Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije,ali sa ovakvom politikom Zvezde i Partizana ce se raspasti,gde su nasi mladi kosarkasi,sta igraju? Razvice se u ABA 2 ligi,takva ce nam biti i reprezentacija jednog dana kad odu Jokic,Bogdanovic,Micic...kvalitet ABA 2 lige.

    Comment


    • Idemo u tom pravcu, jer ne vidim ko bi od mladjih igraca mogao da zameni trenutne reprezentativce.
      Ali opet tesko je naci recept koji funkcionise u danasnjem svetu iz ugla manjih drzava. Mozda se vise ugledati na Litvance... ja ne znam odakle du izvukli onog Jokabaitisa ali se vidi iz aviona da je veliki talenat i vec sada moze da igra na velikom nivou. Plus otvorili su se i za Lekaviciusa pa imaju tu domacu bekovsku sinergiju.

      Vec sam ranije napominjao da je mozda bolje umesto dva stranca dovesti jednog domaceg reprezentativca,mislim da je greota da imamo jednog Jovica i Micica u evroligi a da oni ne igraju u svom maticnom klubu.

      Ovo za ABA2 ligu sam mislio da odigraju jednu do dve sezone kad su u onom prelaznom periodu izmedju juniorske i seniorske kosarke. Za taj prelaz trebaju minuti a ne da igraci sede na klupi. Pa ako nakon sezone ili dve pokazu da vrede, odmah ih ubacis u vatru u prvoj ligi a zasto ne i u evropskim takmicenjima. Stvar je u tome sto bi i oni pre napolje nego da se kale u nekom klubu u Srbiji (sem ako nije Miskova Mega).
      Last edited by mmajstor; 17-10-20, 12:25.

      Comment


      • Politika je takva jer se odma traže rezultati. Svi žele što pre do trona. Niko nema strpljenja za pravljenje tima i čekanje određeni period jer strpljenja gotovo i da nema. Prvo mi kao navijači nemamo to u sebi već daj odma uspeh i titule. A ne može tako. Mora postojati red i hijerarhija kako treba, samo, što nažalost, niko to više ne praktikuje.
        Zato su naši rosteri prepuni stranaca dok domaći proizvodi uglavnom popunjavaju samo brojke u timu.

        Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

        Comment


        • Reprezentacija je na bila na putu propasti, na sreću na vreme smo se trgli.
          Ovo što se dešava kod nas se dešava i kod drugih pa ne vidim da kukaju i prosipaju antiglobalistička sranja.
          Ako si dobar bićeš dobar u svakom sistemu. Ako ne valjaš margina ti ne gine taman i na Grenlandu da igraš.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Bas da vidim tog trenera koji ce da stavi pre naseg dobrog igraca nego Amerikanca koga je platio boga oca.

            Comment


            • Ispricana prica. Imati uvijek najvece ambicije a sluziti razvoju samo domacih igraca- prakticno nemoguce sada. Imati periodicno najvece ambicije a sluziti razvoju domacih igraca- izvodljivo. Sve je ciklicno. Nisu ni u staroj jugi timovi bili uvijek na vrhu.. Kada ubodu dobru generaciju, tada vladaju, kada generacija prodje, vlada neko drugi i tako u krug.

              Comment


              • U vreme Dina Rađe je treniranje košarke bilo besplatno. Ko je znao da igra i želeo to - IGRAO JE.
                Svaki tim je imao po nekoliko pojedinaca koji su bili bolji od ostalih...
                Od njih nekoliko barem je jedan godišnje bio odličan i budući reprezentativac, a i bili smo veća država.
                Danas treniraju samo oni čiji roditelji imaju pare. Oni kasnije i igraju iako ima boljih od njih.
                U poslednjih 10-15 godina se čuje o novim igračima - uglavnom kao deca bivših sportista koji imaju love
                i koji imaju vezu u sportskim kolektivima i među menadžerima.
                Ne znam nijednog mladog sportistu koji je kao siromašan uspeo unazad mnooogo godina.

                Comment


                • Dok je sada vreme gde moraju vladati Partizan ili Zvezda. Ako kojim slučajem nije tako dolazi do tragedija velikih razmera.

                  Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                  Comment


                  • Pa nije morao da ga kupi. Po meni je svetogrdje da Uskokovica stavis kao 15og igraca u roster i da ne vidi minute. Slicno i sa Trifunovicem u Partizanu. Nadam se da ce se to promeniti i da ce oni dobiti neke minute protiv losijih aba ligasa.

                    Comment


                    • Mali Trifa je ovu sezonu trebao iskoristiti kao period pune adaptacije na seniorski nivo. Sve je bilo spremno za odličnu sezonu. Iskoristio je boravak kod kuće zbog Korone ne bi li poradio na sebi, nabacio je značajno mišićnu masu, telo pripremio za najviše domete i onda, ko da je neko ugasio svetlo. Posle odlične role u Badaloni odlukom Šćepe skrajnut u drugi plan. Teren vidi samo na mizeran trenutak i onda opet sledi zakucavanje za klupu.

                      Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                      Comment


                      • Problem je i manjak kvalitetnih mladjih trenera. Koji je to Scepa vodio klub kao prvi trener sto bi ga kvalifikovalo da bude trener Partizana? Ovako i on to zna pa da bi odagnao sve te sumnje treba mu brz rezultat i stoga nema kohones da rizikuje. Al sem kohonesa vidi se da mu fali i trenerskog zanata.

                        Comment


                        • Drži se Borac.

                          Pu, pu, pu, da ih ne ureknem.

                          Comment


                          • Lepo igra Borac. Ističu kandidaturu za top 4.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by Karamazov View Post
                              Drži se Borac.

                              Pu, pu, pu, da ih ne ureknem.
                              И уреко си их

                              Comment


                              • Ovaj Willie Reed je teška cepanica, ko je njega proglasio za nekog igrača?
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X