Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Samo Zvezda View Post
    Odluka da kkcz ne ide u PG nije Čovićeva , ma koliko se on trudio da to tako predstavi... Šakota je na kzn posle Bajerna bio prilično jasan o neodlsku u PG...



    Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
    Mogao je Šakota prdnuti u čabar da nije dobio instrukcije od "velikog štrumfa".

    Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

    Comment


    • Originally posted by Samo Zvezda View Post
      Odluka da kkcz ne ide u PG nije Čovićeva , ma koliko se on trudio da to tako predstavi... Šakota je na kzn posle Bajerna bio prilično jasan o neodlsku u PG...



      Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
      Naravno, i to ovaj polunovinar odlično zna ako se iole bavi svojim poslom ali taj deo istine ga ne inzeresuje koliko pretpostavke o tome šbbkbb.
      Burek i klase informer novinar.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
        Mogao je Šakota prdnuti u čabar da nije dobio instrukcije od "velikog štrumfa".

        Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

        Prijatelju, nas vrli preCednik je danima najavljivao odlazak u CG da podrzi nas narod dole na Badnje vece, njegovi botovi danima na drustvenim mrezama hvalospevi o hrabrosti njihovog vodje da bude uz narod. Jutros u 10 h svi ocekuju njegovu objavu da ide dole, kada ono cvrc Milojka, ja ne idem i ratni govor kako ce on jebati mater svima u regionu kako komsijama tako i stranim silama. Botovi u extazi.

        I ti sada kazes da je klub samostalno odlucio da ne ide dole, tj da nisu imali instrukcije sa najviseg vrha da slucajno ne krenu dole.

        Cena te politicke igre je gubitak utakmice ,a da se igralo pa makar bile i protivtenkovske mine na parketu dobili bi ove iz PG vrlo ubedljivo, a kako bi posle nasi igraci izasli iz dvorane , ostaje misterija.

        Cisto kosarkaski forma naseg tima i tima protiv koga smo igrali mozemo videti samo u poslednja 48 h, mi dobijamo EL mec sa 30 razlike, Buducnost spasava zivu glavu u penal zavrsnici protiv trenutno najslabije ekipe ABA LIGE.

        Dobro ce naplatiti KKCZ ovu igru koju nam je nasa drzava nametnula, a o tome kada dodje vreme.

        Comment


        • Originally posted by 弱肉強食 View Post
          Ekonomija nam je u lošem stanju? Pa je l mi igramo sa Švedskom i Danskom plus Island ili sa Crnom Gorom, Hrvatskom i Slovenijom.

          Dokazi su neoborivi, nikakav spin tu ne prolazi. Kada za 20 godina ex-yu protivnici uzmu 4 titule, jasno je da nema nikakve prednosti igranje tog takmičenja.

          Naveo sam već 2 privatna kluba spremna da ulože jednako Krki i Primorskoj.

          Naveo sam kojim putem bi ušao novac u košarkaške klubove. A kada novca ima za Radnički iz Niša, Zvezdu, Surdulicu, Vranje, malo manje uloženog novca u košarku bi dalo bolji rezultat.

          Evoligaško mesto drže Srbi koji imaju najjače klubove koji su redovni u EL.

          Srbija bi ostala sa EL mestom to je jasno kao dan, dok bi ostali morali da se bore na neke druge načine. Osvajanjem Evrokupa i licencama.

          Jer Evroligi je jasno ko je najjači savez u regionu, i jasno im je ko je konstantno u Evropi.

          Znaju ko ima 20k navijača po utakmici kada hoće, znaju ko ima infrastrukturu, znaju da je tu skoro bio f4.

          Sve te priče o propasti bez ABA, propali bi samo ostali još više(iako su ionako pukli).

          Naravno Rićma koga lično gotivim a sa kim se ne slažem vuče sve ovo iz svog ružičastog poimanja svega što ima veze sa ex-yu i jugonostalgije, a istovremeno misli da ja ovo iracionalno gledam nacionalistički.

          Ti grešiš jer ti se sve bazira na projekcijama koje nisu verifikovane empirijski.

          I ovako se sve svodi na večite rivale koji pišaju u usta i osvajaju ligu u nizovima dok su drugi vodonoše i epizodisti. Usere svakih par godina neku ekipu, svi ostali imaju titula kao FMP/Refleks i Hemofarm.

          Sad ti reci koja je tačno prednost dominirati i razigravati šabanezere iz regiona neke Krke umesto domaćih timova?

          Ja ti sada kažem da i Zlatibor i Sloboda da igraju prvu ligu mogu više od Krke da ulože jer su PRIVATNI klubovi.

          Liga bi bila GLEDANIJA tj bili bi prenošeni na TV. Samim tim ulaze u obzir veći novci i promocija, sponzorstva. Ti porediš sada situaciju.

          A ko zna ko bi ušao u VOJVODINU iz SNS čiji bi beting partner naprasno postao Meridian bet, a sponzor neki EPS neki kurac palac.

          Tako da su ti ta predvidjanja jako neprecizna.

          Ko će da ulaže u lige koje nema na tv? Pusti ti na tv Prva Liga Srbije pa ćeš da vidiš kako će se okupti kapital oko klubova.

          Neki će biti SNS instalcije, neki privatni kao gorepomenuti.
          30ti i vec koji u celoj Evropi, nismo u stanju da razvijemo kosarku van Beograda sto se i pokazalo u poslednjih skoro 7 godina.

          Pa sta ako se ulaze u Radnicki? Uvek je bolje igrati sa Hajdukom, Mariborom, Olimpijom i Zeljeznicarom nego sa lokalnim SNS prcijama. Zna se ko tu ima veci potencijal i mnogo veci budzet. To je neuporedivo. Ko kad bi rekao da bi Poljska imala veci ekonomski rast da nisu u EU.

          Ni Borac ne moze da se podigne na nivo Krke. Bolje biti drugi/treci u Sloveniji nego 5/6i u Srbiji.

          Partizan bi ostao bez tog mesta u Evroligi da nisu igrali ABA ligu i da su ostali na KLS. Zato su se i prikljucili usred raznih pritisaka sa svih strana.

          Rad Saveza je totalno irelevantan za ucesce u Evroligi. Tu se gleda samo jedna stvar-finansije. Ovo je sve sprovodjenje dugorocnog plana Djordjija, nikada oni nisu na nas ozbiljno racunali i najbolji pokazatelj se desio kada je Prokom umesto Partizana dobio A licencu.

          Mi nismo finansijski jaki da razvijemo vise od 3-4 kluba koji mogu da konkurisu za visok plasman u regionalnoj ligi. I to je skroz ok, jer i druge zemlje daju slican broj timova a nema tu velike razlike u kvalitetu timova. Bukvalno bi KLS postala dosadnija spanska liga. Poenta je da ce i veciti da budu slabiji timovi u KLS nego sto bi bili u ABA ligii. Kada imas gomilu losih timova koji su amaterski nivo i nisu u mogucnosti da izvrse veca ulaganja, nece veciti da postanu bolji nego losiji zato sto nemaju dovoljno jakih meceva u sezoni. Dovoljno je samo pogledati iz kojih gradova dolaze timovi iz donjeg dela tabele ABA lige i poredis sa KLS timovima i vidis da je nivo za te klubove nedostizan i da imaju cak i 10x manji budzet.

          Da postoji veca zainteresovanost publike, sigurno bi se vise ulagalo u domace klubove. Nije bas preporucljivo da se vrse sumnjive radnje i da to postane providno zbog nedostatka publike.
          Last edited by Ricma; 04-01-20, 19:03.

          Comment


          • Originally posted by Šarac View Post
            Prijatelju, nas vrli preCednik je danima najavljivao odlazak u CG da podrzi nas narod dole na Badnje vece, njegovi botovi danima na drustvenim mrezama hvalospevi o hrabrosti njihovog vodje da bude uz narod. Jutros u 10 h svi ocekuju njegovu objavu da ide dole, kada ono cvrc Milojka, ja ne idem i ratni govor kako ce on jebati mater svima u regionu kako komsijama tako i stranim silama. Botovi u extazi.

            I ti sada kazes da je klub samostalno odlucio da ne ide dole, tj da nisu imali instrukcije sa najviseg vrha da slucajno ne krenu dole.

            Cena te politicke igre je gubitak utakmice ,a da se igralo pa makar bile i protivtenkovske mine na parketu dobili bi ove iz PG vrlo ubedljivo, a kako bi posle nasi igraci izasli iz dvorane , ostaje misterija.

            Cisto kosarkaski forma naseg tima i tima protiv koga smo igrali mozemo videti samo u poslednja 48 h, mi dobijamo EL mec sa 30 razlike, Buducnost spasava zivu glavu u penal zavrsnici protiv trenutno najslabije ekipe ABA LIGE.

            Dobro ce naplatiti KKCZ ovu igru koju nam je nasa drzava nametnula, a o tome kada dodje vreme.
            Samo da dodam , pošto me RZP nije razumeo ili nije hteo. Ovo je možda na početku bio sukob Čović - Bokan ali više nije

            Zato nemoj da se iznenadiš ako sličan dopis BIE stigne i u Humsku

            Komplikovana su ovo vremena [emoji41]

            Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

            Comment


            • Doktorska odbrana bro Vila.
              Jedan Džejkob Pulen ništa mu ne može u mis-meču koji je ostvario.

              Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

              Comment


              • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                Samo da dodam , pošto me RZP nije razumeo ili nije hteo. Ovo je možda na početku bio sukob Čović - Bokan ali više nije

                Zato nemoj da se iznenadiš ako sličan dopis BIE stigne i u Humsku

                Komplikovana su ovo vremena [emoji41]

                Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
                Nama ne komanduju panduri već generali..

                Comment


                • Originally posted by Šarac View Post
                  Prijatelju, nas vrli preCednik je danima najavljivao odlazak u CG da podrzi nas narod dole na Badnje vece, njegovi botovi danima na drustvenim mrezama hvalospevi o hrabrosti njihovog vodje da bude uz narod. Jutros u 10 h svi ocekuju njegovu objavu da ide dole, kada ono cvrc Milojka, ja ne idem i ratni govor kako ce on jebati mater svima u regionu kako komsijama tako i stranim silama. Botovi u extazi.

                  I ti sada kazes da je klub samostalno odlucio da ne ide dole, tj da nisu imali instrukcije sa najviseg vrha da slucajno ne krenu dole.

                  Cena te politicke igre je gubitak utakmice ,a da se igralo pa makar bile i protivtenkovske mine na parketu dobili bi ove iz PG vrlo ubedljivo, a kako bi posle nasi igraci izasli iz dvorane , ostaje misterija.

                  Cisto kosarkaski forma naseg tima i tima protiv koga smo igrali mozemo videti samo u poslednja 48 h, mi dobijamo EL mec sa 30 razlike, Buducnost spasava zivu glavu u penal zavrsnici protiv trenutno najslabije ekipe ABA LIGE.

                  Dobro ce naplatiti KKCZ ovu igru koju nam je nasa drzava nametnula, a o tome kada dodje vreme.
                  Da nece "drzava" da spremi dzakove para da ubedi Djordija posto on jedino takve "argumente" uvazava kad bira ko ce da dobije specijalnu pozivnicu.

                  Comment


                  • Posle svih lakrdija kojih smo skloni ne verujem da Đordi razmišlja i želi iste probleme u Evroligi.

                    Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                    Comment


                    • ABA ce povući odluku, ali Bokan neće pristati na novu tekmu, i to ce biti pocetak rastanka. Mislim da je to planirano od kada je postalo jasno da nema EL.

                      Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                      Comment


                      • Originally posted by Chiwwi View Post
                        Dovela je do toga da smo od redovnog učešća u evroligi došli do toga de nemamo ni jedan klub u evroligi.(Za par godina)
                        Partizan je 98-e igrao F4 sa komplet Srpskim igračima, kod Vujoševića je već bez polovine stranaca to bilo nemoguće...
                        Pa sam si napisao, nekada. Pa si onda napisao 100% srpski igraci, pa 50% pod Duletom...
                        To su trendovi. Ne gleda se toliko kvalitet, koliko platezna moc + kvalitet. O tradiciji niko i ne razmislja.
                        Danas je nebitno sto je KKP bio sampion, ili FKCZ.
                        U tom smislu, nama i vama treba da se takmicimo sa ravnopravnima i boljima, a ne sa losijima.
                        Talenata je ionako manje nego pre, a to svakako nije uticaj ABA lige.
                        Najbolji ce direktno u inostranstvo, a oni malo losiji kroz Megu i FMP u Zvezdu i Partizan.

                        Comment


                        • https://telesport.telegram.hr/price/zvezdina-ucjena/

                          Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                          Comment


                          • Originally posted by StefanPG View Post
                            https://telesport.telegram.hr/price/zvezdina-ucjena/

                            Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
                            Jedino što ovaj deo nije tačan... Rukovodstvo lige nije poslalo nikakav odgovor, što uostalom konstatuje i disciplinski sudija ali to nekako svi preskaču

                            Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                            Comment


                            • Naravno da je poslalo rukovodstvo ako se u njega svrstava sekretarica. Opet se vrše borbe saopštenjima i poluistinama.
                              Ja sam odmah rekao da jedini koji ima pravo i mogućnost da obezbedi mirnu i bezbednu atmosferu jeste MUP CG, e.... a sada dolazi ono ALI, onaj koji daje garancije, prvi čovek -Veljović je i u Apriilu bio prvi čovek i garantovao bezbednost a znamo šta se desilo i kako je izgledala ta treća utakmica (peta utakmica je nakon treće i četvrte da ne bi bilo onih koji će reći "a peta tekma") i znamo da su neki funkcioneri, sinovi ministara i inspektori bili ti koji su prednjačili u ništavilu Podgoričkog performansa.
                              Dakle, kakve su garancije da bi to bilo zaista mirno i dostojanstveno?
                              Iako sam bio za to da se utakmica odigra (ja kao navijač), iako smatram da su gubitnici igrači, poštujem odluku jer su imali daleko više podataka za pravilnu procenu i odluku.
                              Nadam se da ovo neće biti kraj ABA lige, samo da se setimo da je Zvezda izašla prošle sezone KKB da se utakmica pomeri a razlog je bio trivijalan...ali ako ima volje ima i rešenja. Ovde volje nije bilo (od strane KKB) jer osim datuma koji su predložili iz KKCZv oni su ostavii mogućnost da KKB odredi datum. Zašto nije odgovaralo i zašto nije bilo volje verujem da nećemo saznati nikada (i sve to je KK CZv radila u trenutku kada diže formu).
                              Žao mi je što nikada nećemo saznati kompletnu istinu zbog čega se utakmica nije odigrala.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • pošto je crnogorska policija isključena kao nedovoljno pouzdana ili validna, mene interesuje čije garancije su dovoljne i da li je nebojša čović taj koji treba da odlučuje da li meč može da se igra ili ne?

                                ovo 'oni su prvi počeli' i to nas, našu policiju, klub i navijače izuzima bilo kakve odgovornosti je isto totalno bezveze.

                                za odlaganje je postojalo razloga(manje ili više, pitanje je), ali obzirom da meč nije odložen, zvezda je morala da se pojavi na terenu. mislim, ok, nije morala, ali za to postoji jasno definisana kazna, i ovo što sad čović ucenjuje ligu je dno dna, i ako je istina raspad lige će uslediti nakon bilo koje odluke, jer koja je poenta biti taoc nebojše čovića i igrati njegovu ligu?
                                Last edited by mark !t zer0; 05-01-20, 12:19.
                                sloboda ili ništa

                                Comment

                                Working...
                                X