Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
    Samo jednu stvar da dodam obe Murinjove titule su ostvarene sa vise bodova nego sto su osvojili '' nepobedivi ''.
    Cini mi se najvise bodova u istoriji PL, oko 95 valjda.
    When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.8

    Comment


    • Primorac is fluent in 9 languages: Bosnian, Macedonian, French, English, Japanese, German, Spanish, Portuguese and Italian. Those who have worked with Primorac at Arsenal talk of a charming, highly-intelligent individual whose language skills puts even Arsène Wenger in the shade.
      Primorac nije klasicni asistent wengeru, to je bio pat rice dugo vremena, i sada steve bould, valjda ce biti poboljsanja u obrani.. Ali imati covjeka koji je fluentan u 9 jezika je suho zlato, posebno za tim kakav je arsenal koji dovodi igrace iz svih djelova svijeta i ti igraci nemaju nikoga da se sporazumjevaju i onda se pojavi neko ko prica 9 komada i to znaci mnogo i za igraca i za klub..

      slazem se ja za Pat Rice-a, nije on bio neki strasan asistent, ali evo nadam se da je Steve Bould, covjek koji ima ogromno iskustvo kao igrac, strasan obrambeni igrac, i sada i trenersko iskustvo, da ce biti jedan veliki plus za Arsenal..
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Ma ne daju zeljeni rezultat ili to ili Arsen ne zna sta da trazi od njih jedno od ta dva je. Ferguson je davao intervju gde prica o Keirosu kako mu pre sezone za svakog igraca da zahteve u kom delu sezone mu treba da eksplodira, kaze da nije omanuo nijednom. Savrsen pomocni trener, bog. Kakve samo sablone oni imaju perfekcija taktike.

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          @Fresh, ja sam iznenadjen, covjek koji se smijao mom komentaru brani wengera skoro na nacin na koji bi ga ja branio...
          Pa smejao sam se jer si rekao da je motivator, to neumanjuje sada njegovo fudbalsko znanje koje ja puno postujem i cenim.

          Mvp, pa ko ih poredi, ja ekipe ne poredim uopste, ja sam samo uzeo jedan jednostavan primer da bi ti pokazao koliko je Arsen strucan trener u ono sto ti ne zelis da verujes, on sa svojim finansijama i znanjem, nepobediv, 26 pobeda... Da li znas koliko je Celsi u dve sezone potrosio, Ranijeri na klupi 152m funti, dosao Murinjo 142m funti, sezona kada je i osvojio, skoro 300m funti... Pa sa takvim finansijama koje su zajebale i Siti, moras biti prvi. Cisto da se zna da ja ovim ne umanjujem znanje Moua, vec suprotno, povecavam znanje Wengera. Drugo, razlika izmedju Arsenala i Celsija 2003/04, 11 bodova, samo jedan bod vise je Celsi imao u odnosu na Arsenal sledece sezone. Mislim pricas o Celsiju da su pocistili PL, a Arsenal je nije pocistio ?? Nemoj zajebavat...

          Pogledaj ovaj grafikon, i samo ces videti koliko je Arsen doprineo Arsenalovoj istoriji.

          sigpic

          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
          -Jürgen Klopp

          Comment


          • 17 godina tri titule slazem se da je veliko ali ne bas toliko kao sto predstavljas. Murinjo je sa Portoom uzeo sve dve godine zaredom, bukvalno sve, ne treba njemu mnogo para, sa Interom skoro nista potrosio, zaradio na Ibri i to dao za one igrace.

            Comment


            • Vece je nego sto on predstavlja. Premier liga kada je osnovana nije bilo ugovora za TV prava od po 3-4 miljarde funti, bili su manji a trebalo je placati i igrace i transfere.. Wenger je dosao 1996. u septembru i od jedne prosjecne ekipe je slozio ekipu za 3. mjesto, nedovoljno za LP jer su tada samo 2 tima isla u LP, a on je izgubio to mjesto od newcastla zbog mislim cak jednog postignutog gola manje..

              Sto se tice finansija ima ovdje jako zanimljiv tekst koji sam citao par sati dok sam sve pokopco(nisam sve al vecinu jesam).. http://swissramble.blogspot.com/2011...questions.html

              Trenutno Wenger i Arsenal jedini ispunjavaju uslove FFP-a.. Istina je da Man utd, barcelona i Real Madrid imaju najvece dobiti, ali takodjer imaju skoro za 1/3 vece gubitke...
              Stadion je poceo da isisava pare vec 2001. godine, 2003. godine Wenger je doveo jednog jedinog igraca, Jensa Lehmana i prekuco je ligu, nepobjedjen. Chelsea je potrosio silne milione, Arsenal nije..
              Wengerovo znanje o finasijama i sravnavanju knjiga se ne moze porediti ni sa jednim menadzerom u svijetu fudbala...

              Ove sezone se desio BUUM, nasao se nacin kako da se potrosi nekih 50 miliona bez prodaje iako jos uvijek postoji dug od nekih 100 miliona, a arsenal vjerujem ima oko 120-150 miliona rezerve po bankama i taj novac se trosi prvenstveno na plate..

              Ako Wenger uspije otplatiti dug do 2015. godine, sto je 14 godina prije roka onda se moze ocekivati jos veci bum na trensfer trzistu.. Temelji ekipe su jaki, sada samo treba da se izbetonira ostatak tima...

              Sto se tice motivacije, da mozda je slabiji, ali je ucinio strasan posao kada je se trebalo vracati od 0-4 protiv Milana, samo je nedostajalo snage i malo srece.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                Ma Pantela je u Herti bio odlican posle toga nije smeo nikada da bude pozvan. Blagi ocaj, toliko najstrasnije los da se sa njim i dan danas sprda.
                Ни у Звезди није био толико лош, па ни Ајаксу, а Херта је док је он тамо био била најјача од када ја за тај клуб знам, добар су тандем били он и Вороњин....кажем ти, можда има доста субјективног у поређењу, те ће се неко подударити са мном, неко са тобом, било како било, обојица нису светска класа, за наше прилике су добри нападачи, али ако погледамо какве данас поседујемо (Шћеповиће, Лекића и ко.) и ако се узме у обзир да на видику нема неког перспективног нападача, плакаћемо ми једног дана и за Пантелиће и за Лазовићем.

                ЕДИТ: Чисто да напоменем ако неко није обавештен, онај изнад видео клип који сам данас поставио представља опраштање Данка Лазовића од навијача Зенита, пошто је данас прешао у турски Бешикташ. Морам признати да су ме Руси више него изненадили гестом, свака част!
                Last edited by Brajkula; 14-08-12, 22:10.

                Comment


                • Sve je to lepo i krasno ali 3 titule za 17 godina nije uopste za neko preuvelicavanje a FFP je smejurija, nikada nece biti uveden niti treba biti uveden. Jednostavno jebes to, ono sto treba uvesti jeste kontrola prodaje igraca iz maticnih klubova i samo iz maticnih, treba maticnim klubovima dati maksimalna prava dati im neki finansijski limit koji ako ostvare igrac mora potpisati sa njima na dug period, to treba uvesti to je resenje. Imas supertalenta hoces za mnogo da ga prodas, limit je 500 po sezoni ti mu ponudis takav ugovor i on je obavezan da potpise na 5 godina i kraj price. To je neka od ideja koja bi resila gomilu problema.

                  Comment


                  • Poslednje dve godine mozda i tri Danko je morao biti prvi spic, pre toga ne ali sigurno je morao da bude prvi, to sto nije to su druge price. Reprezentacije su najpodloznije klanovima svuda ih ima.

                    Comment


                    • Ta ideja bi unistila skauting skroz, treba uvesti nesto slicno salary capu, jer samo tako se mogu finasije kontrolisati, a ne neka suluda pravila FFPa koja niko ne konta, djeljenje transfera igraca na ugovorne godine previse komplikovano
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Ne bi unistila skauting, jednostavno bi iskljucila formu feudalizma i dozvolila onom jadnom kmetu da makar jednom u 5 godina kada iskopa dobar krompir uzme od njega i rasad i proda ga za malo vece pare. Ako si ti njega kao skaut nasao nema problema i dalje bi imao klub pravo da za njega ponudi odredjenu sumu novca koji taj klub ne bi mogao da odbije samo sto bi se ta suma podigla, doslo bi se u situaciju da 5 miliona vise nije velika suma za Partizan nego je nesto sto mozes da odbijes, nista vise.

                        Comment


                        • Ko dovodi Wengerovu strucnost u pitanje taj nema veze sa fudbalom,na svijetu postoje jos mozda dva tri bolja menadera od njega ako i toliko.
                          Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                          Comment


                          • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                            17 godina tri titule slazem se da je veliko ali ne bas toliko kao sto predstavljas. Murinjo je sa Portoom uzeo sve dve godine zaredom, bukvalno sve, ne treba njemu mnogo para, sa Interom skoro nista potrosio, zaradio na Ibri i to dao za one igrace.
                            Ne, ja sam odma na pocetku rekao da je sjajan trener, a ti se nisi slozio sa tim, rekavsi "kakav trener". Nije 17 nego 14 godina valjda, dosao 96. godine...

                            Porto je jedna specijalna prica, velika tradicija tog kluba da posluju fantasticno, da stvaraju i dovode igrace, ta generacija koju je Mou vodio, bila je najjaca mozda ikada, pa odma ne tako slabija od ove, generacija koju je vodio AVB, koji je isto uzeo tripletu, sve trofeje te sezone, ali je zajebao Celsi i dokazao da jos nije spreman za veci klub, i onda je Porto opet osvojio titulu sa trenerom koji blage veze nema.
                            Inter je osvojio titulu i pre nego sto je Mou dosao, i to Mancini bio trener, dakle, vec oformljen tim Mou ima na raspolaganju, i onda dovede Quaresmu, ovaj posle ispade flopcina, igrac koji mu uopste nije bio potreban u tom trenutku. A sledecu sezonu, je dobro utrosio pare za Ibru, mada je tu pre svega Barsa ispala glupa ali nidje veze. Doveo je samo cetiri igraca koji su postali kljuc celog tima, ludi Milito 30 komada te sezone, Snajder najbolji igrac Evrope, o Etou i Lusiju ne treba pricati. Gde je Mou bio, imao je pare, uvek.

                            Ne bi sad ovime zapocinjao neku novu diskusiju o Murinju, i odma da kazem da isto mislim kao i ti, da je najveci svih vremena...
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • Jeste ali AVB je uzeo UEFA kup u ovo doba a Mou je uzeo LS u doba kada je fudbal bio u zenitu. Sto se tice Vengera sad ulazi u 17tu sezonu sa svega 3 titule i jednim finalom LS. Kapelo, Aleks, Mou, Lipi, Trapatoni, Hicfild, Benitez, Anceloti, Gvardiola, Hidink, to je neka najvisa klasa, Arsen meni tu mesta nema.

                              Comment


                              • Originally posted by soe View Post
                                Ko dovodi Wengerovu strucnost u pitanje taj nema veze sa fudbalom,na svijetu postoje jos mozda dva tri bolja menadera od njega ako i toliko.
                                Lippi,Hitzfeld,Mourinho i SAF bolji sigurno,da ne idem dalje
                                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                                #the return

                                Comment

                                Working...
                                X