Announcement

Collapse
No announcement yet.

GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

    [quote author=L. Lawliet]
    Honda ima izdrzljiviji agregate... Hondini agregati duze traju.
    [/quote]

    Kenny "King" Roberts je rekao za Hondu da je to jedan od razloga zašto "Honda Motor Company" ima u svom nazivu i reč motor.

    Comment


    • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

      [quote author=L. Lawliet link=topic=2857.msg171533#msg171533 date=1285262008]

      Mislim ja. Ne znam koliko gledas Valentina van staze i koliko te zanimao uopste njegov odnos prema motoru ali recimo Valentino ozbiljno prica sa motorom. Vise puta si u girdu mogao da vidis Valentna kako se sklupcao uz motor i prica sa njim. Noc prije trke on uvijek svrati do motora da poprica sa njim i sl, da ne pominjem citav ritual oko motora kad izlazi na stazu.
      I samo se sjeti sad kad je potpisao za Ducati njegovog oprostajnog pisma u kojem se obraca M1ici kao zivom bicu i to ti je to.
      [/quote]

      To su sve rituali koji prizilize iz sujeverja, a to je karakteristicno za sve sportiste, zato im ja ne pridajem neki znacaj, vec na to gledam samo kao na zanimljivost.

      Comment


      • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

        [quote author=L. Lawliet link=topic=2857.msg171535#msg171535 date=1285262153]
        [quote author=nucle0 link=topic=2857.msg171521#msg171521 date=1285259049]
        Ako vi stvarno verujete u to onda dobro...
        Ali prema motoru se i treba odnositi kao prema bilo kojoj masini, a to sto je Lorenzo unistio jedan agregat i najverovatnije ce do kraja sezone morati da uzme i sedmi, vise izgleda kao da se nije bas najbolje snasao sa novim pravilima, a za Rossia ne znamo kako se snasao, jer je propustio cetiri trke pa ima dovoljnu zalihu motora.
        Jel onda mislite da se i Pedrosa odnosi bolje prema motoru ili jednostavno Honda ima izdrzljivije agregate?
        [/quote]

        Vjerujemo jer postoje objektivni razlozi da vjerujemo. Sve upucuje na to i zato je Valentino najbolji svih vremena bas zbog tog svog odnosa i ljubavi prema trkanju.
        Honda ima izdrzljiviji agregate od 2008 se zna da Yamaha i Ducati tope svoje agregate dok Hondini ne mogu da isporuce toliku snagu kao prethodno dvoje ali da Hondini agregati duze traju.
        [/quote]

        koliko se moze vidjeti u nekoliko zadnjih utrka Honda itekako ima vise snage od Yamahe, a bogami i od Ducatia ali ne sjebaje agregate kao oni a i za njih vazi pravilo 6 agregata za sezonu, sto ne znaci da ce mozda i njima u zadnjoj utrci zatrebat 7. agregat. A niko normalan ne bi lobirao za uvodjenje takvog pravila sa kojim bi mogli sebe sjebati.
        "Some dream to escape reality, some to change it forever. Power of dreams" Soichiro Honda

        Comment


        • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

          [quote author=RideHard link=topic=2857.msg171620#msg171620 date=1285281226]
          koliko se moze vidjeti u nekoliko zadnjih utrka Honda itekako ima vise snage od Yamahe, a bogami i od Ducatia ali ne sjebaje agregate kao oni a i za njih vazi pravilo 6 agregata za sezonu, sto ne znaci da ce mozda i njima u zadnjoj utrci zatrebat 7. agregat. A niko normalan ne bi lobirao za uvodjenje takvog pravila sa kojim bi mogli sebe sjebati.
          [/quote]

          U jednom trenutku sam stvarno razmisljao o ovom tvome postu i onda sam skapirao da ti nista nisi procitao sto se dolje pisalo i zato si napisao ovakav post, sto znaci da te mrzi da citas onako realno (%fsd%&j (%fsd%&j

          E sad pazi sezona 2008/2009 Ducati i Yamaha su topili svoje agregate i TADA Honda nije mogla da im parira po snazi i tada su Rossi/Stoner/Lorenco vodili glavnu rijec na stazu
          Pocetak 2010 i dalje Honda nije mogla da parira Yamahi (Ducati je morao da stavi RPM ogranicenje da ne bi topio agregat) ALI kako sezona odmice Yamahini agregati slabe a Hondini dalje nose veliku snagu

          Honda se ne moze zeznut sa ovim pravilom jer JEDINO njima ovo pravilo odgovara. Snaga motora svima slabi a njihovi motori ostaju netaknuti. Pedrosa nije ni takao svoj 6 agregat i jos uvijek shiba svoj 5 bez ikakvih problema kao sto se dalo vidjeti u Spaniji. Dakle cisto sumnjam 5 trka prije kraja da ce se ista promjenit jer on 5 vozi jos od brna. Zamisli cak ni Rand De Puniet nije takao 6 agregat.

          To je to sto sam ja pokusao da kazem dolje u postovima u cemu ti nisi vidio poentu. Vidim da navijas za Hondu ali moras biti realan ovo pravilo im ide na ruku sto je trenutno dobro po sampionat jer je jos otvoren i ako Lorenco ima dvije trke prednosti h5g6k8
          [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

          Comment


          • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

            znaci time je Honda pokazala da ima superiornu kvalitetu, a vjerovatno je onda Yamaha predhodnih godina lobirla pa je toliko pobjedjivala, a Rossi postao dosadan sa pobjedama. Moje vidjenje je da jednostavno neko pribavi tehnicka rjesenja i tad krene njihova era kao sto je bila era Honde pa opet neko drugi skonta neko bolje tehnicko rjesenje pa nastupi era tog proizvodjaca Kao posljednjih godina Yamaha ko zna mozda opet nastupi era Honde ili mozda Ducatia. Dok je Yamaha pobjedjivala sigurno nikom nije palo na pamet da kaze da su lobirali da budu njima povoljnija pravila. Ko Hondi garantuje da sljedece godine nece i ostali timovi nece podesit svoje agregate da budu izdrzljiviji i jaci od Hondinih?Zasto promjena pravila kojima DORNA mozda zeli da dosadnu Rossijevu dominaciju ucini zanimljivijom mora se protumaciti kao necije lobiranje, a nekao njihovom zeljom da utrke budu jos zanimljivije da privuku jos vise publike i sa time zarade vise love? Zar bi Honda kupovala inzinjere, mehanicare i menadzere iz drugih timova koji su se pokazali i djaba davala pare kad vec moze lobirati da se njima prilagode pravila?
            "Some dream to escape reality, some to change it forever. Power of dreams" Soichiro Honda

            Comment


            • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

              Mislim da Jamaha nije mogla a ni morala da lobira iz jednostavnog razloga - imala je Rosija. Teško je sada reći da li je doktor bio toliko iznad svih ili mu konkurencija nije bila posebno jaka, ali rezultat se zna. Opet, koliko je Honda zaštićena dokaz je Moto2. Čak i Supersport ima različite proizvođače, ali ovde to nije moglo. Ok, ide se na smanjenje troškova, ali zar niko drugi nije mogao da ponudi konkurentan motor sličnih karakteristika, pa i po cenu da se ugrađuje u šasije Morivakija, Sutera itd? Ne, samo Honda. Što se DORNE tiče, bolje da ne pišem sve što mislim. Najkraće, Honda je najbogatija fabrika i mogla je najviše da podmaže stvar, a to su magične reči u ušima onih lopova (setite se tragedije Šoje Tomizave). Pravilo šest agregata nije slučajno donešeno, već je rezultat temeljnog istraživanja i predviđanja. A Honda je dovodila stručnjake iz drugih fabrika kada je bilo jasno da njeni nisu dovoljno dobri, čak i sa vetrom u leđa.
              Na stranu sve to, osnovni razlog neuspeha Honde poslednjih godina je nedostatak pravog vozača (tu se vraćamo na priču o Pedrosi i svemu što je dobio od Honde). Naravno, tu su sami krivi, imali su Rosija i pustili ga da ode. Od tada, sem epizode Hejdena koja nije neka uteha, nisu imali pravog vozača.
              E, imaće ga sledeće godine.

              Comment


              • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                [quote author=RideHard link=topic=2857.msg171624#msg171624 date=1285284274]
                znaci time je Honda pokazala da ima superiornu kvalitetu, a vjerovatno je onda Yamaha predhodnih godina lobirla pa je toliko pobjedjivala, a Rossi postao dosadan sa pobjedama. Moje vidjenje je da jednostavno neko pribavi tehnicka rjesenja i tad krene njihova era kao sto je bila era Honde pa opet neko drugi skonta neko bolje tehnicko rjesenje pa nastupi era tog proizvodjaca Kao posljednjih godina Yamaha ko zna mozda opet nastupi era Honde ili mozda Ducatia. Dok je Yamaha pobjedjivala sigurno nikom nije palo na pamet da kaze da su lobirali da budu njima povoljnija pravila. Ko Hondi garantuje da sljedece godine nece i ostali timovi nece podesit svoje agregate da budu izdrzljiviji i jaci od Hondinih?Zasto promjena pravila kojima DORNA mozda zeli da dosadnu Rossijevu dominaciju ucini zanimljivijom mora se protumaciti kao necije lobiranje, a nekao njihovom zeljom da utrke budu jos zanimljivije da privuku jos vise publike i sa time zarade vise love? Zar bi Honda kupovala inzinjere, mehanicare i menadzere iz drugih timova koji su se pokazali i djaba davala pare kad vec moze lobirati da se njima prilagode pravila?
                [/quote]

                Evo za sve one koji misle da je Rosi manje vazan Dorni i da je ona ta, koja zeli da ucini sampionat interesantnim, zbog povecanja gledanosti.Sasvim suprotno od toga, Dorna zna da ce imati poprilican problem kada se Rosi povuce, jer je on izuzetno zasluzan zbog ogromne popularnosti ovog sporta.


                MotoGP boss thrilled by Valentino Rossi's Ducati switch
                MotoGP supremo Carmelo Ezpeleta has admitted Valentino Rossi’s Ducati deal is a massive boost for the premier class world championship.

                Rossi’s transfer to Ducati has already heaped huge attention on the 2011 campaign with Dorna now hoping to cash in on the dream collaboration between the two Italian icons.

                Rossi is undoubtedly the main box office attraction in MotoGP and pivotal to global TV audiences and live attendances.

                Speaking to MCN recently about Rossi’s move, Ezpeleta said: “First of all it is very good news that Valentino will stay for another two years. Secondly with Ducati it is a new challenge for him and a new challenge for Ducati.

                "New challenges always create expectations and big interest. It is really good news for our sport and we must say thanks to Valentino and Ducati.”

                Comment


                • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                  Ipak Rossi sam nije zasluzan za svoj uspijeh, Honda je prije dominirala uglavnom spojem dobrog vozaca i Jeremya Burgessa. Mislis da bi Rossi sam mogao od Yamahine kante napraviti pobjednicki motocikl? Honda je pobjedjivala i prije Rossija, a najveca greska se pokazala sto su bili previse kruti i olako shvatili da ima prvo odlazak Jeremya nece predstaljati problem pa su ga pustili da ode, a onda sto su dozvolili i da Rossi koji je fenomenalan vozac ode iz tima. Hvala bogu pa su u Hondi malo presli preko svog ponosa pa odlucili da kupe neke tehnicare i inzinjere koji su se pokazali vrijednima.
                  Moto 2 je pokazao da bas to sto su se odlucili na takav potez da je privuklo dosta zainteresovanih koji su se ukljucili i sad imamo najbrojniji start ikad cak 40 vozaca. Sad sto je to Honda to je moguce da su lobirali, a sad ko i nebi u DORNI je svejedno cija ce masina biti samo nek budu napete utrke.
                  A iz super sporta se Hondina masina najbolje pokazala sa visegodisnjim pobjedama.
                  Sto se Pedrose tice vjerujem da bi ga Honda rado zamjenila i da zbog toga i dovode Stonera u tim nebil se i Pedrosa malo razdrmao da vidi da vise nije mu toliko sigurno mjesto u timu i ako ga Repsol gura u Hondi.

                  I opet pitam ko garantuje Hondi da sljedece godine Yamaha i Ducati nece imat isto izdrzljive ali jace motore od Honde?
                  Isto se tako moze reci da je Suzuki lobirao to pravilo jer oni imaju veci broj novih agregata na raspolaganju pa da se na kraju sezone i oni uguraju medju prve i budu na postolju.
                  "Some dream to escape reality, some to change it forever. Power of dreams" Soichiro Honda

                  Comment


                  • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                    [quote author=vesna8.11 link=topic=2857.msg171645#msg171645 date=1285318577]
                    Evo za sve one koji misle da je Rosi manje vazan Dorni i da je ona ta, koja zeli da ucini sampionat interesantnim, zbog povecanja gledanosti.Sasvim suprotno od toga, Dorna zna da ce imati poprilican problem kada se Rosi povuce, jer je on izuzetno zasluzan zbog ogromne popularnosti ovog sporta.
                    [/quote]

                    Upravo to. Pogotovo kad sad predje u Ducati i kad se spoje Valentinovi navijaci koji navijaju za njega sta god vozio kojih je do sad bilo barem 50% navijaca sa navijacima koji navijaju za Ducati ko god ga vozio mislim da ce biti fenomen Ferraria u F1 i bas bi DORNA marila za Hondin lobi naspram Ducatija i Rossia
                    "Some dream to escape reality, some to change it forever. Power of dreams" Soichiro Honda

                    Comment


                    • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                      Samo da nesto razjasnimo, ja ne mislim da Honda, samim tim sto je najjaca kompanija, ne treba da radi onako kako smatra da je najbolje za nju.
                      Imaju najizdrzljivije agregate? Pa sta sa tim? Da li je neko zabranio Yamahi i Dukatiu da naprave isto tako izdrzljive agregate? Nije.A znali su za novo pravilo.I imali su dovoljno vremena .
                      Zasto su sebi dozvolili da dodju u situaciju da mozda, imaju problema sa zavrsetkom sezone. Sami su krivi, a ne Honda.
                      A sto se tice Pedroze, ne mislim da je manje dobar vozac od Stonera. I dobro je sto ce ostati i naredne dve godine u Hondi, a dolazak Stonera ce samo povecati takmicarski duh izmedju njih dvojice.

                      Comment


                      • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                        [quote author=vesna8.11 link=topic=2857.msg171649#msg171649 date=1285319623]
                        Samo da nesto razjasnimo, ja ne mislim da Honda, samim tim sto je najjaca kompanija, ne treba da radi onako kako smatra da je najbolje za nju.
                        Imaju najizdrzljivije agregate? Pa sta sa tim? Da li je neko zabranio Yamahi i Dukatiu da naprave isto tako izdrzljive agregate? Nije.A znali su za novo pravilo.I imali su dovoljno vremena .
                        Zasto su sebi dozvolili da dodju u situaciju da mozda, imaju problema sa zavrsetkom sezone. Sami su krivi, a ne Honda.
                        A sto se tice Pedroze, ne mislim da je manje dobar vozac od Stonera. I dobro je sto ce ostati i naredne dve godine u Hondi, a dolazak Stonera ce samo povecati takmicarski duh izmedju njih dvojice.
                        [/quote]

                        Upravo to hocu da kazem al neki koji misle da su u pravu u svemu i kad njima ne ide na ruku vide teoriju zavjere i lobiranja. Ko je Hondi garantovao da ce Rossi da se polomi i da ce se za sampionsku titulu boriti Pedrosa i Lorenzo, a ne Lorenzo i Rossi, a Pedrosa da bude neko ko ce vrijebati koju pobjedu? Ko im je garantovao da ce Pedrosa padat pa time izgubiti dragocjene poene koje je tesko nadoknatiti u takvoj konkurenciji?
                        Za Pedrosu se slazem da je dobar vozac al mu je falilo borbenosti koju je imao u manjim kategorijama, a nije ima ni dovoljno kvalitetan motor. Nadam se da ce ga Stoner kad dodje u tim jos vise razdrmati i probuditi ga da bude jos borbeniji. I sad kad se Honda poslozila sto je bilo ocekivano od nje i pocela pobjedjivati odjednom se javljaju teorije zavjere da lobira nova pravila ovo ono.
                        "Some dream to escape reality, some to change it forever. Power of dreams" Soichiro Honda

                        Comment


                        • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                          [quote author=3006 link=topic=2857.msg171641#msg171641 date=1285317339]
                          Mislim da Jamaha nije mogla a ni morala da lobira iz jednostavnog razloga - imala je Rosija.
                          [/quote]

                          Dan kad objasnis to nekim ljudima je dan kad cu da dobijem na loto, ne mogu da vjerujem da neko i dalje misli da je Rossi
                          pobjedjivao zbog motora ajde zbog Honde ali Yamaha i da je sve to zbog Jerry Burgesa jer je on razvio masinu Valentino i Masao Furosawa su samo gledali i ucili. Zvanicno odustajem od slicnih diskusija prosto postaje smijesno $#^%RT

                          Sto se tice pravila ako u trkanju ne mozes da ispoljis svu svoju snagu cemu onda trkanje. Onda gubi smisao. Honda ne umije da
                          napravi jaci motor od Yamahe i Ducatia i sad treba da se pravi kvalitetniji. Ljudi ovo je MotoGP prototipi treba inzinjerima dati shansu da naprave najaci motor pa nek u Superbikeu prave motore koji ce da izdrze i citavu sezonu ako im treba. Ovo treba da bude poligon za testiranje nezamislivog i da bude kvalitetno trkanje. Ogranicenje broja agregata nista nije bolje od elektronike. Sve se radi da se ogranici uticaj vozaca i ne znam kako se nekome svidja ovo pravilo makar i bio zanimljiv sampionat na kraju.

                          Da se nadovezem na 3006 mislim da ce iduce godine Honda da dobije odlicnog vozaca i jedva cekam da vidim sto moze da
                          uradi od samog pocetka. Ja mislim dosta.
                          I jos neshto ako treba da pratimo GP zbog agregata i elektronike onda ne vidim poentu GP-a. 7&@%q
                          [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                          Comment


                          • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                            LL, nisi razumeo o cemu pisem.Jednostavno, sadasnji svet tako funkcionise.
                            Najjaci odlucuju i o mnogo vaznijim aspektima zivota nego sto je sport.Uzmimo samo primer vojnog lobija.
                            A tu se radi o zivotu ili smrti hiljade ljudi.
                            Nisam kazala da mi se ovo pravilo dopada, vec da odlucuje onaj ko ima najvise novca, i da je to jednostavno tako,pa stoga to i moramo prihvatiti.
                            I da li je to cudno?
                            Po meni bi bilo cudno da ne rade onako kako je za njih najbolje.
                            Iako je ovo sport, onaj cuveni fer-play, odavno ne postoji.
                            Cim se u sport uvukao ogroman novac, sve drugo je moralo da se povuce.
                            Ko to ne razume,tesko ce se snaci u sadasnjici.

                            Comment


                            • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                              [quote author=L. Lawliet link=topic=2857.msg171654#msg171654 date=1285322377]
                              [quote author=3006 link=topic=2857.msg171641#msg171641 date=1285317339]
                              Mislim da Jamaha nije mogla a ni morala da lobira iz jednostavnog razloga - imala je Rosija.
                              [/quote]

                              Dan kad objasnis to nekim ljudima je dan kad cu da dobijem na loto, ne mogu da vjerujem da neko i dalje misli da je Rossi
                              pobjedjivao zbog motora ajde zbog Honde ali Yamaha i da je sve to zbog Jerry Burgesa jer je on razvio masinu Valentino i Masao Furosawa su samo gledali i ucili. Zvanicno odustajem od slicnih diskusija prosto postaje smijesno $#^%RT
                              [/quote]

                              Kad ti shvatis da Rossi nije toliki cudotvorac da bi bez Burgessove pomoci mogao pobjedjivati mozda i dobijes na lotu. Da mu Burgess nije toliko bitan ne bi se on rukama i nogama borio i uslovljavao novi tim u koji treba da predje da dovedu i Burgessa i njegove tehnicare. To je uslovio kad je prelazio u Yamahu i to je uslovio kod prelaza u Ducati. Mada mu Ducati to nije odma udovoljio al ih je Rossi sigurno ubjedio da mu je Burgess potreban. Da mu nije bitan za pobjedjivanje rekao bi mu hvala na dosadasnjoj saranji i dovidjenja. Al je skontao da prelaskom u Yamahu koliko god on bio talentovan i znao prenjeti tehnicarima sta nije kako treba sa onim Yamahinim inzinjerima i tehnicarima koji nisu znali poslozit motor nebi ostvario ono sto je do sad ostvario. A pod vodstvom Burgessa da je ostao u Hondi Perosa bi sigurno vec imao koju titulu sampiona garantovano.
                              I zar mislis da je lobiranje u DORNI tako jeftino da plati cak i Honda, a da nema nikakve garancije da Yamaha i Ducati nece napraviti jednako izdrzljive masine i jace od Honde i da nece pobjedjivati? Ko jos ima toliko para na bacanje ko da su celnici DORNE toliko jeftini da ih se ide potplacivati ko da ides kupovat zvake na trafiku, a nemas nikakve garancije da ces imati koristi od toga? KO bi davao pare za dovodjenje Inzinjera, tehnicara, vozaca sampionskog kalibra kao sto je Stoner da pojaca ekipu i to sve masno platiti kad mozes "jeftino" lobirati kod celnika DORNE i umjesto Stonera doves Depunieta koji je jeftiniji, a isto se zestoko bori ili ostaviti Doviziosa u timu i tehnicare i inzinjere koji nisu mogli posloziti Hondu da bude sampionski motor? I ako su celnici tako jeftini da se kod njih lobira zasto onda to ne moze Yamaha ili Ducati da dodje i da lobiraju.
                              Podji od sebe bil ti dao pare za nesto sto nije zagarantovano ako si toliko lud onda otidji u kladionicu i uplati 10.000€ na utakmicu Manchester United - West Ham da ce WH pobjediti na gostovanju kod MU.
                              "Some dream to escape reality, some to change it forever. Power of dreams" Soichiro Honda

                              Comment


                              • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                                Logično je da Džeremi ide sa Rosijem (mada bih voleo da u Dukatiju ne sarađuju, da vidimo ko je bio jači u tom tandemu). Ako može da bira naravno da će izabrati najboljeg. To što Rosi nije imao pravog konkutenta (sada sam na*ebao) ide samo njemu u prilog, ali pišu se titule. Titule koje su trebale da budu Hondine. Honda jeste najpoznatije ime sveta motociklizma, Honda pravi i prodaje izuzetno kvalitetne motore, Hondina prodaja je najjača u svetu, ali... Mnogo novca, malo titula.

                                Comment

                                Working...
                                X