Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Potcenjuje se dosta nacija Engleza, ti Brajki opet gledas U21 koji je po meni nikakvo merilo, ja to uopste i ne gledam, tu i nije cilj da se osvoji prvenstvo, ili bilo sta, vec da se iz te plejade mladih izbaci neko valjan, neko ko ce biti klasa... Koga briga da l' su Englezi osvojili nesto u tim takmicenjima, a zapravo su igrali polufinala i finala, bitno je da je jedan Wilshere izasao, jedan Walker itd... Da ne pricamo o tome koliko je sistem i edukacija igraca u Engleskoj ocajna, kao i sami treneri...

    Klasican primer ti je Belgija, gde su oni bili svih ovih godina ??? A pogledaj koliko su samo igraca izbacili iz generacije 87. godista... Da ne pricamo o Hazardu, Lukakuu i ostalim momcima koji su u protekle dve godine izasli... Sve je do trenera i postavljanja sistema... Asprilja je napisao jedan genijalan post o njima, mrzi me sada da trazim...

    A sto se Owena tice, steta je Brajki sto tako gledas na igraca koji se sprdao nekih 5-6 godina, kao klinac radio nenormalne stvari, i kao nagrada dosla je Zlatna lopta...
    sigpic

    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

    Comment


    • Originally posted by tata Mumi View Post
      Vrlo tanak odgovor jer covjek nije ni pomislio staviti njih dvojicu u isti kos. Sam si rekao "pusti me fudbalera koji je trajao do 25. godine (otprilike)...", i na taj nacin pljunuo na sve ono sto je Owen uradio i okarakterisao ga kao nekoga u prolazu. Neko igra fudbal 10 godina pa ne uradi nista, a nekome je dovoljno i 5-6 da objasni pa makar vise nikad i ne sutnuo loptu. Owen je objasnio i nije bitno koliko je trajao na najvisem nivou vec sta je pokazao na tom nivou.

      Sturridge jeste trenutno obican igrac tj. dobar igrac koji obecava i nista vise. Ali je vazno da je Diamanti nevidjena klasa i fudbalski mag. Da ovakav profil igraca kakav je Sturridge igra u Italiji, dizao bi ga do neba s obzirom kakve sve davljenike iz te lige znas dizati. Ako uhvatim vremena, prelistacu teme, sada mi je mrsko.


      I samo da kazem i da se slozim s Nashom da je glavni problem Engleza los savez i slaba edukacija trenera. Kako to da je sada Spanija najtalentovanija nacija a prije ih nigdje nije bilo? Sve je do sistema i trenera, a moze se priustiti i jedno i drugo ako se krsteno zapne sa radom.
      Ne moze biti loz savez otkad fudbal postoji. Nikada nisu imali reprezentaciju. Zanemarimo A selekciju, pogledajmo mlade. Na EP 2007 kad smo zajedno bili u grupi cini mi se, dobili su nas, mada su na kraju veoma lose zavrsili. A zanimljivo je da su iz te reprezentacije Engleske izasla samo dva veoma dobra igraca, koliko i iz nase, de gledam ove igrace srednjeg kvaliteta mi bismo bili u prednosti. Pa nemamo mi bolji savez sigurno. Jos da napomenem da nisu bas cesti ucesnici EPu21.

      @Fresko

      Nisu cesto igrali polufinala, pogotovo ne finala. I ne izbacuju igrace iz te mlade selekcije. Upravo sam napisao.
      Last edited by Black Mamba 24; 30-01-13, 14:14.
      sigpic

      Comment


      • Meni je pobijedio Brajkulica neki dan u raspravi Ishak Belfodil vs Lukaku,dosao sam kuci i procitao sve.Krenuo sam masu stvari da napisem,ali nisam zaista mogao jer sam vidio koliko je subjektivan...

        Mislim svi smo mi subjektivni u neku ruku,ali to mi je bas previse

        Od tada nema vise rasprava s njim u vezi Zabara jer sam vec s njim imao jednu duzu i na kraju smo dosli na niciju zemlju gdje se nije znalo ko pije,a ko placa...
        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


        #the return

        Comment


        • Originally posted by AK47 View Post
          Meni je pobijedio Brajkulica neki dan u raspravi Ishak Belfodil vs Lukaku,dosao sam kuci i procitao sve.Krenuo sam masu stvari da napisem,ali nisam zaista mogao jer sam vidio koliko je subjektivan...

          Mislim svi smo mi subjektivni u neku ruku,ali to mi je bas previse

          Od tada nema vise rasprava s njim u vezi Zabara jer sam vec s njim imao jednu duzu i na kraju smo dosli na niciju zemlju gdje se nije znalo ko pije,a ko placa...
          Niko Engleze ne poredi sa Italijanima osim vas Plavaca i Crvenih. I jos jedan Crveni burzuj lajkuje Mumari, za sada nista ne pise, a kasnije ce nesto kroz sarkazam.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
            Ne moze biti loz savez otkad fudbal postoji. Nikada nisu imali reprezentaciju. Zanemarimo A selekciju, pogledajmo mlade. Na EP 2007 kad smo zajedno bili u grupi cini mi se, dobili su nas, mada su na kraju veoma lose zavrsili. A zanimljivo je da su iz te reprezentacije Engleske izasla samo dva veoma dobra igraca, koliko i iz nase, de gledam ove igrace srednjeg kvaliteta mi bismo bili u prednosti. Pa nemamo mi bolji savez sigurno. Jos da napomenem da nisu bas cesti ucesnici EPu21.
            Imali su oni vrhunskih igraca i prilika da nesto osvoje ali evo ti problema:

            Robbie Fowler 26 caps
            Matthew Le Tissier 8 caps

            On the other hand:

            Emile Heskey 62 caps
            Peter Crouch 42 caps



            Tako da su mogli mozda i da osvoje i vise od tog jednog SP da su igrali svi koji su trebali da igraju u datom momentu. Jednostavno se uvek nasao neko da debelo zajebe. Evo npr. 2004. na EP imas Terija, Ferdinanda, Kola, Bekama, Dzerarda, Lamparda, Skolsa, Runija i Ovena u prvoj i igrali odlican fudbal ali Geri Nevil i Dejvid Dzejms ti sve sjebu i ispadnes na penale. Uvek im malo fali. Ima gomila precenjenih Kerola i Dauninga kroz istoriju ali isto tako i vrhunskih igraca medju pomenutim imenima. Njima najvise fali tih osrednje dobrih igraca koje imaju sve nacije po ligi i reprezentacije jer kod njih nema sredine, ili si najveca klasa ili sabloner. A broj tih osrednje dobrih igraca zavisi upravo od rada s mladjim igracima koje treba da izbaci sto veci broj klubova. Toga kod njih nema i treneri su ocajni generalno a sada je i sve manje asova poput gore navedenih 9 koji su igrali na istom prvenstvu. Pre toga je tu bio i Gaza, Sirer, Endi Kol i ekipa. Ako se budu modernizovali i ako bude sto manje trenera u prvih par rangova takmicenja koji imaju filozofiju fudbala Roja Hodzsona i Sema Alardajsa, tek onda ce moci nesto da urade. U suprotnom nista.

            Zato i jesu u padu, jer je fudbal otisao na visi nivo a oni ostali na filozofiji pomenutog dvojca a najgore je sto je gomila takvih trenera u mladjim kategorijama.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
              Niko Engleze ne poredi sa Italijanima osim vas Plavaca i Crvenih. I jos jedan Crveni burzuj lajkuje Mumari, za sada nista ne pise, a kasnije ce nesto kroz sarkazam.
              Pa koga da poredim kad se prica da bi Matri,Akvafresca,Dijamanti,Denis,Destro i ostali trpali po PL-u kad ne bi.Dosao jedan Borini koji je bolji od skoro svih navedenih pa je to 0 u najavi...

              Primera daje najbolje igrace daleko i to je jasno...
              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


              #the return

              Comment


              • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                Niko Engleze ne poredi sa Italijanima osim vas Plavaca i Crvenih. I jos jedan Crveni burzuj lajkuje Mumari, za sada nista ne pise, a kasnije ce nesto kroz sarkazam.
                Ko poredi Engleze i Italijane?

                @Akane, Primera naravno, Spanaca koliko hoces. Spanci su novi Brazilci kad je u pitanju izvoz igraca, samo sto su mnogo ozbiljniji i spremniji za ono sto zahteva danasnji fudbal a samim tim daju i veci rezultat.

                Moze od Fabia dobar dzoker da bude, samo ne moze taj po strani nista ali Brendanu to ne ide u glavu.
                sigpic

                Comment


                • Samo još da se javi Maric sa svojim Nemcima, pa da rasprava bude potpuna.
                  "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


                  Dakle, ti si portir!

                  Comment


                  • Ljudi se varaju ako misle da su te zvijezde po svojim klubovima u Italiji neke ekstra igracine,to su dobri igraci i nista vise.Primjera je milion.Ne znam koliko vas se sjeca jednog takvog fudbalera Empolija,Francesca Tavana koji je tada jednu sezonu ubio u Kalcu da bi zatim presao u Valenciju gdje je ismijavan(odigrao 3 utakmice u cijeloj sezoni,nije dao go,a ono sto je odigrao bolje da nije).Bjanki i jos hiljadu takvih,to nista vise od prosjecnog igraca nije,pa evo sve takve Juventus sada gomila,a tankosava to sve.Dobri su oni,ali vecina samo za te solidne klubove gdje su ikone i to je to...

                    Dodje jedan Michu koji je bio dobar u Rayu i dominira ruzno,kao i Pablo Hernandez,De Guzman,Borja Valero i tako dalje da ne duljim s Matom,Silvom i ostalim koji su bas klasa...
                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • Originally posted by S-Nash View Post
                      Imali su oni vrhunskih igraca i prilika da nesto osvoje ali evo ti problema:

                      Robbie Fowler 26 caps
                      Matthew Le Tissier 8 caps

                      On the other hand:

                      Emile Heskey 62 caps
                      Peter Crouch 42 caps



                      Tako da su mogli mozda i da osvoje i vise od tog jednog SP da su igrali svi koji su trebali da igraju u datom momentu. Jednostavno se uvek nasao neko da debelo zajebe. Evo npr. 2004. na EP imas Terija, Ferdinanda, Kola, Bekama, Dzerarda, Lamparda, Skolsa, Runija i Ovena u prvoj i igrali odlican fudbal ali Geri Nevil i Dejvid Dzejms ti sve sjebu i ispadnes na penale. Uvek im malo fali. Ima gomila precenjenih Kerola i Dauninga kroz istoriju ali isto tako i vrhunskih igraca medju pomenutim imenima. Njima najvise fali tih osrednje dobrih igraca koje imaju sve nacije po ligi i reprezentacije jer kod njih nema sredine, ili si najveca klasa ili sabloner. A broj tih osrednje dobrih igraca zavisi upravo od rada s mladjim igracima koje treba da izbaci sto veci broj klubova. Toga kod njih nema i treneri su ocajni generalno a sada je i sve manje asova poput gore navedenih 9 koji su igrali na istom prvenstvu. Pre toga je tu bio i Gaza, Sirer, Endi Kol i ekipa. Ako se budu modernizovali i ako bude sto manje trenera u prvih par rangova takmicenja koji imaju filozofiju fudbala Roja Hodzsona i Sema Alardajsa, tek onda ce moci nesto da urade. U suprotnom nista.


                      Zato i jesu u padu, jer je fudbal otisao na visi nivo a oni ostali na filozofiji pomenutog dvojca a najgore je sto je gomila takvih trenera u mladjim kategorijama.
                      Pa da, problem je sto igrace srednje klase svrstavaju u najbolje. I najbolji ofanzivni igraci u ligi su uvek bili oni sto najmanje lice igrom na tipicne Engleze i na njima se uvek liga zasnivala. Kao da bi Mancester igrao dva finala da nije bio Ronaldo, bez obzira koliko Scholes i Giggs bili dobri igraci, ne mogu oni to da iznesu. Celzi je postao kao Arsenal cim je dosao Abram. Liverpool jeste najlosiji trenutno jer i ima najvise engleskih igraca.
                      Znam da ovo izgleda glupo, ali je tako.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by AK47 View Post
                        Ljudi se varaju ako misle da su te zvijezde po svojim klubovima u Italiji neke ekstra igracine,to su dobri igraci i nista vise.Primjera je milion.Ne znam koliko vas se sjeca jednog takvog fudbalera Empolija,Francesca Tavana koji je tada jednu sezonu ubio u Kalcu da bi zatim presao u Valenciju gdje je ismijavan(odigrao 3 utakmice u cijeloj sezoni,nije dao go,a ono sto je odigrao bolje da nije).Bjanki i jos hiljadu takvih,to nista vise od prosjecnog igraca nije,pa evo sve takve Juventus sada gomila,a tankosava to sve.Dobri su oni,ali vecina samo za te solidne klubove gdje su ikone i to je to...

                        Dodje jedan Michu koji je bio dobar u Rayu i dominira ruzno,kao i Pablo Hernandez,De Guzman,Borja Valero i tako dalje da ne duljim s Matom,Silvom i ostalim koji su bas klasa...
                        Oni su smekeri i to stoji, umeju da oduseve potezom ali malo njih moze da igra van Italije jer i Italijani kao i Englezi moraju da srede neke stvari u sistemima i zaigraju brze. Juventus je npr. to malo modifikovao i zato prodju kao prvi u grupi sa Sahtjorom i Celsijem. Italijanski katanac je proslo vreme, smesno koliko se lako probija. Macari isto sa Napolijem radi na pravi nacin, strasan strucnjak. Ovo ostalo vrlo tanko, jedino jos Roma igra fudbal kakav prolazi ali ono je preofanzivno i Zeman je ludak.
                        sigpic

                        Comment


                        • Nije Juventus to malo modifikovao nego mnogo ako mene pitas,fenomenalan sistem,fizicki spremna ekipa do bola,timski duh na najvecem nivou + veza Pirlo,Vidal i eto Marchisio kojeg ja bas i ne mirisem,ali da je dobar igrac,veliki radnik to jeste i njih trojica se medjusobno nadopunjuju.Golman fenomenalan i cvrsta,doduse malo sporija odbrana,e jedino sto su zadrzali iz tog klasicnog zabarskog sistema su ti lijeni napadaci i zvijezde iz Italije koji nisu nista posebno ako mene pitas,Vucinic je majstor,ali ga nema vecinu utakmica i ne mozes se bas osloniti da je on gol masina,bez obzira sto je on neka vrsta poluspica morao bi cesce da zabije,Matri panj,Eta Beta nekad dobar igrac u najavi ali nista,Iaquinta tri miliona platu ali ne igra nikako,Seba Giovinco je meni nedorecen nekako i fali mu nesto za vece domete tj Juventus.Oni ce ipak sa Llorenteom sljedece sezone da dodju na ozbiljniji nivo i to je to.Meni je Juve odlican ja tu nemam mnogo zamjerki...

                          Vjeruj mi da Romu najradije gledam trenutno od svih ekipa jer su mi ludilo ekipa,nacin igre kao Golden State nekad u kosarci sa Baronom Davisom,samo napad za napad

                          Napoli je kontranapad ekipa,kad oni treba da preuzmu inicijativu i napadaju to i nije bas dobro posebno na strani kad igraju,a kad imaju prostora da cekaju i trce kontre to je ludilo.Odbrana im je cirkus teski,jedna od gorih,barem igracki...
                          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                          #the return

                          Comment


                          • Originally posted by Wilshere_10 View Post
                            Samo još da se javi Maric sa svojim Nemcima, pa da rasprava bude potpuna.
                            Nemci su precenjeni i za Italijane i za Engleze.Nemamo mi o cemu da raspravljamo.Ja cenim samo njihovu ligu zato sto se pusta na TV-u, a Premijer Liga mi se vec smucila.Da neko od nasih prenosi Italijane njih bih gledao.Ne zanima me puno nemacka reprezentacija, zato sto to pre svega nisu Nemci.xD

                            Kontam da cu zbog ovih nasih ludaka prvi put da pogledam EP U21, a da ne igraju nasi.Tada cu naravno ocekivati nastavak svadje na temu Italija vs Engleska. Jedva cekam peti jun kada se ove dve selekcije sastaju.

                            Comment


                            • Originally posted by Maric91 View Post
                              Kontam da cu zbog ovih nasih ludaka prvi put da pogledam EP U21, a da ne igraju nasi.Tada cu naravno ocekivati nastavak svadje na temu Italija vs Engleska. Jedva cekam peti jun kada se ove dve selekcije sastaju.
                              Ne bih da pominjem sta se desilo u QF prosle godine. Da su Englezi pobedili to bi im bio kredit za narednih 50 godina, ne ovim drugarima na forumu vec engleskoj javnosti.
                              sigpic

                              Comment


                              • Nemci precenjeni za Engleze?

                                Maricu, pomslicu da ti stvarno pijan dolazis na forum.
                                sigpic

                                Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                                "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                                Batica Wilshere je gospodin covek...

                                All hail the Chan-Chan man!

                                Comment

                                Working...
                                X