austrija 24.572
                28. Crna Gora 22.991
                29. Jermenija 22.861
                30. Poljska 22.464
                31. Finska 22.001
                32. Škotska 21.336
                33. Letonija 20.771
                34. Vels 20.551
                35. Bugarska 20.391
                36. Estonija 19.988
                37. Island 19.816
                38. Belorusija 19.646
                39. Severna Irska 19.201
                40. Albanija 19.151
                41. Litvanija 19.026
                42. Moldavija 18.301
                43. Makedonija 17.376
                44. Azerbejdžan 16.901
                45. Gruzija 16.766
                46. Kipar 14.235
                47. Luksemburg 14.050
                48. Kazahstan 13.961
                49. Lihtenštajn 12.220
                50. Farska Ostrva 11.751
                51. Malta 10.740
                52. Andora 8.560
                53. San Marino 7.420

                http://www.mozzartsport.com/vesti/do...6-nije-siguran
                IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                C'E SOLO L'INTER

                Comment


                • http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...&nav_id=767026

                  Kad razmislis koja je ovo ljudina u stvari, treba izdrzati tolike poraze i iznova i iznova izlaziti nateren i voditi grupu momaka koji predstavljaju tvoju drzavu.

                  Ja kad u tablicu gubim sa nekom vecom razlikom odma predajem
                  It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                  Comment


                  • Kajser, fudbalski lažov kakav se više ne rađa!

                    Poznat si, zarađuješ, izlaziš, piješ, muvaš ribe, a ne igraš nikada? Moguće je. Pročitajte priču o Karlosu Enrikeu Kajseru, fudbaleru koji je radio sve da nikad ne zaigra. Dvadeset godina, 30 utakmica, nula golova.



                    Karlos Enrike Kajser celog života imao je samo jedan cilj - da pobegne iz nemaštine i uđe u društvo bogatih i poznatih, da zaradi dovoljno novca da izađe uveče, kupi auto, smuva manekenku.


                    Talenat za fudbal mu je to i omogućio, ali ono u čemu se Karlos razlikuje od ostalih i po čemu je ova priča posebna je zbog toga što Karlos nikada nije ni želeo da igra fudbal, a kada je morao - trudio se da to ne radi!

                    Da, baš tako.

                    On je, na neki čudan način, živeo srpski fudbalski san.

                    Kajser, napadač, onaj klasični fudbalski "prevarant" na malom prostoru kakav se rađa u favelama, igrao je za izrazito popularne, slavne i velike brazilske klubove, Vasko da Gamu, Flamengo, Fluminenze i Botafogo, a stigao je čak i do Evrope, gde je varao čelnike Ajačija, pa i Meksika, gde je izneverio poverenje ljudi iz Pueble.



                    On je, uprkos klubovima za koje je nastupao, uspeo da ostane donekle anoniman igrač. Svojevoljno. Sve dok njegova karijera nije postala kultna, a za to je bilo potrebno vreme.


                    Kajser zaista jeste bio umetnik, na svoj način - Karlos Enrike Kajser ostaće upamćen kao igrač koji je zaradio milion i kusur, a da je u karijeri koja je trajala 20 godina odigrao samo 30 (slovima: trideset) zvaničnih utakmica.

                    I nije postigao nijedan jedini gol!

                    Šarm i laskavost. To su bili njegovi fudbalski kvaliteti. Tako je Karlos uspevao da bude fudbaler bez da izlazi na teren. Bez da je mogao da gleda "Catch Me If You Can" Leonarda Di Kaprija, Kajser je snimio fudbalsku verziju ovog kultnog filma.

                    Ranih 80-ih, Kajserova strategija je bila jasna. Postao je dobar prijatelj i "visio" sa tadašnjim legandama brazilskog fudbala u nastajanju, Romarijom, Edmundom, Rikardom Ročom, Renatom Gaučom, Brankom... Koji god od njih da je potpisivao profi ugovor, ubeđivao je novog poslodavca da postoji jedno čudo od igrača zvano Karlos Enrike Kajser.

                    Predsednici su po pravilu nasedali. Ne bih ih Romario navukao...

                    Kajser je morao da igra fudbal, zapravo, onoliko koliko je trajala proba. Nedelju, dve... Mesec, dva, retko tri. A, dobro je to radio i uglavnom je dobijao ugovore. Iste sekunde, Kajser je činio sve što je u njegovoj moći da - ne igra.

                    Prvo što je tražio od trenera je da mu pruži dve, do tri nedelje odsustva da popravi fizičku pripremu, kako bi spremno ušao u utakmice.

                    To je bio fer zahtev. Kajser ga je koristio da trči krugove oko terena, a zapravo se treznio od burnih noći na Kopakabani i Ipanemi. Svedoci pričaju da bi gotovo po pravilu proslavu ugovora organizovao u društvu lepih žena.

                    Kada bi prvi mesec prošao, Kajser bi se pojavio na treningu sa ostalima.

                    U intervjuu koji je dao magazinu "Globo", Kajser je objasnio koji je bio njegov sledeći plan.

                    "Morao sam, pre ili kasnije, da počnem da treniram. Znao sam da je potrebno da budem uverljiv. Iskoristio bih prvi pas ka meni da vrisnem, šutnem loptu što dalje u polje i sa zaprepašćujućim izrazom lica padnem na zemlju i uhvatim se za preponu, ložu ili list... To mi je davalo dodatnih 20, do 30 dana za oporavak, pa onda ponovo fizička priprema. U to vreme nije bilo magnetne rezonance, pa su mi svi verovali", pričao je najveći prevarant u istoriji fudbala.

                    "Pinokio je izgubio. Ovaj čovek je najveći lažov u istoriji", rekao je svojevremeno jedan od njegovih prijatelja i saigrača, Rikardo Roča, inače reprezentativac Brazila.

                    Dok se oporavljao od "povrede", Kajser se trudio da popravi svoj status među saigračima i stekne nove prijatelje koji će ga vući sa sobom kada ga jednog dana budu "provalili" u aktuelnom klubu.

                    "U to vreme, igračima je bilo zabranjivano da napuštaju hotele pre utakmica, tako da sam ja zvao hotel nekoliko dana pre nego što ćemo stići i bukirao sobe za devojke (nije jasno baš devojke koje vrste). One bi dolazile malo pre nas i odsedale u hotelu, tako da moji saigrači nisu morali da napuštaju hotel kako bi se zabavili", pričao je Kajser.

                    On je bio toliko dobar u tome što je radio, da su ga mnogi treneri cenili i smatrali zaista nesrećnim sa povredama.

                    Inače, Kajser se sa lokalnih fudbalskih terena upisao u akademiju Botafoga sa 16 godina, kada je prešao u Flamengo. Talenat koji je imao kao klinac odveo ga je u Meksiko, u Pueblu, gde je shvatio da ga fudbal stvarno ne zanima.



                    To što ga je zanimalo nije bilo jeftino, pa je morao da bude pametan.


                    Shvatio je da, ako ne igra i ako je stalno povređen, mora na neki način da "drži" svoju cenu, pa je nabavio mobilni telefon i ranih 90-ih mesecima držao u nedoumici čelnike, stručni štab i saigrače u Botafogu. Stalno se, pred njima, šetkao sa mobilnim i pričao nešto na engleskom, da ga svi čuju.

                    To nije bio engleski. To je bio pokušaj engleskog, koji niko ne bi razumeo.

                    Kajser je tvrdio da ga zovu agenti iz Evrope i da je na pomolu veliki transfer. Tada je prvi put bio ozbiljno uhvaćen u laži. Niko u klubu, pred kim je "pregovarao", nije znao engleski. Osim kondicionog trenera Ronalda Toresa. Njemu je taj "jezik" sporazumevanja bio čudan. Kada je Kajser jednom otišao da se tuširao, doktor mu je zavirio u stvari i ostao bez reči kada je shvatio da je mobilni s kojeg je "Pinokio" telefonirao - zapravo igračka!

                    "Pretvarao se da govori engleski, ali nijednu reč nije rekao tačno i ništa nije imalo smisla. Jednog dana otkrio sam da zapravo nikada ni sa kim nije ni razgovarao", prisetio se Tores tog detalja.

                    Kajser je morao da ode iz Botafoga. Ali, nije mu padalo na pamet da odustane od svog stila.

                    Ubrzo se našao u nižerazrednom Banguu. Trener Mojses, posle nekoliko meseci tolerisanja Kajserove nespremnosti, odlučio je da ubaci centarfora u igru u drugom poluvremenu utakmice sa Koritibom.

                    Kajser je znao da će mu ulaskom na teren biti dodatno skraćen boravak u tom klubu. U sekundi smislio je šta će uraditi.

                    Prilikom zagrevanja, zatrčao se ka ogradi i započeo tuču sa jednim napadačem, zbog čega je bio isključen pre i nego što je ušao na teren.

                    Znate li šta se tada dogodilo?

                    Predsednik kluba je bio besan, pa je zahtevao hitan razgovor, pred celim timom, s namerom da mu uruči otkaz, ali dogodio se veleobrt! Kajser je predsedniku Kastoru de Andradeu ispričao da je navijač sve vreme vređao njega, De Andradea i da on nije mogao to više da trpi, pa je krenuo da se obračuna sa bezobzirnikom koji je udario na tako poštenog čoveka kako što je predsednik.

                    "Pre nego što bilo šta kažete, prvo me saslušajte. Bog mi je dao oca, ali je on preminuo. Ipak, Bog mi je nešto kasnije dao drugog oca", pričao je Kajser okrenut prema treneru i saigračima, a pokazujući prstom ka De Andradeu.

                    "A, ja nikada neću dozvoliti da neko kaže da je moj otac lopov. Navijači su baš to pevali. I zato sam tako odreagovao".

                    Dobio je novi ugovor i jaču platu.




                    Kajser je otkrio i kako se spasao da bude razotkriven kada je, preko prijatelja, uspeo da izdejstvuje ugovor sa Ajačijom, gde je predstavljen kao brazilsko čudo.


                    Kada je stigao na Korziku, bilo je zamišljeno da tim odigra na dva gola, da budu prisutni navijači i da na delu vide novu zvezdu kluba, špica iz Brazila, bivšeg igrača velikih brazilskih klubova. Kajser to nije smeo da dozvoli, ali znao je i da nije trenutak za uobičajenu "povreda rutinu" pred tolikim brojem ljudi.

                    Imao je paklen plan.

                    Dok su se njegovi novi saigrači zagrevali na igru na dva gola, on je prišao tribini sa navijačima da se slika, pimplovao je loptu neko vreme i onda rešio da časti prisutne, pa je svaki fudbal na terenu, do jednog, poslao na tribine.

                    Navijači su bili oduševljeni, čelnici kluba takođe - stigla je harizmatična južnoamerička zvezda.

                    Ali, ništa u Kajserovom slučaju nije bilo - slučajno. Ova rasprodaja suvenira ostavila je ekipu bez ijedne lopte za igru, pa je trener morao da odradi "suvi" trening bez lopte. ajseru je samo to bilo potrebno. Kada su počeli sprintevi - požalio se na bol. Ostalo znate.

                    Ipak, nije svaka njegova laž prošla tek tako. Jednom je, ugovarajući transfer, tvrdio da je igrao za argentinski Independijente u finalu Kopa Libertadores 1984. godine, što se pročulo čak do La Plate, pa je usledio oštri demanti kluba. Posle toga, ljudi su bili obazriviji u pregovorima sa Kajserom, koji se uhvatio za jedan od svojih poslednjih aduta.



                    Pričao je da je nadimak Kajser dobio zbog stila igre i ponašanja na terenu, koji je neodoljivo podsećao na slavnog Nemca Franca Bekenbauera, inače najpoznatijeg "Kajsera" na svetu.

                    Njegove laži danas ne bi mogle da prođu tek tako, u vreme, interneta. Ali, pre 20 i više godina, Kajser je uspevao da uveri vlasnike klubova da je baš on taj. Samim tim što je poslednji profi ugovor "odradio" u četvrtoj deceniji života, bez da je postigao gol, govori o tome da je bio najbolji u onome što je radio - laganju.

                    Kasnije, u intervjuima je tvrdio da se nimalo ne kaje što je toliki svet dovodio u zabludu, a priznao je da je "mogao mnogo više u karijeri, da je samo hteo".

                    Većina ne bi stigla tamo gde je on bio, uz najveća sportska i životna odricanja.

                    Dvadeset godina, trideset utakmica, nula golova. Ej!
                    http://www.mondo.rs/a625356/Sport/Fu...-ne-radja.html

                    sigpic

                    Comment


                    • treba i to znati, odnosno takav se roditi.
                      Auuu....
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Ovaj ko nas Diaby
                        sigpic

                        #PRAVDA ZA BRAĆU

                        Comment


                        • Originally posted by Il Capitano View Post
                          RANG-LISTA ZA ŽREB ZA EP 2016. GODINE

                          1. Španija 42.158
                          2. Nemačka 41.366
                          3. Holandija 38.541
                          4. Italija 35.343
                          5. Engleska 34.885
                          6. Grčka 33.600
                          7. Portugal 33.451
                          8. Rusija 32.946
                          9. Bosna i Hercegovina 31.416
                          10. Švedska 31.228
                          11. Francuska 31.197
                          12. Hrvatska 30.968
                          13. Ukrajina 30.732
                          14. Danska 29.660
                          15. Švajcarska 29.572
                          16. Belgija 28.732
                          17. Češka 28.234
                          18. Mađarska 27.802
                          19. Irska 26.733
                          20. Srbija 25.985
                          21. Turska 25.955
                          22. Slovenija 25.834
                          23. Romunija 25.761
                          24. Izrael 25.442
                          25. Norveška 25.341
                          26. Slovačka 25.333
                          27. Austrija 24.572
                          28. Crna Gora 22.991
                          29. Jermenija 22.861
                          30. Poljska 22.464
                          31. Finska 22.001
                          32. Škotska 21.336
                          33. Letonija 20.771
                          34. Vels 20.551
                          35. Bugarska 20.391
                          36. Estonija 19.988
                          37. Island 19.816
                          38. Belorusija 19.646
                          39. Severna Irska 19.201
                          40. Albanija 19.151
                          41. Litvanija 19.026
                          42. Moldavija 18.301
                          43. Makedonija 17.376
                          44. Azerbejdžan 16.901
                          45. Gruzija 16.766
                          46. Kipar 14.235
                          47. Luksemburg 14.050
                          48. Kazahstan 13.961
                          49. Lihtenštajn 12.220
                          50. Farska Ostrva 11.751
                          51. Malta 10.740
                          52. Andora 8.560
                          53. San Marino 7.420

                          http://www.mozzartsport.com/vesti/do...6-nije-siguran
                          Znači Srbija će biti u 3. šeširu?
                          Idealno bi bilo iz prvog izvući Grčku a iz drugog Mađarsku.
                          Mislim da od sledećih kvalifikacija učestvuje i Gibraltar a nema ga na listi
                          Last edited by Max1989; 21-10-13, 02:41.

                          Comment


                          • Pato

                            sigpic

                            Comment


                            • Prop'o lik skroz...
                              sigpic

                              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                              -Jürgen Klopp

                              Comment


                              • AS English ‏@English_AS 11m
                                Diego Costa, Spanish. He's signed a letter before a notary stating his decision to play for his adopted country.
                                http://futbol.as.com/futbol/2013/10/...38_458754.html

                                Kako stvari stoje, Costa ce ispaliti Scolaria, igrace za Spaniju, ako je verovati AS-u.

                                EDIT:
                                Selección Española ‏@SeFutbol 1m
                                OFICIAL | Diego Costa firma ante notario su intención de jugar con la
                                Evo i oficijelno. Kakva je budaletina Scolari...
                                Last edited by Freshman; 29-10-13, 16:26.
                                sigpic

                                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                                -Jürgen Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X