Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa poenta je da je Covic pitao BIA dal da se id na mec ili ne, ona nije podlozna Covicu. Jel majka svih Srba pitala BIA da ide na koncrt koji je otpevala. Da l je Mornar dosao u BG posle paljenja srpske zastave. I ono naj bitnije na koji nacin je Srbima bila ugrozena bezbednost? Kako bi bilo kome u to vreme bila ugrozena bezbednost dole?

    Ako se bude igrao novi mec,on se nece igrati, mada postoji mogucnost kao sto sam pisao pre da je to bilo skrecanje paznje sa nekih bitnijih stvari nego sto je kosarkaska utakmica ali i taj zakon kojije usvojen a to je Krusik i Jovanjica o kojima niko vise ne prica.

    Ovo ce postati presedan i samm tim pocetak kraja, posto se u nekoj bliskoj buducnosti moze desiti da s neki isti ali i drugi klubovi budu vodili ovim stvarima. Potpuno nebitno i lose uradjeno. A cutanje visokih figura u drzavi mi daj za pravo da je ovo bilo smisljeno izmedju njih, Covic I Bokan moguce da su bile zrtve koje su iskoriscene,neko ce imati benefite a neko ce biti izjeban.

    Obrni ili okrni ceka nas jos jedan nenormalno lud PO gde ce biti svega i svacega i nova mrznja je ocigledno napravljena. To je kao kad se dve seljacine ili seljaka svadjaju oko medje, jedan ce dobiti na sudu ali je problem sto odnosi vise nikad ili ne bar u skorijoj buducnosti biti dobri. Da li je vredela jedna usrana utakmica toga? Sumnjam...'

    Svakako mislim da ovo nije Covic smislio, nema on tu snagu, i kazem da je ovo skroz nepotrebna stvar. Mi smo sampioni i treba tako da se ponasamo... kad je najteze, izadjes na teren i pobedis...
    Last edited by Karamazov; 14-01-20, 13:59.
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Ne polazim ni od jedne pocetne pretpostavke koju bi onda pokusavao na svaki nacin da dokazem, nego polazim od toga sta se desilo i sta je stavljeno na sto, pa iz toga da se rekonstruise cela situacija sto realnije bez navijackog prizvuka. Zamislite samo da je kontra situacija, da je neki drugi klub preskocio da dodje u Beograd jer im je njihova sluzba uradila procenu rizika da je opasno, iako bi im mi garantovali potpunu bezbednost, nego bi oni zeleli da se utakmica odigra u nekom drugom terminu koji nama manje odgovara i remeti nam igranje u drugim takmicenjima.
      Po meni je to malko neozbiljno i svako bi to koristio kada god moze, tako ne moze da funkcionise liga. Procenu rizika moze da uradi samo organizator kada sagleda sve mere koje ce preduzeti...ako ne verujes organizatoru pa onda ne mozes sa njima da budes u ligi, prosto i jednostavno.

      Sigurno da je dodatno zakomplikovalo i to neodazivanje iz ABA, ako je to uopste istina, ali trebalo je da se jasnije odrede. Situacija nije uopste bila jednostavna, a lako je dokuciti da sve sto se desavalo imalo politicki prizvuk, koliko god Nebojsa tvrdio da to nije slucaj. Ne volim ni ove kod nas niti one kod njih, a s obzirom da imaju precutni pakt o nenapadanju uopste mi nije strano da su oni sve to sami zakuvali, a na stetu svih ostalih pa da se tu Nebojsa nije mnogo ni pitao.

      Comment


      • Originally posted by 弱肉強食 View Post
        Kako vlada neki fenomen samomržnje medju Srbima, vlada i medju zvezdašima. Ovaj mmajstor ako je zvezdaš, jbg onda.

        .
        Gde ti vidis samomrznju leba ti.
        Ako sam zvezdas onda je moje pisanije relevantnije nego da nisam zvezdas jel tako? Ili ako sam zvezdas onda moram da priznam da moje govno manje smrdi samo zato sto je moje? Pre nego navijac, trudim se pre svega da budem covek jer se jedino tako osecam slobodnim i svojim, to bih i tebi savetovao.

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post
          Ne polazim ni od jedne pocetne pretpostavke koju bi onda pokusavao na svaki nacin da dokazem, nego polazim od toga sta se desilo i sta je stavljeno na sto, pa iz toga da se rekonstruise cela situacija sto realnije bez navijackog prizvuka. Zamislite samo da je kontra situacija, da je neki drugi klub preskocio da dodje u Beograd jer im je njihova sluzba uradila procenu rizika da je opasno, iako bi im mi garantovali potpunu bezbednost, nego bi oni zeleli da se utakmica odigra u nekom drugom terminu koji nama manje odgovara i remeti nam igranje u drugim takmicenjima.
          Po meni je to malko neozbiljno i svako bi to koristio kada god moze, tako ne moze da funkcionise liga. Procenu rizika moze da uradi samo organizator kada sagleda sve mere koje ce preduzeti...ako ne verujes organizatoru pa onda ne mozes sa njima da budes u ligi, prosto i jednostavno.

          Sigurno da je dodatno zakomplikovalo i to neodazivanje iz ABA, ako je to uopste istina, ali trebalo je da se jasnije odrede. Situacija nije uopste bila jednostavna, a lako je dokuciti da sve sto se desavalo imalo politicki prizvuk, koliko god Nebojsa tvrdio da to nije slucaj. Ne volim ni ove kod nas niti one kod njih, a s obzirom da imaju precutni pakt o nenapadanju uopste mi nije strano da su oni sve to sami zakuvali, a na stetu svih ostalih pa da se tu Nebojsa nije mnogo ni pitao.
          Nije direktno vezano za ovaj slučaj ali treba razmisliti: Država (institucije) brinu o svojim građanima koji putuju u inostanstvo, i izdaju obaveštenja u kojima savetuju da se ne ide u određenu državu zbog nestbilnosti. USA izdaje obaveštenje, savetuje građane da ne idu ngde ili da hitno napuste određeno područje, da se jave u najbližu ambasadu i tt. Gledano iz tog ugla, država (nadležne institucije) su aktivne u proceni situacije u okruženju zbog samog uticaja na državu Srbiju i svakako su pozvani da upute upozorenje. Jedini koji može da garantuje bezbednost u nekoj državi su institucije te države (to je drugi parr opanaka od procene).
          Inače Ivan je 100% u pravu, samo da je predsedništvo ABA poslalo papir u kome navodi da CG institucije garantuju bezbednost i da će se utakmica održati u predviđenom terminu - sve bi bilo kristalno jasno, Zvezda bi morala da se pojavi ili kompletna kazna ima smisla. Svakako da to nije posao sekretarice u predsedništvu već tela koje ima ovlašćenja da donese odluku.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Naravno da ne moze tako da funkcionise liga i ako si citao ovu poslednju odluku ABA lige ima napomena da SD ABA lige mora da bude dostupan klubovima stalno i da pravovremeno odgovara na njihove upite. Prakticno su priznali da je postojala rupa u propisima koji je Nebojsa iskoristio.
            Slazem se da procenu rizika radi domacin utakmice ali u ovom slucaju to nije tako jednostavno. Evo hipoteticki da treba ti da odlucis kome bi vise verovao PG policiji ili BIA? Ma sta ja mislio o Covicu on je ovde uradio jedino sto je mogao da bi sklonio odgovornost sa sebe. Da nije otisao zbog dopisa BIA on bi bio kriv, da je otisao i pored dopisa BIA opet bi on bio kriv ako se nesto kojim slucajem desi. Ovako je radeci besmislenu stvar(zvanicno trazeci odlaganje utakmice) prakticno pokrio sebe. Jer da je ABA odgovorila kao sto je trebala i rekla da PG policija garantuje bezbednost on bi imao pokrice sto je otisao i pored dopisa BIA.

            Naravno da je istina da ABA nije odgovorila na zvanicni dopis KKCZ. Pa i sami su to priznali u ovoj odluci.

            Comment


            • Sve te pravne zackoljice ne mogu umanjiti cinjenicu da je Zvezda ovim potvrdila da je prikljucak Sns i da je igracka u rukama odredjenih interesnih grupa a da je Covic prinudjen na ovakvo ne fer ponasanje jer mu je fascikla sa njegovim krivicnim djelima u fioci i mora da gusla kako drugi oce. Otuda i stalna obaveza da tri puta dnevno obilazi razne ruzicaste televizije u kojima pljuje malo opoziciju malo protivnike.

              Comment


              • Originally posted by Ganac View Post
                Nije direktno vezano za ovaj slučaj ali treba razmisliti: Država (institucije) brinu o svojim građanima koji putuju u inostanstvo, i izdaju obaveštenja u kojima savetuju da se ne ide u određenu državu zbog nestbilnosti. USA izdaje obaveštenje, savetuje građane da ne idu ngde ili da hitno napuste određeno područje, da se jave u najbližu ambasadu i tt. Gledano iz tog ugla, država (nadležne institucije) su aktivne u proceni situacije u okruženju zbog samog uticaja na državu Srbiju i svakako su pozvani da upute upozorenje. Jedini koji može da garantuje bezbednost u nekoj državi su institucije te države (to je drugi parr opanaka od procene).
                Pa slazem se sa ovim. Ta odluka drzave je izostala. BIA to nije, oni daju strucnu procenu iz svog domena, a takvu odluku donosi ministarstvo. Procitaju procenu strucne sluzbe, pa dodatno procene da li na bazi nje treba da se donosi neka odluka za gradjane ili ne. BIA ne donosi odluke, ili bar ne bi trebalo da donosi odluke, sto u ovom slucaju nisam siguran da li su u Srbiji stariji kokoska ili jaje, ali je jasno sta bi trebalo da bude starije. BIA ne bi smela da bude iznad drzave.


                Originally posted by Ganac View Post
                Inače Ivan je 100% u pravu, samo da je predsedništvo ABA poslalo papir u kome navodi da CG institucije garantuju bezbednost i da će se utakmica održati u predviđenom terminu - sve bi bilo kristalno jasno, Zvezda bi morala da se pojavi ili kompletna kazna ima smisla. Svakako da to nije posao sekretarice u predsedništvu već tela koje ima ovlašćenja da donese odluku.
                I za ovo se slazem ukoliko je tacno. Zato smo i dobili manju kaznu.
                Ali trebalo je da odemo zato sto isto tako nije postojala odluka o odlaganju.

                Comment


                • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                  Sve te pravne zackoljice ne mogu umanjiti cinjenicu da je Zvezda ovim potvrdila da je prikljucak Sns i da je igracka u rukama odredjenih interesnih grupa a da je Covic prinudjen na ovakvo ne fer ponasanje jer mu je fascikla sa njegovim krivicnim djelima u fioci i mora da gusla kako drugi oce. Otuda i stalna obaveza da tri puta dnevno obilazi razne ruzicaste televizije u kojima pljuje malo opoziciju malo protivnike.
                  A vaša je u Bariju u fioci pa kad se otvori ode Milo četnik na robiju. A ode i onaj drugi što Zeta teče kud on reče. Otuda i obaveza da se oduzimaju svetinje i osniva raskolnička crkva da ne zakucaju Talijani na vrata zbog saradnje sa kalbrijskom 'ndranghetom.

                  Nije ni čudo što se puštaju muda ovuda kada radiš za kalabrijsku mafiju koja je najjača na svetu.

                  Platio je Milo ali predmet nije u skolnjen samo je na čekanju. Jedina država u Evropi kojom upravljaju osvedočeni mafijaši, ali dobro, lakše će izadti kad su ucenjeni pa ih zato drže.

                  Mi smo doživeli da nam sole pameti Crnogorci gde po glavi stanovnika ima više krimosa nego bilo gde u Evropi. Jbm ti Balkan
                  Last edited by Cassius Clay; 14-01-20, 14:28.

                  Comment


                  • Za politiku imate donji deo foruma.

                    Molim vas bez toga i još jednom da vas zamolim za kulturu dijaloga.

                    Comment


                    • Originally posted by Ivan9 View Post
                      Naravno da ne moze tako da funkcionise liga i ako si citao ovu poslednju odluku ABA lige ima napomena da SD ABA lige mora da bude dostupan klubovima stalno i da pravovremeno odgovara na njihove upite. Prakticno su priznali da je postojala rupa u propisima koji je Nebojsa iskoristio.
                      Slazem se da procenu rizika radi domacin utakmice ali u ovom slucaju to nije tako jednostavno. Evo hipoteticki da treba ti da odlucis kome bi vise verovao PG policiji ili BIA? Ma sta ja mislio o Covicu on je ovde uradio jedino sto je mogao da bi sklonio odgovornost sa sebe. Da nije otisao zbog dopisa BIA on bi bio kriv, da je otisao i pored dopisa BIA opet bi on bio kriv ako se nesto kojim slucajem desi. Ovako je radeci besmislenu stvar(zvanicno trazeci odlaganje utakmice) prakticno pokrio sebe. Jer da je ABA odgovorila kao sto je trebala i rekla da PG policija garantuje bezbednost on bi imao pokrice sto je otisao i pored dopisa BIA.
                      Jel pokrio sebe od zakona ili od nekoga ko mu je "dobronamerno rekao" da bi bilo bolje da se ne ode?
                      Za zakon uopste nije morao da ceka odluku ABA....i ovako i onako je uvek odgovoran organizator a s obzirom da nije postojala odluka drzave da se ne ide on nikada ne bi bio ni za sta kriv. Toboze sam je trazio dodatno procenu odavde. Tako da sam misljenja da je pokrio sebe od nekog drugog, ne uzimajuci u interes klub koji predstavlja.

                      brisi Stojance ako mislis da treba.

                      Comment


                      • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                        Sve te pravne zackoljice ne mogu umanjiti cinjenicu da je Zvezda ovim potvrdila da je prikljucak Sns i da je igracka u rukama odredjenih interesnih grupa a da je Covic prinudjen na ovakvo ne fer ponasanje jer mu je fascikla sa njegovim krivicnim djelima u fioci i mora da gusla kako drugi oce. Otuda i stalna obaveza da tri puta dnevno obilazi razne ruzicaste televizije u kojima pljuje malo opoziciju malo protivnike.
                        Sad si poentirao.
                        Tako i hanuma u mene,kad joj padnu u vodu sve optužbe,seti se da sam pre tri godine dosao pripit sa zurke.

                        Comment


                        • Ne moze se porediti USA gde ljudi idu u zemlje gde su ratovali ili gde pritiskaju vlade itd sa odlaskom srpskog kluba u bratsku Crnu Goru!!! To prosto nije ni 1% istog.

                          Ne treba dumati glavu oko ovih odluka, bice kako kazu oni od gore i to je to. Nije ovo cak ni toliko bitno kad se malo bolj pogleda stanje, ovde nije stvar ove utamkice vec legitimiteta dal je ova liga odrziva,po meni treba treca strana da uzme uzde, posto je ocigledno da c se vodeci klubovi drzati mahinacija i da su kazne voma slabe i da posle sranja u finalu, nastavice se sa istom primenom ..ocigledno rukovodstvo ABA je slabo i nema svoje ja, tako da se izrazim...mislim da ratovi klanova tek predstoje, sto opet odovdi do nacione netrpeljivosti , posto ovo ocigledno za narod ovde nije sport, vecpitanje politicko..ruku na srce, dugo je i trajalo...ako se ne nadje kompromis ipak cemo se vratiti svojim ligama i slede neke promene koje ce se odraziti na kvalitet ove lige, koja je do finala prosle godine bila poprilicno stabilna... Dva otrova su svakako Bokan i Covic, kad bi se oni pomirili nekako,bilo bi sve drugacje...ali to se nece desiti....sem ako ne bude uticaja vlasti a toga nece biti...
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                            Sve te pravne zackoljice ne mogu umanjiti cinjenicu da je Zvezda ovim potvrdila da je prikljucak Sns i da je igracka u rukama odredjenih interesnih grupa a da je Covic prinudjen na ovakvo ne fer ponasanje jer mu je fascikla sa njegovim krivicnim djelima u fioci i mora da gusla kako drugi oce. Otuda i stalna obaveza da tri puta dnevno obilazi razne ruzicaste televizije u kojima pljuje malo opoziciju malo protivnike.
                            Za razliku od KK Buducnost i Bokana koji su apsolutno nezavisni...
                            Sto se Covica tice, ima i on fascikle, ali se ipak zna ko vozi traktor, a ko otvara kapiju. Isto je i u CG, tako da ne kapiram sta hoces da kazes.
                            Po meni, kazna bi trebalo da bude 20:0 i dovidjenja... eventualno da CZ pokrije troskove sudija...

                            Comment


                            • Ne vrede ovde nikakvi argumenti , niti ukazivanja na delove odluke koji se odnose na ne reagovanje predsedništvo Aba lige na zahtev kkcz..

                              To konstatuje disciplinski sudija, žalbeno veće ali ne vredi.

                              Onda ostaje jedino onaj Urošev argument... NAŠI su u pravu, zato što su naši. Tačka

                              Bio sam uveren da nikad ovako nešto neću napisati ali količina licemerja prelazi moj , inače prilično visok stepen spremnosti da uvažim drugačije mišljenje ...

                              Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                              Comment


                              • @Samo Zvezda
                                ovde je rec o razlogu za neodigravanje utakmice, a ne o propustima rukovodstva ABA lige kojeg je verovatno bilo.

                                Ako vratimo film unazad, odlazak u Podgoricu uopste nije zavisio od eventualnog saopstenja ABA lige.....

                                Comment

                                Working...
                                X