Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Стариџ се провлачи по тим клубовима само зато што је Енглез, веруј брату, сасвим обичан играч каквих имаш гомилу по ПЛ.
    Што се Дијамантија тиче, он ти је у оном ВХ-у био најбољи појединац, нзм колико си то испратио али мени је био далеко најбољи те године, а ВХ је генерално био криминал па су и испали. Он је тамо био тада нешто што је данас Тарабт у КПР-у данас, отприлике.
    Што се тиче квалитета, Дијаманти има сјајан шут, пас, дриблинг, далеко је креативнији од Стариџа, а о прекиду да не говорим, то су његови квалитети, једино у чему је бољи Стариџ је брзина, толико.
    Што је константноси тиче, да је исте било вероватно би и данас био у Челзију, а не би му минуте одузимао један Торес који ето већ три године не може да се споји.
    И на крају бих додао, већ само ово рекао брату Акану, да су мени јако моћни играчи у ПЛ и није ми јасно зашто је први потцењен толико, док је другом време прошло, Брајан Руиз и Барбатов, генијалци, непрејебиви играчи. Криво ми за Руиза, има још времена, али с обзиром на квалитет могао је далеко боље да прође.

    Comment


    • Ja volim Ruiza brate znas koliko,ali on ti je cudan lik skroz jer pola utakmica ne uradi nista,bolji je dosta bio prosle sezone

      Berba je umjetnik,ali dosta konstanta iako veliki bolikurac,ali konstatan koliko-toliko i on je vec nesto drugo;)

      Ljudi ne vole Dempseya jer nije atraktivan i to,ali brat malo malo pa vazan go ili asistencija,ali bas vazan dodatak u statistici covjek napravi,koristan je i zbog toga ga cijenim
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment


      • Originally posted by Brajkula View Post
        Стариџ се провлачи по тим клубовима само зато што је Енглез, веруј брату, сасвим обичан играч каквих имаш гомилу по ПЛ.
        Што се Дијамантија тиче, он ти је у оном ВХ-у био најбољи појединац, нзм колико си то испратио али мени је био далеко најбољи те године, а ВХ је генерално био криминал па су и испали. Он је тамо био тада нешто што је данас Тарабт у КПР-у данас, отприлике.
        Што се тиче квалитета, Дијаманти има сјајан шут, пас, дриблинг, далеко је креативнији од Стариџа, а о прекиду да не говорим, то су његови квалитети, једино у чему је бољи Стариџ је брзина, толико.
        Што је константноси тиче, да је исте било вероватно би и данас био у Челзију, а не би му минуте одузимао један Торес који ето већ три године не може да се споји.
        И на крају бих додао, већ само ово рекао брату Акану, да су мени јако моћни играчи у ПЛ и није ми јасно зашто је први потцењен толико, док је другом време прошло, Брајан Руиз и Барбатов, генијалци, непрејебиви играчи. Криво ми за Руиза, има још времена, али с обзиром на квалитет могао је далеко боље да прође.
        Uopste nisi u pravu, ako je to sezona koje se ja secam, Demba Ba je sabio polusezonu kad je dosao, a cini mi se da je Obina bio medju boljima u timu West Hama. A Glupo je porediti Toresa i Staridza jer njemu Tores nije uzimao minutazu, Staridz je kod Boasa igrao desno krilo, retko kada je u Celsiju igra klasicnog spica, po meni on ni nije spic. Druga stvar ako poredis sta je Diamanti uradio u West Hamu, pogledaj sta je Staridz radio u Boltonu koji nije nista manje kriminalan bio od West Hama.

        EDIT: da ne zaboravim Skot Parkera koji je mnogo dobro igrao isto tada.
        Last edited by mark !t zer0; 30-01-13, 23:10.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Ma bio je dobar za WH koji je na kraju ispao iz lige... Ok je to igrac, ali nije mi bolji od "Zebre". Preuvelicavas ga mnogo, mislim ima sut sjajan, sem toga ne znam. O kakvom driblingu pricas zaista nisam pametan, u PL nije jedva je potrcao a kamoli predriblao igraca. Staridz ako nista je odlican dribler.

          Staridz je igrao na poziciji desnog krila, i opet bio veoma dobar sa te pozicije, pogledaj kuknjavu na temi Celsija koliko su se zalili sto on ne igra spica umesto Torresa koji se forsirao jer je placen koliko je placen, pa su Staridz i Lukaku ispastali, evo sada i Ba ispasta iako je sada bolje resenje od Torresa...
          Mladji, bolji, konstatniji i igrac koji moze u veliki klub. Diamanti je uvek bio i bice igrac za male osrednje klubove po Italiji, nikad nije napravio karijeru, niti ce, a Staridz je mlad i ima vremena za njega. To sto je Englez veze s vezom nema, on je jedan iz garniture igraca koji nije precenjen, plus ima Jamajcansku krv...

          Sto se tice Ruiza i Berbe, Ruiz je genijalac, ali bez konstantnosti nikad nece napraviti karijeru, dok je Berba najjaci DLF na svetu, njega je mrzelo da igra, covek ulazio sa klupe u Utd-u i bio najbolji strelac lige, koliko je mocan samo.
          sigpic

          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
          -Jürgen Klopp

          Comment


          • Originally posted by chofy88 View Post
            Uopste nisi u pravu, ako je to sezona koje se ja secam, Demba Ba je sabio polusezonu kad je dosao, a cini mi se da je Obina bio medju boljima u timu West Hama. A Glupo je porediti Toresa i Staridza jer njemu Tores nije uzimao minutazu, Staridz je kod Boasa igrao desno krilo, retko kada je u Celsiju igra klasicnog spica, po meni on ni nije spic. Druga stvar ako poredis sta je Diamanti uradio u West Hamu, pogledaj sta je Staridz radio u Boltonu koji nije nista manje kriminalan bio od West Hama.

            EDIT: da ne zaboravim Skot Parkera koji je mnogo dobro igrao isto tada.
            Помешао си сезоне, то је сезона 2009/2010, Демба Ба је био наредне сезоне. Дијаманти им је био иначе најбољи стрелац и нису испали те године већ наредне, ту сам ја погрешио, дакле Дијаманти их је буквално па спасао тога, после га је покупила Бреша која је те године ушла у лигу и буквално га довела у последњим сатима прелазног рока, да би сам ВХ испао те године у другу лигу.
            Одиграо је добро у Болтону, али тада Болтон није био очајан, далеко од тога, тада су били изненађење године, Елмандер кидао. Ма цела Екипа је кидала као нпр. данас ВБА.

            ЕДИТ: Фреш немој да се вређамо, какв бре Стариџ, обичан играчић, сасвим обичан.

            Last edited by Brajkula; 30-01-13, 23:30.

            Comment


            • Originally posted by Brajkula View Post
              Одиграо је добро у Болтону, али тада Болтон није био очајан, далеко од тога, тада су били изненађење године, Елмандер кидао. Ма цела Екипа је кидала као нпр. данас ВБА.
              Tada je Elmander upravo ocajan bio, mislim da je dao jedan gol na polusezoni, a Staridz dosao sa dredovima, na pozajmicu, mali dao osam komada kao nista, ubijao u pojam. Dosao u Celsi, poceo isto tako da ubija kod AVB-a, prijao mu je njegov sistem, ali je dosta odbrana trpela, i onda dosao Di Mateo sa bunkerom pokori Evropu, i tada je pao u formi. Ove sezone nije ni bio u prvom planu, dosao u LFC, odmah 3 komada na cetiri tekme. Da je dao gol protiv Arsenala bio bi mozda(posto nisam siguran) prvi igrac koji je na prve tri tekme u klubu bio strelac.
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • Ма где бре убијао, ништа посебно, кад је он дошао и Болтон је падао, а иначе и те године Елмандер био најбољи стрелац екипе са 10 голва, али би га Стариџ претекао да је имо више наступа у дресу сигурно. Но небитно, Стариџ у оном АВП Челзију је играо добро али је брате машио за све паре, изађе испред голмана и само напуца у њега, неописивао глупо.
                Све на страну то, пошто прича нема перспективу ја ћу наћи средње решење, Дијаманти да може да направи Стариџа од лопте, може, да је Дијаманти тренутно бољи јесте, да ли ће бити кроз коју годину не знам, видећемо. Толико брате на ту тему.
                Дијаманти јебени бог, на жалост да је могао боље у каријери да прође с обзиром на таленат могао је, но шта је ту је, мени је он и даље, с обзиром на квалитете које поседује, мелем за око.

                Comment


                • Nisi ga gledao Brajki, ne mozes da pricas, covek je ubijao u Boltonu. Nastavio gde je stao u Celsiju, dao 9 golova na polusezoni, i to na poziciji desnog krila. I sad se hvatas za to sto je masio sve i svasta, glupost. Pao u formi jer nije covek za krilo i onakvu vrstu taktike RDM-a bio i to je to.
                  Diamanti igra cele sezone u Bolonji poluspica, dao jedva 5 golova, i bolji igrac od proverenog napadaca koji moze samo bolji da bude. Vrhunac karijere, verovatno ova i prosla sezona, a pogledaj koliko godina ima i pogledaj koji klub. Smesno zaista ko je tebi bog...
                  sigpic

                  “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                  -Jürgen Klopp

                  Comment


                  • Дијаманти може Стариџа да учи фудбалом, веруј брату, Стариџ је само пребрзи, преспремни црња....ништа специјално, као што рекох обичан играч. ;)

                    И једна песма за крај, мора да се испоштује, немој да ми се љутиш Фрешко, ти знаш да си мој брат

                    Spoiler

                    Comment


                    • Ajde moram da ti verujem, posto validne argumente ne vidim...
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • Где ћеш бољи аргумент од Јелене Карлеуше

                        Ево ти најбољи аргумент, кад аископаш два гола Стариџа која су попут ова два Дијамантија (овог и оног што сам ти ја послао), признаћу да је Стариџ ћалац, нема ту шта да се прича ;)

                        Comment


                        • Pa sta, izveo covek slobodnjak, i to ga cini boljim igracem ???



                          Sprdnja, pa ovo ni tvoj Belfodil n'ume...

                          Klasican poacher, vidi na YT kakve je golove za Celsi i Bolton davao, klasan finiser.
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • Брате, обичан црња брзи, ништа специјално, што се залуђујеш са њим, има и Ливерпулица брзо да га разјури
                            Само браћа Руиз и Дијаманти, префињени мајстори фудбала, пусти ме тих црнаца има их милијарде, да л је милијарда мали брј

                            Comment


                            • Ne zaludjujem se sa njim, on je ok igrac sa potencijalem da bude jos bolji, nigde u postu neces naci da se zaludjujem ili da govorim da je klasa, momak bolji igrac od Diamantija koji je polu spic, spic ili krilo, i kao takav je prosek, ma sta god ti da kazes, njegova karijera i igre govore drugacije, plus, ima skoro 30 godina. Da je centralni veznjak, pa i da kazes da je super igrac. Nemoj se zaludjivati sa njim i sa pojedinim Italijanima ljubi te brat...

                              Bice Daniel jos dugo godina clan Crvenih...
                              sigpic

                              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                              -Jürgen Klopp

                              Comment


                              • Originally posted by Brajkula View Post
                                Извињавам се што овако касно одговарам, али нет ме мучио цео дан, забо Телеком
                                Дакле, ово сам хтео да напишем, нешто се слажем са вама нешто не, но небитно иде дугометражни пост

                                Е, стани сад да одговорим, не могу да цитирам свима.
                                Прво Неш, батице, рекао си да Овен није освојио оно што је освојио Роналдињо јер је Роналдињо играо у бољим клубовима ? Брате, ја сам помислио да сам луд након тог поста јер је Овен играо у Ливерпулу, Реал Мадриду, Манчестеру и само је у Ливерпулу имао улогу, ау овим осталим клубовима ни епизодну, ма затарабио клупу, питам се како када је то такав мајстор, још Енглез ? Овен је само сјајан таленат био и остао, кад је требао да потврди исти у Реалу, знамо сви шта се десило. Сад једино ако су теби Реал и Јунајтед слаби клубови, другог објашњења нема зашто није узео бар пола онога што је узео Роналдињо, иако мсм да ни по чему не треба поредити њих двојицу. И то да Роналдињо није решавао мечеве, ау брат...па њега играчи нису смели да нападну јер су испадали смешни, лагано направи вишак, а то ти је пола посла, мсм ако си се некада бавио фудбалом знаш о чему говорим, и нервира ме то што и ти и већина (ако ћете сад сви ухватити да се правдате) гледате фудбал кроз бројеве. Не кажем да исти нису корисни, али бројеви знају и да лажу иако Роналдињо има одличне бројеве, чак боље и од Овена, а само годину дана дуже трајао, питање је зашто ?
                                Bacas precesto spin i ne odgovaras na ono sto treba. Ko je bilo gde poredio Ovena i Ronaldinja? Ja sam samo dao primer za trajanje jer je jedan trajao do 25 a drugi do 26. Mogao sam recimo Adriana da stavim, isto je trajao do tih godina, poenta je u trajanju a ne u igrackim kvalitetima. Sto se tice Ovena, on u Realu uopste nije bio los vec je doveden da bude zamena Raulu i Ronaldu i malo je igrao, ulazeci uglavnom sa klupe je dao 16 golova u sezoni sto dovoljno govori da je covek klasa. Klasa igrac nije hteo da bude na klupi i odlazi u Njukastl gde su ga stigle teske povrede i tu je kraj. Za Junajted je potpisao da bi imao osvojenu PL i eventualno LS i znalo se da ce biti rotacioni igrac + je i u Junajtedu bio cesto povredjen, proslo njegovo vreme i to je to.

                                Pa koje je to meceve tolike resio taj Ronaldinjo? Cetvrtfinale protiv Engleza na SP2002. kad je bio igrac iz senke dok je Ronaldo sprdao koga je hteo. 2 El Klasika i cetvrtfinale LS 2006. protiv Benfike. Hteo sam da pokrenem tu diskusiju nevezano za ovu nasu na osnovu cega je Ronaldinjo dobio te ZL. Sta je to on toliko uradio 2004. a sta 2005. godine? Nema sumnje da je mozda i najjaci ikad kad je u pitanju skill i gledanje ali ne ogleda se velicina u tome. Svakako da je jedan od onih cije klipove najradje pogledam i uzivam ali u te 2 sezone sta on ima rezultatski? 03/04 Barsa cak i nije igrala LS, zavrsili 2. u Primeri iza Benitezove Valensije. 04/05 su uzeli Primeru i ispali od Celsija u osmini finala LS. Na SP 06 sa jednom od najjacih postava ikad u fudbalu i mnogo jacom nego 2002. Brazil 5x slabiji nego u Koreji i Japanu kad je on trebalo da povuce tim.

                                A to da ja gledam fudbal kroz brojeve, definitivno me ne pratis. Postoje brojevi koji su odredjen parametar i mogu da posluze ali prvo gledam od oka. Pa najskoriji primer je da sam raspravljao sa Ajnstajnom oko Zirua i njegove statistike a ima milion primera otkad sam na forumu. Npr. ovo sto sam naveo za Ovena moze da posluzi, kao igrac sa klupe 16 golova je svakako dobar ucinak za napadaca ciji su posao golovi a nije dobijao dovoljno sanse od trenera i zato je otisao.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X