Announcement

Collapse
No announcement yet.

SP Kina - reprezentacija Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Chiwwi View Post
    Pokazaće nam Joka kad ga stavimo strogo na 5.
    Kad izadje na perimetar kao danas, valjda petice to rade, ne znam za četvorke, pa prebaci celu zonu, Denver stajl, a Lučić iz ćoška pokupi taj no luking pas i zakuca preko Gasola u finalu..

    Da, da.. tako je to kad se oblačići razviju iznad glave..
    A u realnosti tamo gde se igra odbrana i taktika on i Janis izazivaju igrače na ferku jer nonšalancija ne prolazi..
    Pa ljudi Fiba kosarka vs Nba nema veze s vezom, ne moze Jokara da proizvodi ovdje sto i tamo zbog pravila pa prosto ko pasulj. Ne prolaze ovdje tako lako backdoor cutovi da dijeli pasove kad je reket uvijek pun, drugacija pravila i kraj price

    Comment


    • Originally posted by Indigo View Post
      Idi kuci Vaso, jedna je majka.

      Nego, jel kidamo mi sutra te Argentince?
      La ga no
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Originally posted by Heartbreak View Post
        Čovek je sam odlučio i svaku odluku treba poštovati...Možda će biti totalno odsutan, možda če odigrati utakmicu života...to nije ni bitno, samo mu treba dati podršku....
        Naravno da mu treba dati podrsku, samo se plasim da telo i koncentracija ne mogu da budu na visokom nivou pod takvim stresom, preveliki je to teret, ne znam. Sa druge strane mozda mu to da neku snagu da odigra jos bolje.
        IMG-20190614-192941
        "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
        Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

        Comment


        • Pisao sam vec. Igrace Argentina sa veoma kratkom rotacijom id verovatno 8 igraca. Prednost ime jsto se znaju dobro, sto njih 8 igra u Spaniji, tri u Aregntini i Skola u Kini. Oni su davno poceli prirpeme i osovjili vec pocetkom Avgusta Pan Americke igre u Kolumbiji.

          Ovo im je neki tim koji ce trajati narednih 5-6 godina sem Skole. Dobro su takticki potkovani i imaju trenera koji je takodje dugo tu ali u dva mandata. Imaju dva dobra pleja Kampaco i Lapravitola koji cine PG tandem Reala a tu je i Dek koji igra sjajno prvestvo. Tandem iz Baskonije,se takodje dobro poznaje i ni malo losa ekipa. Sto se tice problema na centru imaju Skolu koji sa 40g ce da gilja 30m,zamena i pomoc mu je Delia iz Huventuda koji je i najvisi igrac ekipe..Malo su nizi ali su poprilicno cvrsti,imaju i dobru kreaciju. Na turniru su bez poraza i niko im nije dao preko 70 poena sem Nigerije,neki bi rekli da nisu imali kvalitetnog protivnika. Svakako veoma uigran tim.

          Mi sa njima moramo da napravimo pritisak na centru, opteretiti skolu i posao ce biti brzo resene. Ima 40g igrao je dosta na prvenstvu vec i treba svim snagama ici da se izbaci sto pre. Bice bitno takodje kako branimo od lopte,posto se dobro krecu a Kampaco to zna da hrani fino..solidan sut za tri poea, znaju svi da daju sem Delie..

          Mislim da ce suziti maksimalno ali protiv nas ce to biti tesko ..dole ih opteretiti,spolja probati biti egal..mnogo smo siri ali 1/4 jei jedan mec,izbaciti Skolu i opteretiti to je prioritet i NO1..

          Zivela majka Srbija
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Saučešće Vasi i njegovoj porodici. Idi na sahranu momče, svi će igrati za tebe.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Vasoooo!

              ***

              Kako je pala Srbija

              https://telesport.telegram.hr/analiz...e-pala-srbija/
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                Svakako Jokara je i na pet veoma los defanzivac, tu ne mislim skroz jedan na jedan, posto u Svetu i nema nekih posebnih centara, tu mislim na zasititu obruca, pick itd..
                Mozda u NBA, ovde uopste nije los defanzivac kada igra centra. Bas ta razlika u pravilima koja se toliko potencira mu vise pomaze u odbrani, nego sto mu odmaze u napadu, jer nema defanzivne tri sekunde, a i trojka je bliza, pa i ako iskace na piku neuporedivo lakse moze da radi recover - manje rastojanje mora da predje, manje prostora da pokrije, posebno jer se pametno pozicionira i ima duge i aktivne ruke. On u NBA ne moze bolje da brani pik jer tamo cim iskoci malo vise bekovi ga lako pretrce, ako ostane u dropu onda imaju otvoren sut. Zastita obruca mu ni ovde nije dobra, ali generalno u piku uopste nije los, a 1 na 1 je odlican, u skoku dominantan. Dakle, sve samo ne "minus 10 u startu".

                Originally posted by LosmiSK View Post
                Denver je fransiza koja je napravila takvu igru oko njega,mi nismo..zato sto jednostavno su druga pravila ..kad Joka prima oloptu,krenulo je udvajanje..neki igraci su imali prostora za tri vise nego ikad, jednostavno Spanci su isli na rizik koji su dobili. Da bi igrali ko Denver, potrebna su druga pravila i drugi PG, nije da Jokic nije vodio kontre, nije da nije bacao lopte preko cele odbrane, doduse prosao mu je i neki back dor pas.
                Koja su to pravila i na koje konkretno nacine sprecavaju Jokica da igra kao u NBA? To sto ga udvajaju svakako nije nista novo, udvajaju ga i u NBA i on to lagano resava svaki put, jer ima nestvaran pregled igre i osecaj za asistenciju. Za drugacijeg PG i mogu da se slozim, tu opet dolazimo do selekcije i dodeljivanja uloga, sto i jeste posao selektora.

                Originally posted by LosmiSK View Post
                Sto se tice Janisa, on je MVP ligaskog dela, sampion nebitnih utakmica..zatvoren u PO, igrac fransize...igrac sistema. Vidi se kako ga je jednostvno braniti, danas ce im i Cesi ocitati bukvicu u timskoj igri...
                Da su utakmice regularnog dela sezone nebitne, ne bi se ni igrale... U plejofu su ga zatvorili na prosecno 26 poena, 12 skokova, 5 asistencija i 2 blokade, sta bi tek bilo da ga nisu zatvorili. I nije Milvoki ispao u prvoj rundi pa da mozemo da konstatujemo kako to ne prolazi u plej ofu, nego su sa njim kao liderom dosli do finala konferencije i tu ispali od ekipe koja je kasnije i postala sampion. Al' u sustini nije to ni bitno, poenta je da je on bio najkorisniji igrac regularnog dela sezone, odnosno da je njegova MVP titula potpuno zasluzena.

                Sto se tice grcke reprezentacije, njima je najbolji suter u dosadasnjem delu turnira Nik Kalates, da li uopste ima potrebe dalje analizirati nesto. Naravno da je lako zaustaviti igraca ciji saigraci nisu u stanju da pogode otvoreni sut, pa se sa svih njih bezobrazno pomaze i puni reket. Tome naravno dodati i sulude petorke ovog njihovog selektora, koji je u poslednja dva angazmana vodio ekipe do 11. i 13. mesta grckog prvenstva...


                Originally posted by LosmiSK View Post
                Jokara je svakak omorao vise da pokaze sada na sampionatu, ali podbacili su Janis i Vucevic itd...nisu to iste partije niti mogu da igraju isto kao u NBA...jednostavno, nisu ista pravila..kadse naguras u reket,nema tu prolaza za Janisa ili nekih pasova za Jokara i ako je par puta isokristio te stvari..Denver je konceptkoji se pravio godinama,ovo je turnir od 2 nedelje svake 2-3-za njega 4 godine... i nemas ti prostora da uradis nesto sto u Denveru rade godinama...
                Da je primarno igrao na svojoj poziciji, da je igra prilagodjena njemu i da mu je data adekvatna uloga i sloboda, pa da uprkos svemu tome nije isporucio, onda bi to bila potpuno druga prica. Ovako je apsurdno kriviti njega za bilo sta sem tog iskljucenja, kada selektor ocigledno ne ume, ili ne zeli da ga iskoristi na pravi nacin, kao uostalom i vecinu drugih igraca...

                Ako Jokic igra centra i u petorci je recimo sa Nedovicem, Bogdanovicem, Kalinicem i Bjelicom, bas bih voleo da ba vidim kako bi se to protivnici nagurali u reket... Znaci Jokic izvlaci protivnickog centra na perimetar jer je pretnja u sutu za tri, Bjelica prosle sezone 40% za tri, Nedovic 41% za tri + je zahvaljujuci brzini opasan kao cutter i u urucenjima, Kalinic 40% za tri + cutter + moze da postuje, o Bogdanovicu je suvisno i pricati. Tu imas i dovoljno suta, i dovoljno ball handling-a, cak i pristojan vertiklani spejsing. Al' eto, kada je selektor procenio da nam Nedovic i Kalinic nisu potrebni, a potrebna su nam 4 centra...

                Poenta je da smo mi do sada uradili jedno veliko nista po pitanju koriscenja ubedljivo najboljeg igraca koga imamo, cak smo mu i maksimalno otezali, po principu snadji se sam. To je pogresno na toliko nivoa da je o tome glupo i pricati i znacajno nam snizava timski plafon. Mi naravno imamo dovoljno kvaliteta da i uprkos tome napravimo dobar rezultat, al' je steta sto nismo maksimalno iskoristili potencijal koji imamo.

                Comment


                • Naravno da je los defanzivac, spor i bez skoka, nikakva pomoc na piku, blokadu nije lupio nijednu, tj jes PR. Ima 17 asistencija i 16 gresaka? Baca pasove preko cele odbrane, pokusava nepotrebno nekad da bude atraktivan, da bude asistent..On u prva cetiri meca nije imao ko da ga brani, na prvog centra je poklekao..Da vidimo sutra sta ce sa Skolom, nadam se da ce moci sa covekom od 40g..

                  Pravila su defanzivne tri sekunde ne postoje,veoma bitno ..jes mu prosao neki put back dor pas,ali vise je morao da siri te pasove a ne da ih daje na zicere kao sto je mogao u NBA..

                  Utakmice regularne sezone u NBA su nebitne u smislu da glava ne leti,igra se bez nekog pritiska...sine ovde je pritisak 200, da izgubi sutra, nece moci ziveti..ako zahebe..promasi zicer sut,kao Bogdan onda..u NBA omasi za finale..inikom nista..bice bolje sl godine...regularna liga opusteno...

                  Grcka nema sutere,ali to ej njihov problem, nije nasaO nacin da bude koristan..MVP JE MORAO NACI NACIN DA POMGONE SVOM TIMU..nije to smao do trenera..inacePrintezis je najbolji suter u Grckoj..Nadji nacin...Novicki je nosio polupane NEMCE DO DVE VELIKE MEDALJE..

                  Slazemo se za primarnu poziciju..Djordjevic je amater i to smo znali i pre,ali su se neki javili tek posle prvog poraza..

                  Ipak samje krivac za ono bezobrazno ponasanje...prvo je Haketa teo da bije nepotrebno...pa je onda opet oterao sudije i sve u qrac...To Novicki nikad ne bi uradio npr..Ni Peja itd...To ne radi VODJA TIMA!!!!! Ostavio je tim na cedilu...

                  Najbolji igrac je Bogdanovic,kad Jokic to pokaze u repki, dobice moju naklonost bez problema, za sad nije tako..
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • https://www.youtube.com/watch?v=OVIK...ature=youtu.be

                    Comment


                    • Losmi, Jokic je igrao cetvorku nije naisao na centra tokom cele utakmice. Mislim da smo juce to raspravili kad eto tebe danas opet.
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Originally posted by Indigo View Post
                        Losmi, Jokic je igrao cetvorku nije naisao na centra tokom cele utakmice. Mislim da smo juce to raspravili kad eto tebe danas opet.
                        Sta je pisac hteo da kaze?
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Jokić je igrac sa najvećim rejtingom ali za sada ne opravdava to na pravi način,Jovic je jako bitan za nas,medjutim njegov sut je jako jako upitan,ostaje sam a promašuje ili okleva da sutne,to će tek biti prnmblem u narednim duelima(ako ih uopšte i bude)

                          Comment


                          • Dobro je već neko primetio da je Bogdan naš najabolji bek šuter i to radi izvanredno ali mi se takođe čini da nema liderske osobine, da ne čini saigrače boljim i tu je problem pred ovom reprezentacijom, Vasa je pokazao neke naznakaa u 4/4 protiv Španaca ali ga je ova porodična tragedija ???
                            Jokiću je data uloga "možeš ti na 4, nekada na 5" iako ceo košarkaški svet trubi da je on primarno i jedino 5 i da tu nema premca, to su čak i forumaši (većina) videli.
                            Videćemo i to brzo da li je išta stručni štab naučio iz poraza sa Špancima. Problem su učinak sa pozicije 3, problem je učinak Gudure, problem je što imamo centre za pik igru a mi ne vrtimo pik, Problem je što Bjelica nije trojka ali i što je nekako uspavan i "sporo pali". Problem je da mi i pored toliko visokih igrača slabo zagrađujemo koš. Baš je mnogo problema isplivalo u zadnjoj utakmici.
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              Sta je pisac hteo da kaze?
                              Da ne kvotujem.
                              On u prva cetiri meca nije imao ko da ga brani, na prvog centra je poklekao.
                              Od pisca toliko.
                              Poyy
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Originally posted by Indigo View Post
                                Da ne kvotujem.
                                On u prva cetiri meca nije imao ko da ga brani, na prvog centra je poklekao.
                                Od pisca toliko.
                                Poyy
                                Pa jeste..nije izravan duel,ali moglo bi biti samo gore...Ako nije uspeo da bude agresivan za 16m u igri ni protiv cetvorke kojesu ga cuvali i ponekad zone..onda ga jbm...Oces da budes na kapici gore i da bacas frljoke..pa onda sine sidji dole..uguraj i daj jbni kos ako te cuva Klever..

                                Spanci su losiji od nas, ali su iskusni igraci, imaju vise titula od svih nasih igraca...selektora koji ima zlata i dobrog iskustva...Salo i njegova taktika su uzasni i to smo apsorvirali ali to nije razlog da Joker ne moze da ugura Klavera i da kos...da ne baca frljoke preko cele odbrane..oni su nas nadskocili ili bili bar egal...centri dali 15 poena ukupno...unistili ih..nismo imali tu prednost itd..

                                On je samo u dobrani 4ka..u napadu on igra to sto uvek igra....neaktivan je skroz bio...

                                Sala necu da kritikujem,od njega sam digo ruke odavno...i necu mu uzeti za zlo nista,ali Jokic mora da pokaze zelju...zelju na terenu a ne da hbe mater sudijama ko neko dete kad mu uzmes igracku krene da place..Mlad je,ali ako je prvi igrac tima ili po meni treci...svakako mora da iskoci i da bude aktivniji...Bradulja kad udje u igru..napada kos, deli pas..aktivan je..ovaj kao da je ustao pre 10minuta

                                itd, to je moje vidjenje stvari, ne znaci da sam u pravu, ali verovatno jesam
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X