Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2019.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MareLFC View Post
    Ide Grigor do finala, ubiće Medu varijacijama i slajsom.
    Nema sanse. Ja sam ubijedjen da ce ga Medo otrest. Samo iz razloga sto on nema grube, nagle padove u igri. Skoro uopste i da nema padove u igri. Grigor cim prvi put popusti, gotov je.

    Comment


    • Ajao,mnogo precenjute Rafinja,ako su Roger i Novak zdravi slabo se on pita na 3 slema

      Ima debitanta u Sf i finalu,prevazisao je sve nivoe srece,ne znam ni jel Roger ima ovakvu zavrsnicu ikad

      Sto se tice veceras drugi mec je jasan,a prvi je Dimitrov blagi favorit,ima vise iskustva i u dobroj formi i fizicki spremniji,no ako Medo bude igrao kao u cevrtom protiv Stana,moze do finala

      Comment


      • Mislim da je Medjed veliki favorit protiv Dimitrova.

        Nemam nista protiv Dimitrova, cak volim da ga gledam kada je u vrhunskoj formi, ali licno mislim da on na ovom USOu ne igra najbolji tenis.

        Comment


        • ja sam napisao sta moze da bude

          e sad da li preterujem(o) ili ne bumo vidli VRRRRRRRRRRRlo brzo
          Wizard

          Comment


          • Originally posted by joshmor View Post
            ja sam napisao sta moze da bude

            e sad da li preterujem(o) ili ne bumo vidli VRRRRRRRRRRRlo brzo
            Sreca da se ovo nije desilo na Ao,samo to mogu da kazem,Novak ne sme Rafi da dzvoli da uzme to,kao sto ni ovaj njemu ne sme Rg

            Novak je samo 1 put igrao protiv slem debitanta u finalu u kraijeri i to na prvom 2008 ,ovaj sad ima i u polufinalu i finalu debitante

            Comment


            • Medvedevu je potreban ritam, ni blizu ga neće dobiti protiv Grigora. U globalu je bolji igrač Medvedev i može dobiti na suvi kvalitet, ali mislim da će mu Grigor razbiti svaki ritam, samo da drzi fokus citav mec bez padova u igri.
              Originally posted by Casiraghi
              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
              Originally posted by Casiraghi
              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
              Originally posted by Casiraghi
              Srecan Mane svima koji slave.

              Comment


              • Što se tiče večerašnjih polufinala odlučiće ih dva faktora.

                Fizičko stanje jednog i mentalna stabilnost drugog igrača...

                Prvo polufinale - Meda vs Griša

                Ako se Meda fizički oporavio, a nadam se da jeste, onda je on blagi favorit protiv Grigora, za koga znamo da je mentalno labilan.
                Koliko smo samo puta videli da neki igrač dobije favorite (tipa Novak, Rafa, Rodžer) a onda u sledećem kolu izgubi od, ne znam, Berankisa...E taj tip je Griša...posebno jer mu je Rodžer idol, do sada nikako nije mogao da ga dobije...
                A i sada kada jeste biće mu u glavi da li je zasluženo i dobrom igrom pobedio ili je to zato što je Rodžer imao problem sa leđima...

                Meda je sa druge strane mentalna gromada, tako da blaga prednost ide njemu...


                Nadal i Beretini...
                Ista stvar kao i u prvom SF.
                Ako je Rafa uspeo da se oporavi, čitala sam ovde, nisam uspela da odgledam meč, da je u prethodnom meču imao nekih problema sa stomakom i grčevima onda je on apsolutni favorit...
                Ukoliko nije, onda Beretini i ima neku šansu, ali nema BH...
                Beretinija će pojesti trema.
                Prvo SF Slema i to protiv Rafe...
                Ali Beretini ima jednog keca u rukavu- O'Šonesija...što mu svakako povećava šanse ako se bude držao taktike.
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Medo dobija ili predje mec. Da je Medo potpuno zdrav ne bi Dmitrov imao ni promil sanse. Po formi trenutno drugi teniser iza Nadala.

                  Comment


                  • Raznijece ga Medjedov, kakav Dimitrov, ovaj moze do ujutro da je drzi u igri, a moze i da ga nadjaca sa osnovne. Moze samo povreda da ga sprijeci da glatko prodje.
                    sigpic

                    Comment


                    • Grigor je dobio Federera, baš me zanima kako će to uticati na njega da li će pregoreti ili dobiti dodatno samopouzdanje
                      3:1 za Medu.
                      Last edited by Dekson; 06-09-19, 21:10.
                      Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                      Comment


                      • Kao sto rekoh, Medo skoro i da nema padova u igri, konstantno igra na veoma visokom nivou i jedini padovi su mu usiljene duple greske. Citah na live temi ljudi pisu kako ga je Medo lagano preskocio, "pjeske", "setnja".. Ono je sve bilo, samo ne lako. Dimitrov je imao stravican nivo u prvom setu i opet je ostao kratkih rukava. Taj prvi set je mnogo znacio za dalji rasplet meca..

                        Sto se tice finala Medo-Rafa, naravno, Rafinjo je apsolutni favorit. Narocito posle njihovog skorasnjeg finala Kanade, u kom je Medo uzeo ukupno 3 gema. Ali da vidimo sta je Medo imao da kaze o tom finalu i mechapu uopste. Kad se tokom Sinsija jednom prilikom osvrnuo na taj mec, izdvojio je jednu stvar koja mu je bila problem, a sa kojom se do tada nije susretao, bar ne u toj mjeri. Interesantno, to nije bio Rafin top-spin, vec energija. Stamina. Kaze da nije do tada igrao protiv igraca koji, kako mec odmice, sve vise podize nivo i igra sve jace i jace. Vidite, Medo je dosta sazreo kao teniser i do sada nas je definitivno uvjerio da je majstor za upravljanje dinamikom meca. Ritam, momentum.. to su elementi na koje on dosta polaze, uz bolesnu konzistentnost. Ali kod Rafe stvari stoje malko drugacije.. Kad Rafinjo osjeti krv, on onda daje 120% sebe i onda tek postaje nemoguc. Bas me zanima taktika koju ce Medo pokusati da sprovede. Jedno je sigurno: gubitak prvog seta je gotovo siguran poraz. Mora da sreze krila Nadalu nekako, pa makar ocajnickim asevima iz druge serve, kao protiv Novaka. Nadam se da ce biti bar malo neizvjesno.

                        Comment


                        • Medvedev je izvanredan u razmjenama sa osnove linije. U ovom trenutku najbolji na turu. Razlog je nepotroseno tijelo. Medjutim, i Nadal i Novak i Mari mogu bolje od njega sa osnovne, ali sva trojica su potrosena.

                          Svejedno, mislim da je Nadal dovoljno odmoran i zdrav. Medvedev nece moci da drzi ravnotezu sa osnovne. Morace vise da napada, da se vise oslanja na servis. To je odlicno funkcionisalo protiv Novaka u Sinsinatiju. Ne vjerujem da ce funkcionisati protiv Nadala iz tri razloga. Prvo, Rafa ce biti spreman za tu Danilovu taktiku. Drugo, Rafa manje panicari od Novaka kad se suoci sa servis botovima. Konacno, Rafin servis na brzom hardu je jako efikasan. Zato je na pragu da osvoji 4. USO.

                          Comment


                          • Potpuno netačna i nelogična analiza. Prvo, Mari je bivši teniser. Drugo, Novak je mlađi od Nadala, manje je kuburio s povredama kroz karijeru i stil igre mu je takav da se manje troši od Nadala. Treće, ako neko zna sa igračima koji igru baziraju na servisu to je Novak, a u prilog tome govore osvojeni AO, WB i USO i mastersi na betonu kojih je Novak osvojio najviše i gde ima najviše takvih igrača. Jedina Nadalova šansa je da se bad haircut uplaši od prilike da osvoji GS, mada mi izgleda poprilično nabrijan, ne hebe živu silu i ne uzmiče ni pred kim.
                            Last edited by dekkard; 07-09-19, 07:22.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • gledao sam Nekoliko puta zadnji poen u mecu sa grisom i nikako ne mogu da provalim facu

                              cas mi je ETO MI TITULE

                              a cas KUD BAS NA NADALA
                              Wizard

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Medvedev je izvanredan u razmjenama sa osnove linije. U ovom trenutku najbolji na turu. Razlog je nepotroseno tijelo. Medjutim, i Nadal i Novak i Mari mogu bolje od njega sa osnovne, ali sva trojica su potrosena.

                                Svejedno, mislim da je Nadal dovoljno odmoran i zdrav. Medvedev nece moci da drzi ravnotezu sa osnovne. Morace vise da napada, da se vise oslanja na servis. To je odlicno funkcionisalo protiv Novaka u Sinsinatiju. Ne vjerujem da ce funkcionisati protiv Nadala iz tri razloga. Prvo, Rafa ce biti spreman za tu Danilovu taktiku. Drugo, Rafa manje panicari od Novaka kad se suoci sa servis botovima. Konacno, Rafin servis na brzom hardu je jako efikasan. Zato je na pragu da osvoji 4. USO.
                                U tome je i problem jer Medvedev nije prirodni napadac, kao sto nije ni Marej recimo. Njemu je najjace oruzje smaranje i dubina udarca, a Nadal se ne dobija smaranjem, vec napadanjem. Morace Danil debelo da izadje iz svoje komforne zone za da uradi bilo sta. Jos gora stvar po njega je sto ce se igrati dugacke poene, nesto sto ce Nadala dati ritam, a znamo da Rafa zivi od ritma.

                                Danas je Beretini u prvog seta igrao odlicno i skracivao poene sto je vise moguce, naravno sluzio ga i servis jako dobro.
                                OVAKO

                                Comment

                                Working...
                                X