Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dal neko zna uopste kako ce funkcionisati taj fair play ??? Svakakve price sam video, ali ne ne znam kojoj da verujem...
    sigpic

    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

    Comment


    • Originally posted by FresHMaN91 View Post
      Dal neko zna uopste kako ce funkcionisati taj fair play ??? Svakakve price sam video, ali ne ne znam kojoj da verujem...
      Ne zna ni UEFA još najjasnije kako da na fin način evropskim gigantima smanji trošenje... xD Prete izbacivanjem iz evropskih takmičenja, ali to je više na rečima. Baš da vidimo da li bi smeli na primer da zabrane Čelsiju igranje u Evropi ako Roman baci neke ogromne pare za transfere.
      To bi bio lom... Ali možda će morati neko da bude sankcionisan ako je to jedini način da klubovi shvate da moraju da poštuju pravila.

      Možda je ovaj januar ipak pokazao da klubovi brinu o finansijskom fairplay-u...
      IO NON RUBO IL CAMPIONATO
      ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
      C'E SOLO L'INTER

      Comment


      • Ma mogu fair-play obesiti macku o rep, kao da neko sme zabraniti npr. Realu ili Barsi transfere...Haha...nema od toga leba. To je valjda trebalo biti u fazonu, da se na osnovu zarade koju klub zabelezi tokom godine, da toliki budzet ima u narednoj sezoni, sto nema ama bas nikakvog smisla. Po tome, Realu se nista ne menja, jer je sedam godina najprofitabilniji klub na svetu, isto vazi za United i Barsu, tako da od fair-play pravila nema leba...
        sigpic

        Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

        "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

        Batica Wilshere je gospodin covek...

        All hail the Chan-Chan man!

        Comment


        • Dobro da, Real je i ovako veliki brend, imaju dosta prihoda...

          Pre svega se došlo na ovu ideju zbog timova kaoš što su Siti, PSŽ, Malaga itd. Iznenada dođe novi vlasnik i pljune ogromne pare koje taj klub sa svojim prihodima može samo da sanja...

          Italijanima u ovom trenutku ništa ne može gotovo ovo pravilo, i ovako se nema puno para. Engleskim vlasnicima može biti zajebano...

          Mada Čelsi i Siti već imaju dobre ekipe, u pravom trenutku došli milijarderi... Sada samo da sređuju stanje na računima... Ideja Platinija je da se više ne ponove situacije kao sa Čelsijem i Sitijem...
          IO NON RUBO IL CAMPIONATO
          ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
          C'E SOLO L'INTER

          Comment


          • Svi postovi koji su vezani bili za podnosenje ostavke Fabia Capella na klupi engleske reprezentacije, prebaceni su u ovu temu. Ovdje bez ikakvog off-a mozete nastaviti zapocete diskusije.

            Comment


            • Engleski mediji su vec iskopali prljavstine o Stuartu Pearce-u, on je pre 18 godina navodno vredjao Paula Incea-a na rasnoj osnovi
              I prozivaju ga sto mu je brat clan ultra desnicarske partije, kao da to ima veze s bilo cim...
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by danijelkr View Post
                Svi postovi koji su vezani bili za podnosenje ostavke Fabia Capella na klupi engleske reprezentacije, prebaceni su u ovu temu. Ovdje bez ikakvog off-a mozete nastaviti zapocete diskusije.
                Sabili smo tu diskusiju

                Comment


                • da,chudan lapsus Mihajlovskog,jer je izuzetan!tadasnja Barsa je mozda i jacha bila nego ova..jer oni su imali takodje 11 u rezervi isto tako jaka da trijumfuju u bilo kojem takmicenju,dok je odje Messi prevaga i mozda Cavi;)


                  Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Duka View Post
                    da,chudan lapsus Mihajlovskog,jer je izuzetan!tadasnja Barsa je mozda i jacha bila nego ova..jer oni su imali takodje 11 u rezervi isto tako jaka da trijumfuju u bilo kojem takmicenju,dok je odje Messi prevaga i mozda Cavi;)
                    Nijedna generacija Barse nije dobra bila kao ova sadašnja... Ali to je za drugu temu...
                    IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                    ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                    C'E SOLO L'INTER

                    Comment


                    • Originally posted by Krle View Post
                      Nijedna generacija Barse nije dobra bila kao ova sadašnja... Ali to je za drugu temu...
                      Netacno;)

                      Nebojsa,ne mozes da se slazes sa tim,pogledaj malo bolje 22 igraca tadasnje barselone.


                      Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Duka View Post
                        Netacno;)

                        Nebojsa,ne mozes da se slazes sa tim,pogledaj malo bolje 22 igraca tadasnje barselone.
                        Sveukupno, ovaj sadasnji tim bi onaj dobio sa 2 gola razlike. Ne po imenima, po igri. Ne volim Barselonu, ali oni sada igraju najbolji fudbal u istoriji igre, mozda u rangu je Brazil 1982. Ali to svakako nije tema.
                        Last edited by Nebojsa; 10-02-12, 19:59.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Originally posted by NebojsaNS View Post
                          Sveukupno, ovaj sadasnji tim bi onaj dobio sa 2 gola razlike. Ne po imenima, po igri. Ne volim Barselona, ali oni sada igraju najbolji fudbal u istoriji igre, mozda u rangu je Brazil 1982. Ali to svakako nije tema.
                          Nije tema prebaci ali ova Barselona ima kontru, ima manu, tvrde ekipe tipa Celzi 2009 i Inter 2010 ih izmlate bilo kada. Brazil 1982, Jugoslavija 1992, Milan 2005 mogu samo sami sebe da dobiju nikako neko njih. Ne mozes ih nadigrati.

                          Comment


                          • Ne verujem da neko misli da je tadašnja Barsa bila jača od ove... Šta više, nijedna generacija njihova nije bila jača od ove sadašnje!

                            Ronaldo, Figo, Stoičkov, Luis, Enrike, Gvardiola, Kouto, Baija, Nadalov stric...
                            Mesi, Iniesta, Vilja, Ćavi, Pujol, Pike, Dani Alveš, od skora Fabregas (igrali su i Ibrahimović i Eto'o) itd.

                            Sadašnji Španci u Barsi zvanični prvaci Evrope i Sveta, zlatno doba španskog fudbala! Ali dobro, uvek se više poštuju igrači kad završe karijeru... Mesi 3 puta zaredom najbolji igrač sveta. Zadnje 3 godine, 2 titule LŠ, 3 primere. I veoma dominantna igra.

                            Pa i kad se uzmu svi igrači, i imena su veća. A i biće veća kad ih svi još više cene po okončanju karijere... A kao tim da ne pričamo, šta bi ova generacija uradila toj.

                            Preterao sam i ja, nije tema za to, zabole me za Barsu ovde...
                            IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                            ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                            C'E SOLO L'INTER

                            Comment


                            • Originally posted by FresHMaN91 View Post
                              Nije to nista cudno ni za Hamburg ni za Salke, zna se da je Nemacka liga finansijski najstabilnija na svetu, te stoga klubovi svake godine prave dobar prihod... Siti je tek stupio na scenu, imaju tek novotvorenu bazu navijaca u svetu, i glavni njihov prihod je seik... Nista cudno sto Salke ima veci prihod od Sitija...
                              Naso si kome da objasnjavas.
                              Jasno mi je to odakle Salkeu prihodi, igrali su LS i daleko prosli, osvojili Kup, ispunili par bonusa kod Gasproma i rezultat je jasan kao dan.
                              A Za Hamburger mi je neobicno posto nista nisu napravili u sezoni, a imaju vise prihoda od Valensije i Napolija koji su bili zapazeni sto u Evropi sto u prvenstvu.

                              Comment


                              • Originally posted by Maric91 View Post
                                Naso si kome da objasnjavas.
                                Jasno mi je to odakle Salkeu prihodi, igrali su LS i daleko prosli, osvojili Kup, ispunili par bonusa kod Gasproma i rezultat je jasan kao dan.
                                A Za Hamburger mi je neobicno posto nista nisu napravili u sezoni, a imaju vise prihoda od Valensije i Napolija koji su bili zapazeni sto u Evropi sto u prvenstvu.
                                Kako ti nije jasno, Hamburg je jedini klub u regiji, pun stadion non stop, cene ulaznica velike, artikli svih vrsta idu lagano, prvi ozbiljan grad tek na 100 kilometara od Hamburga, imaju nov stadion prodali su ime i sponzorska mesta za ko zna koji novac i to ide na rate. Hamburg je ogroman centar i ogroman grad, nikada oni nece biti losiji finansijski od bilo kog tima kao sto su Valensija ili Napoli.

                                Comment

                                Working...
                                X