Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Жорди Алба пре Лама, што се прошле сезоне тиче - освојио са Шпанијом ЕП, док Лам ћорак.
    И Барзаљи пре Хумелса, прошла година је Барзаљију била година каријере, освојили су скудето када се нико није надао и отишао са Италијом до финала ЕП, и томе се мало ко надао. Између осталог прегазили су Панцере, а у том мечу Хумелс је благо речено био криминалан. Балотели рулс

    Comment


    • Napravim citav tim i dodjem do napadaca i sjeba se stranica. Pa ne bih ga sad sastavio ponovo, nema sanse.
      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

      Comment


      • Potrebna je registracija, al brzo se to odradi ;)

        http://www.fifa.com/ballondor/world11/index.html




        Može se glasati i za naj gol, po meni FALCAO

        Comment




        • Malo sam razocaran sto nema 4-5-1 formacije(kada vec ne moze 4-2-3-1).Ovako bih izbacio Mesija zato sto se ne bi uklopio u tu formaciju, jer bi mi trebao pravi spic koji moze igrati glavom, a u mesto njega bih ubacio Ozila koji bi igrao na svojoj poziciji, dok bi Rojs i Azard mogli stalno da se rotiraju.Ne znam koliko bi bili kompatibilni Pirlo i Alonso, a ne znam ni koga bih od te dvojice izbacio, a ubacio bi Inijestu.
          Ronaldu ne sporim igracke kvalitete, ali ne bih voleo da mi covek sa takvim karakterom kvari koncepciju.
          Iznenadjen sam cinjenicom da na listi nema Marsela i Pisceka, a obojica su zasluzili da se nadju pre Kola i Lama.Marselo je trenutno najbolji levi bek i trenutno mu niko ne moze parirati na toj poziciji, pa sam prinudno gurnuo Lama koji je imao pristojnu sezonu i nista vise od toga.Stavise u prosloj sezoni je retko kad odlazio u napad.S druge strane Piscek je jedan od najzasluznijih za duplu krunu Dortmunda i po mnogim strucnjacima je prosle sezone bio najbolji desni bek u ligi.Podjednako je dobar i u napadu i u odbrani, nije se Real raspitivao za njega za dzaba i mozda bih ga stavio umesto Ivanovica, mada trebao bih da nadjem odredjene parametre kako bih znao koga pre da stavim.

          @brajkula
          Humels je do te utakmice bio najbolji igrac Elfa i najkonstantniji od svih tokom prvenstva i jedna losa partija mu moze da se progleda kroz prste.Isto bih tako mogao da kazem za Barzaljia da je podbacio u finalu, a i sigurno je Humels imao veceg udela u osvajanju duple krune u Nemackoj nego li Barzalji sto je u Italiji.;)
          Ja jedino gledam sta su osvojili kada su igraci slicnog kvaliteta kao recimo sto sam stavio Ramosa pre Tijaga Silve.A Albu bih mozda tek od sledece sezone uzimao u obzir za najboljeg levog beka, ipak je igrao u Valensiji i to cas levog beka, cas je igrao ofanzivnije i jedine uspehe je imao sa reprezentacijom.Kao sto sam gore rekao, po meni je Marselo najbolji levi bek i imao bih tri Realovca u najboljih 11, a dobro zna Wadara koliko volim Real.
          U stvari cetiri, zaboravio sam na Ozila. xD



          Edit:Ne znam da li je do mene ili do koga vec, ja ne mogu videti sliku koju sam postavio, pa ako neko ne moze da vidi evo linka:http://en.toty.uefa.com/images/teams...E53164CF48.jpg
          Last edited by Ricma; 04-12-12, 11:45.

          Comment


          • Rezervni napadaci: Drogba i Gomez
            Last edited by prskaj; 04-12-12, 11:22.
            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

            Comment


            • Originally posted by Maric91 View Post
              @brajkula
              Humels je do te utakmice bio najbolji igrac Elfa i najkonstantniji od svih tokom prvenstva i jedna losa partija mu moze da se progleda kroz prste.Isto bih tako mogao da kazem za Barzaljia da je podbacio u finalu, a i sigurno je Humels imao veceg udela u osvajanju duple krune u Nemackoj nego li Barzalji sto je u Italiji.;)
              Ja jedino gledam sta su osvojili kada su igraci slicnog kvaliteta kao recimo sto sam stavio Ramosa pre Tijaga Silve.A Albu bih mozda tek od sledece sezone uzimao u obzir za najboljeg levog beka, ipak je igrao u Valensiji i to cas levog beka, cas je igrao ofanzivnije i jedine uspehe je imao sa reprezentacijom.Kao sto sam gore rekao, po meni je Marselo najbolji levi bek i imao bih tri Realovca u najboljih 11, a dobro zna Wadara koliko volim Real.
              U stvari cetiri, zaboravio sam na Ozila. xD



              Edit:Ne znam da li je do mene ili do koga vec, ja ne mogu videti sliku koju sam postavio, pa ako neko ne moze da vidi evo linka:http://en.toty.uefa.com/images/teams...E53164CF48.jpg
              Немци су били једни од главних фаворита за освајање ЕП, и почишћени су од Жабара као метлом, а један од главних криваца је управо Хумелс, човек је у том мечу био погубљен у времену и простору, па сад не знам колико може да му се опрости тако нешто.
              Такође, не бих се сложио да је Хумелс имао већи учинак у освајању Дортмунда по Немачкој него Барзаљи у освајању у Италији, ако ништа ти учинци су најмање једнаки. Поред тога, Барзаљи је мени најбољи одбрамбени играч Јувентуса, а у конкуренцији има једног Кјелинија који је по многима топ5 тренутно. Разлика између њих двојице, Кјелинија и Барзаљија, је та што је Барзаљи култура од штопера, доста чисто игра и одузима лопте и то ради на високом нивоу, док Кјелини то ради клизећим стартовима, јаким дуелима итд. нешто што је својевремено радио Видић, па његова борбеност на крају буде више запажена од стране обичног посматрача, него ова фина игра Барзаљија.
              На крају, ок, погледајмо објективно на дискусију, па ми избор између Хумелса и Барзаљија дође као ствар укуса, и један и други су имали успешну сезону.
              А што се тиче подбаћчаја Барзаљија у финалу, не бих се сложио. Моје мишљење је да је у том мечу Прандели зајебао ствар, гурнуо је повређеног Кјелинија, а затим и Тијага Моту....необјашњиви потези, но има времена, исправиће се на Купу Конфедерација
              Last edited by Brajkula; 04-12-12, 13:41.

              Comment


              • Realno tu utakmicu je podbacila cela nemacka odbrana, a ne samo Humels kojem je to kao sto sam rekao i bila ubedljivo najslabija partija tokom celog prvenstva.Kako je Prandeli zeznuo finale, tako je i Lev sa time sto je dao sansu Podolskom, Gomezu(Klose i Rojs odigrali odlicno protiv Grka i zasluzili su da pocnu i taj mec) i Krosu koji nijednu utakmicu nije poceo do sada jos mu je to nije bila primarna pozicija.za taj prvi gol su podjednako krivi i Kros i Boateng posto su bili sigurni da nece Kasano da prodje Humelsa.Boateng mu je kao nesto pomagao, a Kros je to samo posmatrao pogledom.Badstuber posle toga imao losu procenu lopte, ali ne bih ja njega krivio.A za drugi gol nisu krivi stoperi zato sto im je pobegao Baloteli nego Lam zato sto je zbog njega propala ofsajd zamka.Taj Lam je veci bio tragicar tada nego sto je Humels.
                Jos jedan bitan podatak je da je Barzalji odigrao 4 utakmice, a da mu je ta protiv Nemaca bila treca.

                Ja dajem prednost Humelsu zbog toga sto je postigao na klupskom planu, oboreno par rekorda i trenutno drze rekord po broju osvojenih bodova i prvi put osvojena dupla kruna u Nemackoj i to su ostvarili pobedama nad najvecim klubom u Nemackoj.Ko zna kada ce to sledeci put da se desi Dortmundu , to je po meni licno prevaga zasto Humels pre drugih da bude.
                Opet i ti bi meni mogao da kazes ko zna kada ce Juventus sledeci put da osvoji titulu bez poraza.

                Comment


                • De ljudi ko da je bitno ko je koga stavio, sve je to stvar navijackog ukusa i nicega vise. Malo je onih objektivnih. Tako je bilo i tako ce biti.
                  Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                  Comment


                  • Originally posted by tata Mumi View Post
                    De ljudi ko da je bitno ko je koga stavio, sve je to stvar navijackog ukusa i nicega vise. Malo je onih objektivnih. Tako je bilo i tako ce biti.
                    Слажем се Муми муњо, има тога....али Барзаљи је доктор
                    А кад смо код те Бундерс лиге, Барзаљи је исту прегазио са Волфсбургом и ко зна када ће опет Волфсбург исту да освоји, ја бих рекао никад ;)

                    Comment


                    • Ali Maric je izdominirao sa onim postom o svom timu
                      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                      Comment


                      • Добро воли човек Борусију, готивна екипица без спора
                        Мој брат иначе нон стоп форсира причу да они освајају ове године ЛШ, залудео се са њима када су спрдали Сити, каже то је фудбале, екипа, какав Јуве може да освоји само кад намести и те форе....хахахха....трпање у мене, класика

                        Comment


                        • Ma Maric je prica za sebe, budala je to (sad ce me napasti, al' sta cu...).

                          Tesko da ce Dortmund uzeti LS ove godine. Smijem reci da sigurno nece. Ako promasim sa prognozom, nikakav problem ali njih vidim u 1/4 finalu i to je to.

                          p.s.
                          Buraza trebas ugnjetavati ako je mladji od tebe, ove mladje generacije ne postuju starije U moje vrijeme se znalo ko skuplja lopte dok stariji igraju fudbal, ko puni flase vodom itd.. Danas toga vise nema, ova djecurlija sa 12-13 godina krecu u teretanu, sa 15 se vec iglaju steroidima i ostalom hemijom.

                          Spoiler
                          Ako je buraz stariji, jbg onda... ispostuj ga i pusti da te tlaci.
                          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                          Comment


                          • Старији јебеш га, 17 месеци целих. Он је 87 ја 88...воли фудбал али није залуђен толико и углавном се у дискусију умеша да мене трпа. Типа "каква сте ви екипа самеље вас распали Милан" или "дечко, можете да се курчите са овим шеширима у лиги, Сијена и то, али чим дође неко јачи попрска вас"
                            све се то на крају сведе на братско зезање

                            Comment


                            • Ma zajebavao sam se Brajkula, nisam mislio da sjekirama idete jedan na drugog.
                              Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                              Comment


                              • Само без секира

                                Comment

                                Working...
                                X